EDEN MENAGERIE HOEST-millTIS ELROSI ASTHMA-TERING I BORSTBALSi Hl MARTIN TOMS Burgerstand HAAR HERSTELLER Bourse de Bruxelles. YERSCHILLIGË TIJDINGEN. pour quelques jours seulement matinéö 3 heures. Tous les soirs a 8 heures. Grande Séance suivie d'exhibition et travail de tous les fauves Lions, Lionnes, Hyènes, Ours, Pan- thères, etc., etc. ainsi que de deux petit Lions igés de 4 mois et nés dans la ména- gerie. Après la Séance du soir, REP AS DE TOUS LES FAUVES il est distribué 60 kilos de viandes. Prix des places Premières 0,50 Secondes 0,30; Troisièmes 0,20. Provincie West Vlaanderen. Keuringen en prijskampen der stieren en prijskampen voor koeien en veerzen. van den 10 tot den 17 Maart 1095. Geboorten. Deryckere Simonna, Kalfvaart. Goethals Maria, Klaverstraat. Odou Alida, Bellewaerdstraat. Verdoene Daniel, Hondstraat. Coffljn Andreas, St-Jacobs nieuwweg. Balois Odilo, Zaalhof. Devaux Margaretha, Bollingstraat. Sonneville Polidoor, Bukkerstraat. Tresy Antonia, Kanonstraat, Sterfgevallen. Goethals Lodewijk, 60 jaar, tafelknecht, echtg. Gilon Valeria, Oude Houtmarktstraat. Dubois Norbert, 5 maanden, Pennestraat. Verhack Cornelia, 82 jaar, zonder baroep, ongehuwd, Korte Thouroutstraat. Clarys Ma, 49 j., zonder beroep, weduwe Bouckenbove j Hendrik, echtgenoote Wilier Amand, Dickebusch steenweg. Clarysse Julia, 67 jaar, kantwerkster, weduwe Lacante Henri, van Derudder Désiré en van Gadeyne Joannes, Kemmel steenweg. Delie Joseph,|80 j, zonder ber.,|ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Vander Heyden Jules, 61 j. zonder beroep, ongehuwd, Bollingstraat. Dollé Daniel, 1 maand, Drielingstraat. Vanoverbeke Felicia, 37 j. zonder beroep, echtg. Haeghebaert Pieter, Oude kleermarkt. Maures Ursula, 54 j. kloosterlinge, Rijs- selstraat.j ,mm® E3A.ernout Pelagia, 73 jaar, zonder beroep, weduwe De Bock Roman, Zonnebekesteenw. On n'acbète plus avec la même ardeur, les événéments d'Extrême Orient, il est vrai, ne sont pas de nature a encourager le capita- liste. L'animation fait même défaut au com partiment des rentes et lots de villes. Les Banques, bien que les résultats|pour l'exercice 1904 soient reconnus comme favorables ne parviennent pas se maintenir. Les chemins de fer ne sont pas mieux disposés non plus. Les tramways de leur cóté, se montront assez actifs mais les plus values sont rares il y a si longtemps déj&, il fout eo oon-onir que l'on fait la hausse. Pour le moment, on est ferme en divid. Bruxellois et en Ostende Littoral. Cette dernière va pouvoir avec le prix de vente de ses lignes rembourser sa dette obligationsLe Trust Franco Beige a gagné le cours de 71 1/2 sur la nouvelle que la société avait réalisé de sérieux bénéfices. Les écarts de cours en valeurs sidérurgiques n'offrent guère d'intérêt. Les charbonnages bien influencés par la fin des grèves, obtien- nent en général de meilleurs prix. Aux éclairage on a beaucoup monté en gaz de Rio sur la poussée d'un groupe intéressé. On recule maintenant sur des réalisations, Le groupe coloniale est faible. On est peu rassuré sur les conclusions du rapport de la cemmission d'enquête au congo. P. G. F. N. B. Nos abonnés peuvent obtenir tous les renseignements financiers désirables; joindre un timbre 0,10 cent.pour la réponse. De Kinderfeesten, zijn uitgesteld uit oorzake van den kieknoest