KAARTING LET OP! jHet Phosphaathoudend meelj ELROSE Dewaudre Adres van den groothandel: VANDENBERGrHS, Brussel. Maatschappij der burgerwacht. Nog de langgerokte pensenjager. Zuidschote. HAAR HERSTELLER YERSCHILLIGE TIJDINGEN. op Zondag 29 December 1901. ti*. prijzen. wordt uitsluitend verkocht in kartons van ééil frank de halve kilo, in alle goede kruidenierswinkels. Vraagt aan uwen leverancier de 12 geillustreerde boekjes met vertelsels. schieting. 25 25 25 25 125 25 25 25 25 120 25 25 25 25 120 25 25 25 25 115 15 25 25 25 115 25 25 20 20 115 20 20 25 20 110 20 25 20 20 110 van 19 Décember 1901. Gewone Gaimant, A. 25 Ommeslagh 20 Vande Vyver.A. 20 Vantholl 15 Butaye Arth 25 Froidure R, 25 Legon Emile 25 Masschelein A. 25 Men schrijft ons uit Oostvleteren, 18 De cember 1901 Wij vernemen uit goede bron dat de lang gerokte kerel, waarvan wij destijds gespro ken hebben, door het gerecht zal vervolgd worden voor het stroppen van eenen fazant. En dit is niet zonder redenware het een arme duivel geweest hij zou reeds lang ver oordeeld zijn. Maar nu heeft hij een ander verdedigingsstelsel uitgevonden hij zei eerst de val gezet te hebben om mollen te van gen, maar nu beweert hij dat het is om ek sters te vangen. Hij weet niet of hij wil niet weten dat de eksters geene koorneters zijn, aangezien hij koornaren in de val gelegd had. Op zekeren dag ging den zoon van den jachtbewaarder, die hem betrapt had, om meel te koopen bij de langgerokte, zooals hij het sedert langen tijd gewoon was te doen. Maar hij werd seffens buiten gesme ten met het beleefd antwoordGij zoudt eerder kreveeren dan dat gij hier nog zoudt meel hebben. Schoone toepassing der leerstelsels van christelijke menschlievendheid Bemin uwen naaste gelijk u zeiven. Zij willen niet verstaan dat een menscb het ambt moet uitoefenen waarmede hij zijn dagelijksch brood verdient. Maar 't is nog niet genoeg dat zij hier als in overvloed hebben en dat zij den welstellende zoowel als den schame- len man voor hen doen buigen, zij willen nog de wetten overtreden en het wild strop pen en vangen op de jacht van een ander. Schoone zedeleer Wij verhopen dat het gerecht niet zal aarzelen hem loon naar werken te geven. Men schrijft ons uit Het volgende feit heeft plaats gehad, in onze gemeente den Zaterdag 7" December. Het was negen uren 's morgens, te mid den van een aanhoudenden regen en koude wind, in tegenwoordigheid van een hon derdtal aanschouwers, dat men den zes-en- tachtig-jarigen Pieter Deweerdt, tegen zij nen wil, op eene kleine karre naar het oudemannenhuis van Clercken. Iedereen was verontwaardigd over de ma nier van handelen der Gemeente Overheid. Wat had toch den braven, gebrekelijken Pieter Deweerdt misdaan, om zoo behan deld te worden. Hij, die altijd gehoopt had, te sterven te midden zijner kinderen, zijnen eenigen troost. Sedert een elftal jaren kon hij niet meer •werken, en leefde van zijne spaarcenten wel te verstaan bij een zijner kinderen eindelijk geraakte het geld uit en den ouderling was verplicht den Disch ter hulp te roepen. Dit ging zoo gemakkelijk niet, want Pieter De weerdt stond bekend als vrijzinnig. Van daar de moeilijkheden bij de Zuidschootsche pijpekoppen, eindelijk bekwam hij toch 10 franken in de maand. Nu met Augustus laatst bekwam de man zijn pensioen, wat hem moest doen verbef teren, ware het niet dat het zeer Christelijk Gemeente Bestuur er anders over gedacht had. Men verminderde het maandgeld op 7 fr. ofwel het pensioen moest in handen komen der Gemeente. Men zocht naar middelen, er was niets aan te doen de man moest kost wat kost weg, alhoewel de Gemeente moet 15 franks te maande betalen aan het ge sticht, zijne gevangenis. Wij noemen dit eenvoudig een schandaal, wij vragen een onderzoek, de bevoegde over heid moet handelea, want over eenige dagen beweerde de Minister in de Kamer, dat het pensioen onschendbaar is. X. BURGERSTAND van den 13 tot den 20 Decemb. 