GRAND CONCERT GRAND CORTEGE EENEN HOOFDAGENT. L'EQUINOXIALE Groot GEMASKERD BAL Degelijke, actieve HOOFD-AGENTSN gevraagd, 3 3 Wervick. IJselijk drama. Landbouwkroniek. Ville de Poperinghe Dimanche 22 Mars 1903 VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Noordduitsche naamlooze verzeke ringsmaatschappij tegen brand Onderlinge Fransche Verzekering-Maatschappij TEGEA AOBST Direction: 180, rue Royale, Bruxelles. Zondag W Maart ten 9 ure's avonds, In de groote zaal der Oud-Pompiers. ten voorcleele van den WERELDLIJKEN SCHOOLPENNING. INGANGSPRIJS KAARTEN VOOROP GENOMEN Manspersoon 1 fr. 00 Vrouwspersoon O fr. 50 AAN 'T BUREEL Manspersoon 1 fr. 50 Vrouwspersoon 1 fr. 00 De personen niet gemaskerd zullen een supplement van 50 centiemen betalen. Kaarten op voorhand te bekomen bij den heer Karei Deweerdt, Rijselstraat, 59. BURGERSTAND van den 13 tot den 20 Maart 1903. Geboorten. easier Andreas, Eigenheerdstraat. Goudezeune Henricus, Neerstraat. Poot Margaretha, Boesinghestraat. Dumoulin Christina, Minneplein. Gallandt Gabriella, Blauwe Leliestraat. Cnockaert Daniel, St. Jacobstraat. Verhaegen Josephus, Beluikslraat. Marck Martha, Statiestraat. Tavenir Suzanna, Korte Meerschstraat. Claeys Aloisius, Maagdenstraat. Burggraeve Rachel, Zaalhof. Huwelijk. Paternoster Joannes, rekenpüchtige bij den buurtspoorweg en Nierynck Helena, zonder beroep. Sterfgevallen. Debergh Petrus, 63 jaar, koopman, wedu wenaar van Pillaert Leonia, Plaats Alfons Vandenpeereboom Vansteenkiste Adolphus, 50 jaar, barbier, echtgenoot van Berten Romania, Dicke- buschsteenweg. Valès Sophie, 74 jaar, zonder beroep, on gehuwd, Boliingstraat. Vandecastelle Virginia, 76 jaar, zonder beroep, ongehuwd, De Haernestraat. Vanaerde Horteutia, 70 jaar, zonder beroep, echtgenoote van Baratto Ludovicus, Veemarkt. Cardiuael Maria, 14 jaar, zonder beroep, Walles traat. Ghyselen Henricus, 47 jaar, zonder be roep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. De kavalkade van Halfvasten, is, zooals men wel kon denken, in 't water gevallen! De herbergiers worden verzocht hunne deur te sluiten, en dien dag in boetvaardig heid en gebeden over te brengen 1 Wij achten het niet ongepast hier eenige woorden te reppen over de kavalkade van halfvasten ten jare 1883 hier ter stede, door de liberalen ingericht. Een komiteit werd tot stand gebracht en eene inschrijvingslijst aan al de bemiddelde inwoners en neringdoeners der stad aange boden. Op ééne uitzondering na, (wijlen heer brouwer Dweigerden al de kopstuk ken der katholieke partij, de lijst te tee kenen De vragen van medewerking, tot al de katholieke maatschappijen der stad gestuurd, werden eenpariglijk van de hand gewezen Dat belette niet, dat de stoet waarlijk prachtig was en eene groote massa volk naar Wervick lokte, tot groot profijt van herbergiers en andere nering doeners Om 7 ure 's avonds, was er noch vleesch, noch brood, noch kaas, noch eieren meer in stad te vinden. De herbergiers verkochten zooveel als ze maar konden tappen en volgens het alge meen gevoelen had men nog nooit zooveel volk te Wervick gezien 1 Wat meer is het feest kostte geen duit aan de stad en er werden nog eenige hon derden franks aan de noodlijdenden uit gedeeld. Doch de stoet viel in den smaak niet der katholijken, die hunne slagvensters toede den op den doortocht en slechte geldstukken of blikskens iu de bussen der geldinzame laars staken. (Het is altijd goed, dit eens onder den neus ie wrijven 't Jaar nadien, wilden de liberalen nog- eens op Halfvasten eene kavalkade inrich ten. Ja maar! zij hadden gerekend zonder den weerd Wanneer de afgevaardigden van het ko miteit, zich op 't stadhuis aanboden om 't programma te doen goedkeuren, moesten 1° eenige namen weggelaten worden 2° de te volgen iveg veranderd worden 3° daags te vóór en al de bussen der geld inzamelaars naar 't stadhuis gedragen worden om ze te zegelen4° onmiddelijk na de kavalkade, moesten die bussen, onaangeroerd, naar