Tournée Ch. Baret. In de val. Onvoorzichtigheid. Overreden. Maatschappij Oud-Pompiers. Wie is de baas Société photographique d'Ypres. KunstkringStrijd naar Lauweren Meetings. Binnen kort te Yperen, burgerstand Dit is eene goede tijding die bij al de ne ringdoeners van Yperen goed zal onthaald worden. Een inwoner onzer stad had in zijnen hof, buiten de Meenenpooi't, wolvetrapen gelegd, om zijne kiekens en konijnen te bevrijden tegen de dieven. Bij de trapen had hij een geschot gephatst, om de vangst der dieven aan te kondigen, doch 't zij hij zijne eigene maatregels vergeten had, 't zij hij niet meer wist waar hij den strik had gespannen, de onvoorzichtige werd zelf het slachtoffer zij ner voorzorgen. Het noodlot wilde dat hij zelf het schot deed losbranden en het scheel de niet veel of de persoon, die hem wilde ter hulp snellen zette zijnen voet in de wolven- traap, en alzoo zou men twee slachtoffers gehad hebben. De knecht van den verkensslachter Du- mont, in de Dixmudestraat, moesteen zwijn scheiden en deed het op eene zoo onbehendi ge wijze dat zijn baas hem aanmaande voor zichtig te zijn en zijn mes beter te hanteeren. De knecht, die het zeker niet geradig vond den raad van zijnen baas te volgen, deed maar altijd voort naar zijn gedacht, maar eensklaps schoot het mes uit en drong in de bil van den ongelukkige, die zeer veel bloed verloor. Men vreest dat er een ader zou ge troffen zijn. Deze \^eek reed een man op den steenweg van Brielen, en ontwaarde van verre den tram die kwam aangestoomd. Hij wilde zich mijden en poogde, maar te vergeefs, zijnen muilezel van den weg af te leiden. Het kop pig dier wilde geen duim wijken en de man was verplicht van de kar te springen om grootere ongelukken te voorkomen. Maar eensklaps, door eene onvoorziene beweging van den muil, viel den man ten gronde en het wiel van zijnen wagen kwam terecht cp zij nen voet. Zijn hulpgeroep deed menschen toesnellen die den armen man uit dien akeli- gen toestand verlosten. Op Zondag 16 dezer ten 7 ure 's avonds, geeft deze maatschappij in haar lokaal een luisterlijk feest gevolgd van danspartij,waar van wij hieronder 't programma mededeelen 7 UreD. Ist8 DEEL. 1. Marche militaire. X.... 2. Largetto. Schumann. 3. Danses Norwégiennes 4. Mercédès, ouverture. 5. Espana, valse. a) N° 1 b) N° 2 Grieg. Wettge. Chabrier. 1/4 Uren. 2da DEEL. 1. Moreeau de salon pour saxophone soprano par M. G. Lamote. 2. Philip Van Artevelde, romance par M. De Pestel, Gevaert. 1 a) Berceuse. Chopin. 3. b) Scherzo. Chabrier. c) Rapsodie hongroise N° 2. Liszt. par M. Moerman. 4. L'Angelus de la Mer, romance par M. De Pestel. Goubuer. 5. La Somnambule, solo pour flute par M. L. Hartekl. Bellini. 9 1/2 U"n.. 3d8 DEEL. T et A A Vaudeville en un acte. 101/2 Uren. 4de DEEL. DAMSPEE8T. Wij ontvangen den volgenden brief, wel ken wij ons verhaasten op te nemen als ge volg aan ons artikel van over acht dagen Mijnheer, zie hier wat er gebeurd is met mijn man en den pastoor van St. Pieters Mijn man was van gedacht de paters te volgen gelijk hij al 10 jaren doet; hij ging bij den burgemeester om permissie te vragen om met zijn kraam te mogen staan bij de kerke. De Burgemeester gaf hem permissie, en van daar ging mijn man naar het contributie kantoor en vroeg eene patente van 14 fr. en eene van 11 fr. om te leuren en te ver- koopen en kreeg dat en betaalde. 's Anderendaags sloeg hij zijn kraam op om zijn goed te pareeren. Al met eens komt de pastoor en verbiedt hem voort te doen, zeggende dat hij niet daar mochte staan. VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middels onmachtig zijn gebleven Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Veitsdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij vera deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. GESCSliEDEfllS VAN EEBEN SÜO M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Silly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog liet pijnlijk ambacht van smid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeito kunnen weêrstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnen 60jn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin- kingpijnen