STADSNIEUWS. COURSES D'YPRES de l'École d'Équitation. DE GYMNASTIQUE 2800 Francs de Prix. Decoratie. Y oertuigongeval. Geweerschot. Gevecht. Société Anciens Pompiers Feestkalander. CONCERT-TABAGIE 1 i BERICHT. Stad Poperinghe. CONCERT Dimanclie 4 Juin I905 a V heures Union des Sociétés de Gymnastique VILLE DE MESSINES. Dimanche 18 Juin 1905 GRANDE FÊTË-CONGOÜRS Progrès par le Travail 15 Sociétés Beiges et Frangaises. Het belangrijkste muziekaal Festival Oostende Badseizoen 1905. Meer dan 16,650 fr. premiën. Bourse de Bruxelles. steunen, ieder in de mate zijner krachten. Daarom zeggen wij aan onze vrienden Verspreidt Het Weekblad spreekt met uwe kennissen over politiek. Ieder man voor ons gedacht gewonnen brengt ons een stap dichter bij de overwinning. Handen uit de mouwen, vrienden! In 1906 rolt de vijand den berg af I Aan ons de toekomst Wat het eerewoord van minister De Trooz waard is Ter Statenka mer in 't eng gebracht, was minister De Trooz, zekeren dag genoodzaakt uit te roe pen: Ik verpand er mijn eerewoord op, dat ik nooit eenen burgemeester zal benoemen gekozen uit de minderheid van den raad. Sinds hebben wij gezien hoe M. Trooz de kunst verstaat die verklaring, als 't past bi appetite, in te slikken of onder stoelen weg te moffelen. Getuige daarvan de benoping van den burgemeester van Diest. De laatste frats die de ernstige minister komt uit te halen schreeuwt nog luider om wraak ten hemel en doet bepaald zien wat het woord van M. De Trooz waard is. De gemeenteraad van St-Denys-Boekel bij Oudenaerde is samengesteld uit 5 liberalen en 3 katholieken. Sinds drie jaar neemt een liberaal tot eenieders voldoening het ambt van burgemeester waar. Desondanks komt M De Trooz een der drie katholieken, zekeren Ghijs, tot burge meester te benoemen. En 't clericaal geboerte van de streek heeft ter gelegenheid van die benoeming kalver streken uitgericht die verdienen vermeld te worden. De fanatieksten van de bende zijn in den kerktoren geklommen, gewapend met ha mers en hebben er zoo helsduivels huis ge houden dat ze een der klokken stuk sloegen terwijl 't janhagel en 't grauw der kraal eene strooien pop den liberalen dienstdoenden burgemeester voorstellend op eene lijkbaar droegen, een kerel met doodskop en kaars voorop gaande, spotliederen zingend en zoo voor 't huis van den schepen trekkend. Aan die Hottentotten doenwijze alleen ziet men welke waardige keus minister De Trooz hier heeft gedaan. Wij vernemen dat de hoofdonderwijzeres Mm® Lahousse erg onpasselijk is geworden na de conferentie die Woensdag laatst te West-Nieuwkerke plaats had. Mr Lahousse, in de stadsschool door M Boudry verwittigd, is onmiddelijk zijne vrouw gaan vervoegen. Wij zijn echter gelukkig te mogen zeggen dat het ongeval niet zoo erg was geweest, als men ons verteld had, want bij het af stappen van den tram, om acht uren, scheen het ons er niets meer van te be merken, dank misschien wel aan de zorgen van M. Terlynck, die de zieke en haar man vergezelde. Met genoegen vernemen wij dat M. C. Vanderschueren, deurwaarder bij de Recht bank van eersten aanleg van Yper, vereerd is met de medaille van eerste klas, voor meer dan 25 jaren dienst. Wij wenschen hem proficiat. M. Emiel Vancaeyseele, voerman, keerde uit Meenen weer met een geladen wagen. Het voertuig rolde met eene duizelige snel heid van den Hoogen Zandberg. De man werd gepletterd onder de wielen en opgeno men met gebroken bil. Hij werd naar het O.