t stadhuis over gebracht worden en de opbrengst der- zelve zou aan het bureel van welda digheid overhandigd worden, dat zich met de uitdeeling zou gelasten 't Was dus eene onrechtstreeksche wei gering Ook, één uur nadien, deed het komiteit op de muren der stad aanplakken, dat de ontworpene stoel door het gemeentebe stuur verboden was. Ge ziet dus, herbergiers en kleinhande laars van alle slacb, wie de schuld is dat gij, sedert dien tijd, niet alle jaar eenen schoonen stuiver gewonnen hebt, op Half vasten Maar, och arme! Wat baat het aan de kopstukken der katholieke partij dat her bergiers, beenhouwers, winkeliers, bak kers enz. enz. hierover met recht klagen? Zij moeten maar geen herberg of winkel houden 7 Is zeer eenvoudigDat ze op hun ne renten leven Is het niet genoeg, dat onze stadhuisheeren, alle vier jaar, de stemmen der herbergiers, beenhouwers, winkeliers, bakkers, enz. enz. komen af- smeeken Dan, kunnen ze den Hemel op aarde be loven en vleien op alle manieren, maar, daarmeê is 't al Hopen wij dat de neringdoeners, einde lijk zullen klaar zien en de katholieke belovers en jaknikkers, met de kiezing van October aanstaande, eene welver diende les zullen spelen!!!! Amen1 Een kind door een varken verslonden. Zaterdag namiddag heeft een schrikkelijk ongeluk de familie van den landbouwer Desmet te Reckem, in verslagenheid gedom peld. Terwijl vrouw Desmet aan het arbei den was op het hof van de pachthoeve ge lukte eene zeug er in, de deur van de wo ning open te stooten en de keuken binnen te loopen. Daar sliep een kindje van pas 2 maanden oud in zijn wiegje. Het varken deed het wiegje omkantelen en het kind viel ten gronde. Het varken wierp zich op 't kind en begon het te verslinden. Toen de moeder in de keuken trad, had het dier reeds het hoofd en een gedeelte vaneen armpje verslonden. Bij het zien van dit ijselijk schouwspel viel de arme vrouw in onmacht en het duurde nog al eenigen tijd vooraleer zij in dien toestand door eene gebuurvrouw ontdekt werd. Ondanks de spoedige zorgen door den doctor de Quinnemar toegediend, gelukte men er slechts in 's avonds laat, de moeder tot het bewustzijn terug te brengen. Er wordt veel gevreesd dat de ongelukkige moeder deze gemoedsschokking niet zal overleven. Zorgen voor de jonge peerden. De kweekers hebben soms het groot onge lijk aan de jonge kachtels voedsel te geven in te hoog geplaatste kribben of rosteelen, waar de dieren te moeilijk aan geraken. De kachtels die gedwongen zijn daaruit te eten, zullen altijd zwakke lenden ervan hou den en het zal dikwijls geschieden dat zij zadelrug zullen worden. Zij zijn immers gemaakt om op den grond te grazeD en niet om, gelijk het kemelpeerd de takken der boomen af te knagen. Het beknibbelde stelsel lev3rt nog een ander gevaar op: het stof uit het hooien zelfs harde strooistukjes vallen bijna van zelve in de oogen der dieren en kunnen die noodzakelijke zintuigen verbitten of kwet sen. Planten der Aardappelen. 1. Kiest bij voorkeur de nieuwe soorten want dezen, die sedert lang gekweekt zijn, hebben nog geen tijd gehad om te verflau wen door slechte oogsten of door ziekten. 2. Men moet zich wel wachten van mis vormde planters te nemen; want die kunnen maar slechte aardappelen wedergeven. 3. Neemt ook geen te groote aardappelen voor de planting; de middelbare zijn immers de voordeeligste. 4. De knollen, waar de kleine toppen een gering getal wel uitgebreide oogen bezitten, zijn de beste, zij geven harde stengels en dikke aardappelen. 5. Een slecht gebruik is het de kleine toppen tot planters af te snijden, om het overige der knollen voor spijzen te bewaren; want de oogen hebben, om wel te groeien, volstrekt de blommer of zetmeel der midden- deelen noodig. 