jHet Phosphaathoudend meelj m Eene pachthoeve afgebrand. Burgerstand der Stad Poperinghe van den 5 tol den 12 dezer maand Beursoverzicht vau Brussel VERSCHILLÏGE TIJDINGEN. Men vraagt: Dewaudre JAN BARTIER Prime a nos lecteurs et lectrices. Gemeente Dickebuscli. HAZESCHIETING w gedaan hebben zullen geen recht hebben op pensioen, want het is niet toegelaten ont houd het wel het laatste jaar de 18 fr. in eens te storten. De wet eischt dat men 6 jaren lang 3 fr. stort. Ieperen, 8 September 1901. Weled. Heer Redacteur, Het is ons een waar genoegen U te kun nen melden, dat de opbrengst van onze le zing te Uwer stede, alles overtreft, naar evenredigheid, wat nog door ons in de ver schillende vlaamsche steden is verzameld. Het is ons niet alleen een genoegen, maar we gevoelen ons ook door een drang des harten gedrongen het publiek van de schoo- ne stad Ieperen te danken voor hetgeen het deed voor onze vrouwen en kinderen. We zullen het onze Broeders en uwe stamver wanten in Zuid-Afrika zeker vertellen hoe hartelijk we hier ontvangen zijn. We voelden ons aangedaan door de ge voelvolle ontvangst. De opbrengst van de collecte alleen was 119.34 fr. De geheele opbrengst bedroeg frs. 758.19. Nogmaals onzen hartelijken dank aan de Broeders te Ieperen, en aan U de geachte Redacteur, voor de opname van dit schrijven. Hoogachtend Uw dienaren, (Get.) H. J. Louw, C. Plokhooy. In den nacht van zondag tot maandag is er te Boesinghe brand ontstaan op de hoeve van Ch. Wyffels, toebehoorende aan M. Hyn- derickx de Theulegoedt. De schuur met al wat zij bevatte is de prooi der vlammen ge worden, alsook de andere stallingen. Twee paarden, een stier en een honderdtal hennen zijn in den brand gebleven. Aan blusschen viel niet te denkenook hebben de vrijwilli ge pompiers, die aonstonds ter plaatse van den brand gesneld waren, zich moeten be palen met het woonhuis te redden. Ze zijn tot 's morgens op de plaats gebleven en heb ben moedig hunnen plicht gekweten. De schade is door verzekering gedekt. Nog brand. Een pachthoeve afge brand. Dinsdagavond kwart voor acht uren, werd de stad in rep en roer gesteld door het stormen der brandklok. De hoeve van Gillis en kinderen, op het gehucht het Wieltje, op drie kwart uurs van de stad, stond in laaie vlam. De vrijwillige pompiers, in allerhaast toegeloopen, konden alleen nog een kot bevrijden; het woonhuis, de schuur, destallen, alles van ouden bouw, zijn ten gronde afgebrand. De meubels en huisraad, alsook de dieren, buiten drie jonge zwijnen, zijn kunnen gered worden. De gebouwen hoorden toe aan den inwoner en zijn, vol gens men zegt, niet verzekerd. Kwaadwilligheid moet de oorzaak zijn; de knaap zat op het gemak en eene klaarheid ziende, sprong hij recht en kwam toegeloo pen, roepende brand, brand? Op hetzelfde oogenblik kreeg hij eenen slag, die hem ten gronde deed vallen en in de verte zag hy eenen man wegloopen. Op dezelfde plaats heeft men later een mes, dat aan de hoeve niet toebehoorde, en in dè weide eene klak gevonden. Bewoners van den Kalfvaart hebben in het begin van den brand een vreemden man gezien, gansch in 't zweet en die vertelde waar het brandde. De Kalfvaart is eene halve uur van daar afgelegen. Prosper Craeye, drukkersgast, die naar den brand der hoeve Gillis gaan zien was, is zoo ongelukkig gevallen dat