REPETITION-CONCERT 1 ELROSE Vlaamsch Tooneel. WRO ETERS, Maatschappij de Onvermoeibaren. Liberale Jonge Wacht Oud-Pompiers. Maatschappij Burgerwacht. Koninklijke maatschappij Kruisboogschutters. XJzerenweg. N ieu wj aargkaartj es. BERICHT. Burgerstand van Poperinghe. HAAR HERSTELLER Verschillige tijdingen. a Sm 1 K J. 1. zoDdag bood de moedige Vlaamsche Ster hare 2e vertooning aan de Ypersche bevolking. De stedelijke tooneelzaal was veel te klein en ve en zijn moeten onverrich- terzake huiswaarts keeren, omdat er geen enkel plaatsje meer beschikbaar bleef. In de deuren stond men op stoelen en trappen om toch iets of wat te zien. En heel die opeen- geperste massa vermaakte zich dat de stuk ken in de geburen vlogen. Wat men er ge lachen en genoten heeft zal wel niet te beschrijven zijn. Werden voor het voetlicht gebrachtDe Liefde op 30 sporten, blijspel met zang in een bedrijf door G. De Lattin, een lief brokje, dat tot strekking heeft de jonge deernen op hare hoede te stellen tegen vrijers, die er gens uit de lucht vallen en die soms verko zen worden boven een knappen jongen, die haar oprechte liefde toedraagt. Het heeft veel en hartelijk doen lachen. De heer L. Van Gampo, met de rol van Pieterschilder, was heel en al op de hoogte zijner taak. Zijn spel is natuurlijk en ongedwongen, zijne taal zui ver en duidelijk en zijne gebaren afgemeten naar de toestanden. Hij doet veel vooruitgang in de kunst en zal het verre brengen. De heer K. Deweerdt, met de rol van Wannes, smid, heeft evenals altijd meesterlijk ge speeld. Zijn lof is niet te maken meer, 't is gekend van over lang. Jufvr. Z. Devers, in de rol van Triene was onbetaalbaar. Zij is eene gevierde en volleerde speelster. Ook werden alle drij meermaals warm toege juicht en terecht. Daarna volgde Eet Rouwkleed, drama in een bedrijf door N. De Tière. Dat mooi stuk je krioelt van roerende tafereelen, die op het gemoed diep iügrijpen en er onuitwisch- bare sporen nalaten. Jufvr. Z. Devers was onberispelijk in de rol van Dora. Zij be leefde oprecht de moeilijke toestanden,waar in zij verkeerde en wist alles zeer goed weer te geven. De heeren J. Hustinx, met de rol van Rafael binder, verleider, en J. Ossieur met die van Gieten, tooneelliefhebber waren goed op de hoogte hunner rollen en hebben ze dan ook vertolkt op eene wijze, die de moeilijksten voldeed. Het zijn twee knappe vertolkers. Maar wie de kroon spande was wel A. Gilon, in de rol van Fritz Werner. Hij was in de laatste tooneelen vooral su bliem. Nooit zagen wij zulke moeilijke en lastige rol beter vertolken. Welke houding Welk gevoel! Welk roerend spel! Hij heeft bewezen dat de moeilijkste rollen in zijn be reik liggen en dat hij nevens de beste optre den mag. Dank aan die schrandere speelster en spelers heeft het stukje een ongehoorden bijval gehad. Aan de toejuichingen kwam om zoo te zeggen geen einde. Nu was het de beurt aan De Violier, blij spel met zang in een bedrijf door HVan Peene. Daarin hebben uitgemunt Jufvr. Z. Devers, in de rol van Anna, de heeren K. Deweerdt, met die van Baltus; J. Hustinx, met die van Baas Lemmen, A. Gilon, met die van Willem Ogier en J. Ossieur, met die van Gielen. neef. Allen hebben hunne rol opper best weergegeven en heel de zaal verrukt over hun natuurlijk spel. De kostumes wa ren frisch en prachtig en verhoogden den luister van 't stuk; de figuratie was goed en bracht ook wat bij aan den ongehoorden bijval, dien de weergalooze tooneelisten te beurt viel. Het orkest speelde, in de tusscbenpoozen, onder de leidi g vau den talentvollen be stuurder, heer M. Tasseel, eenige fijne brok jes, die volop in den smaak der toeschou wers vielen. Het smaakte naar den trog om nog, vriend Marcel. Het was, in een woord, eene mooie, ge notvolle vertooning, die allen ten volle be vredigd heeft en die de goede faam der Ster hoog ophouden zal. Eere en hulde aan den zoo vernuftigen als onvermoeibaren tooneelmeester, die zijne tooneelisten op eene hoogte heeft weten te brengen, die weinig maatschappijen ooit be reiken zullen. Eere en dank aan allen Remo. Wij vernemen reeds dat de 3e vertooning vastgesteld blijft op Zondag 7 Januari 1906 en dat zij bestaan zal uit *t Is uit lieide blijspel met zang in een bedrijf, door Teirlinck-Styns drama in 3 bedrijven, door Palmer Pütman. 