OE SEUKELAES'S H™ DELPHI, BOURSE. EMPLOYE PRINCIPAL ibbuxelles! a a te Just COUVERTS QRFE VRER1E 31 MEDAILLES D OR 5 DIPLD'HONNEUR CH RISTOFLE Het Ste Barbarafeest bij de Oud-Pompiers. Ylaamsche Ster. Maatschappij Onvermoeibaren, Het Turnfeest van Rousselaere Burgerstand der Stad Poperinghe VERSCHILLIGE TIJDINGEN. 3. Représentants Actifs Etienne Damian d'Aix-en-Provence. grand établissement financier chei'ctie capitaliste pour faire opérations. BÉNÉFICES A DEMI. surchaque pièce Rue S-dean 2 deze soumissie niet kan goedgekeurd wor den. De steek onder water die M. Angillis toe gebracht wordt was bijna voorzien. Alwie de gespannen betrekking kent wel ke bestaat tusschen M. Angillis en zekere hooggeplaatste personen die een woordje te zeggen hadden in deze aanbesteding is niet verwonderd over hetgeen er gebeurt. De wraak is het vermaak der goden alsook dat der klerikalen. Zondag 7 December 11. ter gelegenheid van Ste Barbara, was het volop feest bij de Oud-Pompiers. Na een uitstapje in de stad gedaan te hebben, met het muziek, tot groot genoegen der Yperlingen die bij honderden het vergezelden of te gemoet gingen, verga derden zich de leden in hun lokaal, waar hen een prachtig en smakelijk banket ver wachtte. Wij houden er aan te zeggen dat de hoe danigheid voor de hoeveelheid niet moest on derdoen en dat M. Dehollander eere gehaald heeft van de taak die hij aangenomen had. Alles was even lekker, de dienst was goed verzorgd, en alles liep als op wieltjes. Bij het nagerecht, na de vereischte heil dronken van de omstandigheid uitgesproken te hebben, uitte men den wensch het feest nog op te luisteren met zang en muziek. De Oud-Pompiers laten zich niet schoon spreken, en aanstonds werd er een Concert ingericht. Romancen, kluchtliederen, muziekstukken alles kwam voor de pinne. M. Em. Bartier, met zjjne sympathieke stem, verrukte de leden door zijn gezang, ook werd hij dapper toegejuicht. De jonge flutist Christiaen voerde ook een schoon stuk uit en bewees dat hij veel voort gang doet in de kunst en eens een muzikant zal worden waarover zijn meester zal mogen fier zijn. M. M. Cailliez, die immer op de bres staat als het er op aankomt muziek te maken, ver gastte het gezelschap op eenige schoone af wisselende stukken en, gelijk zijne voorgan gers, werd hij warm toegejuicht. Kortom, het was een schoon broederlijk feest, waar men zicb lustig vermaakte zon der dat er ooit eene sporte in het wiel kwam, en dat eenieder zou wenschen dik wijls en lange jaren te mogen vieren. Vertooning van 16 December 1900. Zondag, 16n December, werd voor een eivolle zaal de tweede vertooning van het tooneeljaar opgevoerd. Groot was de toeloop, maar grooter nog de bijval voor de artisten der Vlaamsche Ster in het algemeeD, voor Mejuffer Zulma Devers, de Heeren Nevejans, Beun.Deweerdt en Mailliard in het bijzonder. De vertooning leek wel een der prachtig ste voorstellingen zooals wij die bij ons ge woon zijn. Zij begon met een drama in vijf bedrijven: De Kinder-Doctor door A. Bour geois en A. D'Ennery De korte inhoud hier er van geven ware onmogelijk uit reden dat het te lang zou zijn. Overigens degene die er nieuwsgierig van zijn moesten maar de vertooning bij wonen. Laat ons zeggen dat Mejuffer Zulma De- vers in de dubbele rol van schuldige moeder en onschuldig ziekelijk kind prachtig van natureel en gevoeligheid geweest is. De Heeren Nevejans en Beun hebben zon der moeite noch aarzelen hunne moeilijke, ondankbare en lastige rollen volkomen goed uitgevoerd. De Heer K. Deweerdt was kluchtig en droevig te gelijk. Uit reden dathet hem niet aan ging - wist hij door alle soorten van listen de jonge juffer uit haren noodlottigen toestand te redden. De heer Hustinckx doet veel vooruitgang, er zit daar stof in voor een goeden tooneel- speler. De Heeren Demey, Landerwyn, Mallet en Ossleur, alle nieuwe opkomelingen, verdie nen onzen lof voor de goede manier op de welke zij zich van hunne taak gekweten hebben. Onzen besten en innigsten dank aan den Heer Creus die, niettegenstaande zijne jaren, •ltijd op de bres staat om zich op te offeren. Kortom, de uilvoering van het drama was perfekt. Daarna ging een gekkend, holderbolde- rend blijspel: In de Val - van K.