HECTOR CAS1ER HOPKWEEKERS! Bij Modest Vanneste-Kerkhof Verandering van Domicilie chez la veuve Henri Hoüack ELROSE Bloedtonic- Ruyssen w Feestkalander. Burgerstand HAAR HERSTELLER YERSCHILLIGK TIJDINGEN. Hoedanigheden eencr goede huisvrouw. de Ia firme: Gasier-Van Elslauder Doktoor G. Van Robaeys Staken en dwarspalen EENE MEID EENEN KNECHT M. Guiot den nieuwe chef dankt insgelijks en M. Castelain stelt voor te drinken op de aanstaande overwinningen der maatschappij. Dan volgen de verschillige oeteningenhet jtaliaansch ballet (onder de leiding van M, Dumoulin), oefeningen op de barre fixe, aan de barres paralèdes. aan de tingen, aan de persen, aan de koorden, niet de gewichten, enz. enz. die de toeschouwers veel belang inboezemden. Zeer opgemerkt, het waarlijk artistiek werk van M. Guiot, moniteur-chef Om 6 ure ging men uiteen, zeer voldaan over dit klein innig feest. 2 October, Roubaix, Velodrome, Snelkoersen. 4 Oostroosebeke, Baankoers, 30 kil. fr. 30, 20, 15. 10, 5. 9 St. Nicolaas, Velodrome,Snelkoer sen voor amateurs en profession als (vitesse 2 kil.) primekoers 5 kil.; ieder kil. 5 fr. finaal 20, 10, 5 koers met gangmakers moteurs 25 kilometers, 100, 50, 25; koers voor motocycletten 50, 30, 15. 16 Kampioenschap van Belgie, 100 kilometers, baan Brussel-Leuven 2 maal30 fr, eene gouden me- daillie en diploma van kampioen 20 fr. en zilveren medaille en diploma, 15 fr. en zilveren me- daillie 10 fr. en bronzen medaille. van den 23 tot den 30 September 1904. Geboorten. Vrielinck, Georgius, Aardestraat.. Degroote, Eudoxia, Keinmel steenweg. Debuigne, Adriana, Eigenheerdstraat. Debreyer, Ludovica, Zaalhof. Carpentier, Margareta, Groote Markt. Dubois, Norbertus, Pennestraat. Denoyelle, Josephus, St. Janstraat. DeGrou, Josephus. Eigenheerdstraat. Verhaege, Emma, Kemmel steenweg. Huwelijken. Leroy, Camillus, beenhouwer te Zillebeke en Duthoo, Leonia, zonder beroep te Yper. Vaaacker, Emilius, veekoopman en Gruwez Plorentia, zonder beroep, te Yper. Sterfgevallen. Brison, Elodia, 61 jaar, naaister, weduwe Goethals, Prosper, Gevangenisstraat. Leupe, Henricus, 1 jaar, Dixmudesteenweg. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin» verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkoelt i Goiïf.en Pui. Uootd-Dépór 26, robÉtieane-Htrcel, Parijs- le bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Vergiftiging van het bloed staat al die genen te wachten die lijden aan gal, zuur, verstoptheid, troebele waters of door het keeren der jaren. Om dit te beletten raden we onze lezers aan de bloedzuiverende pil len Depratere te nemen, de best gekende, zonder aloës, die genezen zonder krampen noch ontsteldheid. 1 fr. 50 de doos te Oostende en te bekomen bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Windekens te Komen. En overal. Waarschuwing.Het publiek wordt gewaarschuwd tegen een bedrieger die, in onzen naam, aau onmogelijke prijzen, Bis cuits, Chocolade en Suiker aanbiedt. Hij doet zich comptant betalen en zendt dan slechte waren van ongekende merken. On telbaar veel menschen zijn reeds bedrogen geworden. Ed. De Bbukelaer et C°. Gelukkig die tot trouw Geraakt aan eene vrouw, Van knappe lijf en leest, Van rappe hand en geest; Lief van gezicht en spraak, Genegen tot vermaak Getrouw aan haren man, Zoo spraakzaam als zij kan; Aan het zorgen vroeg of laat. Een vijand van de straat; Gevoegzaam, zonder kop, Geen lichte modepop Vol liefde voor haar kind, Maar niet er in verblind; In ongeluk en tegenspoed Een troost voor 's man gemoed Bekwaam met land en draad. Aan de waschkuip ook in staat En