NIEUWKERKE. STADSNIEUWS. ZWARTE GRIET Algemeene vergadering Algemeene vergadering. Openbare vergadering Openbare voordracht De Liberalen willen algemeen stemrecht. Kiezers, bidt. De Liberalen willen verplichtend onderwijs. I)e werkmanspensioenen in Frankrijk. Uit Lens. Liberale Associatie. Liberale Jonge Wacht. ZONDAG 1 APRIL 190 6, De heeren kandidaten en de heer Advokaat La- heyne zullen er het woord voeren. Liberale Jonge Wacht. Pol ANRI van Gent CNUDDE van Synghem. De Liberalen willen meer scholen en min gevangenissen. Vlaamsch Tooneel. Een solo slim Keuringen en prijskampen voor stieren en prijskampen voor koeien en vaarzen. Koninklijke maatschappij Kruisboogschutters. Wat men in Yper gelooft. Wat ook het besluit der Christen Demo craten weze, wij gelooven ie mogen verze keren, dat de Liberale Arrondissementsbnnd op 2n April zal overgaan tot de aanduiding harer kandidaten, geheel de verantwoorde lijkheid vaa den toestand latende aan de onhandelbaarheid en den onwil der hoof den van de Christene Volkspartij, welke, indmn zij alleen ten strijde trekken, voor zeker den 27n Mei door het grootste deel hunner kiezers niet zullen gevolgd worden. Onze goede klerikalen, die kost wat kost, aan het roer willen blijven, en ten strijde trekken zonder programma, die gansch verdeeld zich voor get kiezerkorps voorstel len, hebben eene laatste redplank gevonden, welke zij over hunne zinkende partij pogen te werpenbidt, broeders, roepen zij het volk toe Bidt broeders, roepen de bisschoppen, opdat God het land behoede tegen de aan vallen der vijanden van het katholiek geloof! Bidtwerklieden Opdat de rijken drie stemmen mogen blij ven behouden, en gij er maar eene hebt. Bidt, werkvolk Opdat de belastingen op de levensmiddelen niet zouden afgeschaft worden. Bidt, huisvaders Opdat uwe lievelingen zouden mogen ver- stooten blijven van alle onderricht, en in de gevangenissen hunne levensdagen zouden mogen slijten. Bidt, herbergiers Opdat het vergunningsrecht mogen behou den blijven. Bidtlandbouwers Omdat men de grondlasten niet zoude verminderen en dat men de konijnen niet zoude vernietigen zonder gevangenis en boet. Bidl, pachters Opdat uwe pachten mogen verhoogd wor den en opdat uwe verzekeringspremiën behouden blijven. Bidtoude werklieden Opdat da liberalen u geenen frank dage- lijksch pensioen zouden geven, maar opdat gij u met 9 centen zoudt vergenoegen. Eindelijk, broeders, bidt en bidt veel, en stemt voor de Liberalen De klerikale bladen, die Frankrijk willen doen doorgaan als het ongelukkigste en armste land der wereld, stoeffen gedurig op het pensioen onzer Regeering van 9 centen daags aan de afgesloofde werklieden. Meer malen hebben ze willen doen gelooven dat Frankrijk nooit een pensioen zou verleenen aan zijne werkers. Thans is in de Fransche Kamer die wet op de pensioenen gestemd. Het minste pen sioen zal 360 fr. gedragen maar het gemid deld pensioen zal 407 fr. bereiken. Meer dan 3 miljoen werklieden zullen dit pensioen genieten, dat de noodige som van 1 miljard 200 franken zal bedragen. Dat is meer dan 9 centen daags, niet waar Maar 't is waar, in ons land geeft men het geld liever aan de schatrijke kloosters, aan de vreemde paters en nonnen. Eerstdaags zullen onze Belgische werk lieden ook dergelijke wet genieten. Vrijdag morgend zijn er nog 14 mijnwer kers uit de mijnen opgehaald nog levende, gaaf en gezond. Zij zijn 19 dagen opgesloten gebleven en hebben geleefd met de haver en het hooi der peerden en met alles wat hun onder de handen kwam. van 't Arrondissement. ZONDAG 1 APRIL 190 9, om 3 uren 's namiddags, voor de leden. om 6 ure 's avonds ZONDAG 8 APRIL 190 0, om 3 uren 's