MW Poperinghe. Wervick. Burgerstan l der Stad Poperinghe Beurs van Brussel. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Na meer dan 20 jaren Gesticht m W L. DOGiMALX «HUK, MEMMENÏSX'B iiSMQE LEDENgum! kwaadaardige Schoon Appartement met 3 plaatsen TIE! ZEETTIRIEISr MEUBELEN Maandag 17 Maart 1902, Joye ontmoetten en met hem ruzie zochten. Op het gerucht kwamen de fransche dou aniers toegesneld en verdreven de vechters tot op den belgischen bodem. Daar gekomen werd het gevecht heviger er Joye, ziende dat hij overmand was, dat zijne aanvallers met kwade inzichten bezield waren en dat hij er slecht ging van afkomen, trok zijn mes en bëgon het blindelings in het ronde te zwaaien om zich te verdedigen. Ongeluk kiglijk had hij een zijner aanvallers getrof fen, want Joseph Vanruymbeke riep Ik ben gekwetst en vluchtte in de herberg Het Daamberd waar hij ineenzonk en weldra den laatsten adem uitblies. Middeler wijl hadden zijne makkers de vlucht geno men en was de onvrijwillige moordenaar Joseph Joye, wever, 20 jaren oud, huis waarts vertrokken. De heer Doktor Pardoen werd haastig ge roepen doch kon slechts den dood van het slachtoffer bestatigenhij had eene enkele wonde, het lemmer had het hart geraakt. De onvrijwillige moordenaar Joseph Joye bevond zich in staat van wettige zelfsverde- diging, doch hij werd zonder tegenstand te bieden, door de agenten Nouls en Notebaert aangehouden en naar het stedelijk gevang overgebracht. Hij had zijn wapen wegga- smeten maar het werd gansch bebioed we- dergevonden. Het was een ring mes met breed lemmer in vorm van snoeimes. Naar het schijnt was het slachtoffer Jo seph Vanruymbeke, kloefkapper, 27 jaren oud, zeer slecht befaamd en ging als zeer brutaal doorzelfs heeft hij over eenige jaren eenen inwoner van Halluin zoodanig afgeranseld dat hij tengevolge zijner slagen bezweken is. Een onderzoek is ingesteld en het parket is ter plaats geweest. Poperinghe 12 Maart 1902. Zondag 1.1. hebben wij het genoegen ge had een allerschoonste concert bij te wonen inde Philharmanie. Deze maal had M. Van Elslande, met het oog op de kunst, artisten van eerste orde beschikt. De Harmonie vooreerst heeft ons merk waardige stukken laten hooren die ons nog maals de gelegenheid verschaft heeft hare hoedanigheden te waardeeren; samenhang, gevoel en fijnheid zijn er ten overvleede te bewonderen. Den altijd verkleefdeu muziek meester zijn wij dank verschuldigd voor de genotvolle concerten en avondstonden die hij ons sedert zoo lange jaren bezorgd. Wij ne men hier de gelegenheid te baat die aller aangenaamste vrijdag-repetitien aan te halen en te zeggen: wij allen, eereleden, zijn ge lukkig ons genoegen uit te drukken en de muziekanten te verzekeren dat wij altijd zullen zooveel mogelijk hen door onze te genwoordigheid aanmoedigen; dit is voor ons een plicht en wij zullen er niet aan te kort blijven. Mevrouw Jasinsky is eene volmaakte operazangeres; zij heeft met veel vuur een groot aria uit Robert en verschillige melodijen gezongen die ten volle in den smaak van het publiek vielen. De bevallige Juffer Lina Renson, nog zeer jong maar reeds eene zeer ervaren harpieste, heeft met groot gemak heel moeilijke stuk ken weergegeven. De harpe nieuw model Pleyel, zonder pedalen, is van eene onge looflijke rnoeielijbheid om bespelen. Mejuffer Renson