ELROSE Feestkalandeic Burgerstand Burgerstand van Poperinghe. HAAR HERSTELLER Hoe moet men slapen? VERSCHltLIGiS TIJDINGEN. Bloedtonic- Ruy ssen 10 October: Brussel-Leuven 2 maal 100 kil. kampioenschap van Belgie Baankoers. St. Nicolaas, Snelkoersen voor liefhebbers. 17 Ardoye 20 kil. Biankoers fr. 30 20, 15, 10, 8, 7, 6. 23 Astene snelkoersen 10. 6, 4. koers van duur 7000 met. 15, 10, 5. 16 van den 7 tot den 14 October 1904. Geboorten Andries Luciana, St Maartensklooster. Mortreu Joanna, Ryselstraat. Defour Josephus, Poperinghesteenweg. Vandaele Daniel, Doorgangstraat. Huwelijken. De Grijse Emilius, werkman aan den tele graaf, en Wolters Felicia, dagloonster, bei den te Yper. Sterfgevallen. Debrouwer Maria, 8 maanden, Oudeko- nijnstraat. Lambert Augustus, 74 j., zonder beroep, echtgenoot Dobbelaere Coleta, Veurne steen weg. Lobbestael Francicus, 72j.,zonder beroep, echtgenoot Laridon Rosalia, Kalfvaart. Ossieur (Albertus, 19 jsmidsgast, onge huwd, St Jacobskerkhof. Coffljn Théodule, 35 j., schilder, onge huwd, Mondstraat. Ollevier Maria, 5 maanden, Patteelstraat. Hollevoet Robertus, 1 maand, Belle waerde- straat. Geboorten. Ivonne Noppe sectie G Marguerita Ca poen sectie E Georges Dehonck Potte- straat Helena Ryckewaert sectie I. Overlijdens. Maria Bulkaert 69 j. huishoudster Arend- straat. Benoit Dequidt 60 j. landgebrui kersectie GLeonie Vandooren 60 j. huis houdster sectie D. Huwelijksbeloften Désiré Boone landbouwer te Poperinghe met Marie Alostery landbouwster te Boe- schepe. René Pyck landwerker met Helena Cossey z. b. beiden te Poperinghe. Camiel Boutez fabriekwerker met Julia Verwaerde kantwerkster te Poperinghe. Huwelijken. Julien Battheu lattesplijter met Magdalena Dehuyser z. b. beiden te Poperinghe. Rene Peutevinck boerenwerkman met Helena Taffln kantwerkster beiden alhier. Honoré Bossaert metser te Vlamertinghe met Léonie Deboone werkster alhier. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. en Pari. floofd-Déptt26, rue Etieaae-Marcel, Parijs. Ie bekomen bij M.Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Moet men gedurende den nacht het raam dicht of open houden Biedt het open venster gevaar! Ziedaar eene kwestie, die wel de moeite waard is eens besproken te worden. Dit doen wij volgens het onderzoek, dat daarover onlangs is ingesteld door LeMatin van Parijs. Onder het publiek ziju de meeningen over deze kwestie zeer verdeeld. De eenen stop pen zorgvuldig alle reten en gaten, bij dag en bij nacht, 's zomers en 's winterszij zijn vooral bang voor de affreuze verkoudheden, die immers zij zijn er van uvertuigd 's zomers veel moeilijker genezen dan 's winters. Anderen doen het raam wijd open, voor zij naar bed gaan en varen er niet te slechter bij. Dus, de Matin heeft bij eenige professoren en doktors van naam aangeklopt, tu ze eens over deze kwestie ondervraagd. Vooreerst professor Debove: Ik, zegde degeleerde, deken der Faculteit van Genees kunde, ik ben beslist voorstander van de verluchting der kamers. Het is goed het raam jopen te laten gedurende den nacht,, zelfs in den winter. Er is geen gevaar voor verkoudheden, doch men moet zich dekken en de luchttocht vermijden. Professor Brouardel, lid van het Instituut, meent, dat het over het algemeen aan te be velen is, met het venster open te slapen. Toch moet men oppassen, zegt hij, dat men de frissche lucht niet vlak