elrose Levensverzekeringen. Benoemingen. Maatschappij Burgerwacht. Kosteloos Kosteloos VERSCHILLIGE TIJDINGEN. De borstsiroop DePratere Kosteloos! Kosteloos! HAAR HERSTELLER A. STORIE-VANDENABEELE, OPGELET piers door de heeren Aug. Brunfaut, voor zitter; Arth. Dalmote, secretaris; Willem Decleiaea Henri Ferrant, onder-offlcieren. Lijkrede uitgesproken door M. Dalmote. Mijnheeren, Namens de Oud-Pompiers der stad Yper, kom ik liet stoffelijk overblijfsel van onzen betreurden kommissaris, M. Eduard DE GROOTE, begroeten. Vooraleer de aarde voor altijd de over blijfselen dekke van eenen vriend die ons duurbaar was, laat mij u zeggen wat de man geweest is, die onze droefheid in het graf medeneemt. - Eduard DEGROOTE is geboren te Yper den 18 Augusti 1838. Afstammende van ne derige ouders moest hij eenen stiel aanvan gen die hem in staat stelde het hoofd te bieden in den strijd voor het bestaan. Hij koos het ambacht van schilder dat hij zijn geheole leven behouden heeft. Ook willende in zijnen werkkring zijnen evenmeDschen het deel van toewijding bren gen dat elk man, die zijne plichten verstaat, jegens de menscbheid verschuldigd is, bood hij zich aan bij het Pompierskorps en werd er aanvaard den ln Juli 1862. Van een voor beeldig gedrag, eerbiedig jegens zijne over sten, bemind van zijne makkers, bekwam hij den graad van brigadier, nadien dezen van onder officier. Altijd, op het oogenblik van het gevaar, zag men hem aan zijne minderen het voorbeeld geven van zelfop offering. Zulke diensten verdienen de ach ting hunner medeburgers en genieten het algemeen aanzien. «In 1887, verleende het Schepencollege, zijne trouwe en rechtschapene diensten er kennende, hem het kruis van 2e klas. Toen, den 10 October 1891, de Gemeen teraad, toegevende aan politieke afgetrok kenheden, wijzigingen bracht aaD het re glement van het Pompierskorps en de over sten den invloed en het gezag ontnam dat de mannen hun moesten bewijzen, aarzelde de getrouwe en verkleefde dienaar Eduard DEGROOTE niet zich de zaak zijner over sten aan te trekken en hen te volgen in hunnen terugtocht. Van eersten af nam hij deel aan de stich ting van de Maatschappij der Oud-Pompiers. Den 15 Juli 1892, ontving hij het kruis van 1* klas. Den 22 Januari 1894, bij het afsterven van den betreurden kommissaris Louis Ra- bau, riepen hem zijne oude wapenbroeders tot de eer hen te vertegenwoordigen in den schoot der Commissie. Wij mogen bevesti gen dat het vertrouwen dat zij in hem ge steld hebben, nooit bedrogen is geweest. Eduard DEGROOTE bracht in de uitoefe ning van zijn ambt dezelfde toewijding waar van hij altijd bewijs gegeven had in het Pompierskorps. Den 14 Mei 1903, benoemde hem de Commissie bij uitzondering tot den graad van sergent-majoor, om hem hare dankbaar heid te betuigen. Mijnheeren, - De schoonste lof dien men kan maken voor eene lijkkist, is te bekennen dat de overledene een eerlijk man, een rechtzinnige en rechtschapen vriend, een trouwe en ver kleefde dienaar was. Eduard DEGROOTE heeft dien lof ver diend. Men mag zeggen dat hij geene vijan den gekend heeft. 