Sterfgeval. SNELWIELRIJDERS, OP ZONDAG 6 AUGUSTI 1899. Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. Kwezels en smokkelarij. Aanhouding van zes nonnen. Altijd de Petrole. Eene provinciale Tentoonstelling in Gent. Oostende. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Deze week, woensdag heeft men alhier den heer Floribert Titeca, gewezen notaris, be graven. Veel volk was opgekomen om een laatsten blijk van genegenheid te bewijzen aan de familie van den overledene. Twee maatschappijen van stad. De onder linge Bijstand en de Oud-Pompiers hebben elk eene som van 1000 frank gekregen. Be wijs dat de heer Titeca zonder veel schreeu wen deze maatschappij zeer genegen was. Mochten zijne goede werken door velen gevolgd wordenI maar helaas! 't gebeurt dikwijls dat er veel beloofd en gepraat wordt maar van geven niets Veel beloven, en weinig geven, Doet de zotten in vreugde leven zegt het spreekwoord. MAATSCHAPPIJ VBLO GLTTB-^dPIROIS Lokaal: PRINCE ALBERT bij P. VANDERSTUYFT, Boulevard Malou. GROOTE WEDSTRIJD voor ten 3 ure namiddag, op het Minneplein. ZIEHIER HET PROGRAMMA: N° 1. Championnat d'Ypres. 1650 mètres. Entrée 50 centimes. N° 2. Grande internationale, entrai- nés par des machines multiples, motocycles ou tandems électriques. 14000 mètres. N° 3 Internationale pour les non clas- sés de la course 2 et les inscrits pour la course 3. 2500 mètres. N° 4 Pour ceux non classés dans les courses précédentes. 2000 mètres. N° 5 Internationale pour machines multiples, motocycles et tandemsélectriques. 20,000 mètres. Pour les autres conditions voir le pro- gramme. ÖJEStlCJMX. Ter gelegenheid der velok,oersen van 6" Augusti aanstaande is er bij middel van sou missie in te schrijven voor het houden van het groot bufl'et langs den kant der tribunen deze zullen geopend worden in het lokaal Prince Albert den 30 Juli, om 12 ure 's middags. ÏIEEÏCHT. Men kan van heden af kaarten bekomen bij al de leden der maatschappij. Famillie kaart fr. 3.00 Voorbehoudene plaats 1.00 Voor de leden in bezit hunner kaart van den Belgischen bond of Belgischen Touring- club: 0.50 centiemen. Niemand mag zijn rijwiel op het plein brengen tenzij de deelnemers der loopstrijden menis ookverzocht de honden t'huis te laten. Feestkalander en Wedstrijden voor Velocipèden. Juli 30. St. Nicolaas, koers van 8 uren in den Velodroom. Juli 30 Pleurus, wedrennen. 29-30 Juli. Loopstrijd in den Velodroom 24 uren. 30 Juli. Grooten prijs van Roubaix in den velodroom. 30 Juli. Wielrijdersfeest te Molenbeek. 30 Juli. Wedrennen te Caprycke. 30 Juli. id. te Bastenaken. 30 Juli. Ringsteking te Gheluwe. 3 Augusti. Koersen in den Velodroom te Oostende. Augusti 6. Yperen, koersen op het Minne- plein. Augusti 6-7. Verviers, groote prijs van Verviers in den Velodroom. Augusti 8. Ringsteking en volksspelen te Yperen. 17 Augusti. Groote prijs van Oostende. 24 Augusti. 50 kilometers met gangma kers, Oostende Velodroom. De gemeenten zijn verzocht hunne feesten aan te kondigen. BURGERSTAND van den 14 tot den 28 Juli 1899. Geboorten. Mannelijk gesl. 6. Vrouwelijk gesl. 6. Sterfgevallen. Dumez Nathalie, 83 jaar, zonder beroep, weduwe van Edouard Castelein, Rijselstraat. i Duflou Emiel, 36 jaar, meester kleerma- ker bij de rijschool, echtgenoot van Leonie j Vandermeersch, Lombaardstraat. Verhaeghe Karei, 87 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Rosalie Ruyffelet, Meenenstr. j Gisquiere Rosalie, 69 jaar.groenselierster, j echtgenoote van Karei