die altijd hevig heerscht. Ouders, wilt gij uwe kinderen vrijwaren van den hoest en de erge gevol gen die er uit voortspruiten, geeft hun Si roop Depratere, hij zal tevreden zijn over den uitslag. (5) 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM. May, Libotte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe, Van Windekens te bekomen. En overal. Voor 't eerst. De sus was eens op reis en bij moest geschoren worden. Hij ging bij 'nen barbier van het dorp binnen, en liet zich krabben. De Figaro ging aan 't werk en weldra kwamen tranen uit Sus zijn oogen... van plezier. Terwijl de barbier krabje, vroeg met 'n zucht Hedde gij nooit geen varkens gescho ren, vriend f Neen, zei de andere. Dat is vandaag den eersten keer 1 Verlofgangers. Het Staatsblad kon digt de Jijst af der Milicieklassen die in den loop van dees jaar zullen binnengeroepen worden. Ziehier de dagteekeningen van de weder- oproeping onder de wapens en van de terug- zending met onbepaald verlof in hun haard steden, der milicïanen," van""l90l7 der linieregimenteu en der jagers te voet, ter gelegenheid van Je schietoefeningen en ma- noeuvertijdperken in 1905 Korpsen. Weder Terug roeping. zending. 1' linieregiment 10 Aug. 8 Sep. 2e 10 8 3' 10 8 4" 10 8 25 Mei 23 Juni 6e 25 23 25 23 20 April 18 Mei 10® 20 18 J» 11® 20 18 12® 20 18 13® 8 6 14® 15 Maart 13 April reg. jagers te voet 26 Mei 24 Juni 26 24 9 7 Biscuits Parein, Antwerpen. Proeft Petit Beurre. Het Hoofdbestuur van het Peter Benoits-fonds heeft besloten voor zijn 3e Jaarfeest (16 en 19 Oogst aanstaande) Benoit'sOratorium "Lucifer» uit te voeren. Daarenboven zal in den loop der maand October een buitengewoon feest plaats grij pen, met de uitvoering van De Oorlog Deze schitterende huldiging onzer natio nale kunst en van den Meester, die zooveel bijdroeg tot hare herleving, zal, wij twijfelen er niet aan, velen aanzetten om zich ais lid te laten inschrijven bij het Peter Benoits- fonds. Het Secretariaat van het fonds waar deze inschrijving kan geschieden, is Rclwagenstraat, 99, te Antwerpen; ook zijn de Standregelen der vereeniging aldaar op aanvraag gratis te bekomen. Waarom is zulks waar? oazer eigene Omdat zulks door eenen persoon op 100 kilometers of meer van hier verwijderd wonende en omdat zulks bewe zen kan worden. Mr Depuydt, 2, Oude Konijnstraat te Yperen, zegt ons: Sedert zes weken leed ik veel vau de nieren, ik was van zeer scherp9 pijnen aangetast, ik had hevige hoofdpijnen en zoo draaiingen, dat ik mij moest vast houden om niet te vallen, mijne nachten waren rusteloos en 's morgens was ik ge noodzaakt dikwijls vermoeider op te staan dan daags te voren by 't slapen gaan, de minste moeite was mij lastig, mijn water was troebel en rood, ik was krachteloos en ontmoedigd want ik wist niet wat doen, toen ik van de Foster Pillen voor de Nieren hoorde spreken, wilde ik ze beproe ven en haalde er eene doos in de apotheek Bécuwe, te Yperen. Ik volgde zeer nauwkeurig de aanwij zingen van het bericht en was zeer gelukkig mij reeds van den derden dag gansch ver licht te gevoelen en na eene week verpleging was ik teenemaal genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het ken baar te maken. De nierziekten zijn zooveel te meer ernstig en ramspoedig daar zij in 't algemeen zeer weinig verstaan zijn hoe weinig mannen en