CHRISTOFLE BBUXELLESl HECTOR CASIER Groot BAL Wonderbare scboonen Orgel chez la veuve Henri Hoflack Staken en dwarspalen Bij Modest Vanneste-Kerkhof De bloedzuiverende behandeling ELROSE COUVERTS 31 MEDAILLES D OR 5 DIPLD'HONNEUR CHRISTOFLE Rue S1 Jean 2 Aan den K. D. van Poperinghe. VERSCHILLIGK TIJDINGEN. Mr Mme MEIEK, Plantaardige Geneeskunde Geheime ziekten Brussel (Midden) Populierstr. 14 HAAR HERSTELLER Exiqerlenom surchaque piece 1 r A la Nouvelle Foste dc la fipme: Gasier-Van Elslauder Deken Dehulster ten opzichte van het nieuw muziek der Philharmocie bij de begraving van Benoit Raekelboom werkend lid dezer maatschappij. Er is maar eene stem in de ganscbe stad om den heer Deken hulde te brengen voor de veranderingen welke hij aan de gewone Kerkplechtigheden in den lijk dienst heelt gebracht, zoo plotseling als on verwachts. Laat ons verhopen dat dezen eerste stap de laatste niet is en dat voortaan de lijkdiensten der werkende leden der philharmonie in niets zullen verschillen met deze van andere menschen. Den heer Deken heelt vlakweg afgebroken met de oude gebruiken of beter gezegd misbruiken zijner voorgangers, het is dus wel zeker dat hij deze afkeurd. Daarom zullen de Pope- ringnaars en de leden van het muziek der Philharmonie in het, bijzonder hem dank weten voor de welgemeende veranderingen door hem toegebracht. En wij durven thans nog verhopen dat het harte van mijnbeer de Deken een tweede goede beweging zal hebben, en dat hij de vuile correspondentiën van Poperinghe in Het Nieuwsblad zal doen ophouden. Een woord van hem is daartoe voldoende en indien wij hem in 't weekblad zijn lastig gevallen, 't is omdat hij dit woord tot nu toe niet heeft uitgesproken. Welaan dus mijn beer de Deken nog eene goede beweging. Verbied het laag en laf schrijven der brief wisselaars van Het Nieuwsblad Gij kunt als gij maar wilt en dit doende zult gij niet alleenlijk uwen plicht kwijten maar den dank van alle deftige lieden verdienen. Geen twist noch tweedracht meer maar vrede zal weerom heerschen. Voor wat ons betreft, wij dragen noch haat noch nijdwant men moet niet verge ten dat wij de pen hebben genomen alleen lijk om te antwoorden op de lasterende aan vallen tegen onze vrienden, alleenlijk om ons te verdedigen en omdat het zooverre geko men was dat wij er toe verplicht waren. Mochten heden weerom de oude veten zijn vergeten, het is onzen vurigsten wensch. Het Vuilblad geeft eene nieuwe corres pondentie van den K. D. van Poperinghe, waar men leest Wij hebben van M. Nolf geschreven dat hij in de gemeentekiezing van Yper eene lange huize gehad heeften dat hij stond tegenover een eenvoudigen land- bouwer. Wij zulten ook zeggen dat M. Nolf, met onderscheid, die klopping gekregen heeft. Maar wat gij niet zult zeggen, K. D. en hetgeen gij nochtans weet. 't is aan wat die lange buize te danken is. Gij weet, beter dan wij, want gij zijt van de bende, aan welke oneerlijke middels uwe vrienden heb ben móeten hunnen toevlucht nemen om dien eenvoudigen landbouwer gemeente raadslid te doen kiezen. Welke omkoope- rijen! Welke valsche beloften! Welke dwang Welke braspartijen Zeg eens K. D. hoeveel duizende en duizende franken de zegepraal van óe klerikalen van Yper gekost heeft, en dan zult gij waar schijnlijk niet meer durven spreken van klopping. Weg met de lasteraars! Weg met de bedriegersI Weg met de omkoopers! O Zeuraardsbendeü! Door plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt verschillige artikels tot binnen acht dagen te verschuiven. Aan de Bejaarden. Geschiedenis van eenen ouden persoon. Men heeft ongelijk zich te oud te gelooven om verlichting en genezing eener ziekte te bekomen en er kan van de waarheid dezer bevestiging geen bewijs gegeven worden dan de verklaring door dewelke een persoon, die Yperen bewoont getuigt dat de verlichting en genezing der kwalen uit eene schrandere verpleging kunnen voortkomen.» Mme We. Van Beselaere, 4 Watering- straat te Yperen, zegt ons: 't