Gesquiere, Kalverstr. Segher Amand, 69 jaar, hovenier, echtge- j noot van Marie Gherf, St. Pieters-buiten. Latour Flavie, 69 jaar, modiste, weduwe van Jean Gheeraert, Hondstraat. Vlaminck Rosalie, 73 jaar, zonder beroep, weduwe van Pieter Beele, St. Pieter-buiten. Popelier Carolie, 83 jaar, zonder beroep, weduwe van Colpaert Pieter, Hondstraat. Philips Pieter, 67 jaar, zonder beroep, we duwen, van Decadt Octavié.S'Pieters-buiten. Titeca Floribert, 72 jaar, gewezen nota ris, ongehuwd, Elverdinghestraat. Astaes Marie, 47 jaar, naaister, echtge noot van Isaac Julien, Hondstraat. Einders beneden de 7 jaren, Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 1. Wij ontvaDgen den volgende brief van den heer doktoor Devos, gemeenteraadslid Poperinghe 25 Juli 1899. Aan den Heer Uitgever van het Weekblad te Yperen. Mijnheer, In uw blad van 23 Juli laatst schrijft uw briefwisselaar uit Poperinghe betrekkelijk de laatste vergadering van den gemeente raad dezer stad, dat ik aan M. Van Merris zou gezegd hebben binst de bespreking van een nieuw krediet van 850 frs., gevraagd voor ons stadsmuziek dat het allemaal politieke feesten zijn waar dit muziek naar toe gezonden wordt, dat deze deelnemingen misschien wel voor de aanstaande herkie zing van M. F. Van Merris als Representant nuttig zijn, maar niet het minste voor de stad. Ik acht hetnoodig ter uwer kennis en ter kennis uwer lezers te brengen, dat ik geens zins in dezen zin gesproken heb. Ziehier hoe ik mijne zienswijze (die ook deze was van den heer schepen Vanden Berghe) heb uitgedruktMen zou voor onze stad deze onkosten kunnen vermijden, deze moeiten sparen, met geen deel te nemen aan de Fes tivals van sommige kleine gemeenten en zich bijna uitsluitelijk te houden aan de Festivals der steden; alzoo zouden wij wel is waar eenige kleine muzieken te min heb ben op ons aanstaande Festival, maar het bijzonderste is dat wij er schoone en groote muziekmaatschappijen zien aan deel nemen.» Zooals gij ziet, Mijnheer, heb ik in 't ge heel niet gezeid dat de deelneming van ons stadsmuziek aan deze Feesten voor doel heeft de herkiezing van M. F. Van Merris als representant voort te bereiden dit is eene uitvinding van uwen correspondent en niets anders. Gelief, Mijnheer, dit antwoord in uw eerstkomend nummer op te nemen en aan vaard mijne beleefde groetenissen. Dor De Vos. Er is in stad veel gesproken geweest over de fameuze zitting waarvan hierboven kwes tie is. Hetgeen wij er over zegden in het Weekblad hadden wij vernomen van een persoon die goed ingelicht kon zijn, zelfs niemand beter dan hij. Onze goede trouw werd aldus bedrogen; doch dit belet niet dat indien het de meening van M. Devos niet is, deze komt toch overeen met hetgeen de groote meerderheid van het publiek er over denkt. van den 20 tot den 27 dezer maand. Geboorten. Mannelijk gesl. 3. Vrouwelijk gesl. 8. Overlijdens. Sobry Amelie, 83 jaar, zonder beroep,we duwe van Franciscus Beddeleem, O. L. V. Kruisstraat. Benoot Henri, 60 jaar, huid- vettersgast, weduwaar van Leonie Mauvaut, Boeschepestraat. Debergh Amelie, 69 jaar, kantwerkster, weduwe van Philippus Clabau Pottestraat. Einders beneden de 7 jaren Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 0. Nadere by zonderheden. Er zijn op de grens te Baisieux zes fran- sche nonnen, die met een trein uit België kwamen, aangehouden, daar die heilige zus- terkens op zonderlinge wijze den franschen staat wilden bestelen. Op de zes nonnen waren er nu toch vijf zoo dik, zoo