HECTOR CAS1ER Monument der uitkooping Bij Modest Vanneste-Kerkhof ELROSE 5 3 w Medegedeeld. Vrijdag len April 1904, PLECHTIGE INHULDIGING Sportleven. Burgerstand Oostende. Badseizoen 1904. VERSGHILLIGE TIJDINGEN. Doctor en Pastor. De bloedzuiverende behandeling de la firme: Gasier-Van Elslauder HAAR HERSTELLER A vendre d'occasion. Francois HOFLACK VAN 7 FEBRUARIJ1904 opgericht in het midden der Kloosterpoort, (rechtover de woonst van den Deken). Paris Roubaix 1904 9d* jaar, op zondag 3 April- paaschen. De lijst der ingeschreven voor Paris- Roubaix heeft eene groote beweging bijge bracht in het midden der sportmens. Het zou zeer moeilyk zijn van op voorhand deze of geene looper aan te duiden wie de koers zal winnenmoest men de partijgangers der verschilligd strijders gelooven dan zijn er wel twaalf die eerst moeten aankomen; zonder de namen te herhalen der bijzon derste moet ik toch zeggen dat er tusschen de 73 deelnemers nog wel een zou kunnen uitspringen waaraan hem niemand ver wacht De laatste ingeschrevene is wel die aan spraak mag maken op den in prijs ik wil zeggen den heer Jean Gerbi die verleden jaar de koers Milan-Genua-Milan-Turin zijnde 1280 kilom. heeft gewonnen mijn voorkeur is voor Pagie geboortig van Wervicq, woonachtig te Tourcoing. De liefhebbers die de aankomst van Parijs- Roubaix en de snelkoersen in de velodrom willen gaan zien langs de baan, kunnen zich vereenigen zondag 4 April om 12 uren aan de Rijselpoort, herberg de fontein opgepast van zich te voorzien van het loodje der douanen op een weekdag want men plaatst geen des zondags voor 15 April. van 18 tot 25 Maart 1904. Geboorten. Verhaeghe Maria, Boesinghestraat. Talon Gaston, Rijselstraat. Doco Malieina, Gevangenisstraat. Sterfgevallen. Verdeure Eugenia, 38 jaar, zonder beroep, echtgenoot Vandenbroecke Adolphus, Poper- inghesteenweg. Beirnaert lsidorus, 59 jaar, bakker, echtg. Gadeyne Marie, Lange Thouroutstraat. Cleenwerck Maria, 1 1/2 jaar, Lange- meerschstraat. Seys Emerentia, 70 jaar, kantenwerker, weduwe Gasier Petrus; Oud'e Houtmarkt. Glissoux Loduvicus, 87 jaar, zonder beroep weduwenaar Provoost Josephina, Dixmude- straat. Wouts Victor, 82 jaar, schoenmaker, echtg. Dufour Hortentia, Kauwekinstraat. Maertens Suzanna, 64 j. zonder beroep, eehtg. Vanbillemont Henricus, Poperinghe- Verleure Albertus, 2 1/2 j. Neerstraat. Christiaen Maria, 37 jaar, strijkster, on gehuwd, Dehaernestraat. Braem Eudoxia, 71 jaar, zonder beroep, •ngehuwd, Kauwekinstraat. Desmarets Ludovicus, 83 jaar, bankier, echtg. Doheyn Rosalia, Botermarkt. Baelde Germana, 2 1/2 jaar, Tegelstraat. Vallaeys Livinus, 04 j. zonder beroep, Weduwenaar Nuyttens Maria en Dumoulin Joanna, Rijselstraat. Lambin Adolphus, 71 jaar, oud notaris, echtg. Vandenpeereboom Félicia, Hondstr. meer dan 15,000 ft*, premiën. De stad Oostende, alle andere badplaatsen overtreffende door haar heerlijk strand, haren prachtigen dijk en alle andere aan- rekkelijkheden, welke haar de Koningin der Badsteden maken, richt voor het zomer seizoen 1904, van Sinxen tot op het einde van September, een buitengewoon muziekaal Festival inalle Zondagen worden aangeno men als dagen van uitvoering. Meer dan 15,000 frank premiën zullen onder de Maatschappijen van Harmo nie, Fanfaren, Symphonic en Zang, van het land en vaagden vreemde, die zullen deel nemen aan het Festival, verlot worden. De inschrijvingen worden voort ontvangen. Voor de inlichtingen en prospectus, gelie ve men zich te wenden tot den Sekretaris van het inrichtingscomiteit, den heer Georges Daveluy, 105Kappellestraat OOSTENDE. Men wordt verzocht na te sporen. Het volgende verslag is door eenen inwo ner van Yper gedaan en daar het de moge lijkheid biedt vele pijnen in de /stad te leni gen, zouden deze, die belang hebben naspo- ringeu ten dien opzichte te doen hebben, goed verrichten