IN 20 DAGEN '""•elixir s'-vsïcemtius a EENE MEID Bolschieting LET OP k EQ3331 CHRISTOFL BBUXELLESJ ELROSE ,g VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Bi-Borax Oriental, Beurs van Brussel. HAAR HERSTELLER BLOEDARMOEDE g. s sr w Schoon Appartement met Zi plaatseai TE! EZTTE/EET Men vraagt EEN WEINIG KUNNENDE KOKEN Op Zondag 6 April 1902, van 25 tot 30 Fr. 31 MÉDAILLES I 5 DIPLID'HONNEUR Exigerle nom surchaque pièce DEPOT CENTRAL Rue S - ?Je a n 2 Hevige koude te New-York. Men schrijft uit deze stad dat, sedert 27 jaar de thermometer nimmer zoo laag gedaald was als gedurende de maand Maart. Daaruit schijnt men te moeten opmerken dat wij ods aan eenen terugkeer van het slechte weder mogen verwachten. Het is dus noodig zijne voorzorgen te nemen. De lijders aan jicht en rhumatism bijzonderlijk moeten op hunne hoede wezen. Welke betere remedie kwa men wij hen aanraden dan een bloedzuive rend middel wiens uitwerking zeker is, en die uit het lichaam al de zweren wegneemt die er door de spijsverteering worden opge hoopt? De Elixir Vincent, samengesteld uit het werkzame sap der planten, is het middel dat gebruikt wordt door alle jicht en rhuma- tismlijders die om hunne gezondheid bekom merd zijn. Nooit genoeg zal ik de slijmverdrij ven- de pillen van D. Walthery aan de familien kunnen aanbevelen, want hoe meer ik haar leer kennen, hoe meer ik overtuigd ben dat er geen beter geneesmiddel is tot bewaren der gezondheid. Michiel Bouloin, kruidkunde te Roubaix. Wervick. Aanranding op den openbaren weg. L. Dumortier, dagloo- ner, 43 jaar, werd donderdagavond, te 11 u. op den Koeienweg door drie kerels aange rand, waarvan een hem een messteek toe bracht in den linkerarm en in den rechter schouder. Dan namen de bandieten de vlucht. Het slachtoffer werd door Dr Dhondt ver zorgd. Een der daders is gekend en wordt opgezocht. Aan de lezers. De bond der goede ge neesmiddels heeft de eer te herinneren dat de borstpastil het eenigste geneesmiddel is om valling en keelpijn in min dan 2 dagen te ge nezen, 1 fr. de groote doos. Brugge. Meeting. Priester Daens geeft op Woensdag 2 April te 8 uur 's avonds in den Hollander een meeting over den politieken toestand in België. Die meeting zal te Brugge veel belangstel ling verwekken, daar de grijze leider der Christen Volkspartij het niet eens is met sommige hoofdmannen over het sluiten van een verbond met de andere oppositiepartijen voor de Kamerkiezingen. Geen twijfel of alle christen democraten van Brugge zullen in den Hollander willen zijn. Vraagt bij uwen apotheker de Sedatine zij geneest zonder 'aan de maag te schaden, schedel hoofd pijn, zenuwpijnen, kopzeer. Al gemeen depot: A. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. De tentoonstelling van Rijsel. Men weet dat eene tentoonstelling wordt ge houden te Rijsel in den zomer van dit jaar. Het paleis van den landbouw is reels gansch in gereedheid gebracht en men werkt ieverig aan de machienengalerij die 2,500 meters oppervlakte beslaat. Waarom nog hoesten? Als ik open baarlijk verklaar dat de siroop Deprater den strafsten hoest de gevaarlijkste valliDg in min dan 2 dagen geneest. De siroop Deprater is de eenigste aangename borstrèmedie die altijd zeker en spoedig geneest. Alwie de si roop Deprater gebruikt heeft kan niet laten deze wonderbare remedie aan hunne vrien den kenbaar te maken. Prijs: 2 fi*. de flesch. Te bekomen te Yper apotheek Socquet, Poperinghe Monteyne, Comen Van Win dekens, Meenen Rotiers, en in al de goede apotheken. Eischt altijd de echte siroop De prater want zij is zonder weerga. Grootebrand te Leuven. Dins dag 25 maart om 11 1/4 ure is er eene brand ontstaan in eene droogerij. Schrikkelijke uitbreiding der ramp. 10 huizen zijn weldra maar eene vuurpoel meer. Twee personen gewond uit de vlammen gehaald. M. Louis Van Overstraeten drogist en zijn knecht. Volgens laatste nieuws zou M. Van Over straeten reeds overleden zijn. Hij was 26 jaar oud. In welken winkel vindt men niet De Beukelaer's wereldberoemde Biscuits en Chocolade. Groote brand te Antwerpen. Woensdagavond is er eene groote brand uit geborsten in de droogerij van M. Van Neck, gewezen apotheker van de belgische ambul- lance in den Transvaal. Gansch zijnen werk winkel [van photographie met al wat er in was is verbrand. Geene ongelukken van menschenlevens zijn te betreuren. De schade is zeer aanzienlijk. Neemt nooit