STADSNIEUWS. SAINTE ROULETTE Melrose BOYRIL WARM Vlaamsche Sier. Maatschappij der Oud-Pompiers. De Onvermoeibaren. Franseh tooneel. Conférence de M. Jean Lorrain Een diefstal van 30.000 fr. Arm gebroken. Konijnen gestolen. Maatschappij Burgerwacht. Koninklij ke maatschappij Kruisboogschutters. Bourse de Bruxelles. HAAR HERSTELLER Verschillige tijdingen. tiemen bij. Wanneer men vóór 1 Januar I860 geboren is beloopen de toelagen van 1 tot 2 frank per gestorte frank en daaren boven leggen de provincie- en gemeente besturen er ook wat bij. Men kan ook sparen met voorbehouden kapitaal, het is te zeggen dat de gestorte gelden steeds den eigendom van den storter of zijne nakomelingen blijven. Dus, is 't voor de arbeiders van belang lid te worden eener pensioenkas. Onze knappe tooneelmaatschappij De Vlaamsche Ster gaf verleden zondag hare eerste vertooning van het tooneelseizoen. De Dronkaarddrama, door Van Kerck- hoven, en Schrik van Soldaten, blijspel met zang, door Kints, werden voor het voet licht gebracht. In al de plaatsen was men opeengetast als haringen in eene ton. De tooneelzaal was veel te klein om iedereen eene ordentelijke plaats te geven. Het puikste deel van onze bevolking was daar en allen hebben er zich van beloofd, want wat men daar genoten heeft is niet in woorden uit te drukken. De wakkere Sterrelingen hebben hunne goede faam hoog opgehouden.. De Dronkaard is een stuk van louter zedelijk gehalte, dat de dronkenschap be strijdt met al de rampen en al het zielewee, die er uit voortspruiten op eene diepin grijpende wijze ten tooneele te voeren. Het krioelt van roerende toestanden en treffende tooneelen, die een diepen indruk nalaten. Nooit zagen wij schooner stuk beter vertol ken. Mejuffer Z. Devers, met de rol van Elisabethvrouw des dronkaards, heeft meesterlijk gespeeld. Zij beleeft waarlijk de rampzalige toestanden, waarin zij zich bevindt en geeft dat alles weer, op eene manier, die de volmaaktheid nabij komt. Zij mag zich onbevreesd meten met de beste speelsters van beroep. Hare houding, taal en gebaren laten doorstralen, wat zij innerlijk gevoelt, wat in haar brekend hart omgaat. Mevr. Hebbelinck, met de rol van Mary, verliefde van Frans, vertolkte heel onge dwongen, natuurlijk hare mooie rol. Bloemen en kransen by hoopen voor die uitmuntende speelsters. De heer J. Rustinx, met de rol van Frans, zoon des dronkaards, is een vol leerd speler, die wel rol- en plankvast is. Hoe is 't mogelijk van al die verschillende toestanden zoo ingrijpend, zoo natuurlijk en zoo kundig weer te geven zonder een enkelen keer te falen l Hoe ongedwongen, zonder gemaaktheid, waren bij hem blikken, hou ding, taal en gebaren. Hij is een onovertref baar vertolker. De heer K. Deweerdt, met de rol des Dronkaards, was volop thuis in zijne moeilijke en lastige taak. Hij heeft ons eenen dronkaard geschetst, naar het leven genomen en is geen enkelen stcnd aan zijne taak te kort gebleven. Hij was niet te evenaren. De bijrollen werden op eene lof waardige wijze weergegeven door de heeren J. Ossieur, met de rol van verleider, A. Gilon, met de rol van baron Dessels, L. Vancampo met die van kroeghouder en G. Pottel met die van dienstknecht. Allen waren goed op de hoogte van hunne meer of min moeilijke rol en bewezen dat