vrouwen weten slechts wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en zelfs hunne bedieningen Bijgevolg wanneer zich 't een of 't ander teeken van nierziekte vertoont (zooals troebele urine, rugpijn, gezwollen uiteinden, wallen on Ier de oogen, onregel matigheden van het hart, enz...) is het zeer dikwijls met eene andere ziekte verward, hetgeen doet dat de nierziekte stillekens aan in rhumatiek, waterzucht, suikerziekte, verlies van Eiwitstof, enz... overgaat. Het minste teeken van stoornis in de nieren, hoe klein het U schijne, is U dus eene ernstige en voornaamste waarschuwing. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mr Depudt gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Oh Delacre, 50-52 BoudeDbergstraat te Brussel. Algemeen De pothouder voor Belgie. O 8 °-8 o Sloï-stisjders, ji 1 m li de doozen die niet sy/focrftsltus C7CWÏVJ Yper, druk. K. Deweerdt, Rijselstr. 59. Het gewoon onderzoek der stieren bestemd tot den openbaren springdienst in "West-Vlaanderen, gedurende het jaar 1905, zal plaats hebben op de hiernagemelde dagen 1. te Westcappelle, op donderdag, 30 Maart. 2. te Zuyenkerke, op Maandag, 3 April. 3. te Clemskerke, op donderdag, 6 April. 4. te Ghistel, op maandag, 27 Maart. 5. te Snaeskerke, op maandag, 10 April. 6. te Diksmuide, op donderdag, 30 Maart. 7. te Nieuwpoort, op maandag, 3 April. 8. te Veurne, op zaterdag, 8 April. 9. te Alveringhem, op dinsdag, 28 Maart. 10. te Loo, op maandag, 10 April. 11. te Merckem, op donderdag, 6 April. 12. te Proven, op maandag, 27 Maart. 13. te Boesinghe, op woensdag, 29 Maart. 14. te Yper, op woensdag, 5 april. 15. te Wervicq, op dinsdag, 4 April. 16. te Meessen, op zaterdag, 1 April. 17. te Kemmel, op maandag, 10 April. 18. te Moorslede, op woensdag, 12 April. 19. te Meenen, op Zaterdag, 1 April. 20. te Kortrijk, op dinsdag, 28 Maart. 21. te Moeseroen, op maandag, 10 April. 22. te St Denys, op donderdag, 30 maart. 23. te Avelghem, op dinsdag, 4 April. 24. te Vichte, op donderdag, 6 April. 25. te Wacken, op maandag, 10 April. 26. te Ingeimunster, op woensdag, 29 Maart. 27. te Thiélt, op maandag, 27 Maart. 28. tePitthem, op dinsdag, 11 April. 29. te Rumbeke, op donderdag. 6 April. 30. te Hooglede, op maandag, 3 April. 31. te Zarren, op woensdag, 29 Maart. 32. te Couckelaere, op zaterdag, 1 April. 33. te Thourout, op woensdag, 5 April. 34. te Swevezeele, op dinsdag, 4 April. 35. te Ruysselede, op woensdag, 12 April. 36. te Lophem, op maandag, 27 Maart. 37. te Oedelem, op maandag, 10 April. Bij uitzonderingsmaatregel zal de keuring der stieren die recht hebben om mede te dingen voor de bewaringspremiën van 400 en van 300 fr. den dag zelf van de gewestelijke prijskampen geschieden. Onmiddelijk na het gewoon onderzoek der stie ren, zal in de 37 omschrijvingen, de prijskamp plaats hebben voor de omschrijvingspremiën en be- waringspremïèn van 150 en 200 fr. ingesteld voor de stieren, alsook de prijskamp voor de omschrijvings premiën uit te loven voor de koeien en de vëerzen. De prijskampen voor de gewestelijke premiën en de bewaringspremiën van 400 en 800 fr. ingesteld voor de stieren, alsmede voor de gewestelijke pre miën ingesteld voor de koeien en de veerzen, zullen gehouden werden 1. te Stalhille, op donderdag, 2. te Diksmuide, op woensdag 3. te Yper, op zaterdag, 4. te Kortrijk, op donderdag, 5. te Ingeimunster, op maandag, 6. te Thourout, op woensdag, De samenstelling der landbouwomschrijvingen en gewesten, de voorwaarden, plaatsen, dagen en uren van keuring en prijskamp, alsmede het getal en het bedrag der uit te reiken premiën, maken het voorwerp uit van een besluit der bestendige Depu tatie in date van 3n Februari 1905, dat bij plak brief naar al de gemeentebesturen der provincie wordt opgezonden. 