STADSNIEUWS. Le Train du plaisir Les joies du foyer Estaminet Au Congo N ieu wj aaravondfeest bij de Oud-Pompiers. Dieften. Nog eehe diefte met inbraak in eene kerk. Benoemingen in 't leger Ylaamsche Ster. WROETERS, Theatre Francais. Tournee Frederic Achard. Tournée Edmond Souche. Boter. Maatschappij Burgerwacht. Koninklijke maatschappij Kruisboogschutters. BERICHT. Burgerstand vau Poperiughe. Bourse de Bruxelles. alhoewel vrije burgers en ambtenaars, enz. dit doen om hunnen toestand te verbeteren. Allo, M, de minister, allo, heeren volks vertegenwoordigers en senators, die door sneeuw en regen niet moet loopen om 2fr 50 te wianen, ondersteunt de briefdragers. Ver betert het lot der kleine bedienden. STAD ÏPER QUARTIRR DU COMMERCE. De prijskamp, voor gouden damen- orlogie, schoone pijp, wekker enz, zal plaats hebben op Zondag 14n dezer van af 3 ure 's namiddags. De prijzen zijn te zien in voor noemde herberg. Even als alle jare, sedert hare stichting, gaf de maatschappij der Oud-Pompiers een schoon en vermakelijk feest ter gelegenheid der nieuwjaaravond. Het muzikaal programma, dat 5 nummers bevat, werd volgens gewoonte met veel kunst uitgevoerd. M. H. Moerman haalt eere van zijne muzikanten en zijne pogingen werden steeds met den besten uitslag be kroond. Wij zullen ons bepalen met te zeggen dat alles opperbest was. Toejuichingen ontbraken er niet. Na de tusschenpoos, waren ai de muzi kanten, Oud-Pompiers en Commissie op het tooneel vergaderd, de komst van M. Moer man verwachtende, toen op eens de Voor zitter M. Brunfaut, met M. Moerman de zaal binnentrad, speelde 't muziek de braban- conna, zij begaven zich op 't tooneel waar M. E. Degroote als 't oudste lid, in naam der muzikanten, pompiers en commissie een lofrede uitsprak en hem een prachtig kunst werk overhandigde. Achtbare Bestuurder, Tien jaren zijn heengevlogen, sedert den dag dat gij op u de moeilijke taak naamt de aloud bekende harmonie der Oud-Pom piers te besturen. Tien jaren zijn heengevlo gen dat gij u van die lastige taak ter groote voldoening van allen zoo meesterlijk wist te kwijten, om den goeden faam dezer schoone maatschappij in stand te houden, ja zelfs te vergrooten, en van dezelve eene harmonie te maken die van den vreemde, om haar talent naar waarde geschat wordt, en ongelukkiglijk in hare eigene stad om hare rechtzinnige liberale strekking met minachting bejechend wordt. Ja, achtbare Bestuurder, ik gevoel al de snaren van mijn muziekaal hart van zalige aandoening trillen, omdat ik het geluk heb, als oudste lid, de tolk te mogen wezen van al mijne ambtgenooten, om u in name van al de leden der maatschappij der Oud-Pom piers eene openbare hulde van innige dank baarheid te bewijzen, voor den iever welke gij onophoudelijk aan den dag legt tot den vooruitgang van een muziekkorps waarop gij met hoogmoed moogt nederzien. Aanvaard dus, achtbare Bestuurder, in name van ons allen dit geschenk, hoe ge ring ook, doch u van harte aangeboden voor bet goed dat gij in ons midden gesticht hebt, en als zoete berinnering van den heuchélij- ken dag op welken gij voor de eerste maal de Pompierszaal betradt, tot den roem en de grootheid der liberale harmonie der Oud- Pompiers. Lang leve dus onze goede Bestuurder Mijn heer Hendrik Moerman. M. de Voorzitter nam het woord om in name van gansch de maatscnappij M. Moer man te bedanken voor zijne bereidwilligheid en de moeite welk hij zich geeft om de maatschappij in bloei en stand te houden welke zij in de kunstwereld bekomen heeft. M. Moerman zeer aangedaan bedankte in weinige woorden de leden van 't muziek, pompiers en commissie, en beloofde altijd te werken voor het welzijn en den vooruit gang der maatschappij. (De zaal donderde van handgeklap). Het kunstwerk in bronze verbeeld de mu ziek en is zichtbaar aan de vensters van 't bureel van dit blad. Het tweede deel was de beurt van M. A. Burton, goochelaar. Hij heeft er een handje van om eene volle zaal gedurende eenige uren bezig te houden en hartelijk te doen lachen. Het dansfeest dat op deze klucht volgde en ten 10 1/2 ure aanving, was zeer levendig want sedert lang hebben wij zooveel volk in de zaal niet