HO PK W EEKERSf f De bloedzuiverende behandeling w Begraving. Bravo voor Meesen. Burgerstand ELRO HAAR HERSTELLER M' Mme MEIER, VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Staken en dwarspalen Farine Malto-Lactée Phospho-Laetine (Jondenseerde Melk Bij hei uiigaan der statie, de grootste stilte-, geen enkel blijk van genegenheid van wegens het publiek, noch uitroepingen, noch handgeklap. Wanneer de stoet zich in bewpging stelt, groet den Gouverneur gedurig rechts en links, maar niemand roert, noch ontdekt zich, tot bij zijne aankomst voor het hotel Tivoli, waar eenige buitenlieden hem groe ten. Kortom, koudeom niet te zeggen 1JS- houde ontvangst. 't Is te hopen, dat het Nieuwsblad het zal bekennen. Rousbrugge. Maandag laatst heeft te Rousbrugge de plechtige begraving plaats gehad van den volksvriend, Benoit Verhaeghe, lid der libe rale associatie van 't arrondissement Yper, en van vijf sociëteiten te Rousbrugge. De stoet vormde zich kwart vóór tien ure. Voorop ging de maatschappij der boogschut ters, dan de bolders, dan de aloude letter kundige maatschappij De Troostverwach- ters daD de komiteiten van lijfrent en onderlingen bijstand. Van de eerste dezer twee laatste maatschappijen was de Over ledene Voorzitter, van de tweede, Onder voorzitter. Dan kwam de afvaardiging der liberale Associatie van Yper, geleid door den Achtbaren Volksvertegenwoordiger, de heer Nolf. Eindelijk volgden de geestelijkheid, het lijk, door acht werklieden gedragen, de Fa milie van den overledene en nog eene me nigte vrienden en kennissen. Na de lijkplechtigheid heeft de gemeente onderwijzer bij den grafkelder in naam zijner talrijke vrienden, de volgende lijkrede uitgesproken Damen, Heeren, Eenen zwaren plicht heb ik op mij geno men. Ik had hem zoo gaarn verschoven. Het noodlot heeft er anders over beslisten he den ben ik gedwongen, in naam zijner tal rijke vrienden, een laatste vaarwel te zeg gen aan den betreurden, achtbaren Heer Benoit Verhaeghe. Met vrijzinnige grondbeginselen bezield, dacht en handelde Benoit Verhaeghe door zich zeiven. Stil en gemoedelijk van karak ter nam hij enkel besluiten na rijpe over weging. Zijne daden lieten wijsheid door stralen en waren het uitwerksel der diepste rechtzinnigheid. Vriendelijk in zijnen om gang plantte hij bij iedereen het grootste vertrouwen in. Zoo was hij de wijze raad gever voor vele menschen Weldoen was voor hem een levensregel en noodlijdenden troosten een echt geluk. Met verstraalden wil heeft hij zich weten eenen weg te banen in de maatschappij, 't Is juist toen hij tot welstand gekomen was, dat zijn uitmuntend karakter het meest doorstraalde, want hij scheen nog goedaar diger jegens de nederigen. En wanneer de onverbiddelijke kwaal hem ondermijnde, zocht hij in 't gezellig leven en in 't plegen van weldaden zijne pijnen te vergeten. Zijne karaktersterkte is hem tot den laat- sten adem bijgebleven: Twee dagen vóór zijnen dood zat ik bij zijn ziekbed. Zijn ge liefd kind wilde den verkwikkenden drank aan zijnen mond brengen. Om haar vertrou wen in te planten nam hij den beker uit hare handen. Eenen lach op haar en mij werpende zegde hij: willen is kunnen zegt BuylEn hij bracht den drank met eigeDe handen aan den mond. Geen wonder dan dat zulk eeu menschen- i hart zijn leven lang 't nuttige en 't aange- j name ondersteund heeft. Alle maatschap- pijen vonden steun bij hem. Zoo maakte hij deel van maatschappijen voor doel hebbende het vermaak, de letterkundige studie en de volksverbetering. Altijd was hij gereed om mede te werken ter opbeuring der volks klas, overtuigd dat door