-H. De Quéker. Ja, lachen, dat is heerlijk I Lachen, dat is een symbool van vele dingenMen kan lachen in alle tonen, van blijdschap, van nijd; bewust, onwetend, ongeduldig, be schermend en dandol, met homerischen breeden mond en domheid 1 Dit blijspel had verbazend succes, daar waar de grimasmakende Mailliard en de lustige Deweerdt optreden, kan het publiek, zoo aangenaam gestreeld, niets anders dan lachen; enfin, dat doet geen kwaad en het is heel gezond, daarmede krijgen de men- schen opgeruimde gezichten en slapen zalig. Wij sluiten ons relaas met eenen hartelij- ken dank aan de tooneelleden en de liefheb ster voor de moeite en de opoffering die zij zicb hebben getroost om deze vertooning zoo wel te doen gelukken en drukken de hoop uit dat zij hunnen iever niet zullen laten verkoelen maar ons bij iedere opvoe ring hunnen vooruitgang zullen laten be- statigen. Wat het orkest betreft, de onpartijdigheid verplicht ons te moeten bekennen dat het, niettegenstaande onze opmerkingen over de laatstleden vertooning, heel veel te wen schen liet. Het spijt ons hoogstens dat men niet bster nota gehouden heeft van onze voorgaande waarnemingen. Ditmaal denken wij dat de Commissie er het oog zal op houdeu en de tusschenpoozen wat verkorten ter groote voldoening van het publiek en ter intrest der muzikanten. Allo, vriend Marcel, un bon mouvement! Goliath. Mijnheer den uitgever. Zoudt gij niet kunnen zeggen wat er tot Lampernisse is gebeurd met eenen goeden vriend van de Ypersche kaloten, eenen gla sebreker, die daar vitraux heeft ingezet. Op een avond is hij gemist en dacht dat hij in de kamer was van de dochter van het logement waar hij sliep, maar de vader wist van dit spel, en hij was in het bed gekropen van de dochter, en als de glazemaker in bet bed kwam vond hij den vader in plaats van de dochter en eene goede rammeling, en in zijn best wit slaaphemd is hij op straat gezet geweest. Als pompier meende hij misschien dat het brandde in het bed. Wel, wel, Camille! Lokaal de Beurs.) Morgen Zondag ten 8 ure 's avonds geeft deze maatschappij aan hare leden en familie, een luisterrijk Concert, gevolg van danspar tij waarvan hieronder het programma. - PROGRAMME 1" PARTIË. 1. Mouvements d'ensemble la canne, par les Infatigables. 2. Berceuse de Jocèleyn, Romance chantée par M. E. Bartier. 3. L'Escrime au XV6™ Siècle, par MM. De Coene, Marx, Lesaffre et X. 4. Chansonnette comique, chantée par M. X1 5. Assaut au sabre par MM. Lesaffre et X. 6. Monologue par M. X1 7. La Traviata Verdi. Morceau pour piano par M. X11 8. La Fermière, romance chantée par M. E. Bartier. 9. GRAND BALLET CONGOLAIS. A 10 i/2 Heures, C3-K. A.3ST ID ZB-A-L. met medewerking van Meenen en Yper. Verleden Zondag, was er een feest van turners, ingericht te Rousselaere in den schouwburg, met de welwillende medewer king der Maatschappijen Wacht aan de Leie van Meenen en De Onvermoeiba ren van Yper. De opening werd gedaan door de kleine Harmonie; daarna volgt de intrede van de turners van Rousselaere - De Morinen met hun vaandel aan het hoofd. Het tweede punt van het programma samenoefeningen serie handen vrij, die ook door voor melde maatschappij werd uitgevoerd en grooten bijval verwierf. N° 3 Assaut de pointe par MM. Marx d' Ypres el G. Verbecke de Menin. Hier hoeft er in het voorbijgaan gezegd, dat beide goed geoefend zij, doch wij moe ten onze geluk wenschen sturen aan onzen vriend G. Verbecke, die overwinnaar is ge bleven. Eene puike Romance verd gezongen door M. Emiel Bartier van Yper en met groote aandacht werd aanboord en dapper toege juicht. Dan heeft men de samenoefeningen met floret van Meenen, gevolgd door den franschen Boks der heeren Marx en Lesaffre van Yper. Travaille artistique d la barre fixe, Rousselaere, Meenen en Yper die bijzonder veel bijval beeft gehad, Wij mogen ook M. Jules Rabau niet vergeten, den klucht zanger van Rousselaere die het publiek me nigmaal hartelijk heeft doen