DE BEUKELIER'S A LOÜER Walter de Toonkunstenaar [Het Phosphaathoudend meel] MAISON DE CAMPAGNE Dewaudre Hoe ligt het met de Klaverstraat. De lijst Lambot et Cie Ongeluk. Moedige daad. Sterfgeval. Stad Yper, Groote Markt. De Groote Theater HENRY OPITZ Burgerstand der Stad Poperinghe Wervick. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Waarom nog hoesten? au 15 Avril prochain chaussée d'Ypres a Vlamertinghe S'adresser a M. Désiré Baey s 1 w w ook, voor wat haar deel betreft, de werken zou aanvangen, want, voegde de Burgemee- ter erbij, wij hebben redenen om te wach ten tot dat Voormezeele eerst haar g jdeelte in goeden staat stelle. Is dit niet belachelijk, klein en gemeene Wat kunnen wel die redenen zijn? Is het misschien uit plagerij, omdat de Voormezeel naars met den naburigen kasteelheer niet wel overeenkomen, en van hem niet gewild hebben Wat hier ook van zij, M. D'huvettere drong om daar aan een einde te stellen en deed opmerken dat het Pannestraatje begint op het grondgebied Yper en dat het gezond oordeel eischte dat men langs onzen kant eerst en vooral de straat moest verbeteren ten einde alzoo den doortocht voor Voorme zeele te vergemakkelijken om haar deel straat behoorlijk te kunnen herstellen maar neen, onze politieke stadhuisbazen moesten het kostelijk en moeilijk maken voor eene arme gemeente Hoewel Mter Constant pleitte pro deo ten voordeele der buitenlieden, stemde hij niet te min den nieuwen boulevard Vinstar van Brussel. In den gemeenteraad van 4 Februari 1899 riep de Raadsheer Boone de aandacht van den Burgemeester op den slechten staat van de Klaverstraat waar men armen en beenen kon breken. M. Colaert beloofde alsdan dat men deze straat gansch zou herleggen na het afbreken der aan te koopen huizen. Twee jaar zijn sedert dien verloopen en niets is er verricht geweest. De Klaverstraat gelijkt nu nog meer aan eene ruïne. Schandelijk is het voor de leden van het Schepencollege alzoo de stadszaken te ver- waarloozen. Hebben zij geenen tijd, dat zij er van doortrekken. Het raadslid Vanderghote vroeg onlangs nog in den gemeenteraad wanneer men ein delijk dit werk ging voortzetten, en M. Co laert antwoordde hem dat er eerst nog woonsten moesten onteigend worden. Zij ge bruiken tijd zooals men ziet. Welke slechte bestiering. Men begint alles en niets wordt voltrokken. Het Gerecht heeft uitspraak gedaan. Wij hebben over een tiental dagen verno men dat er den 31" October 1900 eene verklaring is uitgesproken geweest dat er geene reden bestaat tot ver volging. Wij willen er geene bedoelingen uitput ten; wij laten die zorg over aan onze lezers. Wij zullen hun slechts erhinneren dat de val- sche lijst Lambot et Leclerqden 15 Mei 1905 aangeboden is geweest,met het oog op de wet gevende kiezing van den 27 derzelfde maand, door drie bloedroode klerikalen van Wer- vick. Voor het overige verzoeken wij hen Hel Weekblad te herlezen der maanden Mei, Juni, Juli en Augusti. Wij zullen hun ook zeggen dat wij in ons Nr. van 27 Januari 11. gevraagd hebben hoe het stond met de zaak Lambot en Cie. Dinsdag namiddag was de genaamde Ka- rel Baeckelandt, smid ter stede, bezig met eene macbien te vermaken in het magazijn van M. R. Froidure, toen hij door den wind- vleugel aan den arm getroffen wasdaar hij met M. Froidure aan het spreken was voelde hij oogenblikkelijk den slag niet, eenige oogenblikken later kon hij zijne vingeren niet meer bewegen en bemerkte dat zijnen arm gebroken was. Gelukkiglijk was de heer doktor Tyberghein daar tegenwoordig om hem spoedig de eerste zorgen te geven. Volgens wij vernomen hebben is zijn toestand op beternis. Woensdag rond 8 1/2 's morgens, juist het -uur op welk de kinderen ter schoolgaan kwam het paard van Banckaert in volle vlucht