die als zij wat kookt Profijtig stookt en smookt, En toch een lekkren beet U te bereiden weet, En alles vlug en net, Voor u op tafel gezet; Die altijd poetst en keert, Uw jas en broek rep'reert De pluimen van het bed Herschudt en onderzet, Opdat gij in den nacht Zoudt slapen warm en zacht Die blij is als ze kan Iets doen voor haar man Die voor hem loopt en springt En altijd fluit en zingt, Die voor hem waakt en bidt, En hem zeer laat te wachten zit Van vrees en angst gepakt, En als hij zich eens vertrakt, Bezit ge zulken pand, Dan zijt gij heer van het land, Ja, moest gij vroeg of laat, Met zweet op het gelaat, Ook slaven voor den kost Gij zijt een ware vorst Uw vrouw is uwe kroon, Uw huis is uwe troon. Men wordt verzocht na te sporen. Het volgende verslag is door een inwoner van Yper gedaan en daar het de mogelijk heid biedt vele pijnen in de stad te lenigen, zouden deze, die belang hebben nasporin gen te dien opzichte te doen hebben, goed verrichten zulks te doen. M. Léon Deleu, 33, Tegelstraat te Ype ren, zegt onslk had alles zonder uitslag beproefd, niets verlichtte mijik wanhoopte want sinds zeven maanden, dat ik van de nieren leed, verergerde mijnen toestand altijd, ik kon mij over mijn werk niet meer bukken zonder zoo scherpe pijnen te gevoe len, dat ik mij Diet meer dierf oprichten: zelfs des nachts waren de pijnen zoo hevig, dat ik geene rust meer mogelijk had; ik kon nauwelijks de oogen sluiten en 's morgens stond ik reeds afgemat en gebroken op,-ik hoorde de Foster Pillen voor de Nieren zooveel roemen, dat ik er eene doos in de Apotheek Becuwe te Yperen, haalde. En was zeer gelukkig reeds van den der den dag eene groote beternis in gansch mij nen toestand te bestatigen; ik dierf zoo spoedig aan zooveel geluk niet gelooven, het was nochtans waar, want veertien dagen later had ik niet meer de minste pijn en was teenemaal genezen. Ik verklaar het boven staande waar en machtig U het kenbaar te maken. Die stekende pijn in den rug eenen dolk steek gelijkende, komt door de nieren en is een teeken van vergevorderde nierziekte. Urine «uur heeft zich in de nieren zelf ge kristalliseerd en de scherpe, puntige kanten dezer kristallen snijden en scheuren de tee- ren weefsels der nieren en dit veroorzaakt verschrikkelijke pijn. De bestanddeelen waaruit de - Foster Pillen voor de Nieren - samengesteld zijn, lossen spoedig het gekris talliseerde urinezuur op en helpen de nieren om het vergif uit het lichaam te voeren door het water. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voorde Nieren «geve van dezelfde soort als die welke M Deleu gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr, 50 de doos of 19 fr. de 6 ozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engel- sche Apotheek van Gh. Delacre; 50-52 Gou denbergstraat te Brussel. Algemeen Depot houder voor Belgie. Bloedarmoede, bleekzucht, neurast henie of zenuwachtige uitputting GENEZEN DOOR BLOEDTONIG RUYSSEN is sa mengesteld van uittreksels van planten ver bonden met ijzer. Hij versterkt en crkloekt het bloed dat zijne kloekten verier en heeft door vermoeienis, overmate werken of ziek te, dat uitgeput is door allerlei verliezen witte vloed, bloedvloeiingen, misvallen of of door keeren der jaren. Boedtonic geeft nieuwe kracht aau gansch het gestel; maakt de teedere, flauwe afgeleefde menschen weder kloek, frisch en gezond. Bloedtonic wekt het bloed op en geeft het nieuwe kracht, om zijne menigvuldige functien met de vereischte regelmatigheid uit te voeren. Hij regelt de hartkloppingen, regelt dus de werkingen der longen en