zulks te doen. M. Léon Deleu, 43 Tegelstraat te Yper zegt ons: Ik had alles zonder uitslag be proefd, niets verlichtte mij; ik wanhoopte want sinds zeven maanden, dat ik van de nieren leed, verergerde mijnen toestand altijd, ik kon mij over mijn werk niet meer bukken zonder zoo scherpe pijnen te gevoe len, dat ik mij niet meer dierf oprichten; zelfs des nachts waren de pijnen zoo hevig, dat ik geene rust meer mogelijk had; ik kon nauwelijks de oogen sluiten en 's morgens stond ik reeds afgemat en gebroken opik hoorde de Foster Pillen voor de Nieren zooveel roemen, dat ik er eene doos in de Apotheek Becuwe te Yperen, haalde. En was zeer gelukkig reeds van den der den dag eene groote beternis-in gansch mij nen toestand te bestatigenik dierf zoo spoe dig aan zooveel geluk niet gelooven, het was nochtans waar, want veertien dagen later had ik niet meer de minste pijn en was teenemaal genezen. Ik verklaar het boven staande waar en machtig U het kenbaar te maken. Die stekende pijn in den rug eenen dolsteek gelijkende, komt door de nieren en is een teeken van vergevorderde nierziekte. Urine zuur heeft zich in de nieren zelf gekristalli seerd en de scherpe, puntige kanten dezer kristallen snijden en scheuren de teeren weefsels der nieren en dit veroorzaakt ver schrikkelijke pijn. De bestanddeelen waaruit de Foster Pillen voor de Nieren samenge steld zijn, lossen spoedig het gekristalliseerde urinezuur op en helpen de nieren om het vergif uit het lichaam te voeren door het water. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mr Deleu gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engel- sche Apotheek van CH. Delacre; 50-52 Goudenbergstraat te Brussel. Algemeen Depothouder voor België. Een geneesheer, uitstekend praktizijn, maar ingewortelde ongeloovige, was de beste vriend des ouden braven pastors van eene Antwerpsche parochie, een tamelijk liberale herder die het verdoolde schaap gaarne in de kerkstal zou terug gebracht hebben. Gij zoudt mij gaarne naar de mis zien gaan, niet waar 1 Stellig, verzekerde de pastor. Hewel, daartoe bestaat een middel. De pasior spitste de ooren. Doe toekomenden Zondag een sermoen over de straffen, welke dengenen in de andere wereld staan te wachten die op aarde hunne schulden niet betalen. Ik heb er zoo een aan zienlijk getal. Ik geef u 20 op alles wat zal binnenkomen. De oude brave pastor bedacht zich eenige oogenblikken dan, glimlachend Ik wil wel, antwoordde hij, maar wat zal ik met die 20 doen Ge geeft ze aan de noodlijdenden of koopt er een stuk Bourgogne meê, naar be liefte. Als naar gewoonte zat dien Zondag de kerk vol geloovigen, met den niet geloovenden doctor erbij. De pastor bezag hem met een schaalksch oogje en begon dan zjjn sermoen, naar het verlangen zijns vriends. Acht dagen nadien kwam de doktor bij den pastor. Ik heb reeds fr. 1500 verachterde schulden ontvangenik breng er u 300 van en telkens, als de tijd der betaling daar is, kom ik naar uw sermoen luisteren. Wat de pastor met de 20 °/0 gedaan heeft, weten wij niet. van H. RUYSSEN bezit de eigenschap volkomen en zeker alle VELZIEMTEr¥ als droog of nat zilt, dartels, katrienewielen, baardziekte, distels of haarworm, kloven en vervellen van handen en voeten, jeukte en allen anderen brand te genezen. Zij bestaat uit de beroemde Zilte zalf en de bloedzuiverende pillen Ruyssen. De werking der zilte zalf is wonderbaar en krachtig. Zij doodt de kiemen der ziekte en brengt het fel of de huid in zijnen normalen toestand. De bloedzuiverende pillen zijn de ge lukkigste uitvinding die men kan doen om het bloed te zuiveren en het te verkloeken. Zij wekken den eetlust op, bevoordeeligen de de voeding en bewerken den overgang de- voedsels tot bloed en spieren. Zij vernietigen in het bloed al de slechte vochten en de ziekte verwekkend microben met huune