't Zal dus weer iets puiks zijn en van lekt mijn lipje. Geen wonder dus dat iedereen naar de Vlaamsche Ster wil. Daar krijgt men immers iets te genieten, dat de moeite waard is De zaal zal weer veel te klein zijn, hoort ge Wie een abonnement nemen wil wende zich tot den heer K. Deweerdt, Rijselstraat, 59 ter stede. Zondag 24 dezer om 7 ure 's avond, geeft deze maatschappij in haar lokaal De Beurs, een luisterhjk concert, gevolgd van dans partij, gezien de aantrekkelijkheid van 't programma zal er zonder twijfel zooals gewoonte veel volk zijn. Ziehier 't programma V' PARTIE. 1. Ouverture pour Symphon 2. Leqons de Boxe, (2e serie par 2e section). 3. Entrée comique des frères Rosseel. 4. Ghansonnette par M. Bilioen. 5 Le Triomphe de l'hypnotisme Pantomine 2me PARTIB. 1. Ouverture pour trompettes. 2. Barres paralelles et pyramides. 3. Chansonnette par M. Bilioen, 4. Série de poses plastiques. APOTHEOS E. 3me PARTIE. REDOUTE. Gedurende gansch 't concert zal de Sym- phonie onder 't bestuur van M. Tasseel, de schoonste stukken van zijn repertorium uitvoeren. Hoop in de Toekomst Yper. Maandag 25n dezer geeft deze maatschap pij een luisterlijk KERSTFEEST aan de kinderen harer leden, in de zaal der Oud- Pompiers. Van 2 uren af zal de zaal open zijn en ten 2 4/2 uren stipt zal het feest beginnen waar van hieronder het programma. PROGRAMMA. 1. Openingstuk voor symphonic. 2. La Neige, Romance door A. M. 3. Séance récréative de haute presti digitation de Magie et d'Illusion, par le Professeur A. MÈLINB. Programme. Muziekstuk voor piano door E. V. Gebarenspel Le Triomphe de l'hyp notisme door de Turnersmaatschap pij - LES INFATIGABLES KERSTBOOM. Uitdeeling der geschenken. 4. 5. 6. Zondag 31 dezer, om 7 ure 's avonds geeft deze maatschappij in haar lokaal een luistei- lijk Concert gevolgd van danspartij, met de medewerking van M. BURTON, prestidigi- tateur, feest welk aan de leden de gelegen heid geeft, eenige aangename uurtjes door te brengen, en met middernacht aan elkeen de gelukkige wenschen toe te sturen. Ziehier het programma van het feest PROGRAMME. 1. La Mattchiche, marche espagnole 2. Le Paludier du bourg de Batz ouverture, Lefèvre. 3. Introduction et choeur d'Ham let, A. Thomas. 4. Fantaisie Ballet. Montaigne. 5. Route d'Alsace, polka, Kakoski. 8 H. 2° Partie. M. BURTON La Magie au XXme siècle Prestidigitation et magie moderne en 11 tableaux. 1. Autour du monde. 2. Le Roi des Grecs. 3. Le flambeau magique. 4. Une page d'histoire. 5. Le coffret de Cagliostro. 6 Un verre d'eau s. v. p. 7. Souvenirs Chinois. 8. Russes et Japonnais. 9. De Madrid en rapide. 10 Une métamorphose instantanée. 11. D'OU GELA VIENT-IL (apparitions merveilleuses). 10 II. REDOUTE. Schieting van 21 december 1905. Tir réduit. Froidure R. 25 25 25 15 20 110 Salomé A. 20 25 25 15 20 105 Dehollander H. 45 20 25 20 20 100 Gaimant A. 15 15 15 25 20 90 Burgbo A, 20 15 15 20 20 90 Maes M. 15 10 25 10 25 85 Fol J. 10 15 20 25 15 85 Schieting van Woensdagj20 decern. Schüting gegeven door deu Oonaétabel. 1. I9 hoog getalBrunfaut A. 2. 2e Paerne Ch. 3. 1" Laag getal: Vandaele A. 4. 2e Podevyn A. 5. Middelbaar getal: Thirifays X. De schieting vau Maandag 25 December zal geene plaats hebben. FoPERINGHE. Cercle Musical LA PHiLHARMONIE du 29 Décembre 1905. PROGRAMME. 1. Köningsmarsch E. Van Elslande. 2. Ouverture du Cheval de bronze Auber. 3. Valse lente E. Agniez. 4. Fantaisie sur La Juive Halévy. 5. La Mattchiche, marche Espagnole E. Borel. 6. Don Sébastien, Fantaisie Donizetti. 7. Goldener-Hochzeits, suite de Valses C. Faust. 