Victor-Joseph OORNELIS B O O i, Het Phosphaatlioudend meelf Dewaudre Adres van den groothandel: VANDENBERGHS, Brussel. Burgerstand der Stad Poperinghe L'Exposition de Lille en 1902. Un championnat international de latte. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. eene plaats te bekomen DIENSTKNECHT Zaalhof, 6, te Yper. Ter gelegenhe' Ch. Sesier 80 KOOPEN BOOMEN wordt uitsluitend verkocht in kartons van één frank d© fialv© liilo, in allo goede kruidenierswinkels. Première Par tie. Deuxième Partie. IL b,Les Membres Honoraires sont priés de conserver ce Programme. van den 2 tot den 9 dezer maand Geboorten. i Mannelijk gesl. 3. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Rousseeuw Jerome, werkr.an, en Emma Olivier, werkster. Henri Scherrier, werk man, en Irma Debyser, kleermaakster. Gaston Huyghe, landwerk er, en Marie Pan- nekoecke, werkster.,-- ^Sterfgevallen, y iTÜaers beneden de 7 jaren. annelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. Z- Une Exposition Internationale premiè re du genre sera tenue Lille de Mai Septembre prochains. Installée sur le Champ de Mars, ses con structions et ses jardins couvriront une su- perficie de 150.000 mètres carrés. Une galerie de 6.000 mètres sera réservée la méca- nique. L'Exposition Internationale de Lille com- prennra les classes suivantes: 1. Enseignement. 2. (Euvres d'art. 3. Arts libéraux. 4. Mécanique générale. 5. Electricité. 6. Génie civilMoyens de transport, cycles, automobiles, sports. 7. Agriculture. 8. Horticulture. 9. Fo- rêts, chasse, pêche. 10. Produits alimen- taires. 11. Mines et métallurgie. 12. Décoration, mobilier et accessoires. 13. gevaar afwenden. Men vergete het geen oogenblik, zoodra de door Drumont en zijue bewonderaars verlangde inquisitie op ons zal drukken, worden de katholieken, net zooals vroeger, met de andersdenkenden ge lijk gesteld en bedreigd. Hier overwege men wat Lea schreef: (1) «Niemand wist wat op zijne rekening ver teld werd noch welk profijt persoonlijke haat of dweepzuchtige ijver kon trekken uit zijne verdachtmaking bij den geloofsonderzoeker. Roomsch-Christenen en Ketters, beiden viatsdej^BMkden. Jemand die aan de her- vormin^^P^f was, leefde in gestadige onrust; vreezend dat het eene of het andere zijner woorden kon overgedragen worden in zinsverbijstering, bevend eiken oogenblik verraden te worden, liep hij zelf dien of ge nen aanklagen. Met hoogmoed herinnerde Gregorius IX dat in dergelijk geval de ouders hunne kinderen, de mannen hunne vrouwen, de kinderen hunne ouders, de vrouwen hun ne mannen aanklaagden. Wanneer de geloofsonderzoeker Bernard Fils, tissus, vêtements. 14. Industries di- verses. 15. Industrie chimique. 16. Economie sociale. Hygiëne. 17. Cololisa- tion. Matériel et produits d'exportation. 18. Applications spéciales de 1'Alcool déna- turé a la force motrice, a l'éclairage et au chauffage. Parmi les somnités politiques et industriel- les qui patronnent cette grande manifesta tion du travail, nous relevons les noms de Monsieur le Préfet du Nord, de Messieurs Léon Bourgeois, Mesureur, Gomot, Anciens Ministres, les Sénateurs et Députés du Nord, ainsi que de grands industriels et Commer- Cants de la Région. Une large place est réservée aux Indus triels Beiges. La Fédération athlétique de Belgique au cours de sa dernière séance qui était pré- sidée par son président d'üonneur le Général Willaert a voté un subside de 10,000 francs, qui devront èlre distribués en prix dans di vers championnats de lutte organisés en Bel gique. Nous savons qu'en ce moment des pour parlers sont engagés auprès denotre adminis tration en vue d'aboutir a ce qu'un de ces championnats aitlieu dans votre commune. Etant donné ie succès des championnats organisés par la puissante Fédératjon Beige, succès qui se manifeste surtout par les nom- breux étrangers qu'ils attirent de partout, il est ét espérer que notre administration tien dra a coeur de doter notre commune d'un de ces championnats auxquels seront invitées les plus grandes célébntés contemporaines du monde de la lutte. Ce serait faire oeuvre non seulement sportive mais aussi de bonne administration au point de vue de notre commerce local. Jicht en Rhumatismlijders zoekt niet langer 1 Het geneesmiddel ter bestrij ding uwer kwalen is gevonden. De bekomen uitslagen, bestatigd op duizende ongelukken doen eenieder in bewondering staan. De ze kerheid der bekomen genezing u is daar ons de meest ongeloovigen te overtuigen. Dit kostbaar geneesmiddel is het jicht en rhu- matiekbestrijdend Elixir Vincent, van Brus sel. Dépot bij M. G. Libotte, Boomgaard- straat, Yper. Prijs: 3 frank de flesch. Gui zegde dat iedere openbaring door eene andere werd gevolgd, totdat eene gansche streek in het net verstrikt zat, kunnen wij hem geloovenzelfs nog wanneer hij erbij voegde dat de lalrijhe, erdoor veroorzaak te verbeurdverklaringen niet het gering ste profijt waren welk er uit voortsproot. De beschuldigde kon stipt ter mis gaan, vrijgevig zijn bij zijne offeranden, regelmatig te biecht en te communie komen, en inwen dig ter ketterij toegedaan