ÊCOLE DE PEINTURE Geïllustreerde en andere Postkaarten. Valere GILLON ZOON, Tabellen van den IJzerenweg [/Illustration Beige Eenen Tandem Teinturerie au Tendeur. Kieuw GEBOUWEN HUIS Pastei- en Kunstbakkerij Staken en dwarspalen Prosper Dëgrootë De bloedzuiverende behandeling Ch* De Jode-Stecken vervaardigt men met spoed en goedkoop Zwijgen. Bourse de Bruxelles. Vient de paraitre TE KOOPEN TIE HTJRE1T verbreede Klaverstraat te Yper. bij de gebroeders en zuster BILLIgf Boterstraat, n> Buitengewone occasie. Te koop voor 500 franken BILLABD hebbende gekost 1225 franken. In de snelpersdrukkerij van dit blad Rijselstraat, Nieuw model van declaratiën voor brouwers. Magazijn van allerhaode I '1 Wanneer is het best te zwijgen Dit behoort in velerhande gevallen en het is wel noodig daar eens de aandacht op te vestigen, bijzonderlijk dat vele personen hunne tong al te los in den mond hebben hangen. Best is het vooral te zwijgeD, wanneer men niets goeds weet te vertellen. Is men met verscheidenen samengezeten en loopt het gesprek over den evennaaste om hem te hekelen, te bespotten of te laste ren, ho dan zwijge men en spreke geen woord, indien men den moed niet heeft de verdediging van den aangeranden afwezige op zich te nemen, of indien men op het punt staat met de lichtzinnige praters mede te doen. Zwijgen moet men, wanneer men zinnens is tot leugentaal zijnen toevlucht te nemen, bijzonderlijk toch wanneer dit liegen moet strekken tot hinderen en schaden van den evenmensch, tot kwaad bedrijven. Wanneer men heeft misdaan jegens ouders of meesters en men te recht wordt berispt en begroml, ha, indien men zich niet op behoorlijke wijze kan verontschuldi gen, bukke men het schuldig hoofd en zwjjge men voorzittig, ten einde de veronge lijkten niet meer nog te verbitteren en tot grootere en gevaarlijke gramschap aan te jagen. Wordt men zelfs verongelijkt, getergd en in woede ontstoken gebracht,"zoodat men gereed is in scheldwoorden en ver wij tingen los te breken, zwijg! zwijg al ware het maar voor eenige stonden, en daarna zult gij u hebbende kunnen bedenken geene grove en stootende woorden uitgalmen maar op meer bezadigde wijze, dezen beris pen die ons ongelijk hebben aangedaan of door tergen en misdoen in gramschap heb ben doen ontsteken. Zwijgen moeten wij nog wanneer iemand ons zijne geheimen toevertrouwd, om zorg vuldig te bewaren, of indien men ons ver trouweling maakt zijner zaken. Niets is schooner dan de bescheidenheid en ware de tong van eenieder te vertrouwen, dan zou 't uitzicht der wereld gansch ver anderen. Het is ook stipt noodig dat men zwijge, wanneer men van de zaken, die het onder werp eener samenspraak uitmaken, geen de minste kennis heeft. En wanneer men bijzonderlijk zijn best moet doen om het stilz wijgen te bewaren, is wel als men zich in den noodlottigen drank vergeten heeft, en dan meer dan ooit geaegen is tot schade lijk en onredelijk babbelen. Comptant. Uu peu de ralentissement dans les ordres a la suite des fêtes de Paques. Toujours le même courant d'affaires en rentes et lots de villes. Aux obligations in dustrielies nous trouvons que l'on paie les 3 °/0 cheminsde fer un peu chers, les 4 et 4 1/2% tramways nous paraissent bien plus avantageuses Aux banques nous relevons de bons cours en auxiliaire de la Bourse et en Banquo nationale. II y a assez bien d'acha- teurs en actions de chemins de fer. Le cen tral sul arnéricain a 191 1/4 et les grands Lacs a 307 1/2 sont fort bien lenus. Le