Melrose Telefonisch gesprek Manifestatie De Ridder en Vande Venne. Maatschappij der Oud-Pompiers. Liberale Associatie van Yper. Burgerstand HAAR HERSTELLER Grande Fête de Gymuastique Kunstnieuwsjes uit Brugge. wijze te handelen, wanneer de andere hoek beschikbaar zal zijn, na dat de rechttrek king van dien kant zal goedgekeurd zijn door het hooger bestuur. De hof die zal gemaakt worden zal hof blijven. De nationale katholieke party stelt zich voor een standbeeld op te richten aan wijlen den heer minister Malou. Dit gedenk stuk zou geplaatst worden in den hof vóór de gebouwen te stichten op de verlenging der de Stuersstraat. De stad zou de verbin tenis nemen nooit op dezen grond te bouwen, die eeuwig zou dienen voor hof of voor open bare plaats. Die hof of deze openbare plaats zou den naam dragen van den minister Malou. Wat men ook hebbe kunnen zeggen, er is nooit geen kwestie geweest niet te bouwen langs den anderen kant der Maloulaan, noch ten tijde van het oude bestuur, noch sedert de aaakomst van het nieuwe. Men zal niet mogen bouwen zonder dat de stad de plans goedgekeurd hebbe der gevels van de nieuwe huizen. Eene nog al verwarde bespreking vangt aan over dat punt tusschen verscheidene leden. M. D'Huvettere, vooral, zou de verbinte nis niet kunnen nemen nooit te mogen bou wen op den grond die in hof zal veranderd worden. Wie weet de toekomst en wat kan er niet voorvallen in 25 of 50 jaren of meer? Het achtbare Raadslid denkt dat het zeer moeilijk zal zijn op voorband de plans te doen goedkeuren. Zulk huis zal van een grooten prijs zijn voor eenen liefhebber en zal maar weinig of geene waarde hebben voor een anderen. De heer Burgemeester ofschoon hij be kent dat die voorwaarden kunnen hinder nissen opleveren, vindt geene betere oplos sing. Indien, in het geval een liefhebber een hoogeren prijs wil geven voor de voorge stelde perceelen, mag hij een ander plan onderwerpen, maar dat laatste zal insgelijks de goedkeuring van 't college moeten heb ben. De plans zullen moeten neergelegd wor den vóór de verkooping. M. Fiers is van meening 20 fr. te vragen per vierkanten meter voor al de hoeken. M. Vandenboogaerde. De stad heeft er alle belang bij 20 fr. te vragen voor de twee eerste loten en 15 fr. voor het derde. ¥:.Col<miUi2êk^}?^ne negrooSs waarde zou hebben. De achtbare burgemees ter denkt dat de stad seffens eene som van 30 000 fr. zal kunnen verwezenlijken en met het geld van dien grond zullen wij voort durend de stad verfraaien naarmate de noodwendigheden. M. D'Huvettere. Welk is de afstand van het midden van den hof tot de verlen ging der de Stuersstraat M. Colaert. Die afstand moet 93 me ters zijn. M. D'Huvettere. Indien dezelfde af stand toegepast is langs den anderen kant, men zal dat deel moeten opvullen en om er toe te komen, zult gij moeten eindigen met het bastion af te breken. De heer Burgemeester't Is eene kwestie die te onderzoeken is. M. D'Huvettere. Volgens de syme- trische lijn, zult gij bijna rechtover de poort komen van den eigendom Peirsegaele, zoo dat gij geheel het bastion zult moeten afbre ken en gij zult verplicht zyn, van nu af, de afbraak van het bastion te stemmen. M. Colaert. Men beweert dat de nood zakelijkheid van bouwen zich in Yper niet voordoet't is eene dwaling. M. D'huvettere doet nog verscheidene andere overwegingen gelden die pleiten ten voordeele zijner voorgaande opmerkingen en eindelijk gaat men over tot de stemming. De Raad beslist de verkooping van het eerste lot met de meerderheid van i4 stem men tegen ééne, deze van M. D'Huvettere. M. D'Huvettere is tegen de kwestie der servituten, maar de kwestie van princiep gesteld zijnde door den Raad, heeft hij geene reden meer om zijne oppositie te behouden en het achtbare raadslid treedt in de een stemmigheid. Er is eenparigheid voor al de andere voorstellen. De gebouwen zullen moeten gansch opge maakt worden binnen de twee jaren, op straf de gronden opnieuw in openbare ver kooping te zien stellen. De prijs van den grond zal moeten comp- tant betaald worden en in eens. Het Collegie zal de hoogte der gebouwen vaststellen. onderschept van Yper naar Brussel. Allo 1 Welnu wat nieuws, Jan 1 Karei. De Koning is naar Yper geko men, vergezeld van zijnen ai Je de camp, M. de Smet de Naeyer. Jan. Wat is hij er komen doen Karei. Zijne Majesteit is den Konink lijken automobielweg