zyn voorarm gebroken is. BURGERSTAND van den 6 tot den 13 dezer maand 1901. Geboorten. De Koninck Alixia, kalverstraat. Sennesael Georgius, Nieuwe Houtmarkt. Masscho Eugenius, veemarkt. Bouckenooghe Joanna, boterstraat. Fiers Eugenia, lange meerschstraat. Lewyllie Joanna, Dixmude steenweg. Debreyer Gustavus, Rijselstraat. Descamps Rachel, veemarkt. Dael Remigius, statiestraat. van Elewyck Maria, boterstraat. Huwelijken. Quatannens Carolus, zonder beroep, en Vandewalle Maria, zonder beroep. Carron Florimondus, dagloogner en Dela- haye Clémentine, herbergierster. Vandamme Philippus, tapytsier en Ros- camp Leonia, kleermaakster. Lauwers Camillus, landwerker en Verly Maria, kantwerkster. Berat Richardus, geneesheer, en Thevelin Irma, zonder beroep. Sterfgevallen. Verschaeve Carolus, 80 jaren, handelaar, ongehuwd, Kaaistraat. Dehollander Augustus, 2 maanden, Buk- kerstraat. Kinoo Martha, ljaar, Groenestraat. Notredame Rosalie, 82 jaren, zonder be roep, weduwe van Declercq Fideel, Pope- ringhe steenweg. Barrato Maria, 78 jaren, zonder beroep, weduwe van Pelgrim Joannes, korte Thou- routstraat. Kesteloot Magdalena, 1 jaar, groenestraat. Yanhoet Eulalia, 49 jaren, huishoudster, echtgenoote van Flamant Leonardus Lom baardstraat. Maes Alfred, 7 maanden, Rijselstraat. Geboorten. Mannelijk gesl. 4. Vrouwelijk gesl. i. Sterfgevallen Coutteel Julie, 84 jaar, ongehouwd, ren tenierster, Yperstraat. Kinder s beneden del jaren, Mannelijk gesl. 0. Vrouwelijk gesl. 0. 11 September 1901. Termynbeurs. De omzetten zijn ruim en de koersen vast. Métropolitain 632.50. Brazilië 66 1/16. Rio Tinto 1348. Kontantbeurs. Hoeveel de houding over 't algemeen bevredigend is, mag men nog niet zeggen dat het vertrouwen is weerge keerd. Rente 98.40 tot 98.50. Antwerpen 107.75. Brussel 107.1/8. Gent 90.50.Oostende 78.50. Onder de bankactiën worden de ko loniale titels het best bedeeld. Africaine 50. Outremer 362.50 en 97.75. Nationale Finan- cière 145. Caisse de Reports 835. De spoor wegen worden verlaten. Congo beret aan 1625 en 5400. De tramwegen verroeren niet. Cairo 545. Florentins 150. Napolitains 535. Secondaires 295. De metaal waarden herha len, hun koersen, de stemming blijft goed. Alliance 600. Paris 72. Ekaterinoslaw 19. Sambre et Moselle 162.50. De zaken blijven ruim onder de koolmijnwaarden. Bois d'Avroy 492. Concorde 1385 Grand Mambourg 635. Patience et Beaujonc 679. De zinkwaarden blyven kalm. Asturienne 4610. De coloniale waarden zijn iet wat gerezen. Commerce du Congo 1925. gew. Haut Congo 1765. Maga- sins Généraux 1375. Cibils 175 en 250. Ver scheidene. Entreprise 13.50. Grosny 220.1/10® opr. aand Iluileries d'Odessa 7.50. De vreem de actiën worden weinig betracht. Dhalbusch 839.50. Canadian Pacific 580. Gaz de Porto 37.50. De lezers van ons blad kunnen alle nadere inlichtingen bekomen bij den Heer Is. van de Kerckhove, bestuurder van het Financie- blad, 60, Leuvensche steenweg, Brussel, na zicht hunner lotenummers in alle uitlotingen. Het is voldoende, zoo 't schijnt, zich eenmaal met eene Walthery-Pil te purgee- ren om eene erge hoofdpijn of droeve maag ontsteking te verdrijven en aanstonds fris- sche kleur en eetlust weer te geven. Kortrijk. Brand. Zaterdagmor gen rond 1 uur bemerkte A. Cottenier, brouwersknecht bij de kinders Tack, dat er uit het magazijn