chemin du congo est toujours actif, mais moms ferme que la semaine passée. L'aug- mentation des recettes de l'exercice en cours est assez sérieuse cependant. En ad- mettant même que le dividonde ne puisse être augmenté, la capitalisation du cours actuel dépasse encore largement 5 cette situation pourrait bi^n se modifier. Nos actions de tramways conservent assez bien leur position. La fondateur Anvers a 120 1/2 est trés en vue et la divid. Bruxellois passé de 2817 1/2 a 813 3/4. On peut toujous, d'ap'ès nous, acheter des métallurgiques, Le Thiriau a toujours bonne allure a 525 mais l'Espérance Longdoz revient A 392 1/2. Aux charbonnages Dotons de boos cours en Haine-St. Pierre a 190; ce charbonnage distribuera 10 fr. de dividende. G'est le calme qui persiste aux zincs et aux éclaira- ges. Les coloniales sont de nouveau mal dispisées, on recule A 1297 1/2 en ordin: Haut Congo. Enfin les étrangères n'offrent rien de particulier. P. C. F. Groot vaderlandsch feest dat het Vrijwillig Pompierskorps van Berchem-bij Antwerpen inricht op ZaterdagZondag en Maandag 9, 10. 11 September ter gelegenheid der 75" Verjaring onzer Onaf hankelijkheid en der Inhuldiging van het standbeeld van Graaf Frederik de Merode. Om dit feest nuttig en leerzaam te maken richten wij ook eene Tentoonstelling in van Blusch- en reddingstuigen, met eene bijzondere afdeeling voor ver- pleegmiddelen. Deze tentoonstelling zal gehouden worden in de gemeenteschool n° 1, die door de voordeelige schikking der gebouwen, gelegenheid aanbiedt voor prak tische proefnemingen. Door de nabijheid van Antwerpen en het daaruilspruitende gemak van verkeer is het welgelukken dezer tentoonstelling van nu af verzekerd. Wij rekenen er op, heer Bevelnebber, dat gij er zult aan houdeD, ter gelegenheid der 16° Algemeene Vergadering van den Konink lijken bond van Brandweerkorpsen, eens te meer den band van Broederlijkheid te be vestigen, die al de pompiers van ods dier baar Vaderland verbindt. Met veel genoegen zullen wij u in groot getal ontvangen te Berchem-bij-Antwerpen, op 9, 10, 11 September aanstaande. Ingezonden. Tentoonstelling van Luik. Ziehier de grootte, in vierkante meters, van de op pervlakte welke de vreemde afdeelingen in de wereldtentoonstelling van Luik beslaan Frankrijk, 20,000; Duitschland, 7500; China 825; Vereenigde Staten, 800; Italië, 2,000; Japan, 1800; Luxemburg, 800Corsica, 300; Rusland, 1500; Zweden, 1,000; Turkije, 40C; Engeland, 1,300; Oostenrijk, 1500; Spanje, 300; Griekenland, 300; Nederland en Zwitserland elk 1000. Daarbij zijn de pa leizen en paviljoenen van verschillende lan den niet gerekend, zooals van de Fransche koloniën, Canada, Noorwegen, Servie, Mon tenegro, Rumenie, Bolivie, enz. De Belgische afdeeling beslaat 45 000 vier kante meters in de eigentlijke ballen en 16 000 in de machienengaanderij, buiten de paviljoenen in de hovingen, enz. van H RUYSSEN bezit de eigenschap volkomen en zeker alle VELZIEKTEIV als droog of nat zilt, dartels, katrienewielen, baardziekte, distels of haarworm, kloven en vervellen van handen en voeten, jeukte en allen anderen brand te genezen. Zij bes aat uit de beroemde Zilte zalf eu de bloedzuiverende pillen Ruyssen. De werking der zilte zalf is wonderbaar en krachtig. Zij doodt de kiemen der ziekte en brengt het fel of de huid iu zijnen normalen toestand. De bloedzuiverende pillen zijn de ge lukkigste uitvinding die men kan doen om het bloed te zuiveren en het te verkloeken. Zij wekken