8. Marche avec trompettes et tambours E.Van Elslande, BALSAM, zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, mil- lioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verbazend veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo snel mogelijk ter bestemming aankomen, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de post kantoren of aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw om bonden: het eene bestaande uit de kaartjes voor de stad of het postkanton, het andere uit die voor elders. Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaar de verzending van prospec tussen, prijslijsten, omzendbrieven enz. te staken. De ka rtjes gaans-keerend den Zaterdag genomen zijn goed tot Dinsdag avond, den Zondag morgend g<- <>m m, tot den Woens dag avond. De Staat geeft geene Kerstdag geschenken zooals de fransche compagnies. BURGERSTAND van den 15 tot den 22 December 1905 Geboorten. Vanhove Andreas, Blindenliedenstraat. Vanthourenhout Eugenia, Meenensteenw. Garreyn Maria, Dickebuschsteenw. Jacques Blanca, Paddepoelstraat. Dethoor Ivonna, Mondstraat. Dethoor Anna, Mondstraat. Laseure Everardus, Korte Thouroutstr. Knockaert Camillus, Eigenheerdstraat. Vangheluwe Hieronyntus, Lombaardstr. Burggraeve Antonia, Neêrstraat. De Roo Michaël, Mondstraat. Huyghebaert Robertus, Boterstraat. Lamaire Alicia, Dixmudestraat. Fretin Rogerius, Kauwekijnstraat. Huwelijken. Litière Camillus, werkman aan den tele graaf, weduwnaar van Verkamer Julia, en Denil Julia, zonder beroep, beiden te Yper. Meulevaeter Gustavus, zonder beroep, en Hondeghem Georgina, werkvrouw, beiden te Yper. Deuly Petrus, politieagent te Schaerbaek en Goethals Joanna, modewerkster, te Yper. Sterf gevallen. Verslyp Prosper, 58 j, daglooner, echtge- noote van Vandewoestijne Adelina, Eigen- heerdstr. Baillieul Maria, 84 jaar, weduwe van Ver- beke Desiderius, Bollirigstraat. Boute Petrus, 66 j. zon.ler beroep, weduw naar van Bollaert Amelia, echtgenoot van Forrez Amelia, Dixmudestraat. Platteeuw Aloisius, 25 jaar, landwerker, ongehuwd. Lange Thouroutstraat. Rooms Joannes, 83 jaar, zonder beroep Dixmudestraat. Decrock Mauritius, Kalfvaart. Het bureel vau den burgerlijken stand zal open zijn: de Zondagen 24 en 31 December van 11 tot 12 ure; de Dinsdagen 26 Decem ber en 2 Januari van 9 tot 11 ure. Van den 9 tot den 22 December 1905. Geboorten. Goudeseune Victor, wijk A. Theeten Ernest, wijk A. Deraeve Julien, wijk E. Vandevyver Juliana, Goudenhoofdstraat. De Gruyter Albert, Duinkerkestraat. Pyck Madeleine, wijk B. Druant Julien, Veurnestraat. Deroo Maria, wijk B. Huwelijk. Jules Heron, zonder beroep, weduwenaar van Philomene Caesteker en Juliana Ver- haoghe, weduwe van Karei Boddin. Sterfgevallen. Haelewijn Barbara, 81 j zonder beroep, echtgenoote van Livin Rosseel, wijk G. Devolder Euphrasie, 48 j., huishoudster, weduwe van Henri Verwaerde, Gasthuisstr. Devos Jules, 62 jaar, brouwer, echtgenoot van Emiliana Vanderheyde, Veurnestraat. Huwelijksbelofte. Camiel Boudry, schilder, weduwenaar van Mathilde Lebbe en Maria Thevelin, weduwe van Henri Gordonnier. ifBff-iv Te bekomen bij M. Raym. QMMESLAGH, mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55. Yper en. ELIXIR D AN VERS stilt maag en buikpijn. Waarom nog hoesten? Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pralere altijd vol loenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten EN Une singulière faqon de liquéfler l'argent. L'Ombrelledrolatiqueet le Mouchoir Caméléon, Un Voyage A travers l'Impossible. (Surprises.!. Le Son Volatif, inétamorphosés en Le Tambourin magique. La Fête des Nations, apparition de plus de20ü0 drapeaux. D'Ypres a Bruxelles en 3 secondes. Le Croffret de cristal et la Balie d'Enfant, Le Grand Fantastique Photographe; Bté S. G. D. G. Le Verre, Le Foulard, et la Pièce: (3 difficultés). Le Chapeau inépuisable de l'Impossibiliste (A. Méline). La moisson des roses... 1. 2. 3. 4. 5. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 7 H. ler PARTIE. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, wit of verkleurd haar reinigt de kruin, verwi ert het scidn en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. teiKfi»**»# mmvprtnvv: ustu

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 2