van Yper naar Oosten de komen bezichtigen, en heeft bestatigd dat er veel stof was, waarover de oeverbe woners niet zonder reden klagen. Jan. En waarom dat Karei. Omdat het stof, op den door tocht van verscheidene automobiels, in draai- wolken opvliegt en zich gaat neerleggen op de weiden en meerschen en alzoo het vee uitermate kwelt. Jan. Dat schijnt gegrond. En welk hulpmiddel denkt men te gebruiken tegen deze nieuwe plaag Karei. Men zal, naar het schijnt, de wegen teeren, ten titel van proef. Jan. Heeft Zijne Majesteit de monu menten bezocht Karei. Helaas ja! Zij heeft moeten be- statigen dat zij in een zeer ellendigen staat zijn en heeft maar een slecht gedacht van ons stadsbestuur meegedragen. Jan. Heeft de Koning de begeerte niet uitgedrukt ze te zien herstellen Karei. Ja, maar de minister heeft niet geantwoord. Hij wilde zich wa^-schijnlijk niet verbinden. Jan. De Regeering besteedt zooveel geld nochtans voor nuttelooze werken of voor werken van minder belang. Karei. Dat is zeer waar, maar wat wilt gij? Dat liegt een weinig aan 't stads bestuur. Indien het roerde, zou het wel iets bekomen, maar het is van eene zwakheid1 Jan. Maar de afvaardiging, zoowel in de Kamer als in den Senaat, heeft altijd de Regeering ondersteund. Karei. 't Is een reden te meer om nooit iets te bekomen. ken Karei. Rond vijf ure. Het scheelde weinig of Zijne Majesteit viel van de trap pen der Halle; hij had den steun van den heer Burgemeester gevraagd; maar onze eerste magistraat was zoodanig getroffen van die eer dat hij het hoofd ervan verloor; hij deed een misstap en beiden kwamen de trappen af veel gauwer dan zij het wilden. Jan. Zonder ongeval Karei. Gelukkiglijk! Toen Zijne Ma jesteit over de Steenenbrugge reed, vroeg Zij aan Mde Smet de NaeyerWat is dit voor een gracht Is het een overblijfsel der oude versterkingen Oh 1 Sire, 't is de nieuwe vaart van Yper naar de Lei. Eene vaart zonder water antwoordde Zijne Majesteit glimlachende. Inderdaad ant woordde de minister. Welnu, heer graaf, gij zult ze moeten voltrekken. Ik neem niet aan dat eene Regeering gelijk de uwe, die over zoovele middelen beschikt, een werk van zulk belang onvoltooid laat. Het is ge stemd geweest in de Kamers, het moet dus zijn nut hebben. Ik denk het ook, Sire, riep de heer graaf uit. Ook heb ik in de bui tengewone begrooting een crediet voorzien van boven de 200.000 fr. om het te vol trekken. Zeer wel, beste graaf, daar ken ik u wel aan. Altijd waardig. Jan.Ook zullen de Yperlingen tevre den zijn. Karei. Zij zijn het altijd; het bewijs er van is dat zij vandaag naar de Potyze gaan om het nieuwe Raadslid te viereneen man waarvan men veel goed zegt, van een ver heven verstand en eene buitengewone onaf hankelijkheid van karakter, zeer zeldzaam te vindenhij is pachter van de godshuizen en durft alles. Jan. Tot later. Een banket, ingericht door de liberale partij van het arrondissement Kortrijk, zal plaats hebben te Kortrijk den Zondag 24 Juli 1904, ten 1 1/2 ure, ter gelegenheid der senatoriale kiezing van 29 Mei 11. en der benoeming van den heer Senator De Ridder als Ridder der raopoldsorde. Prijs: 3 franks, zonderden wijn. De politieke vrienden van het arrondisse ment Yper worden verzocht zich te doen inschrijven ten bureele der Associatie, Se minariestraat, te Yper, vóór den 4 Juli. Dat men het voort zegge. Yper, den 14 Juni 1904. BERICHTEN. x. De Harmonie zal het Comiteit der libe rale Associatie vergezellen, dat zich Zondag 26 dezer naar de statie zal begeven om de heeren DE RIDDER en VANDE VENNE, Senator en plaatsvervangende Senator van Yper, af te halen. Al de leden der Maatschappij worden ver zocht zich bij den stoet te voegen. De vergadering zal plaats hebben in het lokaal ten 8 1/z ure 's morgends. II. De Harmonie zal zich denzelfden dag, 26 Juni, naar Meesen begeven om deel te nemen aan de feesten, ingericht voor de inhuldiging van het monument Deleu. De leden die begeeren aan dat uitstapje deel te nemen worden verzocht zich te doen inschrijven in het lokaal, op de repetitieda- gen (Dinsdagen en Vrijdagen van 8 l/z tot 10 ure 's avonds). Het vertrek zal plaats hebben met den tram van 1 ure 23. Eene bijzondere tram zal de Maatschappij naar Yper terug brengen omtrent 10 ure. De prijs van een kaartje tweede klas gaan en keeren is van 0,8ü cen. De inschrijvings- lijst zal den Vrijdag, 