1901. Geboorten. Alleman Joanna, Blauwe Leliestraat. Mahieu Helena, Rijkenklarenstraai. Marseloo Magdalena, Tegelstraat. Plancqueel Marie, St. Jacobsstraat. Vandecasteele Leo, Dixmudesteenweg. Claeys Gerardus, Rijselstraat. Lootens Joanna, Korte Thourouistraat. Van Wynsberge, Honoratus, Heere Jan straat. Beckaert Achillas, Zonnebeke steenweg. Deconinck Marcellus, Rijselstraat. Pottel Julius, Neêrstraat. Huwelijken. Dumeez Medardus, daglooner en Metsu Victorina herbergierster. Sterfgevallen Verduin Barbara, 79 jaren, zonder beroep weduwe van Gollez Petrus, Si. Janshospi- taaistraat. Derolé Alphonsus, 57 jaren, wever, onge huwd, Meenenstraat. Rommens Irma, 23 jaren, naaister, echt- genoote van Roscamp Achillus, Kalverstraat. Caesemacker Florentina, 1 maand, Door gangstraat. Verkinderen Leonardus, 60 jaren, zonder beroep, ongehuwd, lange Thouroutstraat. Parein Armandina, 3 weken, oude-Konijn- straat. Demeulenaere Rosalia, 64 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Poperinghe steenweg. Clareboudt Margareta, 2 jaren, Pope- ringhesteenweg. Vandersande Louis, 40 jaren, wacht meester, echtgenoot van Stecken Mathilda, Almoesenierstraat. Plancke Petrus, 87 jaren, zonder beroep, weduwenaar van Leroy Pelagia, Rijselstr. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coilf.en Puf. Hoofd-DépOt: 26, rueÉtieane-Marcel, Parijs. Te bekomen bij M Raym. OMMESLAGH, mercerie, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. De winter is daar en met haar den gewonen stoet van slechte dagen. Onder ons klimaat is zijn uitwerksel bijzonderlijk scha delijk, uit hoofde der hevige en schielijke weersveranderingen, uit hoofde ook der vochtigheid die een plaag is in ons land. Opgepast rhumatismlijders, ongelukkige jichtlijders 1 Hunne pijnen' gaan hernemen met nieuwe hevigheid en lange uren van lij den gaan voor hen beginnen. En wat te doen? Zij hebben alles beproefd zonder eenigen nuttigen uitslag te bekomen. Zij hebben de lange lijst uitgeput van bijzon dere middels met bedriegelijke beloftenzij hebben de remedien beproefd, gezegd van oude vrouwen. Zij hebben alle wrijvin gen aangewend en zijn niet te min op het zelfde punt gebleven. Wanhopend lijden zij zonder hoop op verlichting. Zij mogen zich evenwel troosten. Dank aan M. Vincent, apotheker 33, rue de la Li- mite te Brussel, ziju hunne smarten gedaan. Zij moeten hem zegenen, want hij heeft het overwinnend middel gevonden: den Elixir tegen jicht en rhumatism die zijnen naam draagt en die in weinigen tijd ten volle hun lijden zal doen ophouden, en hun toelaten hunne bezigheden te hervatten. Dooi zijn gebruik is de volledige genezing verzekerd, en alle dagen ontvangt M. Vin cent talrijke dankbetuigingen van hen die hij door zijnen wonderbaren Elixir aan het leven heeft teruggeschonken. De JBeukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen MEENEN. Maandag is in de Rijssel- straat een wagen, met vlas geladen, toehoo- ren de aan eenen koopmau van Reckem, omgeklonken. De voerman en de knecht, die hem vergezelde, werden onder de vracht be dolven, doch zij werden spoedig gered en kwamen er met den schrik van af. Messieurs, lisez a la 4e page l'annonce ANTINÉON. De proefnemingen gedaan in de hos pitalen en de verscheidene clinicken hebben bewezen dat elke gevallen van verstoptheid zelfs de meest veranderde, volkomen in wei nigen tijd genezen worden door het gebruik der slijmverdrijvende pil van D. Waltnery. DB BEUCKELAER'S Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. Aan onze lezers. Indien gij eene valling hebt, armborstig zijt of aan de keel lijdt neemt in vertrouwen de borstpastillen van D. Walthery. 