't Is een troost voor de zijnen zoovele medeburgers op dit doodenveld vereenigd te zien om aan hunnen dierbaren afgestorvene de laatste hulde van achting en sympathie te bewijzen. Eduard DEGROOTE, uwe makkers zul len al de vriendschap niet vergeten die gij hen hebt toegedragen, zij zullen u immer indachtig zijn. Rust in vrede. - Vaarwel. Op onze beurt, in den naam der liberale partij, bieden wij aan de familie van den heer Edouard Degroote, onze rechtzinnigste deelneming. Dinsdag is in onze stad overleden de heer ACHILLE THIEBAULT, eerste schrijver van het Parket, oud-luitenant van het Pompierskorps, voorzitter der maatschappij van Onderlingen Bijstand, schatbewaarder der maatschappij Oud-Pompiers. De begraving heeft Vrijdag ten 3 ure plaats gehad. Wij zullen er op terugkomen in ons naaste nummer, en de lijkreden aan onze lezers mededeelen. Wij bieden de familie van onzen betreur den vriend de uitdrukking onzer rechtzin nigste deelneming. Wij lezen in Vooruit van Woensdag 20° dezer Ieperen Propere daden. Een bediende is aangehouden onder beschuldiging een zinneloos meisje van 18 jaar verkracht te hebben. Tengevolge daarvan verkeert het meisje in gezegenden toestand. Een vuilbaard van omtrent 65 jaar oud wordt beschuldigd verscheidene aanslagen gepleegd te hebben op kinderen van min dan 5 jaren oud. Deze zaak is ook in handen der justicie. Deze twee onmenschen staan bekend als ieverige katholieken. Tot geluk (1) der beenhouwers. Men spreekt hier veel van eene beenhouwerij société anonyme, tot stand te brengen. Zij zou heeten Tol Geluk der Beenhouwers. De gebouwen zijn reeds aangekocht en naar men zegt staat deze maatschappij onder de hooge bescherming van minister De Smet de Naeyer, wel beken 1 voor zijne volksliefde. Beenhouwers, denkt er aan den 7 februari aanstaande. Bij koninglijke besluiten van 31 Decem ber 1903 en 18 Januari 1904 zijn burgemees ters benoemd in de volgende gemeenten Becelaere, Bayart, J. Langemarck, M. Soetaert, P. J. Ploegsteert, M. Leterme, J. B. Poperinghe, M. Van Merris, P. Wytschaete, M. Leterme, P. ZandvoordeM. Laumesnier, J, B. Zuydschote, M, Decorte, B. Schieting van 14 Januari 1904. Cartons. Ommeslagh R. 25 25 15 20 25 110 Masschelein A. 25 15 20 25 20 105 Butaye E. 20 20 25 20 20 105 Vermeulen H. 20 20 25 20 20 105 Butaye A. 20 20 15 25 20 100 Poelemans D. 25 15 15 25 15 95 Burgho, A. 25 10 20 15 20 90 Legon E. 20 20 25 10 15 90 Gaimant A. 10 10 25 15 25 85 Vandevyver A. 15 10 20 25 15 85 Decoene G. 25 20 20 5 15 85 FolJ. 1 20 20 10 25 76 Deweerdt Ch. 15 15 10 20 15 75 Pinteion M. 20 10 20 15 10 75 Schieting van 21 Januari 1904. Tir Réduit. Masschelein A. 25 15 15 25 25 105 Poelemans D. 20 15 25 15 25 100 Legon E. 5 25 15 20 20 85 Vermeulen H. 15 20 15 20 15 85 Butaye E. 10 10 15 15 25 75 Ommeslagh 15 5 25 15 15 75 Froidure R. 15 15 15 15 15 75 Vandevyver A. 15 10 20 15 15 75 Gaimant A. 15 15 20 15 10 75 De Groote Edouard, 65 j., schilder, wedu- waar van Doolaeghe Sophie, echtgenoot van Vuylsteke Stephanie, Korte Meerschstraat. Decroix Maria, 68 j., z. b. wed8 van Ver- meersch Basiel, Mondstraat. Bams Benedikt, 70 j., z. b. wedr van Ruys- seu Rosalie, Dixmudestraat. Vanborren Philomena, 63 j., kanten werk ster, wede van Garcy Florentin, Hoornwerk. Thiebault Achiel, 46 j., bediende bij het parket, ongehuwd, Hondstraat. Devos, Sylveer, 6 maanden. Zillebeekstr. Snick, Maria, 