Concert Champêtre Iets over de wielrijdersbanen Snelwielrij dersfeesten. Eene vergelijking. Ongeluk door onvoorzichtigheid. Aanslag tegen den Prins van Wales Uitspraak van het Hof Werviek. Yille de Poperinghe. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. en der naburige straten klagen erg over dien toestand en verwenschen hunnen burg- meester dat het een plezier is. Peist e keer j liunne kinders mogen op de pleinen niet meer spelen. Wat moeten ze er meé doen Ze zijn toch niet al rijk genoeg om het Seminariespeelhof te pachten Wanneer zal dit spelletje eindigen 't Is genoeg van kisskiss Smeekschrift. In het belang van iedereen zou de kan tonnier moeten verplicht worden beter zijne baan te onderhouden tusschen den ijzeren- weg Klein Rijssel en Zillebeke (Verbran den molen); op den weg voor wielrijders voorbehouden, vinden de geleiders met kar ren niets beter en gemakkelijker, dan een wiel op de macadam te laten rollen om zoo ook van dien zoeten weg te kunnen genie ten; jammer dat in eenige dagen een slag der zware wielen, den weg zal doorsnijden derwijze, dat den wielrijder zal gevaar loo- pen des avonds den macadamweg te hou den. Verder op naar den verbranden mo len zouden er hoogten dienen gemaakt te worden langs den zijdskant. Het is te hopen dat Mr Vanderghote, hoofdingenieur, bereid willig gevolg zal geven aan deze gegronde klachten. 8 Juli, Landen: baankoers 30 kilometers. 8 Tourcoing-Bethune heen en weer, baankoers 108 kilometers. 8 Brussel-Nijvel: baankoers. 15 Ixelleswielrijdersfeest (festival). 15 Duinkerke-Rijsselbaankoers 80 ki lometers. 16 BrielenEierskoers. 22 Ichteghem: Wielrijderfeest (festival). 15 Augusti: Hoei: Snelkoersen. Wij verzoeken de maatschappijen van snelwielrijders, in hun belang, ons per post kaart de datums hunner koersen of feesten te laten kennen wij zullen ze gratis opnemen Daags na de wetgevende kiezing te Mee- sen, neemt M. Henri Ghesquière, uitvoerend lid sedert 26 jaren, van de gemeente fanfare, deel aan het uitstapje dat de muziek deed ter eere van den liberalen gekozene M. Er- nest Nolf. Den volgenden dag ontneemt men hem zijn werk in het Koninklijk Ge sticht, geplaatst onder het bestuur van het Gouvernement. Gedurende geheel de kiesperiode, M. Al fred Deneckere, vrederechter van Meesen, schoonbroeder van M. Colaert, doorloopt het veld met pastoors en kapelaans. Den 28 Mei, begeeft zich M. Louis Biebuyck, voorzitter der rechtbank van Yperen, terzelfder tijde als de katholieke betoogers, naar de woonst der gekozenen van de partij, om hen geluk te wenschen in zijne hoedanigheid van On der-Voorzitter der Associatie. De ministe- riëele omzendbrief die aan de beambten van den Staat verbiedt zich in de worste lingen der partijen te werpen, bestaat niet voor die heeren; zij hebben er den zeerd van. De arme duivel alleen moet den bedelzak dragen. Zondag namiddag, rond 3 ure, is er in de statie van Meenen een jongeling door den trein overreden. De jongeling kwam van Kortrijk en, te Meenen komende, voelde hij de noodzakelijk heid zijn water te maken. Hij sprong van den trein, doch korts daarna werd het sein gegeven om te vertrekken en hij haastte zich op den trein te springen met het onge lukkig gevolg, dat hij niet bemerkt had dat een andere trein in gang was en er door omvergeworpen werd en verbrijzeld. Men hoorde maar één geschreeuw van de tegen woordige reizigers die het ongeluk zagen gebeuren, het personeel van den ijzerenweg namen de stukken van den verongelukten op en plaatsten ze in een magazijn tot dat de wet ter plaats geweest was. Niemand op het oogenblik herkende de n ongelukkigen, het gerucht was weldra door gansch Meenen verspreidt, en het duurde niet lang of men herkende hem. Het is een fransche soldaat, Charles-Louis Roidin, wonende op den Touquet bij Ar men- tiers, 28 jaren oud. Hij kwam nu laatst van den Tonkin waar hij lang in dienst was ge weest, en had naar Kortrijk gegaan om zich nieuwe burgerskleeren te koopen. Nog eens eene les voor velen die de on voorzichtigheid begaan op den trein te springen vooraleer zij zich verzekeren, dat er geene andere treinen in gang zijn, of af te springen vooraleer de trein stil staat. BURGERSTAND van den 29 Juni tot den 6 Juli 1900. Geboorten. Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Bayart Karei, brouwer, en Van Houver, Paulina, zonder beroep. Deconinck Alfons, daglooner, en Jacques Louisa, naaister. Overlijdens. Devos Pieter, 73 jaar, daglooner .echtgenoot van Vanden Broeck Victorina, Meenenstraat. Vanhoutte Virginia, 74 jaar,zonder beroep, weduwe van Parein Karei,Nieuwe Houtmarkt Cailliou Julienna, 64 jaar, hovenierster, weduwe van Monkerhey Jan, St. Nikolaas- buiten. Domnarle Amelia, 76 jaar, zonder beroep, echtgenoote van Vandenberghe, Leopold, Ravenstraat. Dehollander Virginia, 72 jaar, zonder be roep, weduwe van Verminck Victor, Lange Thouroutstraat. Darrein Virginia, 79 jaar, zonder beroep, weduwe van Monsy Pieter, Meenenstraat. Spyckerelie Lievinus, 86 jaar, zonder be roep, echtgenoot van Pollet Eup hernia, Mee nenstraat. Swingedouw Maria, 15 jaar, zonder be roep, Weninckstraat. Kinders beneden de 7 jaren. Mannelijk gesl. 0. Vrouwelijk gesl. 1. Rechtbanken. Assisenhof van Brabant, Sipido vrijgesproken en ter beschikking van bet gou vernement gesteld. Op aanvraag van de advokaten heeft het hof besloten dat er reden was Sipido voor- loopig in vrijheid te stellen. De regeering heeft dus het recht hem op te sluiten tot zijne meerder jarigheid, zijn 218tejaarin een ver beteringshuis. Sipido werd dadelijk voorloopig in vrijheid gesteld. Men weet nog niet wat het goevernement met deze zaak doen zal. Op dit oogenblik 7 1/2 ure, stonden min stens 3000 personen op de Poelaertsplaats voor het gerechtshof. Bij 't verschijnen van Sipido werd hij da delijk door eenige Jonge Wachten der Socia listen op de schouders getild en zegepralend in de richting van het ouderlijk huis Fort straat te St Gillis gedragen. De vader, die in bezwijming was gevallen, is tot het bewust teruggekomen. Sipido vloog weenende zijnen vader en moeder aan den hals. Als gevolg aan ons artikel van Zondag laatst, ziehier eene nieuwe onbescheidenheid 't is maar de eerste stap die kost die ons toelaat u het programma te laten ken nen van het monsterfeestdat, niettegen staande de stellige belofte der klerikalen, geen plaats heeft gehad te Werviek, den 24 Juni, zondag der kermis van Meenen. Hier is het Zaterdag 23 Juni 1900. om 7 ure s'avonds zal het feest aangekondigd worden door klokkengeluid en salvoschoten. Ten 9 ure, kiosk St Maariensplaats Cantate Eere aan Lambot, Gemengde koorzang, 117 uitvoerders Solisten: Constant Vanraes, Edmond Vanraes, Juliaan Braam Verlichting van het stadhuis. Zondag 24 Juni 1900. Ten 4 ure 's morgens, klokkengeluid en salvoschoten. Ten 4 1/2 ure, Prijskamp voor blinde vin ken. Ten 6 ure, tentoonstelling van duiven op de Steenackerplaats. Ten 7 1/2 ure, monster loslating van dui ven op de Steenackerplaats. Ten 9 1/2, Statieplaats, oogenschouw der maatschappijen van kruisboogschutters, handboogschutters schutters met de karabien Flobert, schutters met het krijgsgeweer, van lijnvisschers, bolders, biljard en vogeltje pik- spelers. Ten 10 ure, aanvang der prijskam pen. Ten 2 ure wederlandsche roeiwedstrijd op de Leie. Ten 3 1/2 ure algemeene uitreiking der prijzen, op de kiosk St Maartensplaats. Ten 4 1/2, wederlandsch Festival (26 maat schappijen) oogenschouw op de Statieplaats. Stoet. Van 5 1/2 ure tot middernacht, uitvoering op de kiosk St Maartensplaats. Ten 12 1/2 ure 's nachts, schitterend vuur werk op Steenackerplaats. Het bijzonderste stuk zalB... verbeelden die eenen geve! schreept. Ten 1 ure, Groote Fakkeltocht. Maandag 25 Juni 190O. Ten 7 ure 's morgens, salvoschoten. Klokkengeluid. Ten 8 ure, Schijfschieting door de kom- pagnie pompiers. Ten 10 ure, groote prijskampen voor het kaartspel: piketten, mariageenz. enz. Van 's middags tot 1 ure, Concert der stadsharmonie op de kiosk der St Maartens plaats. Ten 4 ure monster Concert, ingericht door de drie zustermaatschappijen: de Groo te Harmonie, de koormaatschappijen Con cordia en la Renaissance. Om te eindigen, Cantate door de twee vereenige koormaatschappijen met begelei ding van Harmonie. Honneur öl Bouriquekif- kif- Bouriquo. Ten 5 1/2 ure, groote kostelooze tooneel- vertooning, in de feestzaal van den graaf van Vlaanderen, St Maartensplaats, door de twee zustermaatschappijen 1. Eendracht maakt macht. 