SJSlRIÉlIlSr.A.ZDIE Kiekendieven. Ongeluk. Maatschappij Oud-Pompiers. Kunstkring Strijd naar Lauweren Meetings. Binnen kort te Yperen, Stierenkeuringen. VERKOOPINGEN Stad Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. YERSGHILLIGE TIJDINGEN. ling noodzakelijk en overmijdelijk gemaakt, omdat zij niet kunnen rechtvaardig zijn. Dezen morgend begaven zich twee kerels in de herberg den Boeren Hol, en boden er acht kiekens te koop, waarvan er vier reeds den hals waren afgewrongen. De baas, vermoedende dat hij met dieven te doen had, hield de mannen bezig en zond intusschen iemand om de politie te verwittigen. Het duurde niet lang of de agent Bouchard kwam aangesneld, en vroeg aan die mannen wat zij daar verrichtten. Deze, zonder zich te ontstellen, zeiden dat zij hunne kiekens kwamen verkoopen. Op de vraag waarom zij hunne waren op de markt niet verkochten, antwoordden zij dat zij meester waren hun goed aan te bie den waar het hun beliefde. De agent, ziende dat hij met twee scha vuiten te doen had, nam de kiekens in be slag en verplichtte de dieven met hem naar het politiebureel te gaan. Thans zitten die kerels achter 't slot en zij zullen voor Moeder Justicia moeten ver klaren wie zij zijn en waar zij hebben ge stolen. Men verzekert ons dat insgelijks twee mannen zich bij Knockaert, herbergier en koopman in pluimgedierte hebben aangebo den om kiekens te verkoopen. De politie, gewaarschuwd, heeft een der twee rekels kunnen aanhouden, de andere heeft het ha zenpad gekozen. De genaamde Henri Reydan, werkman aan de statie alhier, die gelast was met het vast leggen der wagons, is ongelukkiglijk tus- schen de tampons van eenen trein gevat ge weest, en werd drie ribben ingestuikt. Ofschoon dit een gevaarlijk werk is, dat vele voorzorgen vereischt, zijn de werklie den uit gewoonte zoodanig onbezorgd dat zij niet de minste voorzichtigheid aan den dag leggen om zich van hunne taak te kwij ten. Morgen Zondag 16 dezer ten 7ures'avonds geeft deze maatschappij in haar lokaal een luisterlijk feest gevolgd van danspartij, waarvan wij hieronder 't programma mede- deelen 7 U™. late DEEL. 8 1/4 Ure. 2de DEEL 9 1/2 UrB. 3d'DEEL Vaudeville en un acte. 10 1/2 Ura. 4de DEEL D41VSFEEST. Op het verzoek van velen zal de tentoon stelling open blijven, voor al wie liefhebber is van kunst, den Zondag 16n dezer maand, van 10 ure 's morgens, tot 5 ure 's avonds. Alwie begeert de tentoonstelling te be zoeken, kan kaarten bekomen bij de leden der maatschappij. Ingang langs de tooneelzaal bij St. Maar- tens kerk. meetings door Pastoor DAENS, PLANCQUART en andere. Op Zondag 14 Mei, Glroote ÏMeeting te "Wervick, sprekers Eerw. Heer DAENS en H. PLAN CQUART. Het onderzoek der stieren voorden spring- dienst bestemd, in 1899, zullen plaats heb ben in de hiernagemelde gemeenten, telkens ten 10 ure: Te Westcapelle, donderdag 20 april. Zuyenkerke, maandag 24 april. Glemskerke, dinsdag 25 april. Ghistel, maandag 17 april. Snaaskerke, dinsdag 18 april. Dixmude, woensdag 19 april. Nieuport, maandag 24 april. Veurne, zaterdag 22 april. Alveringhem, maandag 17 april. Loo, woensdag 26 april. Merckem, dinsdag 25 april Proven, maandag 24 april. Boesinghe, donderdag 20 april. IJper, woensdag 19 april. Wervick, woensdag 26 april. Meessen, zaterdag 