heeft er zooveel te meer verdiensten aan zoo goddelijk schoon uitgevoerd te hebben. De heer Léo Soubre, zoon van den zang- leeraarvan het Brusselsch conservatorium, is een vermaard cellospeler en zijne stukken: Nocturno, menuetto, gavotte enz. heeft hij kunstvol vertolkt. Heel de zaal heeft hem warm toegejuicht. Er valt nog de prachtige Hymne a Sl' Cécile te melden, voor zang, Harpe, Cello en Piano gemaakt. Gounod, de schrijver, geeft ons hier in eene gloedvolle melodij zijn geloof te kennen als wilde hij die geluidgolvingen hemelshoogte doen stij gen; die uitgelezen artisten hebDen met wonderbaren kunstsmaakditgewrocht voor gedragen. Den heer Marcel Lefèvre, liederdichter, (niet verwarren met kluchtzanger) heeft ons vergast op eene reeks afwisselende liederen. Het is recht verbazend hoe die talentvolle zanger zijne toehoorders kan doen schatter- lachen zonder zich nochtans te bedienen van die versleten gemeene uitdrukkingen die zel den passen daar waar dames en kinderen aanwezig zijn. Wij kunnen niet nalaten hem onze oprechtste gelukwenschingen aan te bieden. Ten slotte, boeken wij met genoegen het groot succes van dit concert, dat ook door eene eivolle zaal bekrachtigd werd. Dit kunstfeest, dat voorzeker mag gerang schikt worden onder de schoonste en de best gelukte der Philharmonie, was gevolgd van een luisterrijk bal waar men geflikkerd heeft tot 2 ure. F. Na de meeting voor A. S. en E. V. van 15 December laatst, werd alhier een Libe rale Volksbond gesticht, onder de kenspreuk Willen is Kunnen Er werd in princiep besloten alle drie maanden eene algemeene vergadering te houden, gevolgd door een voordracht. Kunnen als lid aanvaard worden, al de liberalen van 't kanton, die minstens 18 jaar oud zijn. De driemaandelij ksche inleg is bepaald op tien centiemen. De eerste algemeene vergadering, gevolgd door eene openbare voordracht, zal plaats hebben op Zondag 23 Maart 1902, om 4 1/2 ure 's avonds, in de groote zaal van den Cercle Musical, gezegd Halve Maan, Nieuwstraat. Spreker: M. A. Compernolle, Sekretaris van den Liberalen Volksbond te Meenen. Al de liberalen zonder onderscheid,wor den tot deze vergadering uitgenoodigd. Zij worden dringend verzocht zich als lid te doen inschrijven. Leden, opgepast Elk lid neme een nieuw lid mede! BURGERSTAND van den 7 tot den 14 Maart 1902. Geboorten. Harteel Maria, Statiestraat. Samyn Georgius, Zonnebeke steenweg. Joos Josephus, Zonnebekesteenweg. Behaeghel Andreas, Dixmudesteenweg. Sterfgevallen. Vande Ghinste Melania, 77 jaren, zonder beroep, echtgenoote van De Lange Constan- tinus, Poperingschen steenweg. Ryckelynck Elias, 10 maanden, Veemarkt. Sinaeve Amelia, 84 jaren, zonder beroep, weduwe van Bartier Philippus, Zonnebeke steenweg. Decamp Judith, 65 jaren, huishoudster, echtgenoote van Dewachter Petrus, Malou- laan. Devisch Maria, 44 jaren, herbergierster, echtgenoote van Goethais Augustus, Dixmu- destraat. Roose Benedictus, 63 jaren, landwerker, ongehuwd, Maagdestraat. Petitpré Amelia, 85 jaren, zonder beroep, weduwe van Wydein Petrus, Pannenhuis- straat. van den 6 tot den 13 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 5. Vrouwelijk gesl. 1. Ster1gevallen. Hauwen Aloïse, 71 jaar, schoenmaker, echtgenoot van Leonie Milleville, Veurne- straat. Lysy Ifelene, 8 jaar, wijk L. Einders beneden del jaren. Mannelijk gesl. 0. Vrouwelijk gesl. 1. 