grand concert ro Zeer schoone GARNITURE Schouwgarnituur in koper Staken en dwarspalen Bijzondere occasie De bloedzuiverende behandeling Sportleven. Wervick. Varia. ELROSI HAAR HERSTELLER Ouderwetsche Vazen De personen die verlangen lid te zijn der yéioclub Yprois zijn verzocht zich te laten inschrijven hij den sekretaris der Maat schappij Fritz Vanderstuyft, 3, Kaaistraat; de jaarlijksche onkosten zijn twee franks waarvoor men een kaart bekomt van den Belgischen Wielrijders Bond u recht gevende vrij in Frankrijk te rijdenmen bekomt ook bet reglementboek en de gazet den sports man VILLE D'YPRES. SALLE DE SPECTACLE lundi 19 décembre a 8 heures organisé par le Cercle Symphonique sous la Direction de Monsieur Albert Van Egroo avec le Concours de Mademoiselle Alice Tyckaert, Cauta trice 1« prix avec grande distinction du Conservatoire Royal de Bruxelles de Monsieur Berger du theatre de la gaité de Paris de Monsieur De Caesteker Violoncelliste On peut se procurer des cartes chez M. J. JANSSENS rue au beurre. M. L. NUYTTEN rue au beurre. M. TH. DEGROOTE Place Vanden- peereboom. Réservées 2 fr. Premières 1 fr. Pour la Commission Le Secrétaire Le Président J. JANSSENS. Joseph VONCK. De turnmaatscbappij La Libre Wervic- quoise geeft op Zondag 18 dezer, om 5 ure stipt in de Halve Maan, Nieuwstraat, een vermakelijk avondfeest. Zooals gewoonte zal de groote zaal te klein zijn. Al onze vrienden zullen het zich ten plichte rekenen, onze moedige turners te gaan toejuichen, want zij verdienen onze gansche sympathie. Ziehier het programma van dit avond feest, dat zijner voorgangers waardig be looft te zijn Première Partie. 1. Ouverture paria Musique. 2. Entrée des Gymnastes. 3. Travail artistique a la barre fixe. 4. Romance chantée par M. G. Guiot. 6. Mouvements d'ensemble de la XXX® Fête Fédérale d'Arras, pour pupilles. 6. Scène comique, par BOB et PIPO, clowns réputés. 7. M. Alphonse Deraedt, chanteur de genre, dans son répertoire. 8. Poses Plastiques. Deuoaième Partie. 1Ouverture par la Musique. 2. Mouvements d'ensemble avec engins. 3 Romanée chantée par M. G. Guiot. 4. Pyramides pour pupilles et adultes. 5. Travail artistique aux barres parallèles. 6. Boxe fraucaise en sections. 7. M. Alphonse Deraedt, chanteur de genre, dans son répertoire. 8. La Poupée, pantomime, par les FRÉRES T'OIUG, G. V. artistes renommés. 9. Grand Ballet Italien. Le piano sera tenu par Euö. Vuylsteker. Réservées 1 fr. 50.Prem. 1 fr.Sec. 0,50. De nieuwe plagerijen in de bur gerwacht. De groote kleppers die de herinrichting van de burgerwacht op hunne consciencie hebben, hadden het in zoo verre verkorven, zooveel plagerijen uitgehaald dat voor ernstige wanordelijkheden werd ge vreesd en de tucht in de rangen tot de inge beelde zaken begon te behooren. Vóór de gevolgen bevreesd, besloot men alsdan den teugel ietwat te lossen en na 't dreigend onweder volgde blijkbaar kalmte. Dit duurde evenwel te lang naar de meening van de groote pluimstrijkers en zij kwamen aangedraafd met hun voorstel dat kinder achtig mag betiteld worden, betrekkelijk de veranderingen aan 't soldatenjuk onzer bur gerlijke krijgers. Wat komt, bij den dienst der wacht dit soepketeltje, die knapzak, die veldflesc'h te pas? Schonk men die voorwerpen aan de manschappen op de kosten der groote kas, 't ware maar een half kwaad, maar men legt de lui, deswege, eene uitgave op van 12 fr. Denken de gepensioneerde generaals, in de burgerwacht gemoffeld, dat 't geld hier maar voor 't grijpen ligt, onder 't profijtig bestuur van don Bosco de Naeyer? Gewichtig nieuws. De Italiaansche bladen kondigen een gewichtig nieuws aan. Paus Pius X zou er toe bereid zijn de 3 mil- lioen 'sjaars schadevergoeding, aangeboden door den Italiaanschen Staat, te aanvaarden. Daar sedert de jaren '70, deze millioenen ter beschikking van de pausen liggen, zou Pius X recht hebben op eene som van min stens honderd millioen. Deze millioenen zouden gestort worden in de hulpkas van de Fransche geestelijkheid die, door de aange kondigde scheiding, van alle inkomsten zal ontbloot zijn. Doch ten