onder den neus krijgt. Het is beter, als men die gewoonte heeft aangenomen van jongs af Wat nu ou dere personen betreft, zij hebben eenen proeftijd te maken, gedurende denwelken zij wel geene verkoudheden oploopen, doch, zonderling genoeg, eenige lichte storingen in de darmen krijgen, alsof ze een purgeer middel hadden geslikt. Dat schijnt onbegrij pelijk, maar toch is het zoo. Het is trouwens niet gevaarlijk. Op die wijze purgeeren ook de Chineezen. Dit voordeel van het open raam kan men het spreekt van zelf niet hebben, tenzij het venster uitkomt op eene gunstige plaats, niet op eene koer, waar vuilnis wordt opge hoopt. 's Winters zijn er zekere voorzorgen te nemen: men moet zich warm dekken. Doch zelfs in dit jaargetijde is bet absoluut noo- dig, de longen, ook gedurende den slaap, de noodige lucht te bezorgen. Professeur Dieulafoy, de bekende hygië nist, is insgelijks een overtuigd voorstander van het open raam. Maar men moet, zegt hij, er zich langzamerhand aan gewennen. Men beginne dus bij voorkeur, terwijl het warm is, en later zal men er slechts voordeel bij vinden. Hoe zou de lucht schadelijk kunnen zijn bij eenen gezonden mensch, terwijl zij de voornaamste factor is bij het genezen van teringlijders? Vooral zij, wier borst niet ge heel in orde is en zij zijn niet te tellen moesten nooit slapen, zonder dat het venster toch een beetje open staat. Doktor Berthelot, van de Academie van Geneeskunde, heeft over de kwestie geene besliste zienswijze. Geheel categoriek durf ik niet zijn, zegt hij, doch wat mij betreft, ik slaap 's zomers met het raam open, 's winters doe ik het dicht.Jonge menschen vooral moesten er zich aan gewennen, want zelfs gedurende het koude jaargetijde kan het nooit kwaad, de frissche lucht te laten binnendringen. De lücht van eene kamer, waarin men den nacht heeft doorgebracht, kan niet anders dan schadelijk zijn. Doktor Talamon verkiest mede het open raam, doch, voegt hij er bij, het best is, wanneer het doenlijk is, dat men het raam openzet in de naast het slaapvertrek gelege ne kamer, zoodat de lucht door de openge laten deur binnen kan. Professeur Blanchard is ook beslist voor het open venster, zelfs in den winter. Dat is niets meer dan natuurlijk, zegt hij. De mensch is gemaakt om te leven in aanraking met de natuur, de groote genezende kracht. De meeste ziekten komen voort uit luchtge- brek, Geene andere voorzorg heeft men te nemen dan op te letten, dat de koude lucht niet direct op den slaper valt. Dus, lucht, nogmaals lucht en altijd lucht! Professor Gornil stelt zich tevreden met het halfgeopende raam. 's Winters zal men wel doen de koude af te sluiten door middel van eene gordijn of eenen windscherm. De kamer moet groot zijn, zoo dat er ruimte genoeg is, om het bed eldors dan vlak voor het venster te plaatsen. Dek u zorgvuldig, doch sluit in geen geval de lucht af. Eindelijk heeft professor Lancereaux al dertig jaar de frissche lucht aanbevolen als het kostbaarste voedsel. Doch men moet langzamerhand de gewoonte aannemen. Wie onderhevig is aan verkoudheid, voegt de pro fessor er bij, mag ziju raam dicht houden, mits de kamer groot en luchtig zij. Maar men we?e niet te bang voor eene kleine verkoudheid: beter dat dan tering! Deze schrikkelijke ziekte komt zooveel voort uit luchigebrek als uit misbruik van alkooi. Ziedaar eenige zienswijzen en eene gele genheid voor onze lezers, om kosteloos de stem te hooren van eenige der beroemdste Fransche doktors. DE HOEST hoe erg hij ook zij wordt op eiken ouderdom op eenige dagen genezen door den alombe- roemden Borstsiroop IGepratere van kleurlooze teeren, tolubalsemsiroop. Weigert alle andere siroopen, pillen, pastil len of kapsulen die zwarte onzuivere teer bevallen of verdoovende middelen waarvan het misbruik de inwendige organen ver brand. 