van mev. wed. Thibault de Boesinghe rookwolken en vlammen op stegen. Hij verwittigde spoedig de policie en de alarmklok werd geluid. Het magazijn en de kleine keuken, er dicht aanpalende, wer den reeds door het vuur vernield. De paarden en de luxe-rijtuigen werden gered. De pom piers hebben den brand kunnen beperken en de andere gebouwen vrijwaren. De schade is aanzienlijk en niet verzekerd. Aan de jonge meisjes die aan bleek zucht en bloedarmoede lijden, en in 't alge meen aan de zwakke personen, zijn 2 of 3 doozen pillen van D. Raphael voldoende om eetlust, frissche kleur, kracht en goede ge zondheid te bekomen. Dépot bij M. G. Libotte, Boomgaard straat, Yper. Prijs: 3 frank de flesch. Fruit eten. Het gebruik van fruit is niet alleen aange naam, het is ook nuttig en speelt een belang rijke rol in de voeding. Fruit in het algemeen verfrischt en bevordert de spijsvertering, als men zorgt het te eten in zijn seizoen en in volkomen staat van rijpheid, niet te groen en niet te rijp. Te groen gebruikt, brengt het slechte spijsvertering voort en werkt het schadelijk in op de ingewanden. Al te rijp, dus meer of minder rot, kan het misselijk heid en braking verwekken. Matig geëten echter en onder de aangeduide voorwaarden bevordert het uitstekend de gezondheid. Ie der heeft overigens daarbij rekening te hou den met zijn eigen gestel. Er zijn magen, die fruit niet goed kunnen verdragen In zulke gevallen hoeft men er zich van te onthouden. Stoort men er zich niet aan, of bezwijkt men voor het aangena me van het fruit, dan moet men daarvoor met maagkrampen, zelfs met buikloop boe ten. Alle vruchten zijn overigens niet van ge lijke kwaliteit. Zijn bijna alle verfrisschend, daar zijn er evenwel ook die integendeel verhittend zelfs samentrekkend werken, zoo als b. v. de kweepeer en de kastanje. Ande re werken laxeerend, wat bij groote hitte gevaarlijk kan worden zooals b. v. de meloen en de pruim. Nu de pruimentijd daar is, mag het zeker niet overbodig worden ge achtwijl in dien tijd altijd gevallen, soms ernstige, van dysenterie en cholerine, ten gevolge van onmatig gebruik van pruimen voorkomen tegen alle onmatigheid drin gend te waarschuwen. Nog andere vruch ten verwekken koorts, ten minste bij perso nen, die er aanleg voor hebben. De Beukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen Zuydschote. Vergiftiging door varkenvleesch. Nadere bijzonderhe den. Eenige bladen deelen verschrikkelij ke bijzonderheden mee over een geval van vergiftiging, dat te Zuydschote zou gebeurd zijn en waarvan een vijftigtal werklieden bijna de slachtoffers zouden geworden zijn. Die zaak is in het begin van verleden week gebeurd, en zq was weinig belangrijk. Na 't eten van verkenvleesch werden eenige hoppeplukkers ongesteld, doch dank aan de geneesmiddelen, hun door een doktor toege diend, waren allen reeds na een uur volko men hersteld 1 De zaak werd dus, zooals 't dikwijls gaat, zeer overdreven. DE BEUKELAER'S Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. Poperinghe. Hoppeplukkers. Er zijn dit jaar 3900 hoppeplukkers, hetzij 1100 meer dan in het jaar 1900, voor het grond gebied van Poperinghe alleen. Er helpen ook twee derden van Poperinghe, die men mag schatten op 8000. Zoodus 8000 Poperinghe- naars en 3900 vreemde, dat maakt 11900 te zamen. Er