12 Maart 1902. Termijn. De wederstand is grooter in de Buiten- landsche waarden. De vervoerwaarden zijn in lichten vooruitgang. De Metropilitaim be gint van 608 en gaat over aan 611. De Pa- risienne aan 264 3/4 en 265 1/7. De Russe- Francaise is aan 181. De 4 t. h. Brazilië is ook vaster aan 705/8. De Ottomaansche waarden en de Rio-Tinto zijn insgelijks vaster, deze laatste herneemt aan 1175 en 1172. De Buitenlaudsche blijft aan 76 5/8. Ma- drid-Saragossa is wat zwakker aan 266 3/4 267 1/4. Het Noorden van Spanje verandert niet aan 181 en 181 1/2. Comptant. Op de comptantmarkt heerscht de kalmte. De Belgische renten zijn wat beter aan 99.35 en 97.40. De stadsloten Brussel doen 109,50. Antwerpen 107.37 1/2. In de obligatiën wor den de 4 1/2 t.h. Galatz genomenaau475.25. De ontvangsten voor het laatste dienstjaar beloopen 227.185.95 franken. Voor 't dienst jaar in loop, bedragen zij reeds 34.428.50 franken, 't zij eene vermeerdering van 13,980,20 franken op de twee eerste maan den van het dienstjaar 1901. In de Banken is er weinig. Het dividend Africaine wordt 29 aangeschreven er zijn veel verkoopers aan dien prijs. Het Crédit Général Liégeois gaat vooruit aan 611.50. Er wordt niets gedaan in ijzerenwegun. De Grands-Lacs houden zich aan 282.75. Te Tramwegen zijn altijd gesteund. Het kapitaal Agram wordt gewild aan 510. De ontvangsten van de maand Februari be loopen 11.003,75 frank. Die vanljanuaii tot 28 februari bereiken alzoo 23,338.86 't zij voor de twee eerste maanden van't dienstjaar eene vermeerdering van 5,107.82 fr. Belgrado is gestemd aan 76,50. Het is er ook nog eene meerdere ontvangst. De verlichting en de tramwegen wijzen sinds 1 Januari eene vermeerdering van bijna 20.000 fr. In de ijzerwaarden is de wederstand goed en in de kool waarden merken wij zeer goede plaatsen. Couchant de Flenu is vast aan 171.25. De andere groepen worden verwaarlooed. |Eaux d'ütrecht aan 715; Bennert en Bivort aan 475; Verviers de l'Etoile aan 225. Dazelfde aanmerkingen voor de Congolee- sche waarden en beperkte omzetten in de vreemde waarden. Stuurt mij nog a u b. 3 doozen borst- pastillen Walthery tegen hoest en keelpijn op, ik vind ze lekker en mijne vrouw ook telkenmale wij er namen was eene enkele doos voldoende om ons te genezen. Em. Galant, Ingenieur te Lyon. Prins Albrecht en Prinses Elisa beth hebben aan al de kinderen van Brus sel op denzelfden dag als prins Leopold ge boren, een zilveren uurwerk geschonken, versierd met de portretten van het prinselijk paar. De Beukelaer's Prachtdooze* Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen Vraagt bij uwen apotheker de Sedatino zij geneest zonder aan de maag te schaden, sehedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kopzeer. Al gemeen depot: A. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. Het gouden huwelijksfeest van de Koning en de Koningin. Op 10 Oogst 1903 is het 50 jaar geleden dat Z. M. de Ko ningen H. M. de Koningin in het huwelijk traden te Schönbrunnen. Te dezer gelegen heid zullen er te Brussel gioote feestelijkhe den worden gegeven. DE BEUGKELAEH'S Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. Waarom nog hoesten? Als ik open baarlijk verklaar dat de siroop Deprater den strafsten hoest de gevaarlijkste valling in min dan 2 