namiddags, bij de Weduwe CLARYSSE, Café de la TETE IT ARGENT» YPEIt. ZONDAG 8 APRIL 1906, om 3 uren 's namiddags OVER HET VERPLICHTEND ONDERWIJS door de heeren EN Ingericht met medehulp van den Bond voor het Onderwijswaarvan M. Buis, oud-Burgemeester van Brussel,voorzitter is. Le Cycle Club Yprois chargé par les délégués des diverses sociétés de la Ville d'organiser una collecte au profit des victimes beiges de la Catastrophe de Courrières et des sinistrés des inondations de Belgique, l'hon- neur d'informer ses concitoyens que mes sieurs les quêteurs out recuelli la somme de 2704 89 fr, li a été décide entre ces collecteurs que cette somme serait envoyée au Comité de la Presse Bruxelloix formé sous la présidence d'honneur de S. A. R. le Prince Albert de Belgique, avec prière de tenir compte de la destination spéciale ci-dessus mentionnée. Le Cycle Club Yprois trés reconnais- sant de l'accueil sympatique qui a été fait k ses délégués, remercie vivement la popula tion Yproise du magniflque élan de charitó qui s'est manifesté dans toutes les classes de la Societé. Destination de la collecte Aux families des pècheurs d'Ostende 100,00 Aux families des mineurs 1 ielges de Courrières 204,89 Aux inondés du Hainaut 500.00 Aux inondés, Province d'Anvers 700.00 Aux inondés, Fiandre Orieniale 1200.00 Fr. 2704.89 Op Dinsdag 3" April, geeft de koninklijke tooneelmaatschapdij De Kruisbroeders, van Kortrijk op den stedelijken Schouwburg van Ypereene buitengewone vertooning van drama in zes bedrijven, door Rosier Faassen. Het is een der schoonste drama's, die ooit geschapen werden, vol roerende toestanden en diepingrijpende tafereeleo.üë Kruisbroe ders vormen e&ao groeg tooneelisten, echte kunstenaars, heel en al op de hoogte hunner taak. Men mag dus verzekerd zijn dat Zwar te Griet opperbest zal vertolkt worden en dat wij daar de gelegenheid zullen hebben eene vertooning bij te wonen, die onder de genotvolste mag gerangschikt worden. Het lijd dan ook geen twijfel dat de liefhebbers talrijk zullen opkomen om er van te genieten Niemand zal het zich beklagen, hoor Prïjzen der plaatsen: 1" 2 frs.2® 1 fr. en 3e 0,50 fr. Kaarten op voorhand te bekomen bij den heerTh. De Oroote, Vandenpeereboomplaats. in Den Casino te Yper. Dinsdag avond 27" dezer, is er bij d'heer Jules Oouwy een solo slim gespeeld geweest door vrouw Maibrancke-Hallynck. Waren de drie andere spelers: Vrouw Jules Oouwy en heeren Théophile Vandenberghe en Con stant Malbrancke. Gehoord het verslag van den H. Verhaeghe afgevaardigde; Besluit Verdeeling der provincie in land bouwstreken en omschrijvingen Art. 1. Voor de keuringen en prijs kampen van stieren, alsook voor de prijs kampen van koeien en vaarzen, ingevolge de verordening tot verbetering van het run- derras, in 1906 te houdeü, is de provincie verdeeld als volgt Hoofdpaats der streek: Yper 12e omschrijving, Hoofdplaats: Proven Crombeke, Poperingbe, Proven, Roubrug ge-Haringhe, Stavele, Watou. Westvleteren en het gedeelte der gemeente Beveren, lig gende westwaarts den steenweg van Stave le naar den Eikhoek. 13 omschrijving Hoofdplaats: Boesinghe. Bixschote, Boesinghe, Elverdingho, Lan- geinark, Poelcappelie en Woesten. 14 omschrijving Hoofplaats: Yper Brielen, St Jan, Vlamertinghe, Voorme- zeele, Yper en Zillebeke. 15 omschrijving Hoofplaats Wervick Comen, Oheluveld, Gheluwe, Houthem (Y.) Nederwaesten, Wervick Zantvoorde. 16 omschrijving hoofdplaats: Meesen. Meesen, Westnieuwkerke, Ploegsteert, waesten, wulverghem en wytschaete. 17 omschrijving Hoofdplaats: Kemmel. Dickebusch, Dranoutre, Kemmel, Locre, Reninghelst en westoutre. 