gezien. Het werd voor een korten tijd onderbroken wanneer de klok middernacht sloeg. Als bij tooverslag werd de dans opgeschorst, dansers en danseressen vlogen naar hunne bloedverwanten, vrien den en kennissen, wenschten hun een gelukkig nieuwjaar. Dan hernam de dans tot in de kleine uurtjes. Eere aan de Commissie, wij wenschen het nog vele jaren te mogen beleven. P. Maandag avond omtrent 6 ure zijn er dieven die hebben willen inbreken bij M. C. Giller-Ghekiere, St. Maartens Nieuweg. De deur niet kunnende open krijgen hebben zij de vensterluiken doen open springen. Eene ruit werd daardoor gebrokeD, die nog gerucht maakte, waardoor de geburen bui ten kwamen, en alzoo de dieven deden vluchten. De politie is op zoek der kwaaddoeners, 't is te hopen dat zij er in zullen gelukken ze te vatten. Dezen keer is 't io Sint-Jacobskerk waar heiligschendende dieven in de nacht tusschen donderdag en vrijdag bezig geweest zijn. Aan den noordkant van de koor was een venster raam in lood werk ten grooten deele uitge broken en daartegen stond de dubbele ladder, uitgehaald achter het boog altaar. Waar schijnlijk zijn de dieven langs daar wegge vlucht. Op het hoogaltaar waren voetstappen op de linnen dwalen, en de kroon van den troon lag er op met het kruisken er af. Daar overal bij lagen solferstekjes. Aan het altaar van het Allerheiligste waren de twee zilveben «branchen» en nog andere zilveren versier sels afgerukt, doch men heeft deze voorwer pen gevonden bij het beeld der H. Anna. De zilveren paternoster van het beeld van O. L. V. van den Rozenkrans, een oud stuk van weerde, is verdwenen, alsmede de kunstige zilveren lelietak met de kroon van het beeld van den H. Antonius. Twee oude kostelijke lichters, die aan het Missiekruis vast waren, zijn ook weg. Verders, buiten een vijftal, zijn al de offerblokken openge broken en geroofd. Zooals in St- Maartenskerk hebben de dieven al de zilveren exvotos medegenomen. Om hun werk te kunnen verrichten hebben zij kostelijke voetstukken geschonden, beel den verplaatst en menige voorwerpen be schadigd. Het parket is vrijdag morgend ter plaats geweest. Bij Koninklijk besluit van 26 December 1905 hebben de volgende benoemingen plaats gehad Bij het paardenvolk. MAJOORS. M. Jonker, A. F. M. G. Iweins, kapitein commandant bij het regiment der gidsen, staf adjunct. M. H. A. J. Deleuze, kapitein commandant bij het 3" regiment landers. Morgen Zondag 7 Januari geeft deze maat schappij hare derde vertooning bestaande uit de volgende stukken 't Is uit liefde blijspel met zang in een bedrijf, door Teirlinck-Styns drama in 3 bedrijven, door Palmer Putman. 't Zal dus weer iets puiks zijn en van lekt mijn lipje. Geen wonder dus dat iedereen naar de Vlaamsche Ster wil. Daar krijgt men immers iets te genieten, dat de moeite waard is. De zaal zal weer veel te klein zijn, hoort ge? Wie een abonnement nemen wil wende zich tot den heer K. Deweerdt, Rijselstraat, 59 ter stede. Bureau ét 7 h. Rideau it 7 1/2 h. Vendredi 12 Janvier 1906, la tour- née FRÉDÉRIC ACHARD vient nous donner une représentation extraordinaire composée de deux grands ouvrages vaudeville en 4 actes de MM. HENNEQUIN, MORTIER et Sl ALBIM. Pièce gaie, spirituelle et honnêtece n'est qu'un éclat de rire du commencement k la tinc'est partout le vrai comique, celui qui jaillit des situations qui sont inénovrable et qu'on ne peut raconter, point d'équivogue, égrillardes, point de mots double entente, enfin on peut mener les jeunes filles a ce spectacle. comédie en 3 actes de M. MA.URICE HENNEQUIN. Cette pièce, dont l'intrique est des plus nouvelles et dans laquelle, en dehors des situations qui se succèdent normalement, l'auteur a semé k pleines mains les réparties les plus spirituelles et les plus gaies, mais toujours marquées au coin du meilleur goüt. En un mot.soirée exceptiormelle, k laquelle petits et grands, jeunes filles et jeunes gens peuvent assister en toute sécurité. Prix des places lr« 2 fr. 50 2° 1 fr. 50 3e 50 c. On peut se procurer des cartes l'avance chezTh Degroote, PI. Vandenpeerebsom. M. SOUCHE ex-artiste du Théütre des Folies-Dramatiques, nous prie d'annoncer a nos lecteurs, qu'il viendra prochainement avec sa troupe, donner sur la scène du Thé&tre d'Ypres une seule représentation de deux grands chefs d'oeuvres. 