zwaarlijvig dat het was of ze dra in het kraam moesten komen. Die lachwek kende bijzonderheid en hunne moeilijke gaug trokken de aandacht der douanen. Toen deze aankwamen, verklaarden de zes kwezels dat zij niets aan te geven hadden, doch dra werden zij naar loffelijke geeste lijke gewoonte, overtuigd van leugen. Onder hunne rokken, in hunne mouwen, tot zelfs in hunne kousen, vond men een heel magazijn te smokkelen waren, vooral 28 kilo's koffie, verscheidene dozijnen pakjes sigaretten, sigaren, tabak, stekjes, kanten, te samen 55 kilo's, genoeg om een paar dozijnen pastoors en liefdebroerkens, in uren van wellust tevreden te stellen. De inspecteur der douanen sloeg nonnen en waren aan en bepaalde de boet op 4.600 frank; daar ze natuurlijk die som niet op zak hadden, werden de overste en de jong ste in waarborg gehouden en slechts na het storten der som in vrijheid gesteld. De zes smokkelaarsters zijn van een kloos ter van Boulogne. Bene non brandstichter. Een hevige brand brak gisteren uit in een vrouwenklooster te Grièges (Aisne). De eerste redders, toegesneld op de plaats der ramp, bemerkten dat de brand op zeven verschil lende plaatsen was begonnen: in eene kist met papier en in zes bedden. Een onderzoek, onmiddelijk geopend, deed den dader dezer misdaad ontdekken. Het was eene 27 jarige non die bekente nissen deed en nu is aangehouden. Zondag morgend, was gansch de Van Aastraat te Brussel in rep en roer, een 14 jarig meisje was bezig met het noenmaal gereed te maken, de stoof niet goed bran dende goot zij wat petrool in de stoof, de vlam sloeg langs onder uit vatte de kleede- ren van het meisje en in eenen oogwenk stond zij in vlam. Om hulp roepende kwa men de geburen toegesneld maar helaas het kind was zoo deerlijk verbrand dat het in den namiddag in de grootste pijnen bezweek. Bijna op het zelfde uur te Koekelberg ge beurde ook zulk een ongeluk. De huisvrouw Vastenaeken, is levend opgebrand ook door petrol op de stoof te gieten. Wanneer zullen de menschen, van zulke onvoorzichtigheid afzien, geen weken, zelfs geene dagen gaan voorbij of wij lezen zulke gevallen in de dagbladen. Hier in Yperen is het ook straf de ge woonte. 't Is nochtans zeer onvoorzichtig. Eene groote provinciale tentoonstelling van Belgisch Vlaanderen is den Ist8 Juni laatstleden te Gent geopend. Deze tentoon stelling staat onder de hooge bescherming van prins Albert van België en is ingericht met de ondersteuning van den Staat, van de provincie, van de stad Gent en van verschil lende ander steden van Oost- Vlaanderen. Men bewondert in deze tentoonstelling de producten van al de grootste nijverheids- en handelshuizen der provincie, alsook degene der huizen van het land en van den vreemde die in Oost- Vlaanderen eenen agent of ver tegenwoordiger hebben. De tentoonstelling heeft meer dan 2000 tentoonstellers en reeds over de 20,000 dui zend abonnementen. Zij beslaat eene opper vlakte van 25 hectaren tuinen drie hectaren zijn met gebouwen bezet. De tentoonstelling zal open zijn tot 1 Octo ber. Talrijke en schitterende feestelijkheden worden er gegeven. Men heeft er, onder andere, een groot be stendig festival ingericht voor harmonie fanfaren-en zangmaatschappijen. Voor dat festival zijn 10,000 frank premiën beschik baar gesteld. Gedurende de Tentoonstelling zullen twee groote internationale Tentoonstellingen plaats hebben de Internationale Tentoonstel ling van het rijwiel en automobile, in de maand Augustus,- een congres van voeding m9t