2 fr. de flesch te Oostende en te beko men bij MM. MayLibotte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe, Van Windekens te Komen. En overal. LBS CORBEAUX. Nul ne con- teste que la désunion du parti clérical est la question palpitante d'actualité. Les Cor beaux ne pouvaient trouver meilleur sujet pour aiguiser le crayon et la plume des fan- taisistes de talent qui font le succès de ce journal illustré Asmodée, un de leurs artis tes, a rendu avec un art amusant la situa tion critique dans laquelle se débat actuelle- ment le parti catholique et son dressage de singes et de laquais par un évêque-domp- teur est uue trouvaille de drölerie, L'image ne saurait se décrire, il faut la voir. 11 faut lire aussi dans Les Corbeaux la désopilante fantaisie des Deux carmes musiciens signée Panurge. La vogue des Corbeaux s'accentue de plus en plus chaque semaine, aussi eogageons nous nos lecteurs a se procurer eet illustré (10 centimes le numéro) qui se vend avec une rapidité prouvant sa faveur auprès du public. De Beukelaer's Cocoa Cakes nieuw 1 De Beukelaer's Crème Suisse nieuw 11 De Beukelaer's Corso nieuw Waarschuwing. Het publiek wordt gewaarschuwd tegen een bedrieger die, in onzen naam, aan onmogelijke prijzen, Bis cuits, Chocolade en Suiker aanbiedt. Hij doet zich comptant betalen en zendt dan slechte waren van ongekende merken. On telbaar veel menschen zijn reeds bedrogen geworden. Ed. De Beukelaer et C°. Een rechtzinnig antwoord. Moet de bevestiging van uwe vrienden voor iets tellen Mogen wij ons aan verslagen van gekende menschen vertrouwen? Verdient de meening der inwoners dezer streek meer aanzien dan die der vreemde lingen Zijt gij meer geneigd de bewoners van zeer verwijderde plaatsen dan die uwer eigene 3tad tegelooven? Wij denken het niet, want bij U is het zoeken van bewijzen gemakkelijk. Gij vrouwen, die lijdt omdat alles bij niet volgens de wetten der natuur werkt en gij mannen, die denkt dat uwe rugpijn maar eene eenvoudige lendenverrekking is die mettertijd zal verdwijnen, gij hebt eenvou dig eene nierziekte en iederen dag, dien gij verwaarloost U te verzorgen verergert uwe kwaal. Zie er hier een overtuigend bewijs van in hetgeen ons M. Casimir Gadeyne, 9 tirimehemstraat te Yperen zegt: Sedert bijna een jaar klaagde ik van de nierenbijzonder als ik werkte had ik soms zoo scherpe pijnen dat ik moeite had voort te arbeiden, het was mij bijvoorbeeld onmogelijk mij te bukken zonder vreeselijk te lijden; zelfs des nachts had ik geene rust noch slaap meer mogelijk mijn water was als met zand belast ik ver loor allen eetlust en alle krachten. De zorgen bleven zonder uitsmg tot dat ik gebruik maakte van de Foster Pillen voor de Nie ren welke ik in de Apotheek Becuwe, te Yperen, haalde. Die pillen verlichten mij reeds van de eerste dagen af; twee weken later had ik van mijne pijnen niets meer dan eene leelijke gedenkenis; ik was teenemaal hersteld