uitwerps seis waardoor zij het bloed rijk, gezond, zui ver en prachtig maken. Alleen de bloedzuiverende pillen Ruyssen bezitten die eigenschap boven alle soortge lijke, die meest al geene andere uitwerking hebben dan op de maag en de darmen en dus niet rechtstreeks op het bloed werken om het te verzuiveren. Weigert alle pillen waarvan de doos den naam Ruyssen niet draagt en die men u zou willen verkoopen voor bloedzuiverende pillen want doen zij u geen kwaad zij doen toch uwen tijd verliezen. De bloedzuiverende behandeling kost 2.50 fr. Pillen en zalf zijn ook afzonderlijk te be komen aan 1.25 fr. Er zijn ook halve doozen zalf aan 0.75 fr. en zeer groote doozen 5 fr, Mits een postbon of timbers te sturen naar H. RUYSSEN, apoth te Veurne. met het bedrag vermeerderd met 010 fr. per verzending wordt het geneesmiddel franco te huis bezorgd. Te verkrijgen in Yperen bij M. Aertsens (apotheker Becuwe). ZADEL-GREELMAKER, Dixmudestraat, 36, Yper. Schoone keus van fijne portemonnaies, portefeuilles, cigaren étuis, tabakbeurzen, in portemonters; schoone honde colliers, muilebanden, en leidsels enz... Rijgetten, jachtgetten, ordinaire, hooge- half hooge, en leage getten in alle gekende modellen, speciale getten met élastique voor cyclisten, alsook lederen manchetten, zeer ten dienste der cyclisten, koetsiers, slach ters, enz... Alles ten huize naar beliefte op maat en model gemaakt. Verzorgde vermakingen, spoedige bedie ning. In magazijn alle slach van koorden en horstels, sponsen en zeemvellen, blink, vet en vernis voor het onderhoud van alle leder, kopervet en ossevoetolie. Wagensmout van eerste hoedanigheid. Architecture, Gréation et Modification de Pares et de Jardins, genre Anglais et Francais selon les dernières régies de l'art, ARCH ITECTE-P.4YSAGISTE diplómé cle l'école d'horticulture et d'agriculture de l'état a Gand AU QUAI, 24, YPRES. Grand assortiment de Plantes, Arbres et Arbustes forestiers et d'ornement. Conifer es, Arbres fruitiers. Spécialité de bouquets d'Oraugers et toute autre garniture florale. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. es Pari. Hoofd-Dépót: 26, ruoEtienae-Marcel, Parijs, le bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. 1 Motocyclette Minerva de 1 1/4 ch. 1 Herstal F. N,1 1/4 ch. 1 Minerva l3/4ch- 1 Linon 31/2 ch. 1 de dion 2 3/4 ch. 1 Quadricycle Phebus 2 3/4 ch. 1 Voiturette Docauvilie 5 ch. 31, RITE Q-A-JrlTOlSr YPRE§. o fc u S5 Os 54 eö SI H P3 8 20,00 14,75 12.50 25.00 23.00 8.25 280,00 1,80 18,50 14,25 12.00 22,50 23,00 800 250,00 1,70 000 000 000 400 100 750 15062 00 Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers Yper, drukk. K. Deweerdt, Rijselstr. 59. RECHTSTREEKS TO DE EILftiOEÜ IH8EV0ERD OPGELOSTE PERL GLANO YA\ OHLENDGRFF Alléén echt wanneer de zakken van onze zegels voorzien zijn en ons gedeponeerd fabrieksmerk een hoorn van overvloed in roodc kleur, dragen. De Opgeloste Peru Guano van Ohlendorff, sedert 40 jaren door onze voorgangers en ons geleverd, blijft ontegenzeggelijk steeds de voornaamste aller volledige meststoffen, onovertroffen voor aardappels haver, vlas, groenten en verder voor alle veldvruchten, waar bijzondere waarde aan uitmuntende kwaliteit gehecht wordt. Zij is buitendien bij alle weersgesteldheden de meest vertrouwbare meststof. Bij haar geen verlies, zooals bij zekere minerale zouten na zware regens, maar volle dige opname aller voedende bestanddeelen door de planten. Anglo-Continentale (vorm. Ohlendorffsche) Guano-Werke ANTWERPEN, Augustus 1903. 8, PRÜINENSTRAAT. VAN HET MEEST GEZOCHTE CHEZ CD rH 6D si 13 U <t> O S3 hoogste pr(js per 100 kil. laagste prijs per 100 Verkochte kwantiteit Granen, enz. Groote keus van PERU GUANO, met een stikstofgehalte van 12 tot 14 ONDER controol der. staats laboratoriums

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3