den eetlust op, bevoordeeligen de de voeding en bewerken den overgang des voedsels tot bloed en spieren Zij vernietigen in het bloed al de slechte vochten en de ziekte verwekkend microben met hunne uitwerp sels waardoor zij hetbloeJ rijk, gezond, zui ver en prachtig make.i. Alleen de bloedzuiverende pillen Ruyssen bezitten die eigenschap boven alle soortge lijke, die meest al geene andere uitwerking hebben dan op de maag en de darmen en dus niet rechtstreeks op het bloed werken om het te verzuiveren. Weigert alle pillen waarvan de doos den naam Ruyssen niet draagt en die men u zou willen verkoopen voor bloedzuiverende pillen want doen zij u geen kwaad zij doen toch uwen tijd verliezen. De bloedzuiverende behandeling kost 2.50 r. Pillen en zalf zijn ook afzonderlijk te be komen aan 1.25 fr Er zijn ook halve doozen zalf aan 0.75 fr. en zeer groote doozen 5 fr. Mits een postbon of timbers te sturen naar H. RUYSSEN, apotb te Veurne met het bedrag vermeerderd met 0.10 fr. per verzending wordt het geneesmiddel franco te huis bezorgd. Te verkrijgen in Yperen bij M. Aertsens (apotheker Becuwe). PLAKKAARTPLAKKERS VOOR DRUKNIJVERHEID. Boesinghestraat, YPER. Ronddragers van alle soorten van druk werken, aan huis en op den openbaren weg, (zelfs voor sterfgevallen huwelijken, geboor ten of bijzondere circulairen. Aanplakkingen door gansch België en in Frankrijk. Aanplakkingen op de vrije plaatsen te Yper en omliggende gemeenten. Geringe prijzenspoedige bediening. V GILON ZOON. ten bureele van dit blad aan lö centiemen. un nouveau Journal Illustré publié3 A l'occision du 75® a a ai vers ai re de notre indépendance nationale. Abonnement 5 fr. par an. On peut se procurer un numéro specimen gratuit au bureau du Journal, rue de Lille, 59, Ypres. Sclioone occasie. voor Dame en Heer IN ZEER GOEDEN STAAT aan nederiger, prijs. Voor andere inlichtingen zich te begeven ten bureele van dit blad. Nettoyage a sec et a neuf. Vieux Marché-au-bois, 20, YPRES. EEN SCHOON GROOT gedienstig voor winkel, bakkerij, slachterij of alle slach van handel of neering GELEGEN IN DE Zich te bevragen N° 80, Dixmudestraat YPER. Alle slach van gebakken worden er ver vaaidigd in korten tijd tn aan geringe pr~ zen. Alle slach van voorwerpjes voor deeIJ boorten, eerste communie en trouwfeesten Voor wat de bakkerij betreft, men maakt er alle slach van brood. 'S morgens om 7 ure kan men er koeken briochen, brusselsche broodjes bekomen. üp aanvraag draagt men hel goed ien huize. Bij gebrek aan plaats overschoenen en nieuwen (TOULET) Voor het adres: Zich te wenden ten bureele van dit blad. om Steelingen bestemd aan de Hopkultuur doortrokken door dubbelchloor-kwik (Bichloruro de Mercur-systheem Kyan) zijn warm aan al de landbouwers aanbevolen ais zijnde van beste en duurzaamste gebruik. Altijd is er een groote hoeveelheid op stock. Verscheidene Doorweekingsfabrieken zijn voordeelig geplaatst om verzendingen te doen in Belgie. Himmelsbach (gebroeders) te Freiburg (Baden). Algemeen agent voor Belgie EMIEL PANZER, Paleizenstraat, 150, Brussel. d'imitation de Sois et Marbres dirigé par Rue des Riches Claires, 20, Ypres. Lepons d'été. Ouverture des cours a partir du lr Avril 1905, chaque dimancbe de 8 heures du matin a 4 heures du soir. Legons d'hiver. Ouverture du cours a partir du F üctobre 1905, tous les jours de 8 heures du matin 4 heures du soir. Prix trés avantageux. ALLE SLACH VAN DRUKWERKEN

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 4