Is met dankbaarheid dat ik zeggen mag, dat het dank aan de Poster Pillen is dat ik eindelijk, in minder dan veertien dagen tijds, genezen was, van eene vreeselijke nierkwail, die sind meer dan twee jaren het martelingschap deed lijden, en die aan al de zorgen en middelen weerstand geboden had reeds van's morgens was ik altijd vermoeid, ik voelde mij zwak op mijne beenen, ik had bedwelmingen, was koortsachtig, 't is met moeite, dat ik mijne huiselijke bezigheden kon verrichten, want de minste moeite was mij pijnlijk en wanneer ik mij bukken wilde waren de pijnen vreeselijk, toen ik gebruik maakte van de Foster Pillen voor de Nie ren gehaald in de Apotheek Becuwe, te Yperen. Ik was reeds van de eerste dagen verlicht en niettegenstaande mijne een-en zeventig jaren scheen het mij teenemaal verjongd te zijn, ik was moediger, ik kon eindelijk mijn werk zonder moeite doen, en mijne pijnen waren gansch verdwenen, tot mijne geluk kige tevredenheid. Ik verklaar het boven staande waar en machtig u het kenbaar te maken. Hoop voor de bejaarden. Honderde men schen op den leeftijd tusschende70 en 90 jaren zijn volkomen van pijn in de nieren en de blaas door het gebruik der Foster Pil len genezen. Deze medecijn verlicht en geneest op een aanhoudende wijze de zieke nieren der oude zoowel als die der jonge menschen. 't Is een bijzonder geneesmiddel voor de nieren. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mme Van Becelaere gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van CH. Delacre 50-52 Goudenbergstraat te Brussel. Alge meen Depothouder voor Beigië. Vergiftiging van het bloed staat al die genen te wachten die lijden aan gal, zuur, verstoptheid, troebele waters of door het keeren der jaren. Om dit te beletten raden we onze lezers aan de bloedzuiverende pil len Depratere te nemen, de best gekende, zonaer aloës, die genezen zonder krampen noch ontsteldheid. 1 fr. 50 de doos te Oostende en te bekomen bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Windekens te Komen. En overal. Waarschuwing. Het publiek wordt gewaarschuwd tegen een bedrieger die, in onzen naam, aan onmogelijke prijzen, Bis cuits, Chocolade en Suiker aanbiedt. Hij doet zich comptant betalen en zendt dan slechte waren van ongekende merken. On telbaar veel menschen zijn reeds bedrogen geworden. Ed. De Beujkelaer et C°. De raid Rijsel-Oostende Daar de minister van oorlog in Frankrijk weigerde aan fransche officieren toelating te verleenen deel te nemen aan dezen rit, en daar ander zijds generaal Cousebant niet geneigd schijnt zijnerzijds, de deelneming van Belgische officieren in de hand te werken, is beslisd deze raaid voorloopig te beschouwen als weg gecijferd van het programma der feestelijk heden. De bloedzuiverende behandeling kost 2.50 fr. Pillen en zalf zijn ook afzonderlijk te be komen aan 1.25 fr Er zijn ook halve doozen zalf aan 0.75 fr. en zeer groote doozen 5 fr, Mits een postbon of timbers t" sturen uaar H. RUYSSEN, apoth te Veurne met het bedrag vermeerderd met 0.10 fr. per verzending wordt het geneesmiddel franco te huis bezorgd. Te verkrijgen in Yperen bij M. Aertsens (apotheker Becuwe). van H. RUYSSEN bezit de eigenschap volkomen en zeker alle VELZ1EKTEIV als droog of nat zilt, dartels, katrienewielen, baardziekte, distels of haarworm, kloven en vervellen van banden en voeten, jeukte en allen anderen brand te genezen. Zij bes aat uit de beroemde Zilte zalf en de bloedzuiverende pillen Ruyssen. De werking der zilte zalf is wonderbaar en krachtig. Zij doodt de kiemen der ziekte en brengt het fel of de huid in zijnen normalen toestand. De bloedzuiverende pillen zijn de ge lukkigste uitvinding die men kan doen om bet bloed te zuiveren en bet te verkloeken. Zij wekken den eetlust op, bevoordeeligen de de voeding en bewerken den overgang de- voedsels tot, bloed en spieren. Zij vernietigen in het bloed al de slechte vochten en de ziekte verwekkend microben met hunne uitwerps seis waardoor zij hetbloed