hare verbetering het wederzijdsch vertrouwen moet ontstaan en de vooruitgang er door bevorderd worden. Toen in 1900 onze maatschappij van lijf- rent ingericht wierd, vroeg ik hem het voorzitterschap te aanvaarden. Met liefde, was het antwoord. En ofschoon door zijne kwijnziekte meer en meer ondermijnd, heeft hij deze nieuwe taak beijverd tot zijnen laatsten zucht. Uw afsterven, waarde vriend Benoit, laat eene groote leemte in ons midden. Deze volksmenigte, om uw graf geschaard, ge tuigt dat gij algemeen bemind waart. Wij verliezen in U den besten onzer vrienden, Gij, vriend Petrus, uwen besten broeder, en Gij, beproefde Gade, den besten aller echt- genooten. Maar wat mijn hart het meest grieft, Benoit, is de gedachte aan uwe lieve Madeleine. Gij leefdet om en voor haar, en zij moet nu uwe vaderlijke liefkoozingen zoo bitter missen 1 Gij leefdet om en voor haar; uw gansch karakter is in haar, zoo hopen wij door haar vriend Benoit te zien voortleven. De aarde zij u zacht 1 Uwe paden zullen wij volgen tot den dag dat wij u vervoegen. De Turnmaatscbappij Vooruitgang door het Werk - van Meesen, bestuurd door M. Isidoor Deleu, heeft eene nieuwe en schitte rende zegepraal behaald in het 28ste Belgisch Bondsfeest, dat te Bergen was ingericht op 24 en 25 Juli laatstleden. Dit bondsfeest is waarschijnlijk wel het belangrijkste dat tot nu toe in België heeft plaats gehad het heeft 133 maatschappijen vereenigd, die te zamen 2500 turners gele verd hebben. De Meesensche maatschappij heeft er aan vier prijskampen deel genomen, en heeft ook vier prijzen bekomen. 1» Opgelegd werk aan de toestellenmen mocht eene sectie van 6, van 12 of van 18 turners aanbieden. Meesen heeft gestreden in sectie van 12 mannen, waarvan 4 in den laagsten, 4 in den middelbaren en 4 in den hoogsten graad moesten werken. Uitslag een 2® prijs. 2® Gezamentlijke oefeningen met bol- stangen (halteren), door eene sectie van 16 mannen, in figuren werkende: een 2e prijs. 3° Prijskamp mor Balletteneen l5te prjjs voor het Ballet der Hoveniers (bijzon dere samenstelling). 4° Persoonlijke prijskampeen der gediplomeerde voorwerkers van de maat schappij. M. Oscar Gombert, heeft er deel aan genomen; hij heeft er ook prijs behaald en de 15® plaats bekomen onder de belgische turners. Bravo voor de Meesensche makkers 1 daar zijn ze in de 2e categorie getreden voor het werk aan de toestellen, en goed geklasseerd. Wij hadden hier laatst te Yper wel be merkt dat deze maatschappij een goed getal sterke werkers telde. Aan hun terugkomst tot Meesen hebbon de turners ontvangen geweest door het muziek en geleid geweest tot het Stadhuis waar den Heer burgemeester Victor en het gemeente raad hun hartelijk gegroet hebben. van den 22 tot den 29 Juli 1904. Geboorten. Goudezeune Blanca, O. L. V. straat. Roosebeke Elza, Dixmudesteenweg. Verhaverbeke Bertha, De Haernestraat. Thanghe Firminus, Kaaistraat. Mesdom Maria, Frezenbergstraat. Coffyn Florent, Neêrstraat. Lahousse Maria, St. Christoffelstraat. Demeere Stephanus, N. Houtmarkt. huwelijk. Brunfaut Augustus, handelaar en Debergh Irena, zonder beroep, beiden te Yper. Sterfgevallen. Timmerman Joannes, 80 jaar, zonder be roep, weduwenaar Coppens Gatherina, Lan ge Thouroutstraat. Talon Magdalena, 9 jaren, scholierster, Neêrstraat. Goemaere Irma, 22 jaren, dienstmeid, ongehuwd, Zonnebekesteenweg. Tyberghein Mauricius, 15 jaren, student, St. Jacobstraat. Baroen Lucia, 72 jaar, zonder beroep, weduwe Duprez Desiderius, Lange Meersch- straat. Meausoone Damas, 47 jaar, zonder beroep echtgenoot Vanhove Octavia, Lange Thou routstraat. Verhaeghe Ida, 2 jaren, Drielingstraat. Wancket Eudalia, 29 jaar, huishoudster, echtgenoote Beke Camillas, Poperinghe steenweg. Boudin Garolus, 49 jaar, bakkersgast, on gehuwd, Meenenstraat. Te bekomen bij M.Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Men verzoekt ons aan te kondigen dat Chirurgijns-Tandmeesters, Moskroenstraat, 2, Kortrijk, afwezig zullen zijn van 2 Augusti tot 4 September. Vergiftiging van het bloed staat al die genen te wachten die lijden aan gal, zuur, verstoptheid, troebele waters of door het keeren der jaren. Om dit te beletten raden we onze lezers aan de bloedzuiverende pil len Depratere te nemen, de best gekende, zonder aloës, die genezen zonder krampen noch ontsteidheid. 1 fr. 50 de doos te Oostende en te bekomen bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Windekens te Komen. En overal. Meenen. Verledene week was de 13 jarige Theresia Mytens met eene Lidder op eenen kriekeboom geklommen. Met den bo vensten tak te willen grijpen, verloor zij het evenwichten viel op den grond. De ongeluk kige werd schrikkelijk gekwetst: zij heeft aan de keel een wijde wonde bekomen en klaagt van erge pijnen. Hare toestand is uiterst bedenkelijk. TreinbotsingZondagavond rond 101/2 ure had in de statie van Meenen eene bot sing plaats tusschen een reizigerstrein van Komen naar Kortrijk, en een manceuvertreiu van de compagnie du Nord. Vijf waggons van den laatsten trein, zijdelings gevat, werden buiten de riggels geworpen en verbrijseld. Gelukkig werden slechts eenige personen gekneusd zijn er geene ernstige ongelukken te betreuren. De reizigerstrein heeft eene vertraging van ongeveer twee uren onder gaan. Waarschuwing. Het publiek wordt gewaarschuwd tegen een bedrieger die, in onzen naam, aan onmogelijke prijzen, Bis cuits, Chocolade en Suiker aanbiedt. Hij doet zich comptant betalen en zendt dan slechte waren van ongekende merken. On telbaar veel menschen zijn reeds bedrogen geworden. Ed. De Beukelaer et C°. Het beste bewijs is hetgeen men zelf onderzoeken kan. Men kent den man uit zijne daden zegt het oude spreekwoord, en het eenigste mid del van aard zijnde om de bevolking van Yper te voldoen, is hetgeen zij onder de oogen heeft. Verwaarloost nooit rugpijn, gij kunt ge- looven dat het maar eene eenvoudige onge- steldgeid is, maar in der waarheid is het eene nierziekte, 't Is de natuur, die U op hare manier verwittigt, dat uwe nieren, de belangrijkste organen van uw lichaam zich verzwakken en hulp vragen. Zij zijn over last geweest en kunnen hunne bediening niet meer volbrengen. Gedenkt dat de nieren de verzamelaars van het lichaam zijn; het is hun plicht het bloed tegen 30 grammen onzuiverheden per 24 uren door te zijgen. Indien zij er onbekwaam toe zijn, hoopen zich die onzuiverheden in het lichaam op en doordringen gansch het gestel, veroorzaken rheumatiek, zenuwpijn, waterzucht, jicht, zwakte van het hart, schele hoofdpijn, flauwten, enz.... Dus geneest uwe nieren en uwe nieren zullen U genezen. Zie er hier een bewijs van Mme Wolters, 135 Rijselstraat te Yperen, zegt ons: Ziedaar meer dan een jaar dat ik altijd van de nieren leed, zelfs 's nachts wa ren de pijnen zoo hevig, dat ik niet meer sliep, ik was altijd afgemat en vermoeid zon der reden, ik had bedwelmingen, zweetingen terzelfdertijd dan huiveringen, ik had allen eetlust verloren en wist niet meer wat doen, ik verontrustte mij dagelijks meer en meer, toen ik de Foster Pillen voor de Nieren nam, gehaald in de Apotheek Becuwe te Yper. De uitslag was zoo spoedig als krachtda dig, reeds van den vierden dag voelde ik eene groote verlichting