een bad zonder er een pakje Bi-Borax Oriental van 20 centiemen in te doen. Dit middel is weergaloos om het wa ter te verzachten en de gatjes der huid te openen en hunne reiniging te vergemakkelij ken. Ook, wat zeer belangrijk is wanneer men zijn bad neemt buiten huis, de bederf werende eigenschappen van den Bi-Borax beletten elke besmetting. De dikste man. Wie den cirk Bar- num bezocht heeft, bij dezes omreis in Bel gië, heeft ongetwijfeld de groote dikke man gezien, l'homme mastodonte, die in de uit gestrekte tent naast den graatmageren man zat, de panlat geheeten. Welnu, wij moeten onze lezers melden dat die dikke man in een der hospitalen te Parijs overleden is, aan de gevolgen van bronchitis of luchtpijp ontsteking. De man woog 229 kilos. De Tien Geboden der Huismoeder. 1. Laat in uw woning, groot of kleen, Uw kinderen spelend nooit alleen. 2. Pas opdat sulferstiktjes nooit Voor 't grijpen liggen rondgestrooid. 3. Zet om uw kachel, vuur of haard Een hek dat 't kind voor brand bewaart. 4. Laat kokend water nergens staan Waar, bij geval, het wicht mocht gaan, 5. Vóór gij ze vult, blaas uit uw lamp; Aldus voorkomt gij groote ramp. 6. Hits met petrolie 't vuur nooit aan, De vlam mocht in 't gezicht u slaan. 7. Sluit heengaand, steeds uw put met zorg, Dit blijft u voor gerustheid borg. 8. In 't koper worde uw spijs nooit koud, Wee wie dit niet voor oogen houdt. 9. Is in uw spijs azijn vervat, Bewaar ze nooit in zinken vat. 10. Tot mijding van een treurig lot, Houddoodend gif steeds achter slot. Paapmans beet genomen. In een groot dorp rond Gent eindigde de dorpsher der zijn sermoen in dezer voegeAan den ingang der kerk, beminde parochianen, zult ge twee offerblokken vinden. In den eersten steekt ge uwe offerandein den tweeden een briefje, waarop gij schrij ven zult wat ge verlangt te bekomen door tusschenkomst van den heiligen Antonius van Padua, die uwe bede zal verhooren. -• Eens de geloovigen vertrokken, gaat de dorpsherder de offerblokken lichten. De eer ste woog vrij zwaar en heer Paapmans glim lachte beteekenisvol. De tweede bevatte 200 briefjes, waarop te lezen stond: Wij eischen Algemeen Stemrecht! De tronie van mijnheer de pastoor werd lang, lang, terwijl hij knorrend mompelde: Wat zal St-Antonius er nu over denken Raadsel. Hoe kan men van de zeven dagen der week er vijf opnoemen, zonder de letter a te gebruiken? Dat schijnt onmogelijk, maar toch kan het Het antwoord is namelijk: eergisteren, gisteren, heden, morgen en overmorgen. Ambras. Jan Pkwam eens voorbij eene vaart, waarin een man te spartelen lag, die erbar melijk om hulp riep. Ehwel, waarom maakt gij zooveel la- wijd? vroeg Janl Hulpl hulp! schreeuwde de drenkeling Ik kan niet zwemmen! Wel ik ook niet, zei Jan, maar ik maak daar toch zulken ambras niet over! Te bekomen bij M.Raym. OMMESLAGH mercerie, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. VOLLEDIGE GENEZING Dépót: Pharmacie LIBOTTE, MAIICHE AU BEURRE, 8 po p W 73 2. K3 to zeer genadige prijs, inlichtingen ten bureele van dit blad. GOEDE UUR Zich te bevragen ten bureele van dit blad. Gemeente VOORMEZEELE. [Gehucht S4 Eloi). in de peerdeweide bij FX,oi*E]*rnr*r vaihituywe. Prijzen Voor de voorwaarden zie 't programma. Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eer zijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hom te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam vraagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen dan zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert £5«UI* hij Mevr. We Van Kemmel, Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. f GR AN D S PRIX - 1 hoofdschool te Amsterdam en J. Royer, leeraar aan de middelbare school te Dolhain-Limburg heb ben een werk in 't licht gegeven, getiteld Cours de Langue frangaise d'après la méthode intuitive in drij deelen, bewerkt voor eiken der drij graden, waarbij dan nog een woordenlijst voor den tweeden en derden graad en een deel des meesters gevoegd is. Dat werk zal de taak des meesters veel verge makkelijken. Elk der drij deelen is versierd met tallooze al lermooiste plaatjes, die uitlokken tot aandachtig waarnemen, tot veelvuldige spreekoefeningen. De leerwijze er in gevolgd is ontledend en samenstel lend. Elk lesje dwingt om zoo te zeggen het kind op te merken, te denken, te oordeelen en te beslui ten. De vraagjes lokken de overweging uit voor aleer