24, bepaald gesloten worden. De Secretaris, De Voorzitter, ARTHUR DALMOTB. AUGUST BRUNFAUT. M. Wij hebben de eer u aan te kondigen dat de liberale Senator van ons arrondisse ment en zijn plaatsvervanger, de heeren DE RIDDER en VANDE VENNE, zich den 26 dezer naar Meesen begevende naar de feesten ingericht voor de inhuldiging van het monument Deleu, dienzelfden dag ten 8 ure 47 's morgens, zullen ontvangen wor den in de statie van Yper door het Co miteit der liberale Associatie en de Har monie der Oud-Pompiers. Wij verzoeken u, u wel te willen voegen bij uw Comiteit om een eergeleide te doen aan de heeren DE RIDDER en VANDE VENNE, en hen naar het lokaal te verge zellen waar hun eene innerlijke manifestatie zal gedaan worden. De vergadering zal plaats hebben ten 8 Vj ure in de zaal der Oud-Pompiers. Voor het Comiteit s De Secretaris, De Voorzitter, ARTH. DALMOTE. ERNEST NOLF. van den 10 tot den 17 Juni 1904. Geboorten. Vermast Paulus, Boomgaardstraat. Verschoere Ivonna, Kanonstraat. Depuydt Remigius, Meenenstraat. Gisquiere Augustus, Doorgangstraat. Gisquiere Marcellus, Huwelijken. Castelein Petrus, daglooner en Willame Philomena, herbergierster, beiden te Yper. Sterfgevallen. Bervoet Sophia, 71 jaar, zonder beroep, ongehuwd, St. Jacobstraat. Declercq Franciscus, 58 jaar, leurder, echtgenoot Verschoore Juliana, Kanonstr. Packeu Leonardus, 44 jaar, zonder be roep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Vandaele Eugenius, 29 jaar, zonder be roep, ongehuwd. Waterkasteelstraat. Gryson Gustavus, 42 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Durnez Maria, 2 jaren, Schuttelaerestr. Sarrasin Henricus, 68 jaar, landwerker weduwenaar Logie Nathalia, echtgenoot Coene Barbara, Zonnebekesteenweg. Ie bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Société de G-ymnastique LA LIBRE. WERVICQU0ISE, Wervicq. qui sera donnée par la Libre Wervicquoi- se le Dimancbe 19 Juin, k 3 1/2 heures, dans le Pare de VHotel Macote, place de la Gare, avec le concours des Sociétés Les Infatigables d'Ypres, La Courtraisienne de Courtrai, Le Progrès par le travail de Messines. PROGRAMME. Première Partie. 1. Entrée des Gymnastas, Marche serpen tine et Mouvements d'Ensemble de la Fête Fédérale d'Arras, par toutes les Sociétés réunies. (200 gymnastes.) 2. Mouvements d'Ensemble a la petite canne pour pupilles, par les Infatigables, (Ypres). 3. Travail artistique h la barre flxe par les diverses sociétés. 4. Boxe frangaise en sections, par la Libre Wervicquoise.\ par le Travail, (Messines). 6. BALLET DES FORGERONS, par la Courtraisienne. Deuxième Partie. 1. Mouvements d'Ensemble avec engins, par la Libre Wervicquoise. 2. Assaut de Boxe, par MM. Poupart et fils, champions du Nord (France). 3. Gymnastique artistique aux paralièles, par les diverses sociétés. 4. Ensemble avec massues, par les Infa tigables. 5. Posesplastiques, par la Courtraisienne. 6. Pyramides, par le Progrès par le Travail. 7. GRAND BALLLET ITALIEN, par la Libre Wervicquoise. Intermèdes de morceaux choisis exécutés par la Fanfare Les Amis Réunis. PRIX DES PLACES: Réservées lfr.; Premières 50 c. Secondes 30c. Door plaatsgebrek kunnen wy den artikel uit Poperinghe maar binnen acht dagen overnemen. De Vrienden der Brugsche Musea heb ben nogmaals een goeden slag gedaan. In een kasteel, in den omtrek van Brugge ge legen, hebben zij een vrouwenportret ont dekt, door Antoon Claeissens geschilderd en hebben het voor een civiel prijsje kunnen aanwerven. Ook te Brussel, in eene openbare veiling, hebben zy, voor 12,500 frank, de hand kunnen leggen op een prachtig portret gemaald door Frans Pourbus, den Jonge, en voorstellend een Leuvensch professor, tevens medicus van den Spaanschen koning, Phi lips III. Dit laatste gewrocht is in alle op zichten merkwaardig en heeft voor Brugge, waar al de Pourbus'sen gewoond hebben, nog déze waarde, dat het het eenigste werk van den jongsten Frans Pourbus is, in Bel gië bekend. Men vindt inderdaad zyne schil deryen te Rijsel, te Parije, te Weenen, in 7•- -■» ^vumg Oi bi 'man bi b li vr- J i a. lOO l MEEST GEZOCHT* herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin» verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. eo P»rf. Hoofd-Dépót: S6, ruoÉtieaae-Marcd, Parijs. R Txujnnc c\o oannfl royal©, par le PvOQFèS i

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 2