dagen geneest. De siroop Deprater is de eenigste aangename borstremedie die altijd zeker en spoedig geneest. AKvie de si roop Deprater gebruikt heeft kan niet laten deze wonderbare remedie aan hunne vrien den kenbaar te maken. Prijs: 2 fr. de flesch. Te bekomen te Yper apotheek Socquet, Poperinghe Monteyne, Comen Van Win dekens, Meenen Rotters, en in al de goede apotheken. Eischt altijd de echte siroop De prater want zij is zonder weerga. De proefnemingen gedaan in de hos pitalen en de verscheidene clinieken hebben bewegen dat elke gevallen van verstoptheid zelfs de meest veranderde, volkomen in weinigen tijd genezen worden door 't gebruik der slijmverdrijvende pil D. Walthery. Nouvelle découverte brevetée. Plus d'asthmes, ni oppressions avec les BIER'S BOUGIES anti asthmatiques Demandez ft votre médecin. Echantillons gratis done, essayez. En vente dans toutes les pharmacies. Dépositaire pour Ypres E. CREMERS LAPIERRE, 00 o 8 P P P S W p w H Ne cn w B w ts co gesukkeld te hebben met eene leelijke plaag, diejmen mij gezegd had de Natie Zilte te zijn en waarvanhet portret dat men van mijn been getrokken heeft, nog de ganschelee- lijkheid niet kon weder geven heb ik mij door 't lezen eener aankondi ging tot u gewend. Na uwe- middelen ge durende eenige we ken gebruikt te hebben, geef ik u volgaarne en met de grootste dankbaarheid deze open bare getuigenis dat mijn been gansch en vol komen genezen is door uwe Zilte-Zalf en het gelijktijdig gebruik uwer bloedzuiveren de pillen. Pieter Mesdagh, Daglooner te Thourout. O De Zilte-Zalf van Honoré RUYS- SEN, apotheker, Kaatsmarkt, Veurne, kost fr. 1,30 de groote en fr. 0,80 de halve doos, vrachtvrij per post mits opzenden van post- bon of timbers. Zij geneest alle Velziekten, als droog en nat zilt, katrienewielen, baardziekten, jeuk te, distel, haarworm, enz. De bloedzuiverende pillen kosten fr. 1.30 vrachtvrij en verzekeren eene volkomene genezing. Te verkrijgen in Yper bij M. AERTSENS, apotheek Becuwe zeer genadige prijs, inlichtingen ten bureele van dit blad. Studie van den deurwaarder VAN DER SGHUEREN en HERBERGGERIEF TE YPER, Rijselstraat, N° 156, ten sterfhuize van Sr JEAN LAPLACE, om 1 ure namiddag. Met gereed geld en verhoogd van 10% voor onkosten betaalbaar in handen van den deurwaarder Vander Schueren voornoemd. BMSBtamKmBBKMÈaBBBmm *®4B Pharmaeien. s» o tt B 2 O. B PD {-+; CD T3 "cd" b (/i CO 5T O aq cd n CD CD O Gb Cl o O O >w> -1 O O O O O ro 05 i—O o Cb O O O O O O O O K> O ÜI -4 O O O O O O O O O O o o O O O O Q <J d CD a 2- o o tr* CD CD SD 99 aq O 5 O Z, aq o O CD >-t r- e: P P N CD P 2- O 10 SPECIALIST, BEDIEND DOOR DE ZUSTERS VAN LIEFDE 79, rue de l'lnstitut, JUMET (bij Charleroi) KEU? Iil/ETM (hreking, spat)volle genezing van alle BütUElËn breuken zonder band, voor het leven en in eenige dagen, door de verbeterde methode van doktor L. Dogniaux, specialist. Verscheidene duizenden zekere genezingenvraagt adressen van vertrouwbare personen sedert 9 jaren genezen. eenige dagen en voor het leven, door de bijzondere methode van doktor L. Dogniaux. kniestijfheid, enz. Dr L. DOGNIA TJX, specialist, ontvangt79, rue de l'lnstitut, Jumet, Maandags en Woensdags, van 1 tot 3 uren. Telefoon 473 KIJ STERFGEVAL OPENBARE VERKOOPING VAN 1

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1902 | | pagina 3