76 jaar, zonder beroep, echt- genoote van Cardinael, Gesar, Alph. Vanden Peereboomplaats Vanlimbeek Emerentia, 72 jaar, kantwerk ster, weduwe van Soenen Fideel Zaalhof. Segher Leonard, 68 jaar, z. b. weduwaar van Depuydt Prudentia, Korte Thouroutstr. BURGERSTAND van den 15 tot den 22 Januari 1904. Geboorten. Callens Agnes. St-Jacobstraat. Vangheluwe Hieronymus Alp. Van den Peereboomplaats. Moentjes Omer, Meenen steenweg. Mahieu Micbaël, Dickebusch steenweg. Vanhove Gustaaf, Bukkerstraat. Dury Paul, Panuenstraat. Canfijn Luciaan, Lange Meerschstraat. Paternoster Joanna, Veurne steenweg. Zwestrassen Maria, Veurne steenweg. Michiel Antonia, Aardestraat. Huwelijken. Deleu Jules, leertouwersgast en Knockaert Ludovica, kantenwerkster. Flamey Gustaaf, greffier van het vredege recht van het tweede kanton en Vandewin- ckel Maria, zonder beroep. Sterfgevallen. Castelin Ursula, 70 jaar, kloosterlinge, ongehuwd Meenenstraat. Deschepper Joseph, 69 jaar, landwerker, ongehuwd, G. de Stuersstraat. Vandamme Maria, 9 jaar scholierster, Bukkerstraat. Indien gij van 't speen lijdt, van eczema, of welke andere huid-ziekte ook, vraagt een kosteloos staal van de Foster-zalf in de Apo theek Becuwe (Aertssens) den 30 Januari. Deze stalen zullen enkel dien dag uitge deeld worden den 30 Januari. Een der geestigste schrijvers der Veree- Digde-Staten van Noord-Amerika de heer Mark Twain verhaalt in eene zijner sctiet- sen dat een jongman met veel ondernemings geest en niet geringen dunk van zich zeiven om de kost te komen, elk baantje aanvatte, dat zich voor hem opende en zoo ook de taak annvaardde, om den plotseling ziek geworden opsteller van een landbouwblad te vervangen. De jongman wist van landbouw zooveel als de poes van den Zondag en begon zijn opstel aldus. - De Guano is een vogel, die eiken winter naar Europa overvliegt, om daar uit te broeden, wat voor den plantengroei in het voorjaar dienstig is. Toen de trouwe lezers van dat blad deze kennisgeving ontvingen, meenden zij, dat de schrijver den zot met hen had willen hou den, en gingen naar zijne gezondheid vragen. En daar vernam de jongeling eerst, dat Guano geen vogel is, maar van de vogelen komt, en niet slechts des winters naar Europa gaat, maar aldaar in groote hoe reel - heden steeds voorvaardig is Hij beloofde beterschap, en heeft wel nooit meer zulken onzin geschreven. Had die jongeling in onze dagen en in België geleefd, dan zou hij wel geleerd heb ben wat Guano is, en welke verbazende hoeveelheden daarvan jaarlijks in Antwer pen worden ingevoerd. Raad van den geneesheer: Met genoegen deelen we den volgenden brief me de van M. Daniel, doctoor der godshuizen te Brussel: Ik doe dagelijks den borstsiroop Depratere nemen voor den hoest, bronchiet en long ziekten. Ik bekom er wondere uitstegen me de het is de beste borstremedie die ik ken. bestaande uit kleurlooze teer en tolu- balsemsiroop is verkrijgbaar aan 2 fr. de fiesch bij den uitvinder te Oostende en Te bekomen bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe; Van Windekens, te Komen; Aan alle nierlijders. Laat de gelegenheid niet voorbij gaan die u aangeboden wordt Indien ge aan de nieren lijdt, of van welke andere onpasselijkheid ook, gevolg der slech