22 april. Kemmel, dinsdag 25 april. Moorslede, maandag 17 april. Meenen, donderdag 27 april. Kortrijk, donderdag 20 april. Mouscroen, dinsdag 18 april. St-Denijs, maandag 24 april. Avelghem, maandag 17 april. Vichte, dinsdag 25 april. Wacken, maandag 17 april. Ingelmunster, dinsdag 18 april. Thielt, donderdag 17 april. Pitthem, maandag 24 april. Rumbeke, woensdag 26 april. Hooghlede, woensdag 26 april. Zarren, dinsdag 18 april. Gouckelaere, donderdag 27 april. Thourout, woensdag 19 april. Swevezeele, dinsdag 25 april. Ruysselede, donderdag 20 april. Lophem, maandag 24 april. Oedelhem, maandag 17 april. De prijskamp voor de 6® landbouwstreek zal plaats hebben teRuddervoorde, op maan dag 1 mei 1899, ten 10 ure 's morgens. Om tot de keuring toegelaten te worden moeten de stiers geringd zijn. Zullen strengelijk uit de keuringen en de prijskampen gesloten wofden, de dieren die afkomstig zouden zijn uit stallen gelegen in eenen omtrek waar de vrije doorgang van het vee verboden is, uit oorzaak van de muilplaag. De eigenaars of houders van dieren der jury aan te bieden zullen zich moeten voor zien van een certificaat, af te leveren één of twee dagen vóór de vereeniging door de ge meen teo verheid waar de dieren gestald zijn, bestatigende dat deze niet vallen onder de toepassing van dezen maatregel van uitslui ting. Maandag 17 April om 9 uren's mor gens nieuwe koopwaren, bij de weduwe Rabau, bukkerstraat, deurwaarder A. Hof. Dinsdag 25 Aprilom 1 ure namid dag verkooping van meabels, bij Henri Poot bukkerstraat n° 19 deurwaarder A. Hof. Op Donderdag 4 Mei ten 1 u. namid dag van meubels, bij L. Mahieu bakker statiestraat. Notaris Vandermeersch. BURGERSTAND van den 7 tot den 14 April 1899. Geboorten. Mannelijk gesl. 3. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Gadeyne Oscar, schrijnwerker, en Leupe Jeanne, kleermaakster. Vandecandelaere Cyriel, daglooner, en Pau wels Silvie, dagloonster. Pattyn Alfons, houtzager, en Deraedt Flo rence, dienstmeid. Cooren Emiel, meubelmaker en Duprez Alfonsine, kantwerkster. Haelemeersch Alfons, daglooner, en Lin Maria, bloemmaakster. Jansens Jacques, negociant, en Boudry, Julia, zonder beroep. Vandevyver Frederic, smid, en Michiels Maria, dagloonster. Demeyere Constant, bediende, en Vanbra bant, Anne, zonder beroep. Sterfgevallen. Vanhoutte Emelie, 73 jaar, zonder beroep, echtg. van Verhaege August, S'Pieters-buiten. Bossouw Barbe, 79 jaar, zonder beroep, weduwe van Goetbals Josef, Weninckstraat. Lagrou Julie, 83 jaar, zonder beroep, we duwe van Vangheluwe Jean, Meenenstraat. Glorieux Barbe, 74 jaar, huisvrouw, we duwe van Vierstraete Celestin, Brielen-buiten. Versaevel Jan, 85 jaar, zoDder beroep, on gehuwd, St. Jan-buiten. Douchy Carolina, 79 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Beestenmarkt. Vandamme Rosalia, 70 jaar,zonder beroep echtg. van Liefooghe Karei, S'Pieters-buiten. Vandenbilcke Frans, 71 jaar, daglooner, echtg. van Gruwier Glemence,Meenenstraat. Hornez Henrietta, 66 jaar, daglooner, on gehuwd, Bollingstraat. Einders beneden de 7 jaren Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 0. Maatschappij Philharmonic f ZONDAG 16n APRIL 1899, 11 uren 's morgens, ter gelegenheid des naamdags van den heer Voorzitter Julius van Merris PROGRAMME: Om 4 uren. CIJBELSCHIETING. Om 8 uren. AVONDMAAL aangeboden door den heer Voorzitter J. Van Merris, (uitvoerende leden, leerlingen en Oud-Pom piers) van den 6 tot den 13 dezer maand. Geboorten. Mannelijk gesl. 4. Vrouwelijk gesl. 5. Huwelijken. Henri Lamerant en Lucie Delava. Ar thur Van Renterghem en Adrienne Ruyssen. Julianus Top en Leonie Vankemmel. Camille Debusschere en Romania Gesquiere. René Steichler en Irma Vandevoorde. Petrus Bevernage en Margarita Watteyne. Overlijdens. Lefever Silvie, 50 jaar, echtgenoote van Henri Allard Casselstraat. Beernaert Pe trus 65 jaar, weduwaar van Juliana Depou- ver, Wijk B. De Prince Joanna 86 jaar, weduwe van Louis De Gruytter, Oostestraat. Brutsaert Victor, 15 jaar, Bruggestraat. Techel Clemence, 66 jaar, echtgenoote van Auguste Chaerle, Wijk A. Persoone Ludovica 69 jaar, weduwe van 1" Pieter Ba- siliusDe Creusen2® van BenedictusRosseel, Wijk E. Einders beneden de 7 jaren Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 0. M Louis Creyft, schilder, Vlaamsche steenweg, 85, Brussel, laat weten Ik heb veel aan jicht-rheumatiek geleden. Vele dagen moest ik de kamer houden, on bekwaam eenig werk te doen. Sedert ik het Elixir Vincent genomen heb, zijn mijne pij nen verdwenen en ik heb regelmatig mijne bezigheden hernomen. Depot bij M. C. Libotte, apotheker Boomgaardstraat, Yperen. Prijs: 3 fr.de flesch. (32) Prinses Louisa. Er wordt voordu rend veel gesproken over den toestand van prinses Louiza, oudste dochter van den Ko ning der Beigen. De Brusselsche briefwisse laar van het Journal de Liége weet des- aangaande het volgende te vertellen De Paus zegt hij, heeft zich herhaalde malen bezig gehouden met het lot van prin ses Louiza. Hij verwerpt het gedacht van een echtscheiding tusschen de echtgenooten en verklaart dat de Kerk onder geen hoe genaamd voorwendsel, haar toestemming kan geven. De Paus zou integendeel een verzoening tusschen den prins en de prinses van Saksen- Goburg willen bewerken, 't Is daarom, dat de kardinaal van Mechelen, toen hij onlangs van Rome terug kwam, de Koningin een be zoek bracht en haar met den wensch van den Paus bekend gemaakt heeft. De wensch van Leo XIII zal niet gemak kelijk te verwezenlijken zijn. Honderd, dui zend hinderpalen verzetten zich daartegen, maar dit ontwerp zal de terugkeer van prin ses Louiza in België tegenwerken, indien er niet voor goed van afgezien wordt. De Matin van Parijs, beweert dat de Koning der Belgen een samenkomst met zijn dochter prinses Louiza van Coburg gehad heeft te Keulen, en dat hij haar verschillen de overeenkomsten met het oog op haar toe komst heeft voorgesteld. Een innig graf. De Vossische Zei- tung verneemt uit Debreczin dat Zondag daar een grafzuil is ingehuldigd zooals er maar één bestaat op heel de wereld. De zuil is opgericht boven de grafstede der rijke landbouwersfamilie Moritz, waarvan nie mand meer leeft en die allen een geweldigen dood stierven. Per testament werd de grafzuil opgericht door Jozef Moritz die daartoe het noodige geld had achtergelaten aan zijn gemeente. Hij zelf schreef er het opschrift van voor, dat luidt: Hier Rusten Jozef Moritz, de oudste, overleed in zijn 62° jaar. Zijn zo®n dooddehem meteen geweerschot. Mevrouw Jozef Morits, overleed in den ouderdom van 47 