2. .Eendracht maakt leeuwenkracht. Eerste oproering van De lotgevallen van eenen slaper. gelegenheidstafereel in 3 bedrijven. Het stuk speelt te Brussel in de Kamer der Volksvertegenwoordigers, in April 1900. Ten 7 1/2 ure, op de Steenackerplaats: mastklimming. Ten 8 ure, Statieplaats, Uitreiking van prijzen. Van 9 ure tot middernacht, verlichting derSt Maartensplaats. Groot Volksbal, met schitterend orkest. Bengaalsche vuurwerken. Kwartier na middernacht. Groote fakkeltocht N. B. Bijzondere plakbrieven zullen de voorwaarden van iederen prijskamp kenbaar maken. Meenen is de baard af! Gij ziet dat men te Werviek met geen kleintje verlegen is! zegt men ons. Wel, was ons antwoord, maar wij keu ren in het geheel't vlaamsche spreekwoord niet goed, dat zegtDe intentie maakt het werk. Zou ons artikel: - Wat de klerikale be loften waard zijn indruk gemaakt heb ben? Zouden wij niet, gelijk St Jan vroeger, in de wildernis hebben gepredikt I Oordeelt Van zaterdag avond, zoodra het Week blad welk dit artikel bevatte rond 7 ure 's avonds te Werviek uitgedeeld werd) kondigden onze klerikalen met beschroomd heid de inrichting aan van een militair feest voor den 29 dezer. Sedert dien zou het gedacht eenen stap hebben gedaan, kortom, na de geestelijkheid geraadpleegd te hebben, zou de inrichting van een militair feest te Werviek, voor den 29 dezer, eene afgedane zaak zijn Nu, 't is de berg die eene muis baart! Eindelijk, bij gebrek aan oesters eet men mosselen De klerikale kiesagenten zoeken zelfs reeds de openbare meening te misleiden met het gerucht tc verspreiden dat, zondag laatst, de oversten der Pompiers van Poperinghe naar Werviek gekomen zijn op zoek naar een lo kaal. Al die lieden verstaan malkander gelijk Akke met zijn Makke en zullen zich ten bes ten schikken om de snullen wijs te maken, dat geen geheime invloed hen verplicht heeft dat dit feest sedert lang beschikt en vast gesteld was, en duizend andere beuzelpraat jes. Wij kennen hun oud liedje! Maar genoeg met de klachten Wij wenschen den verkoopers van Wer viek eene goede ontvangst en zullen gelukkig zijn, wot. men er ook van zegge, er toe me- degeholpen te hebben. SOCIÉTÉ PHILHARMONIQUE LÖNDI 9 JUILLET, a 6 heures du soir sous la direction de M. Eug. VAN ELSLANDE, dans Ie Jardin de ia Société. A 10 heures du soir: BAL A GRAND ORCHESTRE. PRO GRAMME. Première Partie. 1. Allegro Militaire avec Trom- pettes et Tambours. (Cannivez). 2. Ouverture de Jeanne d'Arc. (Verdi). Ia) Fillette et Grand'Mère. b) Danse Hongroise n° 6 (Bramhs). 4. Pot-pourri populaire n° 6. (J. Renard). Deuxième Partie. 1. Grande Marche Internationale.(Radoux). 2. Peer Gynt, Suite d'Orchestre. 3. Rigoletto, Fantaisie. (Verdi). 4. Die Nuenberger, Suite de Valses (Orlamunder). Eene jacht op dezeeschuimers. De Melanesische eilanden waren geteisterd door de stoute wanbedrijven van Cbineesche bandieten. Bijna op elkeu dag en op elk uur zag men de afschuwelijkste feiten gebeuren. De keizer van Rusland en de Franscbe repu bliek besloten de wereld van deze misdadi gers te bevrijden. De verleden maand werd door verscheidene oorlogschepen van beide landen gezamenlijk jacht gemaakt op de ban dieten, die eindelijk werden uitgeroeid. Eens deze boosdoeners in de klem gevat, werden talrijke goederen en voorwerpen van waarde gevonden wier eigenaars worden opgezocht. Eenigen hebben hun goed reeds terug beko men, doch een die zijne waar nooit zal terug vinden is M Vincent, de zoo goed bekende apotheker der Grnnsstraat te Brussel, wiens flesschen met Elixir tegen jicht en rhuma- tism tot den laatsten druppel werden geie- digd. Depots bij M. C. Libotte, apotheker, Boomgaardstraat, Yperen, en bij M. Mon- teyne, apotheker, Poperinghe. Prijs: 3 fr. de flesch. (10) De Beukelaer's Madeira in melk Beste voedsel voor zwakke kinderen. Cacao De Beukelaer, is de fijnste, j Chocolade De Beukelaer, is de lekkerste. s i «o m» w» »<38g>G A (Aneienne Musique des Sapeurs-Pompiers). GRAND DONNÉ En eas de mauvais temps cette Fête Musicale sera donnéedans la Salie des Concerts de la Société. (Grand'Mère racontant une histo- riette sa petite fille rieuse) (J. Hymans). 1. Le matin. 2. La mort d'Ase. 3. Danse d'Annitra. 4 Dans le Hall du Roi de la montagne (La Chevauchée) (Edw.Grieg)

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1900 | | pagina 3