1° SAPHO, pièce en 5 actes d'ALPHONSE Daudet, noire grand Maitre, auteur de l'Arlésienne. SAPHO, est un des plus grands succès du théétre du gymnase, pouvant rivaliser avec le Maitre de Forges pièce du même théétre, et son succès a été consacré par plus de 300 représentations consécutives. 2° LE DÉPUTÉ DE BOMBIGN AC comédie-vaudeville en 3 actes de A. Bisson, l'auteur des Surprises du Divorce et du Contröleur des Wagons Lits. Dans un prochain article nous donnerons tous les détails sur cette intéressante représentation. In den loop van het jaar 1905 is er in de botermarkt te Yper 802,828 kilogr. boter verkocht geweest, eene vermeereering van 2,550 kil. dan in 1904. Schieting van 4 Januari 1906. Schieting naar de kartons SaloméA 25 20 25 15 15 100 BurghoA. 20 15 25 20 15 95 Lesaffre Paul 15 15 10 25 25 90 Dehollander H. 15 15 20 20 20 90 Fol J. 25 05 25 25 10 90 Masschelein 10 15 20 10 25 80 Maes Maurice 10 15 20 20 15 80 Pintalon M, 15 20 20 05 15 75 Schieting van Maandag 1 januari Naar de vogels ie Vogel Van Nieuwenhuyze Cyrille. 2' Vogel Pinteion Félix Den ondergeteekenden EUff» LE Dumoulin maakt het pupliek bekent dat hij van heden af geene schulden meer zal erkennen die zouden gedaan zijn door zijne huisvrouw Silvie GALLENS. Yper, 3n Januari 1906. EMILLE DUMOULIN. BURGERSTAND van den 29 December tot den 5 Januari 1906. Geboorten. Poot Albertus, Bukkerstraat. Dehuysser flierronymus, Zonnebeke steen weg. Barbry Ida, Kanonstraat. Huwelijk. Sauvage Desiderius, hovenier te Waasten en Liebaert Leontina,, onderwijzeres, ta Yper. Sterfgevallen. Parret Emillius, 46 jaar, leeraar in Staats middelbare school te Kortrijk, ongehuwd, Mondstraat Beele Theophilus, 68 jaar, gepensionaeerde ontvanger der belastingen, weduwnaar van Spruytte Judith, Rijselstraat, Decruyenaere Adolphina, 73 j, klooster linge, Bollingstraat. Buseyne Palmyra, 11 maanden, Korte Meerschstraat. Dedecker Arnoldus, 3 jaar Dixmudestr. ELIXIR D'ANVERS stilt maag en buikpijn. Van den 29 December tot den 5 Januari 19o6 Geboorten. ClaeysAlix, Wijk K. Ingelaere Daniel, Noordstraat. Laconte Alix, Casselstraat. Laconte Agnes, id. Lebbe Maria, Wijk D. Artois Alois, Yperstraat. Gadeyne Martha, WijK. G. Merlevelde Remi, Wijk E. Sterfgevallen. Foutreyn Arnold, 83 j. z. b. weduwenaar van Joanna Gruwier, Boeschepestraat. De Gruyter Albert 15 dagen, Duinkerkstr. Titecs Pieter, 64 j. z. b. echtgenoot van Horlense Christiaan, Tiengebodenstraat. Gantois Antion, 2j. Priesterstraat. H uwelij ksbeloften. August Coevoet, iandgebruiker en Mat- hilde Vitse zonder beroep. Jules Soenen, landbouwer en Emma Leu- rydan, landbouwster. Leon Braet, marktkramer en Georgine Haupie, zonder beroep. BALSAM, zuivere kinawijn, ver wekt eetlust. Comptant. Les fêtes sont passées et chacun se remet au travail; les dernières séances de Bourse laissent ainsi fort bonne impression. Espérons que les quelques mou- vements de reprise signalés jusqu'ici s'accen- tueront rapidement. De la fermeté du cóté des rentes et lots de villes ainsi que de celui des obligations in- dustrielles. Les actions de banques repren- nent vigueur également. II y a du mieux notamment en divid. Outre Mer 105 en Barsque Nationale a 4575 et en Sté générale 3830. Du calme au coin des chemins de fer. La food. Congo a 4290 et les grands Lacs k 299 1/2 sont en belle posture. Les tramways se sont, en somme, fort trés comportés. On s'est relevé k 750 en divid. Bruxellois i 792 1/2 en Economiques, Les Buenos Ayres qui viennent d'être intro duit la cote sont visiblement discutés, ce qui ne doit pas étonnè après ce qu'on en a dit. En valeurs si dérurgiques les tendances sont également excellentes. On remonte A 380 1/2 en Espéraoce Longdoz et a 1515 en Ougrée. Les titres charbonniers sont des mieux disposés. On passe a 752 1/2 an Char- bonnages Beiges et a 1490 en Petite Bac- nure. On progresse aussi en valours de zinc. En titres de glaceries nous ne voyons rien de bien particulier. Dela fermeté en titres EN

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2