rijk, gezond, zui ver en prachtig maken. Alleen de bloedzuiverende pillen Ruyssen bezitten die eigenschap boven alle soortge lijke, die meest al geene andere uitwerking hebben dan op de maag en de darmen en dus niet rechtstreeks op het bloed werken om het te verzuiveren. Weigert alle pillen waarvan de doos den naam Ruyssen niet draagt en die men u zou willen verkoopeu voor bloedzuiverende pillen want doen zij u geen kwaad zij doen toch uwen tijd verliezen. Men verzoekt ons aan te kondigen dat Chirurgijns-Tan dmeesters, Moskroenstraat, 2, Kortrijk, afwezig zullen zijn van 2 Augusti tot 4 September. - Herberg De Beurs bewoond door OSCAR VANSEVENANT Zondag- August! en Maandag spelende verscheidene O PERA8TÜKKEIV. INGANGcentiemen recht op een glas bier. O GRANDS PRIX DEPOT CENTRAL s: H o s O bss cö s* 18,00 15.00 15.50 0-00 0.00 6,00 300,00 2,40 17,00 13,00 12.5'l 00 00 00,00 0,00 260,00 2,20 000 000 000 000 000 800 15434 00 5 Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers On peut se procurer CABARETIÈRE RUE DE LILLE H° 61, YRPES. JBières en lbouteilles la bouteille Roulers-Rodenbacbibrune, phle double 0,30 D'Ypres 0,20 Audenaerde 0,40 Bière blonde de ménage 0,25 Stout 0,45 1/2 bouteille 0,25 Vieux temps (drijdraad) 0,60 Bavière 0,30 Louvain 0,30 1/2 bouteille 0,15 Diest 0.50 Boe 0.50 Lambic 0,60 1/2 bout. 0,30 Cauwe (Roulers) 0,25 om Steelingen bestemd aan de Hopkultuur doortrokken door dubbelchloor-kwik (Bichloruro de Mercur-systheem Kyan) zijn warm aan al de landbouwers aanbevolen als zijnde van beste en duurzaamste gebruik. Altijd is er een groote hoeveelheid op stock. Verscheidene Doorweekingsfabrieken zijn voordeelig geplaatst om verzendingen te doen in Beigie. Himmelsbach (gebroeders) te Freiburg (Baden). Algemeen agent voor Belgie EMIEL PANZER, Paleizenstraat, 150, Br us set. ZADEL-G HEELMAKER. i)ix ui lidestraat, 36, Yper. Schoone keus van fijne portemonnaies, portefeuilles, cigaren étuis, tabakb rurzea' in pbrtemouters; schoone hou ie colliers, muilebanden, en leiuseis enz... Rijgetten, jachtgettea, ordinaire, hooge, half hooge, en leage getten in alle gekende modellen, speciale getten met élastique voor cyclisten, alsook lederen manchetten, zeer ten dienste der cyclisten, koetsiers, slach ters, enz... Alles ten huize naar beliefte op maat en model gemaakt. Verzorgde vermakingen, spoedige bedie ning. In magazijn alle slach van koorden en borstels, sponsen en zeemvellen, blink, vet en vernis voor bót onderhoud van alle leder, koper vet en ossevoetolie. Architecture, Creation et Modification de Fares et de Jardi.is, genre Anglais et Franyais selon les dernières régies de l'art, ABCHITECTE-PAYSftGiSTE diplömé de l'école d'horticulture el d'agriculture de l'état a Gand AU QUAI, 24, YPRES. Grand assortiment de Piantes, Arbres et Arbustes forestiers et d'ornemont. Conifer es, Arbres fruiliers. Spécialité de bouquets d'Orangers et touto autre garniture florale. 4007 genezingen in 1903 Spoedige genezingen zonder hervalling door de Plantaardige behandeling van 1. Geheimeziekten (pas ontstane of chronische vloeiingen; 2. Onmacht, vernauwingen en a ambeien 3. Onzuiverh. van 't bloed1'en huidziekten. 4. Chronische aandoeningen (der borst, maag en blaas). Raadplegingen door specialisten aan het Wederlandsch Geneeskundig Gesticht alle dagen van 3 tot V uren. Zondagen en feestdagen van 9 tot 12 uren. Zending van 't blad tusschen 't Begijnhof Plantaardige Geneeskunde en de op aanvraag. Vischmarkt. MEE21' GEZOCHTE «jr herstelt grijs» wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin,, verwijdert het schin en deelt er leven., groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. en Pari. HooM-DéptU46, ruc Ëtieiue-Marcel, Parijs, Te bekomen bij M.Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. ►H P—I 05 C/3 Ui 3 bü P 00 O) d N o cd hoogste prijs per 100 kil. I langste prijs per 100 <v tï O O *8 5 5 a S3 oj i

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3