van de Rijselstraat afgeloopen, Aug. Depuydt ziende dat er ongelukken gingen gebeuren snelde toe en gelukte er in het paard vast te grijpen en in te houden na eenige meters medegesleept te zijn geweest. Zulke daad van moed en zelfsopoffering verdient voorzeker eene belooning. Onze gelukwenschen aan den jongen heer Depuydt voor zijnen moed. Vrijdag morgend, rond 10 1/2 ure, woonde de heer Camerlynck, schepen te Proven, de zitting van den Militieraad bij. Eenige woor den sprekende met den heer Ryckebusch zette hij zich neder, en nauwelijks neerge zeten, viel hij om, getroffen door eene be roerte. Spijts de zorgen van de aanwezige ge- neesheeren, was hij korte stonden later een lijk. Door bijzondere toelating der Overheid. Enkel voor eenige dagen. Voor de eerste maal alhier te zien De Henegouwsche Diergaarde Camillius en zijne twee leerlingen Mej. Rosina en Victoria. Programma der Werkzaamheden. Zondag en Donderdag, om 3 ure, Kinder- en Familievoorstelling. Eiken avond, om 8 ure, Groote Gala- Voorstelling. PRIJZEN DER PLAATSEN 1* rang, fr. 1,50; 28 fr. 1,00; 3" fr. 0,50. Gedurende de Voorstellingen brillant or kest onder leiding van den muziekmeester LEIPNITZ. Men koopt oude onbruikbare paarden voor het voeden der Dieren. Uw Dienaar De dierentemmer CAMILLIUS. BURGERSTAND van den 22 Februari tot den 1 Maart 1901. Geboorten. Mannelijk gesl. 4. - Vrouwelijkgesl. 2. Huwelijken Van Assche Jan, daglooner, en Dausy, Emma, kantwerkster. Ossieur Gustaal, kleermaker, en Debruyne Helena, dagloonster. Sterfgevallen. Vanneste Gustaaf, 51 jaar, zadelmaker bij de Rijschool, echtgenoot van Gouwy Julia, De Haernestraat. (Hechtover het Hotel De Chatellenie) aangemoedigd door hot groot succes die hij verleden jaar gedurende de kermis bekomen heeft te Yper, komt hij dit jaar op de zelfde plaats eene reeks vertooningen geven. De groote Theater Henry OPITZ is het grootste etablissement in zijn slach die kan verplaatst worden. Hij voegt bij zijne pracht en gemak van instelling, eene reeks vertooningen gansch nieuw, belang stellend en vermakelijk door de verschil lendheid en ae keus der elementen die het samenstellen. Ik durf verhopen dat het geacht pu bliek van Yper en het omliggende zoo als voorheen mij met hun bezoek zullen vereeren. HENRY OPITZ, Bestuurder. Dekeerle Pauline, 81 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Bolstraat. Speybrouck Karei, 51 jaar, landbouwer, ongehuwd, steenweg van Zonnebeke. Moreel Sidonie, 46 jaar, huisvrouw, echt genoot van Vanelslande Frans, Meenenstraat. Kinderen beneden de 1 jaren. Mannelijk gesl. 0. Vrouwelijk gesl. 1. van den 21 tot den 28 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 4. Vrouwelijk gesl. 5. Sterfgevallen Frey Maria, 83 jaar, kloosterlinge, Brug- gestraat. Huyghe Silvie, 47 jaar, onge huwd, dienstmeid, O. L. V. Kruisstraat. Rosseel Elisa, 13 jaar, kantwerkster, Babbe laarstraat. Lahousse Fidelia, 94 jaar, zonder beroep, weduwe van Joannes Venant Pottestraat. Defever Catherine, 78 jaar, zonder beroep, weduwe van Pieter Carpen- tier, Wijk E. Reniere René, 62 jaar, on gehuwd, kleermaker, Casselstraat. De Corte Catherine, 76 jaar, echtgenoote van Louis Ampen, Yperstraat. Christiaen Flo- rentin, 75 jaar, zonder beroep, weduwaar van Maria Debaene, Boescbepestraat. Wicke Jerome, 21 jaar, ongehuwd, metsers- gast, Arendstraat. Kinder s beneden del jaren, Mannelijk gesl. 2 Vrouwelijk gesl. 1. Tooneelnieuws. Op Zondag 10 Maart om 6 ure stipt geeft de tooneel maatschappij De Droogaards eene vertooning, bestaande uit de volgende stukken Drama met zang in 3 bedrijven. II O T SEBO T S E Blijspel met zang in één bedrijf. Voor nadere inlichting zie men de plak brieven. Bedanking. Ik ondergeteekende, heb de eer de Maat schappij