lachen. Maar het wonderste van geheel het feest was Sauls el équilibre van de gebroeders Rosseel van Yper, die de gevaarlijkste wer ken hebben verricht, die ik ooit in een cirk gezien heb en iedereen met verwon dering heeft geslagen. Wat er ook nog dient gemeld te worden zijn de pyramiden opge richt door een dertigtal Meenensche tur ners en bestuurd door M. G. Verbecke allen hebben goed werk verricht, zoowel de uitvoerders als de bestuurder. Het feest ein digde met eenen Normandsch Ballet door De Morinen van Rousselaere onder eene onbeschrijfelijke geestdrift. BURGERSTAND van den 14 tot den 21 December. Geboorten. Mannelijk gesl. 4. Vrouwelijk gesl. 5. Huwelijken Claeys Arthur, aardwerker en Coffijn Va lentin, kantwerkster. Kinderen beneden de 7 jaren. Mannelijk gesl. 4. Vrouwelijk gesl. 0. van den 13 tot den 20 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 5. Huwelijken Camille Coppens, herbergier en Leontina Lermyte zonder beroep. Sterfgevallen. Labaere Melanie, 66 jaar zonder beroep weduwe van Franciscus George, St Michiel- straat. Kinders beneden de 7 jaren, Mannelijk gesl. 1 Vrouwelijk gesl. 1. M. JBaccus, gepensioenneerd politieop- zichter, Avenue de la joyeuse entrée, li, te Brussel, schrijft: M. Vincent, apoteker Grensstraat Brussel. Ik houd er aan een waarlijk wonderbare uitslag te doen kennen, bekomen door het gebruik van den Elixir tegen jicht en rhuma- tism Vincent. Mijn vrouw leed sedert 2 jaar aan een rhumatism dat haar groote pijnen veroorzaakte; nadat zij 3 flesschen van deze kostbare remedie had genomen was zij ten volle genezenik machtig u dit bewijsschrift af te kondigen met het doel ter hulp te ko men van hen die lijden. Op 30 October 1900. J. Baccus. Dépot bij M. G. Libotte Boomgaard straat to Yper, en in alle andere aphoieken, Prijs 3 fr. de flesch. De Beukelaer's Chocolade is beste dan de Fransche en de Zwitser sche. Leuven. Van armoede gestorven. Woensdag beeft alhier de teraardebestelling plaats gehad van eene tachtigjarige vrouw, de weduwe Ludovicus Vanderseypen, ge boren Eugenia Notte, wier lijk men verle den Vrijdag in een deerniswaardigen toe stand gevonden heeft. Sinds verscheidene dagen had men deze vrouw bijgenaamd Zwart Madameken, niet meer gezien, en aangezien zij alleen woon de, had men er reeds meer van gesproken in de buurt, toen een dier geburen de policie ging verwittigen en men de deur open brak. Welk schouwspel bood zich voor hunne oogen! Men vond er in het midden der ar moede en der vuilnis, het lijk van de arme vrouw op haar bed liggen, beroofd van alle deksel, en met hare voeten in de matras stekende; volgens de bestadiging van den dokter, zou de arme vrouw van koude om gekomen zijn. Maar welke verbazing als men de schuif eens meubels opendeed 1 Men vond er onge veer in goud en banknoten eene som van 130.000 fr., maar geen hemd of geene lakens om het lijk te dekken. De Beukelaer's Prachtdoozen Frachttrein met locomotief. Puik geschenk voorkinderen? Oostende. Te koop gesteld. Het monsterachtig Royal Palace Hotel, met zijne 700 kamers, op het westeinde van den zee- dfjk van Oostende, in minder dan een jaar tijd gebouwd door de Slaapwagensmaat schappij, is te koop aangeboden. Men spreekt van veel ontvreemdingen die daar dit jaar zouden plaats gehad hebben, onder andere kort geleden, van de stores die men na het seizoen had laten hangen. Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers - sr N p w «W H w B a co sont demandés par l'huilerie Fortes commissions. Ecrire direct1 vervolgt de slechte betalers, zonder kosten noch vergoeding voor de ka lanten in geval van niet gelukken. Huis van vertrouwen en van 1" rang, gesticht in 1882. Talrijke agenten overal. S'adresser au bureau du journal. 3 GRANDS PRIX - - 1 1 &EPOT -CENTRAL. ts td fcü M 35 fd to UX a? o *-i o Cb £3 £>S C-+- *0 cd* U1 CD Ul P O CJQ CD 00 O o 00 o O O o O O to co co o ux o o o O o O ut to <1 OX CO O co o ox 00 O to C7X O ox O O O CR O UT O O O 8 e. o <t> sa i—i cn O PT Hj O p KI H K 1-0 N ►s O O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1900 | | pagina 3