-L -Vrouwgasthuis overgebracht. W... loste een geweerschot in een dak venster van het huis bewoond door Ver- meersch, Kruisstraat. W wilde zich wre ken omdat men op 1 Mei een strooien man in vrouw gekleed op eenen boom had gezet, nabij zijne woning. Hij beweert dat W... de dader is van die spotternij. Poperinghe, Mei 1905. Mijnheer de uitgever van 'l Weekblad van Yper. Ik zie met spijt in de katholieke, zoowel als in Progrès en Weergalm, dat de pole miek over het geval theater Renouprez, nog altijd voortgaat. Het is waarlijk spy tig, want hoe meer er over geschreven wordt hoe slechter, en dezen die niets van de kwestie wisten zijn door deze bladeren ingelicht. Het Progrès vooreerst had beter gedaan over deze zaak niets te schrijven want de kaloten vragen niets beters dan te doen ge lijk pilatus, het vuur in de stop te steken en dan hunne handen er uit te wasschen en alles ten laste leggen van deze die er geen schuld in hebben. Wie zal zeggen van waar en wie, het naamloos gedrukt kaartje, uitgezonden heeft Ongetwijfeld de kaloten, want zij zijn altijd bereid om iemand te benadeeligen, en in., deze zaak de toekomst in gevaar te brengen van jonge achtbare militairen, voor eene kleinigheid die niemand benadeeligen kon. Het ware te Wenschen M. de uitgever, dat de twee liberale bladeren er een einde aanstelde, en de kaloten hunne valsche stre ken alleen liet spelen. Een inwoner van Poperinghe. Zondag namiddag had er een gevecht plaats door twee jongens van 13 jaar oud, den eenen wonende op het hoornwerk, de andere in de raafstraat, sedert eenigen tijd waren zij vijanden geworden, zondag kwa men zij elkander tegen en gingen aan 't vechten. De eerste trok zijn mes uit en gaf» zijnen tegenstrever twee erge messteken in het aangezicht. Een geneesheer heeft d§- wonde moeten vermaken. De zaak is in de handen der wet. de la ville d'Ypres. Een artikel te laat toegekomen kan maar binnen acht dagen overgenomen worden. Sportleven. 14 Mei, Moorslede (schuwen hoek) loop strijden. 1° fr. 8, 5, 3, voor alle liefhebbers. 2® fr. 7, 4, 2, 1, Handicap. 3® fr. 4, 3, 2, 1, voor die nooit geen prijs gewonnen hebben. 21 Mei, Velodroom te Roubaix Snelkoersen 28 Mei Kemmel (velofestival) grootste getal 3 prijzen fr. 25, 15, 5. Verstafgelegen 3 prijzen fr 25, 15, 5. Velos, schoonst versierd, 6 prijzen. Automobielen schoonst versierd, 4 prijzen. Hondekarren 3 prijzen. 28 Mei, Hoboken, poppenroeien 10, 8, 7 5, 3 franken. Vogelpikspel 10, 8, 7, 5, 3 franken. Ringsteking 10, 8, 7, 5, 3 Traagrijden 10, 5, 5 1 Juni, Harlebeke,snelkoersen: vitesse 30 20, 10, 5 franken. Snelkoersen van duur f50, 30, 15, 5 fr. aanmoediging 12, 10, 8, 5 fr. 4 Juni, Ledeghem Ist® snelkoersen voor T du 26 mai 1905, 8 1/2 heures du soir. 2e Par tie. liefhebbers die nog nooit prijs wonnen 5, 4, 3, 2, 1 fr. 2d® Snelkoersen voor alle iiefhebbers, 9, 5, 3 fr. 3d® Handicap voor alle liefhebbers, 9,6,3 fr. 4 Juni, Roubaix velodroom, vitesse koer sen en match tusschen Frank Kraemer, Bader en Piard. 24-25 Juni, Roubaix, 24 urenkoers per équipe op zijn Amerikaansch. 29 Juni, Gyverinckhove, Ringsteking, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 2 fr. 9 Juli, Roubaix-velodroom, groote prijs van 't gemeentebestuur. 16 Juli, Antwerpen-Zurenborg, Wereld kampioenschap amateurs vitesse. 21 Juli, Antwerpen-Zurenborg, Wereld kampioenschap professionels vitesse. 23 Juli, Antwerpen-Zurenborg, Wereld kampioenschap 100 kilometers. De personen die een indrukwekkende ren- strijd willen zien zullen niet beklagen zondag den loop van de drij reoners Lepoutre, Dar- ragon en Tommy-Hall af te zien, welke met hunne mekanieke ganrgmaking al de snel heid tot alhier bereikt zullen overschreiden behalve die match, zullen ook geloopen wor den de vitesse koersen welke den 7 Mei geen plaats hadden; dus is er koers voor alle goestingen en er is geen twijfel of de velo droom zal nog eens te klein zijn om de dui- zende nieuwsgierigen te plaatsen. Wel dat er zulke schoone koersen gege ven zijn heeft het bestuur de prijzen der plaatsen niet verhoogd. Om het gesprek wat te verminderen vindt de ondergeteekende CAMIEL EMMERY, fabrikant van Parapluies en Parasols, wo nende in de Boterstraat, 22, het geraadzaam aan de inwoners van Yper en het omliggende kenbaar te maken dat ik in Yper blijf, alhoewel ik verraderlijk mijne woonst ben afnenomen, na tien jaar eerlijk betaald te hebben. CAMIEL EMMERY. Elk zeg het voorts. Musicale Kring LA PHILHABMQNIE in de Concertzaal der Maatschappij Prachtig versierd en Verlicht. PROGRAMMA. 1. Marche des Escrimeurs, dédiée h M. Ie Président d'Honneur E. Yalcke par E. Van Elslande. 