Almelo en tevens haren Inspecteur Kam. Buyse te Westcapelle te bedanken, voor de spoedige en volle uitbetaling van mijn ongeneesbaar paard, afgekeurd den 18" Februari 1901 door Mijnheer Alf. Vandamme i Veearts te Westcapelle den 25 Februari 1901. Jan de Groote, landbouwer te Westcapelle. Eenen goeden raad. Wanneer men begeert binst den nacht, noch 's mor gens bij het opstaan niet meer te hoesten of bezwaard te zijn, neemt men 2 pastillen van D. Walthery vooraleer men slapen gaat. Brugge. Mevr. baronnes Ruzette, weduwe van den onlangs overleden gouver- verneur van West-Vlaanderen, is dinsdag na eene langdurige en pijnlijke ziekte te Brugge overleden. De afgestorvene, geboren barones d'Anethan, was 62jaar oud. Bericht voor de verkoudhe den Indien gij niet spoedig genezen zijt van uwe hoest en pijn in de keel, neemt de borstpillen van D. Walthery aan 1 fr. de doos. De Beukelaer's Prachtdoozen Prachttreln met locomotief. Puik geschenk voor kinderen Roeselare. Doodelijk ongeval. Dinsdagnamiddag werd Petrus Lefère in eene smidse door den slagriem van eenen slijpsteen meegerukt en zoo vreeselijk aan den linkerslaap gewond dat hij op den slag dood bleef. De voorbeeldige man werkte bij de ge broeders Loontjes. De Beukelaer's Chocolade is beste dan de Fransche en deZwitsersche. Wervick. Zondagavond, rond 11 1/2 ure, werd een werkman, Pieter Hollebecq, 25 jaar oud, in de Frankrijkstraat door een 17 jarigen sleenbakkerswerkman aangerand en een messteek in de rechterwang toege bracht. Treinenverkeer. De reizigers wor den gewaarschuwd dat van heden 1 Maart af vele wijzingingen zijn toegebracht aan de tabel der vertrekuren van de treinen. Om geene onaangename verrassingen te beleven, neme men er nota van. Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers Ik verklaar openbaarlijk dat de Sieroop Depratere den strafsten hoest, de slechtste valling in min dan 2 dagen geneest. De Sieroop Depratere is de eenigste aange name borstremedie die altijd zeker en spoe dig geneest. Al wie de Sieroop Depratere genomen heeft kan getuigen met ons dat haar gelijke niet bestaat. Dit geneesmiddel kost maar 10 centiemen daags. Vraagt en eischt altijd de echte Sieroop Depratere aan 2 franken de flesch. Te bekomen te Meenen apotheek Rotiers. Yper,Socquet. Tl'ffN fflTffR kosteloos aan, aan Jjilili ELrjCjIi allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eezemas, duistjes, huiduitslag, chronische bronchie- ten, borst- maag- en blaasziekten, rheuma tism, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle moge lijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waar van men het menschlievend doet zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer Vincent, 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtin gen opsturen zal. vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. a la traverse du chemin de fer. RUE DE LILLE, 40, YPRES. 2 3 3, b 5. to <1 p g H co 1. Het voeden der dieren. 2. Volledige uitlegging over de dieren. 3. Vertooning der slangen met uitlegging. 4. Oefening van den Amerikaanschen Beer door den Dierentemmer CAMILLIUS. 5. Oefeningen der Hyena's door Mej. VICTORIA. 6. Oefeningen der Leeuwen (De Leeuwenjacht) door Mejuff. ROSINA. 7. Oefening van de wreede leeuwin Bélona door CAMILLIUS. 8. Oefeningen der Tijgers, Panters en Luipaarden door CAMILLIUS. 9. Tot slot der voorstelling gi-oote Ser- pentïnendans te midden der leeuwen, uitvoerende door jufvrouw VICTORIA. Dagelijks bij iedere Voorstelling, vertoo ning der 3 jonge Leeuwen. SÏ. CD CD P CA CQ tü o g cro J 09 5 i-i M tO o> O tn O O O o O O O O O to to CA O O O HO* h- O -t O O O CA O to to to to CO to 00 CA <1 o o CA O CR N CD U* M 53 e_| M cP S3 O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3