te werking der nieren of der waterorganen, zal het aanbod, dat wij den inwoners van Yperen doen, niet nalaten hunne belangstel ling te wekken. De geneeskundige weten schap, in haren vooruitgang, verwaarloosde de studie der nieren niet, het belangrijkst levevensorgaan van 't menschelijk lichaam. Ook, met in ieders bereik een geneesmiddel te stellen als de Pillen Foster voor de nieren vreezen de eigenaars van dit produkt niet - ondanks dat de verwaarndheid van zekere fabrikanten van soortgelijke produk- ten maar al te overdreven is - te verklaren dat geen enkel geneesmiddel tegen de aan doeningen dezer organen kunnen opgaan tegen de Pillen Foster voor de nieren overtuigd dat zij zijn door de talrijke brieven, welke zij dagelijks ontvangen, der weldaden, welke zij het menschdom verschaffen. Alle dagen worden, jong en oud, aan voordurende pijnen lijdend genezen, en talrijk zijn de uit gemergelde, versleteo, gekromde en samen getrokken ruggen, die, versterkten verkloekt, een nieuw leven hervinden. Met zulk een remedie, mag men niet aarzelen volgend aan- boi te den alhoewel wij er de doos bij ver liezen, welke wij u schenken, verzekeren wij ons de medewerking van eenen vriend die ons helpen zal vele andere doozen te doen verkoopen. Wij geven dus, gansch kosteloos EENE VOLLE DOOS Pillen Foster voor de nieren aan elk een die, aan de nieren lijden, zich wel zal willen aan hieronderstaand adres wenden. De eerste aangekomen zullende eerste bediend worden dat allen van deze enkele gelegen heid gebruik maken 1 Men merke enkel wel op dat er hier geene spraak is van eene staal- doos, maar wel van eene doos, gewone groot te, van Pillen Foster voor de nieren die Fr. 3.50 in 't klein verkocht wordt Men vergete niet dat de uitdeeling slecht eenen enkelen dag duren zal, zaterdag, van 10 tot 4 uren den 30 januari in de Apotheek van Becuwe (ATlssens), Botermarkt, 9, IJperen. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff.Pari. Hoofd-Dépót: 26, ruoÉtieEae-SIarcel, Parys. lebekomen bij M Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Verzekert uw leven en vraagt inlichtingen aan de Maatschappij The Metual Life, van New-York gesticht in 1843, onder de toezicht van het gouvernement der Vereenigde Staten, Voorzitter RICHARD A MAC CURDY. Beheerder voor Belgie LOUIS COLSON te Brussel. Geen aandeelhouders, al de winsten aan de verzekerden. Waarborg kapitaal op 31 December 1902, EEN miELJARO, NEGEN HONDERD EEN EN TACHTIG MILJOEN FRANKEN. Dg voordeeligstepolissen, de geringste premien. Inlichtingen kosteloos te bekomen bij den algemeenen agent voor Westvlaanderen 108, Beenhouwerstraat, 108, Brugge. De Breimaehien D'HABNBNS is alom vermaard als de eenvoudigste en sterkste welke hedendaags wordt vervaardigd. Zij maakt ronde en platte werken en door een bijzonder maaksel der sloten belet de breuk der naalden Nieuwe gebreveteerde Naaimachien D'Haenens, voor breiwerk en andere artikelen toe te naaien. Verwisseling. Herstelling. Toe'oehoorten. Fabriek D'Haenens-Gathier. Kuiperskaai, 21, Gent. \a io lo co o .O ïo o o ccT c^i cT o |m MEESl GEZOCHTE I—I r—I O O O CV} O o O O O o t- OOOOOOp ooooooot>o O CQ O ÖC O P3 cc h pq <3 pq jy

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3