2. Tannhaüser, Ouverture Fr. de Suppé. 3. Romance par M. A. Blankaert, 4. Chansonnette par M. E. Roelens. 5. Duo Concertant pour Flüte et Hautbois par MM. Oreel A. et Schmidt F. 6. Chariié! Romance par M®11® R. Schmidt. 7. Scène flamande, par MM. Claeys C. et Denut Alb. 8. Fantaisie sur la Gurre Joyeuse. Strauss. 2® Deel. 1. Cake-Walck, Marche. L. Moermans. 2. Introduction et Valse pour Tuba Solo par M. Yandevoorde M. Venzano. 3. Aria chanté par M. N. La Haye. 4. Kluchtlied, door M. C. Claeys 5. Barde des nuits,chanté par MleR. Schmidt. 6. Les Pschutteux, scène par MM. Bataille N. Dezuttere V. Lava A. et Savoye F. 7. Les Folies Viennoises, suite de Valse. F. Zhierer. Tusschen de twee deelen van het Concert zal eene loting plaats hebben onder de num mers der voorbehoudene Plaatsen, ge nomen door de Damen. Om 10 ure, GROOT BAL. TROT MONTÉ, ATTfiLÉ ET AF GALOP avec le bienveillant concours Pour les engagements s'adresser au se. crétariat du Trotting-Club, chez a. Gernav" 56, rue du Buda, COURTRAI. Fédération Beige de Gymnastique. du Sud des Flandres. 75® Anniversaire de l'Indépendance Nationale, organisée par la Société sous le patronage de l'autorité communale. Er bestaat geene enkele badstad welke te vergelijken valt met de Koningin der Bad steden, Oostende. Haar heerlijk strand om ringd met de sierlijkste gebouwen, welke tot nu toe de bouwkunst beeft voortge bracht, en hare aantrekkelijke baden wor den elk zomerseizoen meer en meer bezocht door het groot getal muziekmaatschappijen des lands en den vreemde, welke aan het bestendig Festival deel nemen Het getal der deelnemende maatschappijen aan het Festi val zal dit jaar die der voorgaande verre overtreffen. Het festival heeft plaats alle zondagen van 11 Juni tot 17 September als ook den 15 Augustus. De premiën beloopende tot 16,650 fr. waarvan 14,950 fr. in gelden, zullen onder de Maatschappijen van Har monie, Fanfares, Symphonie en zang, van het land en den vreemde, die zullen deel nemen aan het Festival, verlot worden. De inschrijvingeu worden voort ontvangen. Voor de inlichtingen en prospectus, gelieve men zich te wenden tot den SEKRETARIS van het inrichtingscomiteit, den heer Georges Daveluy, 105, Kappellestraat OOSTENDE. Comptant. li serait assez difficile de définir les tendance du parquet; ce que l'oa peut constaté de suite, c'est l'abondance des réalisations. Nos rentes et lots de villes ne bougent guère. Aux obligations industrielies on recommence travailler la 5 chemie de fer de cartüagèoe a 274 1/2; on recherche aussi quelques obligations de Tramways. Aux actions de banques on retrouve l'Outre meren bonne posture 399 et k 108; elle continue k profiter des dispositions satisfai* santes qui règnent en valeurs coloniales. L'africaine h 23 1/4 et la Banque Nationale 4575 sont empreintes de fermeté. Nos valeurs de cbemins de fer sontquelque peu délaissées. En fondateur Congo a 4447 1/2 il y a je® réalisations de bénéfices; il en est de mè®e en Welken-raent a 1675. Le groupe des Tramways reste empreint de lourdeur. b® dividende Bruxellois a 794 1/2, les éconh' PROGRAMME. 1® Par tie. 1. Pacificateur, marche, H. Moerman. 2. Sonate Adagio-Allegro, Beethoven. orchestrée parM. H. Moerman. 3. Polonaise de Concert, Chopin. orchestrée par M. H. Moerman 4. Espana, valse, Chabier. arrangóe par Waldtuiffel. 1. La Pluie d'or Bouillon. pour clarinette, par M. N. Biiliau. 2. Si vous saviez, Romance Tagliafico. par M. A. Maas. 3. Fantaisie variée Brod. pour hautbois par M. R. Moerman, t a.) Murmures de la forêt Liszt. b) Cherzo en si b mineur Chopin, pour piano par M. H. Moerman. 5. Les Adieux Goltermann. pour violoncelle par M. C. Christiaen. 6. J'aime a rêver Tagliafico. Romance par M. A. Maas. gegeven onder het bestuur van M. E. Van Elslande, Officier van Academie, OP ZONDAG 21 MEI 1905, ten 6 ure (stipt) 's avonds, ter gelegenheid van het Naamfeest van den Eere-Voorzitter 1® Deel.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 2