ge neest nierziekten regelt de maandstonden en geneest onvruchtbaarheid. Door zijne organische ijzerveroinding ge neest hij bloedarmoede of bleeke kieur in weinige dagen en is dus bijzonder toepasse lijk in het begin of het keeren der jaren. Hij stilt de zenuwen met ze te verkloeken en geeft den verloren slaap terug Boedtonic is bijzonder aanbevolen om MAAGPIJN te genezen. Bloedtonic is te verkrijgen in alle goede apotheken in flesschen van fr. 1 25, 2.00 en 5.50 In pillen van fr. 2.00 de doos fr. 5 50 de 3 dozen, in eens genomen. Weigert alle namaaksels De pillen zijn rood en bedrukt met woorden Bloedtonic Ruyssen. Mits een postbon te zenden naar H. RUYS SEN, apotheker te Veurne, met het bedrag vermeederd door de kost n vau verzending, krijgt men dadelijk de geneesmiddelen te huis. De kosten van verzending zijn Voor de pillen fr. O.iO en voor de flesschen f. 0.50 per verzending.-3 flesschen worden franco ver zonden. Te verkrijgen in Yper bij M. AERTSENS, apotheek Becuwe. ZADEL-GREELMAKER, Dixmudestraat, 36, Yper, Schoone keus vaD fijne portemonnaies, portefeuilles, cigaren étuis, tabakbeurzen, in portemontersschoone honde colliers, muiiebanden, en leidsels enz... Rijgetten, jachtgetten, ordinaire, hooge, half hooge, en leege getten in alle gekende modellen, speciale getten met élastique voor cyclisten, alsook lederen manchetten, zeer ten dienste der cyclisten, koetsiers, slach ters, enz... Alles ten huize naar beliefte op maat en model gemaakt. Verzorgde vermakingen, spoedige bedie ning. In magazijn alle slach van koorden en borstels, sponsen en zeemvellen, blink, vet en vernis voor het onderhoud van alle leder, kopervet en ossevoetolie. Architecture, Creation et Modification de Pares et de Jardins, genre Anglais et Frangais selon les dernières régies de l'art, ARGHITECTE-PAYSAGISTE diplömé de l'école d' horticulture et d'agriculture de l'état a Gand AU QUAI, 24, YPRES. Grand assortiment de Plantes, Arbres et Ar bustes forestiers et d'ornement. Conifères, Arbres fruüiers. Spécialité de bouquets d'Orangers et toute autre garniture florale. Te rekenen van den ln October zal de woning van overgebracht worden van de Mond- straat naar de OUDE HOUTMARKTSTRAAT N° 9. w N3 P3 P* o H P3 3 u -u S N 23,00 15.50 16.50 o.oo 0.00 6,50 310,00 3,38 17,50 15,00 16.00 00 00 00,00 5,50 280,00 2,86 Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers Gebruikt tot de leiding uwer planten slechts de doortrokken door dubbelchloor-kwik (Bich- loruro ds Mercurè) (Systheem Kyan), 'T is het materieel in üuitschland van alge meen gebruik omdat het het beste en het duurzaamste is. Altijd is er groote hoeveelheid op stock. Verscheidene Doorweekingsfabrieken zijn voordeelig geplaatst om verzendingen te doen in Belgie. Himmetsbach-gebroeders te Freiburg /Baden) Algemeen agent voor België EMIEL PANZER, Paleizenstraat, 150, Brussel. On peut se procurer CABARETIÈRE A Ia Nouvelle Poste RUE DE LILLE N° 61, YRPES. Bières en bouteilles la bouteille Roulers-Rodenbach brune, pale double 0,30 D'Ypres 0,20 Audenaerde 0,40 Bière blonde de ménage 0,25 Stout 0,45 1/2 bouteille 0,25 Vieux temps (drijdraad) 0,60 Bavière 0,30 Louvain 0,30 1/2 bouteille 0,15 Diest 3.50 Boe 0.50 Lambic 0,60 1/2 bout. 0,30 Cauwe (Roulers) 0,25 MEM ¥ÜAAGT voor liet huiswerk GOEDEN LOON. Zich te bevragen ten bureele van dit blad.. MEEST GEZOCHTS >-5 M 05 U ■a o o O bo cö hoogste prfjs per 100 kil. laagste prys per 100 Verkochte kwantiteit O O O O O O a O O O O O O "2* coooooogg Granen, enz. CQ o <n O en t

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3