er in hun stofïe en aanleg genoeg is om goede vertolkers te worden. Overigens zij hebben opperbest de hoofdrollen komen steunen. Een gul en hartelijk bravo 1 voor al die knappe en ijvervolle spelers 1 Schrik tan Soldaten heeft voor doel te doen lachen, wat meer genegenheid voor de arme soldaten te doen ontstaan en breekt ook al eene heusche lans ten voordeele van den persoonlijken dienstplicht. Men heeft hartelijk gelachen, gelachen dat men schud debolde. Daarin hebben uitgemunt de dames Hebbelinck met de rol van Anna-Rose, pachteres en Z. Devers met die van Heieen, dochter, en de heeren K Deweerdt met de rol van Klepel, boerenknecht, J. Ossieur, met deze van Rochus, pachter, A. Gilon, met deze van Barabas, wachtmeester en J. Hustinx met die van Bruno, jonge lansier. Allen hebben om ter best hunne rol vervuld en even meesterlijk gespeeld. Ook kwamen er aan de toejuichingen om zoo te zeggen geen einde. Hartelijk proficiat voor die onbetaalbare vertolksters en vertolkers 1 Een welgemeend goedheil ook voor den heer M. Tasseel en zijne schaar uitstekende muzikanten, die zooveel bijdroegen om de tusschenpoozen te verkorten en te veraan genamen. Zij hebben hun deel bijgedragen tot bet zoo wellukken van die puike vertoo ning.Hulde ook aan den talentvollen tooneel- meester, heer K. Vermeulen, die met zooveel takt, zooveel zakenkennis en zooveel geduld werkt om onze tooneelisten op de hoogte te brengen, waar zij heden gekomen zijn. Hij verdient volop den grootsten lof. Een bewonderaar. Algemeene vergadering der action- narissen. van 6 November 1905. De obligatien nr« 61, 52, 96, 62, en 31, in de trekking uitgekomen, zijn uitbetaal- baar van heden af, bij M. A. Dechièver, ban kier, Meenenstraat te Yper. De Commissie, Op zondag 19 dezer, om 7 ure 's avonds, geeft deze maatschappij, voor de leden en hun huisgezin, een luisterlijk concert gevolg van danspartij. Verschfilige goede artisten zullen in dit feest optreden. Morgen zondag om 7 ure 's avonds geeft deze maatschappij in haar lokaal De Beurs, een luisterlijk concert gevolgd van dans partij, waarvan wij hieronder 't programma aan onze lezers mededeelen. 1" PARTIE. 1. Ouverture pour Symphonie. 2. Legons de Boxe, par la 2m* section. 3. Romance chantée par Mlle Z. Devers. 4. Barre fixe et pyramides. 5. Chansonnette, par M. Billioen. 2m« PARTIE. 1. Ouverture pour Symphonie. 2. Barres de fer, par la 1" section. 3. Duochantépr MlleZ. Devers etM. A. Maes. 4. Chansonnette par M. Billioen. 5. Série de poses plastiques. APOTHÉOSE, 3m# PARTIE. REDOUTE. Donderdag 16 November 1905 zullen wfj in onze stadszaal eene luisterlijke vertoo ning hebben, gegeven door eenen tooneel- troep, renende in belgie en frankrijk. 21 ar tisten en een orkest van tziganes, bestaande in pièce en 5actes de M. J. Lorrain au 2" acte. lierman Rigo et son orchestra de tziqanes Voorop. Geen twijfel of er zal veel volk naartoe gaan daar volgens men zegt, zelden zulke vertooningen te zien heeft. Bureel om 8 ure begin om 8 1/2 Prijzen der plaatsen 1* pl 2,50 tweede 1,25 derde 0.50 fr. Men kan voorop kaarten bekomen bij Ch. Degroote V. D. Peereboom plaats. Het onderzoek. Er komt geen licht in de zaak. Huiszoe king leidde tot geenen uitslag. Het parket is deze week afgestapt bij Mev. weduwe Louis Lecocq