BOVRIL PEST-BRONCHITIS Valere GILLON ZOON, WARM 2 ELROSE 05 S - co ASTHMA-TERING BORSTBALSEM MARTIN TOMS Provincie West-Vlaanderen. Burgerstand Burgerstand van Poperinghe HAAR HERSTELLER YERSCHILLIGK TIJDINGEN. DEZAGHTSTE EN ZUIVERSTE s a K j)0 prijskampen voor merrieveulens en kioeekmerriën van inlandsch ras zullen, ia 1905, op Je hierna bepaalde dagen ge houden worden: te Dixmuide, op dijnsdag, 20 juni te Kortrijk, op zaterdag, 24 juni te Yper, op maandag, 26 juni te Thourout, op donderdag, 29 juni te Brugge, op zaterdag, 1 juli te Ghistel, op maandag, 3 juli De kweekers die zich voorstellen paarden ten prijskampe aan te bieden, moeten ten minste tien dagen vóór den dag der ver gadering de aangifte er van doen bij mid del van eene volgens model opgemaakte tabel, op te zenden naar het provinciaal bestuur of naar den heer Depiere, Sekretaris ,an den Keurraad der paarden van inlandsch ras, te Brugge. Formulen van de tabel liggen ter beschik king der belanghebbenden in de 3® afdeeling der bureelen van het provinciaal bestuur (n*7). Het staat den keurraad vrij de paarden buiten prijskamp te stellen die niet inge schreven zouden geweest zijn, bij gebreke aan inzending van voornoemde opgave bin nen den vereischten termijn, alsmede de paarden die zouden aangeboden worden in eene andere vergadering dan deze voor welke zij ingeschreven werden. van den 28 April tot den 5 Mei 1905. Geboorten. Derez Daniel, Dickebusch steenweg. Tresy Celina, Doorgangstraat. Rubbregt Maria, Boomgaardstraat. Ravaut Honoratus, Zaaïhof. Depuydt Marcellus, St Jacobstraat. Vermeulen Lea, Oude Kleermarkt. Van Damme Maria, Hondstraat. Buseyne Adriana, Zaalhof. Dethoor Arthur, St Jacobskerkhof. Bartier Magdalena, Boterstraat. Pirson Félicianus, Groenestraat. Despeghel Daniel, Poperinghe steenweg. Huwelijken. Leuridon Désiderius, coffeerder, en Sinave Anna, z. b. beiden te Yper. Pickel Julianus, handelreiziger, en Des- camps Maria, dienstmeid, beiden te Yper. Desmidt Augustinus, timmerman, en De- zwaene Sidonia, winkelierster, beiden te Yper. Clinckemaille Robertus, le bediende bij het arrondissement commissariaat, en Bagein Gabriella, z. b. beiden te Yper. Bollengier Honoratus, landwerker te Boe- singhe, en Vansevenant Maria, dienstmeid te Yper. Overlijdens Bervoet Adelia, 74 jaar, z. b. echtgenoote Verstraete Petrus, Brugge steenweg. Depuydt Romanus, 64 j. schilder, echtge noot Alleman Maria, Eigenheerdstraat. Blonde Benedictus, 69 j., z. b. ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Moerman Gaston, 3 maanden, Zonnebeke steenweg. Deceuninck Mathilda, 74 jaar, z. b. echt genoote Moerman Philippus, Eigenheerdstr. Fockenier Georgius,21 j. timmermansgast ongehuwd, Hondstraat. Van Imschoot Mauritius, 7 j. Aardestr. Maerten Henricus, 2 weken, Rijselstraat. Knockaert Josephina, 3 jaar, Korte Thou routstraat. De Geyter Sophia, 77 jaar, z. b. weduwe De Grem Marin, Poperinghe steenweg. Vercruysse Sidonia, 1 1/2 j. Bukkerstr. van den 24 April tot den 6 Mei 1905. Geboorten. Pareyn Maurits, Casselstr. Lermytte Kamiel, wijk G. Baert André, Boeschepen- straat. Vanlaton Albertine, Komstraat. Lilier Margareta. Turkery Camiel. Lahaye désiré. Dever Maurice. Pous- seele Foël, Huwelijksbeloften. Mooren Kamiel, landgebruiker, en Emma Salomé, z. b. Legrand Marcel, leurder, oo Elisa Deconinck, werkster, Adriaan August, metser, en Irma Huyghe, kant werkster. Vandenbussche Constant, takkerggast, en Romanie Pitellioen, naaster. Huwelijken. Dondeyne Eugeen, schilder, en Gesquiere Helena, naaister. Coutenier Florent, tim merman, en Maria Lava, kantwerkster. Cambie Julien, beenhouwer, en Maria Osstyn z. b. Arthur Benouwt, landwerker, en Irma Theeten, werkster. Cyrille Caroen, schoenmaker, en Leonie Decroos, naaster. Camiel mooren, landgebruiker, en Emma Salomé, z. b. Overlijdens. Baron Maria, 6 weken, wijk D. -- Richers Amand, 80 jz. b. weduwaar van Mathilde Goethals, en Rosalie Maas, Vlamingstr. Waeleos Tolentin, 9 maanden, wijk L. Pareyn Kamiel, 35 j., werkman, echtgenoot Maria Lestienne, wijk A. Vanuxem Julien, 4 