het antwoord te uiten en verplichten het kind zich van het reeds geleerde te bedienen om in 't Fransch te antwoorden. De afgebeelde voor beelden en de lieve tooneeltjes, die meesterlijk op gevat en echt kunstig uitgevoerd zijn, werden der wijze gekozen dat zij niet alleen al de meest ge bruikelijke woorden aanleeren, maar ook nog den kinderen lust tot leeren inboezemen door hunne weetgierigheid te prikkelen. Met die uitmuntende boekjes, die heelemaal volgens den geest en den aard der rechtstreeksehe leerwijze opgevat en ge schreven zijn, kan de onderwijzer gemakkelijk de kinderen aanspreken, en deze zich doen uitdruk ken in de Fransche taal. Zij worden zelfwerkend en blijven niet tot lij dende toehoorders. Het Vlaamsch kan heelemaal achterwege blijven. De kinderen begrijpen en ver staan alles, omdat alles op aanschouwing gesteund is. Dat men dien Cours de Langue frangaise in alle schelen van 't Vlaamsche land in voege brenge en stellig zullen meesters en leerlingen met lust en liefde zich toeleggen op de studie der Fransche taal en dan ook zal dat onderricht wat betere vruchten afwerpen dan tot heden het geval was. Wij wenschen de heeren Sehet en Royer van harte geluk met hun uitstekend werk; onloochen baar het beste dat tot heden in het licht gegeven werd. Het heeft hun voorzeker veel geld en studie gekost, want de inhoud is verzorgd, goed gekozen en bevat de noodige stof tot het aanleeren der tweede taal en tevens tot de vorming van geest en hart. Wat de platen betreft zij zijn onder alle op zichten onberispelijk en behagen aan het oog. De Cours de Langue frangaise is geroepen om eenen ongehoorden bijval te genieten. La partie du maltre kost 1 fr. Vocabulaire, 2» en 3* deel elk 0,25 fr. Het le deel 0,75 fr.het 2e deel 1 fr. en het 3« deel 1,50 fr. Te verkrijgen in den Neerlandschen Boekhandel 50, St Jakobsmarkt, Antwerpen bij P. Noordhoflf, uitgever, Groningen en ten bureele van 't "Week blad. R. 26 Maart 1902. Termijn. De termijnmark herneemt namelijk de vervoer waarden welke tegen recht waren aangetast. De Metropolitain, komende van 578 begint aan 587 en gaat aan 591. DeParisienne hetzelfde van 238,50 bereikt zij den koers van 247 1/2. De Russe-Frangaise 177 1/2. De Buitenlandsehe gaat aan 77 3/4 en 777/8. De Saragossa aan 267 1/2 en 268. Het Noorden van Spanje aan 182. De 4 t. h. Brazilië is gesteund aan 70 1/2. De wissel wordt ons niet aangeduid, het was gisteren te Rio feestdag. De Ottomaansche waarden zijn gesteund en de Rio klimt insgelijks aan 1097. Comptant. Uitgenomen de koolwaarden, welke altijd zeer vast blijven, biedt de beurslijst bijna geene veran dering aan. Onze Belgische renten 3 t. h. houden zieh aan 99,55 en 99,40 voor de 2« en 3» serie. De stadsloten Brussel coteert 108,50. Brussel-Zee haven 87. Onmerkwaardige omzetten in de obligatiën. De groep van de Banken is geheel kalm. Het re- servedeel wordt bewerkt van 2335 tot 2345 en het Crédit Général Liégeois aan 620,50. De tramwegen zijn minder levendig. Antwerpen wordt genomen aan 107,50 Transports et entrepri- ses Industrielies aan 275, komende van 350. Het stichtersdeel Congoweg is zwak aan 4122,50 Grand-Lacs aan 269,25. De ijzer waarden blijven zonder bepaalde richting. De koolwaarden integendeel zijn wel gehouden. Bonne Espérance et Batterie 1140. Sacré-Madame 3275. In de andere rubrieken merken wij niets bij zonders aan. De coloniale waarden herhalen dezelfde koersen voor gisteren, uitgenomen de Lomami. In de vreemde waarden is de markt nauw. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit ol verkie bepaaldelijk tot zijne oorspr kleur; houdt het uitvalle wit of verkleurd haar oronkelijke tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Terkocht door Goiffa Pari. Boofd-Dépdt2®, rus Etiesas-Msrcol, Parijs van Eenlq bijzonder veroorloofd middel. Voor inlichtingen, zich to bevragen bij ét ZUSTERS Tan LIEFDE, 105, Rue St-Domlnlque, Ptrflt. GUINET, Apoteker, 20, Passage Saulnler, ParIJt. Algemeen Depot: CH. DELACRE, Bruxollm. in auk ap-oteken. Vlugschrift Frêf)00. 77" O 1 m CW - O D P <-+, CD co CD (O P5 O OQ CD M- O K S i f>- .j v, yp O!) CO O O O O O O O O O O O crc O h m oi o q o> O O O g WW O O O C> O CR Q 5^ P d- O U. O 2 cr> K> CD O b O O O K> O Ol b b o o o at oi jo so 0*3 g" u-. O O CD <1 P P N s. H to C9 05 T"1 95 N H" CO O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1902 | | pagina 3