't Is een zeer aangenaam en heilzaam geneesmiddel dat slechts een frank de groote doos kost. Thourout. Trein die zijnen weg mist. Eergisterenavond kwam alhier een trein aan, die zijn bestemming gemist had. Men ziet van hier hoe het personeel van den trein en de reizigers stonden te zien, wan neer zij afstapten, denkende op hunne be stemming te zijn. Na genomen inlichtingen bleek, dat de trein van Gent naar Cortemarck langs Lich- tervelde, in deze laatste statie hp het spoor van Thourout geloopen was, tengevolge van eene valsche beweging van het wisselspoor en het personeel van den trein het tengevol ge van de duisternis niet bemerkt had. Men ziet van hier welke schrikkelijke ge volgen dit hadde kunnen hebben, ware er een ander trein van Thourout gekomen, zoo veel te meer dat erop deze lijn maar eene baan bestaat. Zonder weergét. De siroop Deprater wetenschappelijke samenstelling, welker hoofdbestanddeelen goede teer en tolée bal sem zijn, is gansch kleurloos. Zij is zeer aan genaam van smaak en haar heelende kracht is wonderbaar. Zij geneest den geweldigsten hoest en de zwaarste verkoudheden in min dan twee dagen. Geen een ander borstmiddel kan r tegen op. Prijs: 2 fr. de flesch. Eischt de echt siroop Deprater en niets anders. Te bekomen te Yper apotheek Soc- quet, Meenen Rotiers, PoperiDghe Mon- teyne, Comines Van Windekens. Dat kan tellen. In zijne omreis door Europa, heeft de Cirk Barnum and Bailey dees jaar eene zuivere winst gemaakt van 1 millioen, 723 duizend 325 frank: van den 11 Nov. 1900 tot den 17 Nov. 1901. Dit bewijst eens te meer wat de réclame in dagbladen en de plakbrieven op het pu bliek vermogen. Vraagt bij uwen apotheker de Sedatine, zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kopzeer. Al gemeen depot: A. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. Dépot bij M. G. Libotte, Boomgaard straat, Yper. Prijs: 3 frank de flesch. mm vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. «W H Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter Eiers 25 00 000 0000 350 13949 16,50 14,50 00,00 00.00 00,00 5,00 250,00 3,64 o©o°oomo 8 B tr a> "j co O H W STA. D__YP ER. LUISTERLIJKE gegeven in de herberg AU LUNDI Hondstraat, Het spel is de jongman aan 15 schreven met 6 kaarten. De inleg is bepaald op 15 centiemen. De inschrijving zal plaats hebben van 5 tot 6 uren, daarna de loting om onmiddelijk te beginnen spelen. Voor de voorwaarden zie de plakbrieven. Nouvelle découverte brevetée. Plus d'asthmes, ni oppressions avec les BIER'S BOUGIES anti-asthmatiques. Demandez a votre médecin. Echantillons gratis; done, essayez. En vente dans toutes les pharmacies. Dépositaire pour Ypres E. CREMERS-LAPIERRE, Pharmaoien. Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eer zijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam vraagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen dan zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert Ijaar bij Mevr. We Van Kemmel* Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. vervangt de natuurboter MEEST GEZOCHTE <1 B N P ►3 tc> Granen, enz. Verkochte kwantiteit laagste prijs per 100 CO O O O O i— COOppoOnx^l CO O O O o hoogste prijs per 100 kil. CD "Tl M «-( ts 3

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3