6. Wanneer men toch geene aardappelen genoeg heeft om er overal geheele te leggen, snijdt men ze enkel in twee stukken volgens den langwerpigen kant. 7. Als het mogelijk is, moet men de knol len niet planten die begonnen hebben te schieten; en om de vroegtijdige ontkieming te beletten zal men de planters op den zolder dragen, vóór dat de winter uitgaat. M. Eugène Van Elslande. Mademoiselle Ad. Van Elsacker, lre Chanteuse de l'Opéra flamaud d'Anvers. Créatrice de Priucesse d'Auberge M. Léon GlandtBariton des Concerts du Conservatoire royal (Médaille d'or). Mr Desterbecq, Violoniste, ir prix d'excellence et de capacité du Con servatoire royal de Gand. Mr Van Hu ff eten, Chanteur de genre a Bruxelles. Mr J. E. Strauwen, Pianiste-Compositeur a Bruxelles. 9 1/2 heures du soir GRAND BAL On finira a 1 1/2 heures. Ville de Messinei. MI-CARÊME 22 iViars 1903, éi 2 1/2 heures de relevée. 41 Groupes et Ghars. Scènes Carnavalesques, Exotiques, Actualités, Allégories, Apothéoses. Vraagt De Beukelaer's Chocolade- poeder. Heerlijk 1 Lekker 1 Taks op de paarden. De landbouw- groep der Kamer is woensdag samen geweest om te spreken over de taks op de paarden. De vergadering heeft geacht dat de taks dient afgeschaft voor de mixtepaarden, die gebeurlijk als trekpaarden gebezigd worden. Daarentegen diende de taks verhoogd voor de prachtpaarden, die als mixtepaarden zijn opgegeven. Vraagt bij uwen apotheker de Sedatine zij geneest zonder aan de maag te schaden, schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kopzeer. Al gemeen depot: A. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. Rumbeke. De bandieten in Vlaanderen. Aanranding. De aanrandingen op de openbare wegen worden veelvuldiger in het Zuiden van Vlaanderen, waar er geen veiligheid meer bestaat voor wandelaars en reizigers. Eergisteren was het Henri Soen, hoevewerkman, die aangerand, bestolen en half doodgeslagen werd door baa- dieten.Het was 7 ure 's avonds en de jonge ling volgde de baan van Kortrijk naar Rum beke, waar hij woont. Op afgelegen plaats sprongen drie kerels op hem, eischend de beurs of het leven; zij sloegen hem ten gron de en vertrappelden hem. Op zijne kreten snelde een voorbijganger toe die de misda digers op de vlucht dreef, maar zij hadden reeds 1500 fr., opbrengst van den verkoop van een paard, gestolen. De toestand van den armen is erg. De bandieten zijn gekend en zullen dra worden aangehouden. Vraagt De Beukelae's Fondants trempés! De sneppen)acht met het geweer, in de bosschen, is van derr 15 maart aanslaande tot en met den 15 der volgende maand april in alle provinciën toegelaten. DE SIROOP DEPRATERE is de beste hedendaagsche borstremedie, zij geneest zeker en spoedig den' hoest, bron- chieten, influenza, keelpijn, stemverlies, vallingen, astbma, tering eaz. Volgens de proef gedaan door de groote geneesheeren is de Siroop Depratere de krachtigste aller hoestgenezende rerne- dién, omdat zij spoedig en rechtstreeks werkt door de ademhaling op al de borst pijpen zonder de maag te hinderen. Prijs: 2 franken de flesch. Te bekomen te Yper apotheek Socquet, Poperinghe Monteyne, Cornen Van Win dekens, Meenen Sioen en Rotiers, en in al de goede apotheken. Eischt altijd de echte siroop Depratere wa:it zij is zonder weerga. M t rö a 1 8. 2 I S a gesticht te Hambourg in 1868, kapi taal 9.375.000 frs. vraagt Zich te bevragen bij de Belgische directie, Auberstraat, 26, BRUSSEL. VERZEKERING LANDBOUW EN MOESTUIN PRODUCTEN EENIGE IN BELGIE, SUC. IN GEHEEL EUROPA. die Fransch en Vlaamsch spreken. Onnoodig zonder goede referentiën. Hoog Commissie-loon. LA SOGIÈTÉ PH1LHARMONIQUE. (Ancienne Musique des Sapeurs-Pompiers). donné sous la direction de avec ie concours de (MI-CARÊME. éi 6 heures du soir en la Salie des Concerts de la Société. .v-ïwvxvowwsisxHMar 00 O 05 ■H hO H cö N cö :5> o. 13 O 2 tUD f 0 o3 fi g J O O O O O O O O lO O O O O O O O GO O -H "«H O O O* O co O IO O lO O ïO co r—t O O O O O O O O »o o cc O r-T lO CV* O O O O O O O O O O O O iO co O O O O -«rt Oi CD S-l CC H CD ÖD <D fco O tó PC CD a> O E- O 53 m CD Pl Ph cö IO CV* O CQ H ■SIS

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1903 | | pagina 3