internationale tentoonstellingen van voedingsproducten, in de maand September, i Voegen wij hier nog bij verschillende ten toonstellingen van Schoone Kunsten, van Landbouw, van de bondfeesten van turners, van de korpsen der sapeur- pompiers en ver scheidene congressen, wedstrijden en feeste lijkheden die te Gent gedurende de Tentoon stelling zullen plaats hebben. De stad Gent bezit merkwaardige kunst schatten en vele bouw- en oudheidskundige schoonheden, die aan de bezoekers der ten toonstelling het grootste belang zulleniuboe- zemen. Men kan al de noodige inlichtingen beko men bij het Bestuur der Provinciale Ten toonstelling, Leopoldboulevard, 47, te Gent (België). Het Militair feest welke zondag toeko mende 30 Oogst, zal plaats grijpen, belooft eene der schitterendste plechtigheden te zijn, welke men in dien aard, in Belgie zal ge zien hebben. Het samenstellen der kunst van de 19" eeuw zal zeer belangrijk en zeer merkwaar dig zijn. De toetredingen komen in over vloed toe, en de uitstalling zal met veel takt gedaan worden. Reeds hebben een groot getal dagblad schrijvers vreemd aan de stad Gent gebruik gemaakt, om eene bestendige ingangkaart der Tentoonstelling te vragen, door het zen den van hun portrait aan den Voorzitter van het Gomiteit der Pers, Godshuizenlaan, 137, Gent. Bericht aan de wielrijders en aan degelijders van rijtuigen. Hoe moet men elkander kruisen? I8 Men houdt den linkerkant om te krui sen en den rechterkant om iemand voorbij te rijden: a) In de provinciën West- en Oost-Vlaan deren, Antwerpen, Limburg, Luik en Luxemburg, 't is te zeggen in al de provin ciën die aan Nederland of aan Duitschland palen. b) Te Leuven, Aarschot, Diest en Thienen (arrondissement Leuven). 2" Men houdt den rechterkant om te kruisen en den linkerkant om iemand voor bij te rijden in de andere gedeelten van 't land. Koersen. Verleden zondag was het de eerste dag dat de paardenloopstrijden in he Hippodroom Wellington plaats hadden. Belangrijke sommen zijn dit jaar voor de loopstrijden bestemd. Ziehier derhalve de da gen waarop zij zullen plaats hebben alsook het beloop der prijzen Zondag 23 juli, 13,500 fr. Zondag 30 25,500 Dinsdag 1 augusti, 45,500 Zondag 6 62,400 Maandag 7 27,500 Zondag 13 31,000 Dinsdag 45 47,000 Woensdag 16 13,000 Zondag 20 37,500 Maandag 24 40,500 Zondag 27 17,500 Ie zamen 305,000 fr., zonder te rekenen den prijs van den 12n dag (maandag 28 augusti) gegeven door de Société du Sport de Belgique en de drafloopen bemand en in gespannen die op zondag 10 september zul len plaats hebben. M. Jan-Baptist Chevalier, vischhan- delaar, te Dampremy, schrijft Sedert vele jaren leed ik aan rheumatiek en had hevige pijnen; alle remediën die ik tegen deze kwaal aanwendde bleken vruch teloos. Sedert ik mijnen toevlucht nam tot het rheumatiek- en flerecijnverdrijvend Elixir Vincent, apotheker, 33, rue de la Limite, Brussel, ben ik ten volle genezen, liet is uit dankbaarheid en om iedereen in te lichten dat ik deze regelen schrijf. Depot bij M. C. Libotte, apotheker Boomgaardstraat, Yperen. Prijs3 fr.de flesch. (47) Kortrijk. Moordpoging op zijn red ster. v... was dronken en wilde over de barreel gaan, te Sinte-Catherina, als een trein moest voorbijrijden. Hij wierp den barreelwachter omver, die hem zulks wilde beletten en stapte voort. De vrouw van den barreelwachter had dit alles aan den overkant gezien. Zij bemerkte f --iukt'h—11 »awk>«>cw-

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1899 | | pagina 2