aan; hij werd verplicht zijn werk te staken en den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Eenigen tijd later was het hem onmogelijk eenen enkelen stap Ie doen cn recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len en violetkleurighet bloed vloeide niet meer en de lamheid die de beenen stijf gemaakt hadbegon den linker arm aante- vallen. Niettegenstaande al de geneesmiddels bleef hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen deden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in oenen zetel zitten, beweegloos en verdrietig'. Hij las eens in een dagblad dat de Pink Piiion voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of verbeterd hadden. Ai zou ik maar eene verbetering kunnen v ikrijgen zal ik proneeren, zegde hij. Hij probeerde en deed wel. Verder deed hij nog bote;1 en liet aan de Iieeren Gablin en Co. den uitslag door hem bekomen weten en ik werd door mijne courant tot hem gezonden om ov. r zijn schrijven to kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem a&n 't werk in zijnen kleinen hof: hij kwam mij te gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van liet dool van mijn bezoek. Hij vertelde mij al wat men hierboven lezen kan en sprak met grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, zegde hij, dat ik nu gemakkelijk ga, wat ik gedurende drie jaren niet doen kon; ik help aan het huishouden van mijne kinderen, aan den hof, en ik hoop in 't kort mijn ambacht van smid welk ik bemin te hernemen. de B. MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na bet eten, zwelling, braaklust. overgeven, tegen- lust voorliet eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Mauconduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de echte en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdra- gelijke maagpijnen die mij afschuwelijke nachten mede brachten- Sedert nu drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik mag U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zeker de zesde doos niet te moeten openen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulayeigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonrie), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, afles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pi len te hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggekomen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerriën was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zai uwe Pillen niet verlaten. M. Felix Sabatier, te Saint-André-d'Olé- rargucs (Gard), schrijft Ik kom U voor de werking der Pink Pillen bedanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende jaren had ik afschuwelijke pijnen in de beenen onderstaan, meest in de lente. Dit iaar heb ik uwe Pillen op voerhand genomen in geene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U •n sta U toe mijn voorbeeld te laten kennen. Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M. A. DERNEVILLE, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel. W.ULES INK ERSONNES Mijn man had schoon te zeggen dat hij per missie had van Mijnheer'den buigemeester, niets baatte, hij moest weg. De pastoor ging om de politie en mijn man moest vertrek ken alhoewel wij de permissie hadden en voldaan hadden aan de wet. Met zulke pastoors gaan wij rechte naar de inkwisitie, daar zij werken tegen de wet. Mijn man is naar huis gekomen en mij dat verteld; ik ben rechtuit naar mijnheer den pastoor gegaan en gevraagd wat dat was: hij antwoordde mij: Ja ik heb dat verboden omdat je man een duitschman is, een socialist, gij zijt niet getrouwd en gij hebt een kind gehad en gij moet weg. Maar mijnheer de pastoor dat is al geen waar, ik ben getrouwd, ziehier de papieren, ik en heb geen kind gehad en ben zoo treffe lijk als gijer is op mij noch op mijn man niets te zeggen. 