13 April. 12 15 13 17 19 MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glan» en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. ea Pari. Uoofd-DépGi26, rao Étieaio-Bwctl, Parijs. Ie bekomen bij M Raym. Ui.ti aaLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. nin BflU «U-U" w 5® 8® n 9® 99 W 99 1® 2® 99 3® 99 ninf ^Anr nanan medeburcrors aay.aiA ie O i-O iO O - co O ÏO w O 03 H - (Verzuimde Koude, Cotharrha) 1° Indien uwe stem heesch is. 3° Indien gij fluimt, en hoest. 3° Indien uwe borst piept. 41° In dien gij bevangen en gauw vermoeid aijt. 5° indien gij vermagert. 6° Indien gij verbleekt! 7° Indien gij te veel zweet. S° Indien gij bloed spuwt, enz., en indien gij geene verbetering bekomt met de remediën die gij gebruikt, neemt dan zoo haast mogelijk in volle vertrouwen uwen toevlucht tot het innemen van mijnen MAItTtA TOMS en wrijft 's morgen* en 's avonds uwe borst met mijne aie Deze remediën, die de gezondheid hebben terug gegeven aan honderd duizenden, sedert vijf en twin tig jaren dat ik dezelve uitgevonden, aangeraden en overal bekend heb gemaakt, zijn bereid met het versche sap der geneeskundige planten en hunne elektrische resinas; zij worden bovendien -altijd bereid en volgens den ouderdom (1) van den zieke gedoseerd door mij zelf, APOTHEKER-SPECIALIST Oud teerling der gasthuizen van Antwerpen en Luik lOS, Wetstraat, liruMel ;V> I De Keelpijp, de Luchtpijptakken, de Longen en het Hart. Figuur 3 getrokken uit mijn geneeskundig boekdeel.— Dit geneeskundig boekdeel wordt franko gezonden op aanvraag tegen een postzegel van I O centiemen. PBIJS der behandeling, behelzende eene flesch Borstbalsem Martin Toms, een pot resinazalf, een gemerkt glas en het geneeskundig boekdeel samen 5fr. Franco te huistegen postmandaat vanfr. 5.75 aan mijn adres gezonden, lOS, Wetstraat, Brus sel, of indien men het verkiest tegen remboers van 6 fr. te betalen als menu de remediën in huis afgeeft. Weigert its? bepaald - -4Z--r-i mijn handteeken dragen, en laat u niet omklappen ais men u iets anders zou willen in de plaats verknopen. Voorts vraagt altijd hetzij mondelings, hetzij schriftelijk den Borstbalsem van Martin Toms, want men zoude u kunnen eenen anderen Borstbalsem in de plaats verkoopen, en als dan zoudl gij u niet moeten verwonderen van niet te genezen en te meer, van uw geld weg te gooien. BERICHT. In het belang'der zieken en om de genezing spoediger te bekomen, vt-rzoek ik de lijdenden bij iedere bestelling dezer remediën hunne ziektekentee- kens te ONDERLIJNEN en deze aankondiging bij de aan vraag te voegen of in den bestelbrief te steken. ft) Vraagt voor de personen van 1 7 jaar en boven dezen ouderdom, de Borstbalsem Martin Toms, gemerkt nT III; voor diegenen van 10 tot 17 'aar, n' II, en voor kinderen van S tot 10 jaar, n* I. s.' -'rvtl a*.7i.)

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 3