gevolge van het aanvaarden der millioenen, erkent Pius X het wettig bestaan van 't Koninkrijk Italië, zooals het door de revolutie is tot stand gebracht. De Ypersche Frut.in een harer laatste nummers, maakt weer een anders rekening. Zij spreekt van barbiers die rijk worden met het haar van wijlen Bismarck te ver- koopen. Kan hetzelfde blad geenen uitleg geven over het rijk worden der zwarte gerokte bar biers welke zoo goed zonder zeep scheeren En terwijl wij over handeldrijven spre ken, zou men ons ook niet kunnen openba ren of de verkoopers van het draadje van Roosebeke nog niet binnen gespeeld zijn Erger. Beste vriend, dat is erg wat u voorge vallen isUw vrouw weg geloopen Wel Wel 't Zou toch nog erger kunnen zijn 1 Nog erger, hoe zoo? Welmoest ze terug komen. Daar hebben wij de vlaamschge- zinden. Mgr. Stillemans, bisschop van Gent, heeft de katholieke vlaamsche volks vertegenwoordigers verboden het wetsont werp Coremans in de Kamer te ondersteunen. De redenen welke hij hierover inbrengt zijn 1° Het wetsontwerp is "ongrondwettelijk» en gevaarlijk voor het vrije onderwijs. 2. Het zal de katholieke partij verdee- len. Het ware ons hoogst aangenaam te weten wat de haantjes opstellers van het Nieuwsbladover de handelwijze van Mgr. Stillemans denken. Nu ziet ge, katholieke vlaamschgezinde kiezers, hoe de mannen welke gij naar de Kamers gestuurd hebt, uwe rechten ver dedigen. En nochtans op eiken verjaardag van den guldensporenslag, bevlaggen de katholieken hunne huizen en zingen ze De Vlaamsche Leeuw in koor. Valscher kan men toch niet zijn Opgepast. Gij allen die hoest, oud of jong, wilt ge bronchiet of tering vermei den, neemt onmiddelijk den Borstsiroop Depratere van kleurlooze teer en tolubalsem- siroop. Hij alleen geneest zonder gevaar, terwijl andere onbekende remedien schade lijk zijn voor hart en maag en de longvezel tjes verbranden. 2 fr. de flesch te Oostende en te beko men bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe, Van Windekens te Komen. En overal. Rouselare. Een belgisch wielrijder in een ravijn gevallen. M. De Brouckere, fabrikant alhier, komt een vreeselijk nieuws te ontvangenZijn zoon Karei, 13 jaar, dien men, in Zwitserland, in eene kostschool had geplaatst, is aldaar, tijdens eene wandeling in het gebergte, met zijn rijwiel in een ravijn gevallen. Men vond nog slechts een vreese lijk verminkt lijk. Men oordeele over de droefheid der familie. BURGERSTAND vaa den 2 tot den 9 December 1904. Geboorten. Denutte, Robertus, Patteelstraat. Ver Eist, Blanca, Bukkerstraat. Pannekoucke, Augusta, Mondstraat. Blondeel, Germana, Moscoustraat. Verbiest, Albertus, Brakkestraat. Sinaeve, Andrea, Bruggesteenweg. Huwelijken. Brion, Franciscus, werkman aan den te legraaf en Decroix, Maria, kan ten werkster, beiden te Yper. CoffyD, Georgius, rijwielmaker, en Macoq, Alphonsina, kantenwerkster, beiden te Yper. Verleure, Ludovicus, rijwielmaker en Cop- pensClementina, wasch vrou wbeiden te Yper. Sterfgevallen. Mommerency Desiderius, 79 jaar, z. b. echtgenoot VerlindeTheresia, L.Thouroutstr. Maes, Maria, 22 jaar, z. b. ongehuwd, Poperinghe steenweg. Cbristiaen, Maria, 68 jaar, winkelierster, echtgenoote Valcke, Desiderius, Hoornwerk. Vanacker, Leonardus, 85 jaar, z. b. we- duwaar, Devos, Pelagia, K. Thouroutstraat. Elslander, Benedictus, 76 jaar, z. b we- duwaar Fache, Francisca, van Schoone Ste- phania en van Tyteca, Maria, Dixmudestr. Wallyn, Alida, 20 jaar, z. b. ongehuwd, Kaai (west) ZJl 2. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht ion Coiff. en Pari. Hoofd-Dépót: 26, mÉtwnse-Marcel, Parijs. Te bekomen bij M.Raym. O.vi.viEsLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Eene eenvoudige vraag. Is het woord van eenen inwoner van Yperen niet meer overtuigend dan de onze kere taal van menschen, die elders wonen? Mme Servaes, 18, Schottelaerstraat te Yperen, zegt ons Sedert drij jaren had ik aanhoudende nierpijnen, dikwijls waren zij zeer scherp en gingen mij door gansch deD rug, 's morgens was ik vermoeider dan daags te voren bij 't slapen gaan, ik had altijd draaïngen en geenen eetlust meer, ik had geenen slaap meer, mijn water was troebel en branderig, de minste beweging was mij pijnlijk, ik was mistroostig, want ik had zoovele middelen zonder uitslag be proefd, toen ik de weldaden verkregen door 't gebruik der Foster Pillen voor de Nie ren vernamhaalde ik er aanstonds eene doos in de Apotheek Bécuwe, te Yperen. Ik was zeer tevreden over den verkregen uitslag, want reeds van den vierden dag sliep ik beter, ik herkreeg eetlust, mijne pij nen verminderden zoowel, dat ik tien dagen later niet meer dezelfde was, en heden dat ik genezen ben, wil ik met dankbaarheid dit weldoenend middel aanraden aan degene, die van de nieren lijden zooals ik zelf leed. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Een geneesheer van groote faam heeft zekeren dag verklaard, dat de nierziekte, de noodlottigste van alle ziekten, uitgenomen de tering, was. De reden daarvan is dat de kenteekenen van de nierziekte meest van den tijd verwaarloost of met andere ziekten verward zijn, terwijl dat de nierziekte steeds ergeren erger aangroeit, en zich in wikkelt totdat zij eindelijk zeer ingeworteld is. Mijdt U dus voor het minste teeken van nierziekte, handelt vandaag zoolang er nog tijd is, want morgen zal het misschien reeds te laat zijn. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voerde Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mme Servaes gehad heeft Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre 50-52 Coudenbergstraat te Brussel. Alge meen Depothouder voor België. XE KOOPEN voor eetplaats STYLE RENAISSANCE. Tentoongesteld Rijselstraat, 57, Yper. °b°888°8 Htxat eSob© a>oo00oo© o N B van H. RUYSSEN bezit de eigenschap volkomen en zeker alle VELZIEKTE]* als droog of nat zilt, dartels, katrienewielen, baardziekte, distels of haarworm, kloven en vervellen van handen en voeten, jeukte en allen anderen brand te genezen. Zij bes aal. uit de beroemde Zilte zalf en de bloedzuiverende pillen Ruyssen. De werking der zilte zalf is wonderbaar en krachtig. Zij duodt de kiemen der ziekte en brengt het fel of do huid in zijnen normalen toestand. De bloedzuiverende pillen zijn de ge lukkigste uitvinding die men kan doen om het bloed te zuiveren en het te verkloeken Zij wekken den eetlust op, bevoordeeligen de de voeding en bewerken den overgaug de- voedsels tot blo»*d en spieren Zij vernietigen het bloed al de slectite vochten ea de ziektes- verwekkend microben met hunne uitwerp seis waardoor zij hetbloed rijk, gezond, zui ver en prachtig maken. Alleen de bloedzuiverendepillen Rnyssen bezitten die eigenschap boven alle soortge lijke, die meest al geene andere uitwerking hebben dan op de maag en de darmen en dus niet rechtstreeks op het bloed werken oin het te verzuiveren. Weigert alle pillen waarvan de doos den naam Ruyssen niet draagt en die men u zou willen verkoopen voor bloedzuiverende pillen want doen zij u geen kwaad zij doen toch uwen tijd verliezen. De bloedzuiverende behandeling kost 2.50 fr. Pillen en zalf zijn ook afzonderlijk te be komen aan 1.25 fr. Er zijn ook halve doozen zalf aan 0.75 fr. en zeer groote doozen 5 fr, Mits een postbon of timbers te sturen naar H. RUYSSEN, apotb te Veurne met het bed'-ag vermeerderd met 010 fr. per verzending wordt het geneesmiddel franco te huis bezorgd. Te verkrijgen in Yperen bij M. Aertsens (apotheker Becuwe). XE KOOP EENE SCHOONE en ook TWEE SCHOONE Zich te bevragen ten bureele van dit blad. om Steelingen bestemd aan de Hopkultuur doortrokken door dubbelchloor-kwik (Bichloruro de Mercur-systheem Kyan) zijn warm aan al de landbouwers aanbevolen als zijnde van beste en duurzaamste gebruik. Altijd is er een groote boeveelheid op stock Verscheidene Doorweekingsfabrieken zijn voordeelig geplaatst om verzendiagen te doen in Belgie. Hirnmelsbach (gebroeders) te Freiburg (Baden). Algemeen age.it voor Belgie EMIEL PANZFR, Paleizenstraat, 150, Brussel. z&itv* r MEEST GEZOCHTE 03 CO K' O S* O p O P P O o 2 o- &3 CD P CD Ui O 3 OQ 09 CD CD a to O O V O O m

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3