't Is gelijk, zei de pastoor, al die vreemde ratten moeten hier weg en gij ook of ik doe u door de politie weg leiden. Gij, zei ik, ieelijken valschaard, die hier vreemde paters doet komen en de menschen doet wijs maken dat men zijn evennaaste moet beminnen en niemand zijn brood bene men, en gij beneemt hier het brood van drie schaamd is haren brief te teeken. De andere pastoors spreken er schande van en laten aan hun kerkportaal de men sehen een stuk brood verdienen. huisgezinnen omdat zij van S' Pieters niet zijn, 't is eene schande. Hij nam mij bij den arme en hij stak mij de deure uit. Ofschoon ik bevracht ben had hij geen medelijden. Ik was zoo kwaad dat ik dacht te sterven, hij stond aan zijn deur gat en roepen zoo zal ik handelen met vreemde ratten en mijne parochianen bij staan, en ik vertrok al krijschen. 's Anderendaags peisde mijn man met een karretje te leuren en hij mochte ook^niet; de paster ging nog eens bij de politie en de onder-commissaris kwam nog eens verbie den; zeggende: als gij nog rondleurt zal ik uw goed afpakken en weg doen. Zoo met onze patente in de hand volgens de wet mochten wij niet meer verkoopen is dat niet wel, Mijnheare, en verdient dat niet in de gazette te staan. Als't u belieft Mijnheere en gij zoudt mogen zeggen: Sa menspraak met Mijnheer den pastoor Buschaert van Sinte Pieters en vrouwe Henri Gastrop, wonende te Brielen. Vrouwe CASTROP. Wij zijn nieuwsgierig te weten wat den fraaien pastoor van St. Pieters, daarop zal te zeggen hebbeu en zijne woorden zai durven loochenen 1 daar vrouwe Castrop niet be- Nous avons le plaisir de pouvoir annoncer a nos lecteurs qu'une séance de projections lumineuses sera donnée, sous les. auspices de la Société photographique d'Ypres, par M. DeDeyne, le mercredi 12 Avril prochain, k 8 1/2 heures du soir, k la salie de la Bourse, rue Carton. Lesnombruses vues photographiques qui seront projetées h la lumière oxhydrique font partie d'une collection entièrement iné- dite de l'Orient: Maroc, Algérie, Tunise, Tripoli et le Désert; l'Afrique du Sud et le Japon. II sera seulement aperqu une entrée de 25 c. pour couvrir les frais. C'est le Jeudi 13 Avril 1899 que sera don née la représentation avec le concours de M. BARET. Au programmeVILLA GABY et LE GENDARME EST SANS PITIÉ de Georges Gourteline, deux pièces gaies de deux mattres du rire. Voici ce que disait Francisque SAR- CEY au lendemain de VILLA GABY qui fut le grand succès de la saison dernière au Gymnase. VILLA GABY a été l'événement de la semaine. J'ai rarement vu salie plus em- ballée, triomphe plus complet et moins dis- cuté. Ce qui distingue GANDILLOT, ce qui a fait cette tois encore son succès, un succès étourdissant, c'est sa fertilité d'inven- tion autour de Taction principale dont il tient toujours en main le fil léger et visible. Et quel dialoquec'est éblouissantun mot n'at- tend pas l'autre, c'est du pur Meilhac. Et toute la presse est sur ce ton. Quant au GENDARME EST SANS PITIÉ joué par BARET, ce sera le digne pendant de A LA CHAMBRÉE. En résumé, une soirée de haute gaieté en perspective, avec Texcellente interprétation d'ensemble laquelle Baret nous a habitués et en tête de laquelle nous Tapplaudirons. On peut se procurer des cartes h l'avance chez le machiniste Degroote, place Vanden- peereboom. Op het verzoek van velen zal de tentoon stelling open blijven, voor al wie liefhebber is van kunst, den Zondag 9n en I6n dezer maand, van 10 ure 's morgens, tot 5 ure 's avonds. Alwie begeert de tentoonstelling te be zoeken, kan kaarten bekomen bij de leden der maatschappij. Ingang langs de tooneelzaal bij St. Maar- tens kerk. Op Zondag 14 Mei, (iroote IMtïCitïng' te Wervick, sprekers Eerw. Heer DAENS en H. PLAN- C QUART. meetings door Pastoor DAENS, PLANCQUART en andere. van den 31 Maart tot den 7 April 1899. Geboorten. Mannelijk gesl. 9. Vrouwelijk gesl. 5. Huwelijken. Debrouwer Edmond, smid, en Gikiere Ma ria, huishoudster. Denaeghel Alberic, daglooner, en Cottenie Pelagia, kantwerkster. Legrand Emiel, daglooner, en Dutour Lie- vina, kantwerkster. Alleman Josef, timmerman, en Lenoir, Maria, kantwerkster. Speybrouck Justin, landbouwer, en Loo- tens Emma, landbouwster. Pinteion Carniel, fabrikant in regenschermen en Vlaemynck Philomena, kleermaakster. Lemeire Renaat, bediende, en Roose Ma ria, kleermaakster. %BJJS 3 FR. 50 PER DOOS EN 17 FR. 50 PER 6 DOOZEN. FRANCO TEGEN POSTWISSEL OUR

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1899 | | pagina 2