jaar, Meesenstraat. Ryckebusch Sera- phin, 69 jaar, rentenier, echtgenoot van Fidelia Plaetevoet, Casselstraat. Desomer EJmond, 72 j. z. b. weduwaar van Cecilia Lazeure. Debruyne Amelie, 39 j landge bruikster, echtgenoote van René Cappelaere, Staesen Germain, 21 m. Ie bekomen bij M Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Belangrijk bericht. M. Depratere, apotheker-scheikundige te Oostende,verzoekt ons de geabonneerden te verwittigen dat hij geene andere remedie vervaardigt tegen den hoest en tegen de borst- en keelziekten dan de Borstsiroop Depratere van kleurlooze teer. Weigert dus andere soortgelijke pro- dukten beproefd door den grooten bijval van de Siroop Depratere, hij alleen geneest altijd zonder gevaar den hevigsten hoest. (6) Amnisitie. Men vraagt zich algemeen af of er kwijtschelding van straffen zal ver leend worden ter gelegenheid der nationale feesten. Voor deserteurs zal kwijtschelding ver leend worden, alsook voor straffen beneden de drie maanden en de boeten van enkele politie. Een ontwerp wordt gereed gemaakt om de inburgering ambtshalve toe te staan aan al de vreemdelingen in België geboren en vooral aan da zonen van menschen uit het Groothertogdom Luxemburg, wier toe stond sedert 1839 niet werd geregeld. 5000 fr. buitengewone schooltoe- lagen worden verleend aan de stad Meche- len. Zooals men weet, heeft het klerikaal bestuur de bisschoppelijke stad in de schuld gestoken door 't aannemen van klerikale scholen. Die 5000 fr. staatstoelagen komen dus alweer terecht in de brandkassen der kloosters. Teeken des tijds. Bij ministeriëel besluit van 6 April wordt het Gemeentekre diet gemachtigd 15.889,200 fr. te ontleenen voor rekeniDg van verschillige gemeenten die de twee eindjes van 't jaar niet meer aan malkaar kunnen knoopen. Biscuits Parein Antwerpen. Proeft le Vieux Liege Les Gorbeaux. Notre joyeux con frère illustré Les Gorbeaux nous fait cette semaine la biographie illustrée, naturelle- ment, de Vasinum poreus. Cette entité clé- ricale est atteinte de bicépbalie et porte sur un cou unique une tête d'Ane et une hure de porc. Le chansonnier Panurage, se charge, dans sa chanson intitulée: Lc Petit Frère, de nous donner le commentaire poétique de ce répugnant et scandaleux personnage que Les Corbeaux stigmatisent avec justesse. Slim. Mieke, de meid van M. Theo, had een soldaat in de keuken gebracht... En de soldaat kreeg het kind op den schoot, toen Madam Theo binnen kwam.... Wat is dat, Mieke? vroeg Madam. Dat's een soldaatje, zei Mieke.... De kinderen zien zoo gaarne soldaatjes... 'k Heb er eenen meegebracht voor hen, om er mee te spelen.... Rechter. Madam hoe oud zijt gij? Getuige. Hm!.... O veriest heeft een heer mij gezegd dat ik er uitzag 'lijk eene van twintig.... Het beste bewijs is hetgeen men zelf onderzoeken kan. Men kent den man uit zijne daden zegt het oude spreekwoord, en het eenigste mid del van aard zijnde om de bevolking van Yperen te voldoen, is hetgeen zij onder de oogen heeft. Verwaarloost nooit rugpijn, gij kunt ge- looven dat het maar eene eenvoudige onge steldheid is, maar in der waarheid is het eene nierziekte, 't Is de natuur, die U op hare manier verwittigt, dat uwe nieren, de belangrijkste organen van uw licbaam zich verzwakken en hulp vragen. Zij zijn over last geweest en kunnen hunne bediening niet meer volbrengen. Gedenkt dat de nie ren de verzamelaars van het lichaam zijn; het is hun plicht het bloed tegen 30 gram men onzuiverheden per 24 uren door te zijgen. Indien zij er onbekwaam toe zijn, hoopen zich die onzuiverheden in het lichaam op, en doordringen gansch het gestel, veroorzaken rheumatiek, zenuwpijn, waterzucht, jicht, zwakte van het hart, schele hoofdpijn, flauwten, enz... Dus geneest uwe nieren en uwe nieren zullen U genezen. Zie er hier een bewijs van: Mm® Wolters, 435, Rijsselstraat te Yperen zegt onsZiedaar meer dan een jaar dat ik altijd van de nieren leed, zelfs 's nachts wa ren de pijnen zoo hevig, dat ik niet meer sliep, ik was altijd afgemat en vermoeid zonder reden, ik had bedwelmingen, zwee tingen terzelfdertyd dan huiveringen, ik had allen eetlust verloren en wist niet meer wat doen, ik verontrustte mij dagelijks rneer en meer, toen ik de - Foster Pillen voor de Nieren nam, gehaald in de Apotheek Bécuwe te Yperen. De uitslag was zoo spoedig als krachtda dig, reeds vah den vierden dag voelde ik eene groote verlichting in gansch mijnen toe stand en in minder dan eene week was ik eindelijk van mijne zoo pijnlijke smarten ontlast. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren - geve van dezelfde soort als die welke M® Wolters gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Cb. Delacre, 50-52 Coudenbergstraat te Brussel. Algemeen De pothouder voor Belgie. Bericht-. Eene staaldoos wordt kosteloos gezonden op vraag, inhoudende bet uitge sneden opschrift van dit blad en het getuig schrift, alsook eenen postzegel voor de vracht. PLAKKAARTPLAKKERS VOOR DRUKNIJ VERHEID. Boesinghestraat, YPER. Ronddragers van alle soorten van druk werken, aan buis en op den openbaren weg, fcelfs voor sterfgevallen huwelijken, geboor ten of bijzondere circulairen. Aanplakkingen door gansch België en in Frankrijk. Aanplakkingen op de vrije plaatsen te Yper en omliggende gemeenten. Geringe prijzen, spoedige bediening. V. GILON ZOON. ZIE ONZE PREMIE g 8 g S 8 8 1-1 N S p 2 2. W g* H ere >-ö B N 2. a Borstlijders, Yper, druk. K. Deweera Rijsetsu ,a9. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkoem door Coiff. en Parf. Hooid-DépOt: 26, ruoEtieuae-M«rcd, Parijs. C1® Bovril Brussel. P O p *-i O <3 Cb P (D P CD »"3 P CD, ürT O CfQ 5T 05 00 M O O O OO O O O O O O to O O O O O O M O) O O H h O O O -5 -4 P - O O O O O S oi o m o o o HB®pp ÜT 0° u Ot O O !*<1 <1 CD so 2. o CD S-ö 3: UI p rt- rn CD 2 O Ü1 (Verzuimde Koude, Catharrha) 4° Indien uwe stem heesch is. 2° Indien gij fluimt, en hoest. 3° Indien uwe borst piept. 41° In dien gij bevangen en gauw vermoeid zijt. 5° Indien gij vermagert. G° Indien gij verbleekt! 7° Indien gij te veel zweet. 8° Indien gij bloed spuwt, enz., en indien gij geene verbetering bekomt met de remediën die gij gebruikt, neemt dan zoo haast mogelijk in volle vertrouwen uwen toevlucht tot het innemen van mijnen MAKTIN TOMS en wrijft 's morgens en 's avonds uwe borst met mijne ELEKTRISCHE RESINAZALF die u voorzeker zullen genezen Deze remediën, die de gezondheid hebben terug gegeven aan honderd duizenden, sedert vijf en twin tig jaren dat ik dezelve uitgevonden, aangeraden en overal bekend heb gemaakt, zijn bereid met het versche sap der geneeskundige planten en hunne elektrische resinas; zij worden bovendien altijd bereid en volgens den ouderdom (1) van den zieke gedoseerd door mij zelf, APOTHEKER-SPECIALIST Oud Leerling der gasthuizen van Antwerpen en Luik 1 OU, Wetstraat, Brussel r Be Keetpijp, de Luchtpijptakken, de Longen en het Hart. Figuur 3 getrokken uit mijn geneeskundig boekdeel. - Dit geneeskundig boekdeel wordt franko gezonden op aanvraag tegen een postzegel van I O centiemen. PBIJS der behandeling, behelzende eene flesch Borstbalsem Martin Toms, een pot resinazalf, een gemerkt glas en het geneeskundig boekdeel samen 5 fr. Franco te huistegen postmandaat vanfr. 5.75 aan mijn adres gezonden, 102, Wetstraat, Brus sel, of indien men het verkiest tegen remboers van 6 fr. te betalen als menu de remediën in huis afgeeft. Weigert ën>~'v bepaald de doozen die niet mijn handteeken dragen, en Laat u niet omklappen als men w iels anders zou witten in de plaats verkoopen. Voorts vraagt altijd hetzij mondelings, hetzij schriftelijk, den Borstbalsem van Martin Toms, want men zoude u kunnen eenen anderen Borstbalsem in de plaats verkoopen, en als dan zoudt gij u niet moeten verwonderen van niet te genezen en te meer, van uw geld weg te gooien. BEBICHT. In het belang der zieken en om de genezing spoediger te bekomen, verzoek ik de lijdenden bij iedere bestelling dezer remediën hunne ziektekentee- kens te ONDERLIJNEN en deze aankondiging bij de aan vraag te voegen of in den bestelbrief te steken.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 3