in gansch mijnen toestand en in minder dan eene week was ik einde lijk van mijne zoo pijnlijke smarten ontlast. Ik verklaar het bovenstaande waar en mach tig U bet kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mme Wolters gehad beeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50-52, Coudenbergstraat te Brussel. Algemeen De pothouder voor België. van H. RUYSSEN bezit de eigenschap volkomen en zeker alle VELZIEKTEH als droog of nat zilt, dartels, katrienewielen, baardziekte, distels of haarworm, kloven en vervellen van handen en voeten, jeukte en allen anderen brand te genezen. Zij beslaat uit de beroemde Zilte zalf en de bloedzuiverende pilien Ruyssen. De werking der zilte zalf is wonderbaar en krachtig. Zij doodt de kiemen der ziekte en brengt het fel of de huid in zijnen normalen toestand. De bloedzuiverende pillen zijn de ge lukkigste uitvinding die men kan doen om het bloed te zuiveren en het te verkloeken. Zij wekken den eetlust op, bevoordeeligen de de voeding en bewerken den overgang de- voedsels tot bloed en spieren. Zij vernietigen in het bloed al de slechte vochten en de ziekte verwekkend microben met hunne uitwerps seis waardoor zij hetbloe I rijk, gezond, zui ver en prachtig makea. Alleen de bloedzuiverendepillen Ruyssen bezitten die eigenschap boven alle soortge lijke, die meest ai geene andere uitwerking hebben dan op de maag en de darmen en dus niet rechtstreeks op het bloed werken om het te verzuiveren. Weigert alle pillen waarvan de doos den naam Ruyssen niet draagt en die men u zou willen verkoopen voor bloedzuiverende pillen want, doen zij u geen kwaad zij doen toch uwen tijd verliezen. De bloedzuiverende behandeling kost 2.50 fr. Pillen en zalf zijn ook afzonderlijk te be komen aan 1.25 fr. Er zijn ook halve doozen zalf aan 0.75 fr. en zeer groote doozen 5 fr, Mits een postbon of timbers te sturen naar H. RUYSSEN, apoth te Veurne met het bedrag vermeerderd met 0.10 fr. per verzending wordt het geneesmiddel franco te huis bezorgd. Te verkrijgen in Yperen bij M. Aertsens (apotheker Becuwe). Gebruikt tot de leiding uwer planten slechts de doortrokken door dubbelchloor-kwik (Bich- loruro ds Mereurè) (Systheem Kyan), 'T is het materieel in Duitschland van alge meen gebruik omdat het het beste eu het duurzaamste is. Altijd is er groote hoeveelheid op stock. Verscheidene Doorweekingsfabrieken zijn voordeelig geplaatst om verzendingen te doen in Belgie. Rimmetsbach-gebroeders te Freiburg /Baden) Algemeen agent voor België-. EMIEL PANZER, Paleizenstraat, 150, Brussel. Door alle Doktors aaabavolsn! GULDEN MEDALIE op de Internationale Tentoonstelling van Voedingstoffen Brussel \1904. Doktor LICOPS' het beste voor kleine Kinderen Prijs: 1 fr 25. Doktor LICOPS' onovertroffen voor Kinderen, Ouder lingen en Zieken Prijs: 2 Iranken. Doktor LICOPS' voor zuigelingen en alle huiselijke gebruiken. Te koop: Cr emers-Lapier reRijsel straat, Yper, en in alle goede Apothekem FABRIEK TE MONTZEN (België.) 3 si i-s M 3 3 o -a H a n 18,75 15.00 16.50 0-00 0.00 6,50 280,00 2,20 17,00 14,00 15.50 00 00 00,00 5,50 25,00 2,10 000 000 000 000 000 1000 14815 00 d Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers Yper, drukk. K. Deweerdt, Rijselstr. 59, WUÊÊÊÊÈÊÈÊÈ ■HHUI HMmBBbHI MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit ef verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. en Parf. Doofd-Dépótrat, Étieuae-Marcel, Parijs. 05 B O 00 bfi ci Sh <D N cS hoogste prijs per 100 kil. laagste prijs per 100 Verkochte kwantiteit S5 0> a *5 C-. O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3