jaar. Haar dochter doodde haar met een ge weerschot. Elisabeth Moritz, die zelfmoord pleegde op 17 jarigen ouderdom. Zij had haar moeder gedood. Jozef Moritz, gestorven in de gevangenis, oud 27 jaar. Hij had zijn vader vermoord. Heb medelijden met de arme zondige zielen. Kinderen in eene oven verbrand. Uit Florencie wordt gemeld: Eene schrikkelijke misdaad is te Signa, een dorpje bij Florencie, gepleegd. De echtgenooten Brogelli, Bakkers, hunne twee kinderen moede, vonden niets beters dan ze in den hoven te verbranden. Een der kinderen Gini, 2 jaar oud, was overleden, toen de geburen, over de vree- selijke misdaad der echtelingen Brogelli in gelicht, toegesneld kwamen; het andere, Emilia, 7 jaar, werd zieltogend uit den oven gehaald. Op het oogenblik van de misdaad was Brogelli zeer kalm in zijnen winkel eene pijp aan 't rooken. De beulen werden onder de verontwaar- digingskreten der menigte en onder het ge roep: ter dood: ter dood: weggevoerd. De Concours Hippique, te Brussel, zal plaats hebben in het groot park van 15 tot 20 mei aanstaande. De prijskamp voor zware trekpeerden zal den 13 en 14 mei plaats hebben. De Bsukelaer's Rum Confiture Waters DeBeukelaer'sOhocolade is de lekkerste DeBeukelaer's Cacao is de fijnste. Vlaamsch op den tram. Wij ver- nement uit goede bron dat de maatschappij der brusselsche trams voortaan haar gansch bestuur in de twee talen heeft ingericht. Dat is dus een gansche ommekeer in dit bestuur, dat vroeger heel en al in het fransch alleen plaats had. Dinsdag had een exaam plaats, waaraan zoo wat 50 kandidaten deelnamen, als oüt- vanger, koetsier, enz.fransch en vlaamsch dictaat en vertaling waren verplichtend. Voortaan kan niemand meer benoemd wor den, die niet behoorlijk de beide talen kent. Zoo gebeurde het ook onlangs voor het benoemen van twee controleurs. Er waren 18 kandidaten die zich voor stelden en 't bestuur besloot dat alleen de beambten, die goed beide talen kenden, mochten meêkampen. Commune d'Ixelles. A l'occasion des fêtes communales de 1899, il est organisé un concours national de fanfares qui aura lieu le 27 aoüt prochain. Aux prix et primes en espèces, qui s'élè- vent a 4,000 francs, sont attachées des cour- ronnes et palmes de vermeil. Unemédaille commémorative seraen outre remise toutes les sociétés participantes. Les sociétés qui désireraient prendre part a ce concours et qui n'auraient pas re<;u d invitation sont prices de s'adresser, par écrit, A M. Duray, conseiller communal et provincial, président de la Commission des fêtes communales d'Ixelles. X.... Schumann. "Wettge. Chabrieb 1. Marche militaire. 2. Largetto. a) N° i 3. Danses Norwégiennes Grieq. b) N« 2 4. Mercédès, ouverture. 5. Espana, valse. 1. Morceau de salon pour saxophone soprano par M. G. Lamote. 2. Philip Van Artevelde, romance par M. DePestel, Gevaert la) Berceuse. Chopin 3. jb) Scherzo. Chabrier (c) Rapsodie hongroise Liszt par M. Moerman. 4. L'Angeius de la Mer, romance par M. De Pestel. Goublier. 5. La Somnambule, solo pour flüte par M. L. Harteel. Bellini. m 1. La Marche de la Philharmonie 2. Matin, Midi et Soir Vienne, Ouverture 3. Le Trouvère, Fantaisie 3. Théresen Walzer VanElslande Suppé Verdi C. Faust A_-

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1899 | | pagina 2