zijn. Op het tribu naal kon hij grenzenlooze onderdanigheid aan de besluiten van den Heiligen Stoel vein zen, alsmede den wensch uiten, zonder on derzoek, alles goed te keuren wat men van hem vergde, en toch den brandstapel schul dig zijn evengoed als een Cathaar of een Waadlander. Men mag niet moê worden het te herha len: Katholieken, Israëlieten, Vrijdenkers, allen zijn door de mogelijke wederinvoering der inquisitie bedreigd, Daarom ook moeten allen samenwerken om de maatschappij voor het dreigend onheil te behoeden. Wordt voortgezet). De Beukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen? Poperinghe.1Op 't gehucht «den Grooten Onzen-Lieven-Heer gebeurde Vrij dag een schrikkelijk ongeluk, ingiet huis der weduwe Voet en hare dochter Louise. Deze laatste, kettingmaakster van beroep, was 'savonds,| rond 8 ure, aan haar werk bezig, toen eensklaps de soedeerlamp, waarvan het meisje zich bediende, ontplotte, met het on- gelukkigjgevolg dat moeder en dochter ver schrikkelijke brandwonden bekwamen. De moeder verkeert in levensgevaar. Op 't ge schreeuw der slachtoffers kwamen de gebu- ren toegesneld en dienden de slachtoffers de eerste zorgen toe. De ontploffing was zoo geweldig dat. al de ruiten van de kamer ge sprongen en het papier van de muren en de verf algebrand zijn. Dit smartelijk ongeluk heeft in gansch de wijk eene groote ontroe ring verwekt. Vraagt bij uwen apotheker de Sedatine, zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpiju, zenuwpijuen, kopzeer. Al gemeen depot: A. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. Kortrijk. Groote brand. In een werkhuis voor de bewerking van vlas, gele gen te Lauwe eu toebehoorenie aan M. Van- denbulcke, koopman in vlas, te Wervick, is zaterdagnamiddag brand ontstaan. Een hevige wind was oorzaak dat het vuur spoedig eene groote uitbreiding nam. De pompiers snelden op het eerste alarm ter plaats, doch konden slechts de aanpalen de gebouwen redden, zijnde het magazijn en de machienenzaal. De schade is zeer groot. Alleen de gebou wen waren verzekerd. Messieurs, lisez a la 4e page l'annonce ANTINÉON. Groote wetenschappelijke verbe tering. Neemt geene bruine teer meer in, verlaat alle dranken, pastillen, pillen die met bruine teer gemaakt zijn. Neemt alleen de siroop Deprater die enkel de werkende bestanddeelen van de teer en den Tole-bal- sem bevatten; die heel kleurloos is en zeer aangenaam om nemen. Het uitwerksel van de siroop Deprater is verbazend, ja wonder baar. Geen hoest weerstaat haar. Prijs: 2 fr. de flesch. Eischt de echt siroop Deprater en niets anders. Te bekomea te Yper apotheek Soc- quet, Meenen Rotiers, Poperinghe Mon- teyne, Confines Van Windekens. Meenen. Eén paard door tolbeamb ten gedood. Douaniers bemerkten een rij tuig op den steenweg van Lauwe, tusschen Wevelghem en Meenen en gaven bevel om het stil te houden, daar zij het wilden door zoeken. Daar er niet werd gehoorzaamd, schoten zij het paard dood. Het dier had eene waarde van 3,000 frank. Het rijtuig, welk geene gesmokkelde koop waren bevatte, hoort toe aan M. Gaston Buyse, brouwer te Meenen, die het zelf aan voerde. Het parket van Kortrijk heeft ter plaats een onderzoek ingesteld. DE BEUGKELAER'S Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. (ALLE WERKEN) Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter 600 000 0000 200 13621 00,00 14,25 00,00 00 00 00,00 00,0 245.00 2,86 zal Lombaard? gedurende slacli nïeuv kostu kunnen be prijzen. VB te LANGHEMARl. POELCAPPELLE De deurwaarder Emile NOLLET te Yper, Cartonstraat n°19 zal op MAANDAG 13 JANUARI 1902 te beginnen om 1 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen ter hofstede van sieur Cüarles- Louis BAELDE te Poelcappelle, wijk Walle- molen, en ter hofstede van Charles DECAE- STECKER daarbij. bestaande in Olmen, Wilgen, en Eiken. Op gewone conditiën en met tijd van beta ling mits voldoende borg te stellen ten aan vaarden van den genoemden Deurwaarder NOLLET. Vergadering ter hofstede BAELDE. vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. Vraagt aan uwen leverancier de 12 geïllustreerde boekjes met vertelsels. ■—HWilli II II IIJMH de PROGRAMME 1. Marche Militaire Van Elslande. 2. Jubel-Ouverture Flottow. 3. Grand Air d'Hérodiade, Massenet, chanté par M.iBouilliez. 4. a. 4" Impromptu-Mazurka E. VanElslande. pour Piano. B. "Valse lentepour Piano Moskowski. par M. Maurisseaux. 5. Les Mousquetaires au Couvent, Varney. fantaisie. 6. Les Frères Ludovic, Duettistes Hervé. Donizetti. Massenet. Moskowski. B. Godard. Bouet. Tellam. 1. Fantaiaiesur \a.yiFavorite 2. Air du Roi de Lahore chanté par M. Bouilliez. 3. a. Etincelles, pour Piano b. En courantid par M.'Maurisseaux. 4. Les Frères Ludovic, Duettistes 5. La Madriparivienne, Pastiche-Valse. (1) Geschiedenis der Inquisitie, Fransche, Verta ling blz. 422 en 451. (Sociétó nouvelle de librairie et d'édition, rue Cujas, Parijs, 1900.) WENSCHT VAN 1 Granen, enz. Verkochte kwantiteit P N P w co o o o »- OJO<OTOOO^r 'o o o o to o o o o ai (WALLEMOLEN).

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1902 | | pagina 3