en is er van 3 tot 5 uren gebleven. Verscheidene personen werden ontboden en onderhoord, doch zonder uitslag. Een löjarig meisje, Irma D..., Verguld Konijnstraat, die bij Mev. Decocq gewerkt heeft, werd ook ondervraagd, doch het bleek dat niets tegen haar kan ingebracht worden en zij werd dus in vrijheid gesteld. Huiszoeking bij de ouders en bij den schoonbroeder van dit meisje, deed ook niets ontdekken. Men stal bij Mev. Decocq voor 30,000 fr waarden en juweelen. R. Verhaeren, 10 jaar oud, sprong op een beetwagen, zicht bevindend op den steenweg van Kemmel, viel en brak den arm. De knaap wordt in 't hospitaal verpleegd. Woensdagnacht ontstal men de konijnen bij Benort Casteleyn, der Pannenhuisstraat. Bij Chauvin Jan, steenweg van Dickebusch, geiukte 't niet, maar daar namen de dieven linnen mede. Schieting van 9 November 1905 Vandevijver A. 25 15 15 20 25 100 Burgho A. 25 20 15 15 25 100 Pinteion M. 25 15 15 15 25 95 Bartier Fl. 20 15 15 25 20 95 Froidure R. 20 25 5 25 20 95 Gaimant A. 25 10 5 25 25 90 Poelemans D. 20 15 20 20 15 90 Gruwez A. 20 20 15 20 15 90 Vermeulen H. 25 15 25 10 15 90 Maes M. 15 25 20 5 20 85 Butaye A. 15 20 15 20 15 85 Prijzen gegeven door den Voorzitter. Vogels, Hoogste vogel C. Houtekier. 1' vogel naar de kant A, Vandaele. 2* vogel naar de kant, C. Van Nieuwenhuyze. Hoepel. 1* middelbaar Van den. Hende Leop. I4 hoog Vermeulen H. I4 laag Van Nieuwenhuyze E. 2m4 middelbaar Fraipont M. 2ra4 hoog De Groote E. 2m* laag Weckesser M, 3m> middelbaar Lion Jean-Bapt. BURGERSTAND van den 3 tot den 10 November 1905. Geboorten. Morel Magdalena. Neerstraat. Decadt Omer, Dickebusch steenweg. Heekhout Leo, Meenen steenweg. Terlinck Hilda, Boterstraat. Didier Dionysia, Hondstraat. Deruyter Mauritius, Rijsel steenweg. Vanacker, Michaël, Korte Thouroutstr. Logier Gabriela, Paradijsstraat. Gryson Abdon, Dickebuch steenweg. Vancampo Maria, Oude Kleermarkt. Hoet Antonia, Neerstraat. Vandewynckel SuzannaOude Kleermarkt. Blondeel Valerius, St Jacobstraat. Huwelijken. Lomme Petrus, winkelknecht, en Teyte Emma, zonder beroep, beiden te Yper. Duplacie Camillus, landbouwer, en Callens Maria, zonder beroep, beiden te Yper, Boel Augustus, sergeant-major bij het 34 linie regiment, en Vlaemynck Alphonsina, zonder beroep, beiden te Yper. Sterfgevallen. Fossaert Fredericus, 77 j., zonder beroep, onhehuwd, Lange Thouroutstraat. Michiel Henricus, 45 jaar, metserdiender, echtgenoot Cardoen Rosalia, Klaverstraat. Steverlinck Carolina, 67 jzonder beroep, weduwe Verhulst Leopoldus en Steenwinkels Jacobus, St Jacobstraat. Rosoor Ursula, 86 jaar, zonder beroep, weduwe Tasseel Joannes, St Godelievestr. Pertry Ivonna, 1 jaar, Kemmelsteenweg. Schellings Antonia, 1 maand, Zonnebeke steenweg. Comptant. Comme la semaine dernière, le marché se montre simplement résistant. On s'occupe actuellement en Bourse de l'émission d'un certain tramway en Argen tine. Nous devons la vérité de dire que cette affaire ne rencontre ici aucun sympa thie. Pourquoi? II serait un peu long de l'explquer. A ceux qui vendraient s'y inté- resser, on conseille en génèral d'attendre quelque temps, qu'ils auront dans la suite l'occasion de rentrer dans la valeur bien en dessous du prix d'émissionque vos lecteurs en fassent leur profit. Lèt dessus