zijn nog 8 tot 900 hoppeplukkers te kort. De hoppe staat 50 fr. de 50 kilo. Versleten zilvergeld. De heer mi nister van finanties heeft eindelijk bevel ge geven de talrijke versleten zilverstukken, bijzonder halffrankstukken, zooveel mogelijk uit den omloop te doen trekken. Naarmate de versleten zilvermunt in de openbare kas sen komen, zullen zij ingehouden worden, voornamelijk de stukken die de jaartallen dragen van 1866 tot 1868. De jacht is open voor het plaatsen van bisschop te Luik, 16000 ballen en een paleis, zonder de kleine profijtjes; het is nog al de moeite waard, eens de kans te wagen. Drie kandidaten nochtans op het dozijn die zich aanbieden, hebben kans den palmweg te halen. Die zijn: MM. T'Serclaes, bestuur der van het belgisch collego te Rome, Rut ten, kanonik te Luik en Van Aertselaer, de ken te Brussel. Waarom men de pillen Depratere liever gebruikt dan alle andere purgeermiddelen? Dereden zijn eenvoudig: De pillen Depratere werken rap, zeker en zonder pijn. Daarbij overtreffen ze alle andere remedién om gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten, hardlijvigheid, keer der jaren, speen enz... te genezen. Zij geven een schoon en zuiver vel en doen alle uitslag verdwijnen. Prijs: 1 50 fr. de doos, te bekomen te Meenen, apotheek Rotiers, Yper, apotheek Socquet, Dixmude apotheker Ghyssaert. Fabriek apotheek Depratere, Oostende. vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. vischkoopman te Yper, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat men bij hem, met 15detl SEPTEMBER aanstaande, allerhan de schoone en versche oesters kan bekomen aan zeer geringe prij zen te beginnen van 6, 7, 12 en 20 fr. het Onmogelijke concurrentië. 4 s k Sd W H 7) ÏSJ H 3 •a B N° 1. Montre chronomètre des chemins de fer, nickel, ancre, double cuvette, réglée, repassée, garantie 5 ans avec chaine en nickel pour 21,00 fr. N°2. Montre extra, chemin de fer, mou vement soigné, argent 800 %0.15 rubis, boi- te 35 grammes, réglée, repassée, garantie 5 ans avec chaine nickel pour 35,00 fr. N° 3 Montre trés jolie pour dames en ar gent 800%o réglée, repassée avec sa chaine nickel pour 25,00 fr. N° 4. Montres trés riche pour dame oi ls karats controlé, réglée, repassée avec sa chaine nickel pour 50,00 fr. Adresser commandes et maudats au bu reau du Journal. Pour recevoir franco la prime. Nouvelle découverte brevetée. Plus d'asthmes, ni oppressions avec les BIER'S BOUGIES anti-asthmatiques Demandez h votre médecin. Echantillons gratis; done, essayez. En vente dans toutes les pharmacies. Dépositaire pour Ypres E. CREMERS-LAPIERRE, Pharmaeien. JAARLIJKSCHE Op iVlaandag 30 September 1901. Oppervogel15 fr. en eenen has. Ieder Zijdvogel 10 fr. en een koppel kiekens. Inleg 5,50 fr. Terug 5 fr. Inschrijving van 11/2 ure tot 2 1/2 ure om aanstonds te beginndn schieten tot 5 1/2 ure. ■■«^rrJ«»wmm.i..^ni|1|rTr1r...i.- i—MP ii O •"3 f\r /"""i Q3 CD in to UT O ST *-1 O O, D P3 r"h 73 cd' 73 w CD w ps O OQ CD OQ 7S CD CO Ob OT CR 00 O O O O O O O O O O O O O O to O tO UT Cb O "to "to O O O UT O O O O O. O o O O O O O O co to p '►tx O O O O O i— <1 O O O —3 O P O CR UT O O O O O F to 2- g_ O O: o JB.S O CD 73 P CD P -i aq i_j in 2 'S tr O O .<W p O N P rt- -) P< P CT3 «H CO CD rt- CD CD CD O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3