en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik ver klaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Gadeyne gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aau de Eugelsctie Apotheek vanCh. üelacre, 50-52, Coudenbergstraat te Brussel Algemeen De pothouder voor België. Provincie 'West-Vlaanderen. Keuringen en prijskampen der hengsten van iniandsch ras. Het gewoon onderzoek der hengsten van iniandsch ras, bestemd tot den openbaren springdieost in West-Vlaanderen, gedurende het jaar 1905, zal plaats hebben op de hiernagemelde dagen 1° te Kortrljk op Maandag 7 Nove_ab 1904. 2' te Thourout, op Woensdag 9 3° te Yper, op Zaterdag 12 4° te Ghistel, op maandag 14 5° te Brugge op vrijdag 18 6° te Dixmude, op zaterdag 19 Onmiddelijk na bet onderzoek, prijskamp voor de omschrijvings- en bewaringspr miën ingesteld voor de hengstenveuleus en heng sten van iniandsch ras. De prijskamp voor de provinciale premiën zal gehouden worden te Brugge op Dijnsdag 22 November. De kweekers of houders die paarden aan te bieden hebben moeten ten minsten tien dagen vóór den dag der vergadering de aangifte er van doen bij middel van eene volgens model opgemaakte tabel, op te zen den naar bet provinciaal bestuur of naar den Heer Depiere, sekretaris van den Iseurraad der paarden van iniandsch ras, te Brugge. Bloedarmoede, bleekzucht, neurast henie of zenuwachtige uitputting, GENEZEN DOOR BLOEDTONIGr RUYSSEN is sa mengesteld van uittreksels van planten ver bonden met ijzer. Hij versterkt en verkloekt het bloed dat zijne kloekten verloren heeft door vermoeienis, overmate werken of ziek te, dat uitgeput is door allerlei verliezen witte vloed, bloedvloeiingen, misvallen of of door keeren der jaren. Bloedtonic geeft nieuwe kracht aan gansclr het gestel; maakt de teeiere, flauwe afgeleefde menschen weder kloek, frisch en gezond Bloedtonic wekt het bloed op en geeft het nieuwe kracht, om zijne menigvuldige functien met de vereischte regelmatigheid uit te voeren. Hij regelt de hartkloppingen, regelt dus de werkingen der longen en ge neest nierziektenregelt de maandstonden en geneest onvruchtbaarheid. Door zijne organische ijzer ver binding ge neest hij bloedarmoede of bleeke kleur in weinige dagen en is dus bijzonder toepasse lijk in het begin of het keeren der jaren. Hij stilt de zenuwen met ze te verkloeken en geeft den verloren slaap terug. Bloedtonic is bijzonder aanbevolen om MAAGPIJN te genezen. Bloedtonic is te verkrijgen in alle goede apotheken in flesschen van fr. 125, 2.00 en 5.50. In pillen van fr. 2.00 de doos fr. 5 50 de 3 dozen, in eens genomen. Weigert alle namaaksels De pillen zijn rood en bedrukt met woorden Bloedtonic Ruyssen. Mits een postbon te zenden naar H. RUYS SEN, apotheker te Veurne, met het bedrag vermeederd door de kost n van verzending, krijgt men dadelijk de geneesmiddelen te huis. De kosten van verzending zijn Voor de pillen fr. 0.10 en voor de flesschen f. 0.50 per verzending. 3 flesschen worden franco ver zonden. Te verkrijgen in Yper bij M. AERTSENS, apotheek Becuwe. fc H N i-s M ft, H M o *-> O O s ts N a a S. ss |g §J°§§§om «iS2 O o' co o co' g 8 o a MEEST GEZOCHTE t> 1 in 05 Sh rQ O 10 ÖE •d 05 (A S-, Ph o s-> o f} H o V3 J4 O 00 ÏO CD o o o N o" 0* lO O r—1^ O O lO Sl CO O o O o O O 00 O o O o o tf5 t- O O O O O O co "V 2 Ti Ti CD OJ tn a> E-«

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3