continuous notre revue. Nos rentes et lots de villes ne presentent pas plus d'intérêt que précédem- ment. Nos banques se maintiennent sans rien de plus Aux chemins de fer les grandes lacs partent de l'avant et la fond. Congo se raffermit sur un bon bulletin de recettes pour octobre. Les Tramways de leurs cöté ont meilleure allure. La dividend Bruxel- lois k 757 1/2 les économiques k 785, le Florentins k 325, eet. sous en progrès. Un peu d'habitation en titres sidérurgiques en clóture. On se tasie en Cockerille en Halangy et en Providence. Au carré de charbonnages on a essoyé de créer un mouvement en Bois de St Ghislain, sur des bruits démentis prés que assitót. En valeur de zinc rien de particulier a signaler. Moins d'affaires en glaceries et en verreries. Les coloniales font même de relever maintenant que le rapport de la commission d'enquètent comme aux étrangères, les valeurs russes restent dis- cutées P. G F. Wij vernemen met genoegen dat de Ohlendorfl'sche opgeloste Peru Guano op de Wereldtentoonstelling te Luik den GROOTEN PRIJS behaald heeft. Het is niet de eerste maal dat eene derge lijke onderscheiding haar ten deel valt. Reeds in 1878 te Parijs, in 1880 te Brussel en op de Wereldtentoonstellingen van 1888 1894 te Antwerpen, bekwam zij alléén de hoogste belooning en is de toekenning van den GROOTEN PRIJS te Luik, er dus opnieuw een bewijs van, dat de hoedanigheid der Ohlendorff'sche opgeloste Peru Guano, zooals deze sedert meer dan veertig jaren verkocht wordt, verreweg de beste is. BALSAM, zuivere kinawijn, ver wekt eetlust herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan me.de. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH, mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55. Yper en. Waarom nog hoesten? Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoende is om den geweldigsten en gevaarlfiksten hoest te genezen. Al wie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wilt; dat is waarlijk eene goede borst remedie. 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM. May Libotte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen, en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. BISCUITS PAREIN, Antwerpen, Proeft Vieux-Liége. Voor de landbouwers. - De minister van financies heeft aan de bestuurders der be lastingen eenen omzendbrief gestuurd, waar door hij laat weten dat aan de landbouwers die verleden zomer hagelsschade hebben ge leden, eene vermindering zal toegestaan worden van de grondlasten voor al gevallen, waar de schade ten minste 80 t. h. van den Oogst bedraagt. De Beukelaer's Cacao. Best. Buurtspoorwegen - Eerlang zal de aanbesteding plaats hebben voor het oprich ten der noodige gebouwen te Dixmude en Merckem, voor de fijn Dixmude-Yper-Pope- ringhe. Deze werKen zijn geschat op 189, 431 fr. Bentley's Extra Stout B. Y. B. Agent Bailleul Heugebaert. Automobielrijder veroordeeld. De kleinzoon van den heer Vanderbilt, die nabij Parijs een 10-jarig meisje verpletterde, s veroordeeld tot 3 maanden gevang, 600 fr. boete en 20.000 fr. vergoeding. De Beukelaar 's Hopjes ZIE ONZE PREMIE C14 Bovril Brussel. -cssm a a r-irïrmi.i ra* a o«M fT-'i' MEEST GEZOCHTE SS5* «rest. r-JWcretwt: i t j i

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 2