18 omschrijving Hoofdplaats: Moorslede Becelaere, Dadizeeie, Ledeghem, Moor slede, Passchendaele, Rolleghem-Cappelle en Zonnebeke. Keuring der springstieren. ART. 2. Het openbaar onderzoek der stieren voor den springdienst bestemd, in het jaar 1906, zal plaats hebben in de hiernage- melde gemeenten, op de hiet na bepaalde dag en uur Voor de 14,e omschrijving, te IJper, woens dag, lln April, om 10 ure 's morgens. Voor verderen uitleg zie men de circulair. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Schieting van Maandag 26 Maart Gewoon blazoen. Prijs, hoog getal Gegeven door de Maatschappij. Dewankele 6 6 6 5 23 5 2/3 6 6 Prijs. L g gotal Vermeulen Leon 12 11/21 1/2 6 Uit plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt een artikel uit Meessen tot binnen acht dagen te verschuiven. Proeft de Petit-Beurra Parein vaa Antwerpen. Wij mogen gansche kolommen getuig schriften lezen van plaatsen op 50 en 100 kilometers verwijderd zijnde, maar zulks zal roor ons nooit dezelfde waarde hebben dan een artikel van eenige regelen voort komende van eenen inwoner van Yper, want het zijn de plaatselijke bewijzen, die men hier voor waarheid aanneemt, en zulke geven wij er altijd. Lees hetgeen ons M. c. Gadeyne, 9 Grimchemstraat, zoo rechtzinnig zegt Sedert bijna een jaar kloeg ik van de nieren, bijzonder als ik werkte had ik soms zoo scherpe pijnen, dat ik moeite had voort te arbeiden, het was mij bij voorbeeld onmoge lijk mij te bukken zonder vreeselijk te lijden zelfs des nachts had ik geene rust noch slaap meer mogelijk, mijn water was als met zand belast, ik verloor allen eetlust en alle krachten, de zorgen hieven zonder uitslag totdat ik gebruik maakte der Foster Dillen voor de Nieren verkocht in de Apotheek Becuwe. Die pillen verlichtten mij reeds van de eerste dagen, twee weken later had ik van mijne pijnen niets meer dan eene leelijka gedenkenis; ik was teenercaal hersteld en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik ver klaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hoop voor de bejaarden. Honderde men- schen tusschen 70 en 90 jaren zijn volkomen van pijn in de nieren en den rug door het gebruik der Foster Pillen volkomen genezen. Dit hulpmiddel geneest en verlicht op eene aanhoudende wijze de nieren der oude zoowel als die der ionge menschen, 't is een bijzonder en eenig middel voor de nieren. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nierenwaarvan de krachtdadigheid algemeen bekend isze zijn eenig in hunne soortlaat U vooral geen namaaksels met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle Apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Belgie: Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eischt het handteeken James Foster op elke doos. W. Y. 19 Bentley's Extra Stout B. Y. B. Agent Balleul Heugebaert. BURGERSTAND van den 23 tot den 30 Maart 1906. Geboorten. Vercruysse Maria. Bukkerstraat. Philippe Julia, Dickebusch steenweg. Paruys Arthur, Tegelstraat. Percque Gaston, Oude Houtmarkt. Goene Rachel, Esplanade. Coffijn Julianus, Neerstraat. Terryn Daniel, Zonnebeke steenweg. Bossaert JoaDnes, De Haernestraat. Dumortier Maria, St Janstraat. Huwelijken. Helinck Leo, daglooner, te Heestert, en Pattyn Elodia, kanten werkster, te Yper. Water bi ey Edmondus, timmerman, en Vandendriessche Julianus, weduwe Bailiieul Achilles, beiden te Yper. Sterfgevallen. Deleu Rosalia, 74 jaar, zonder beroep, ongehuwd, De Haernestraat. Duflou Stephania, 45 jaar, zonder beroep, echtgenoote VerTieyde Gustavus, Lange Meerschstraat Hoet Lucia, 70 j., zonder beroep weduwe Phlyppo Servatius, Miuneplein. Geldh if Germana, 1 maand, Rijselsteenw. Borremans Maria, 48 jaar, waschvrouw, echtgenoote Schoonheere Julianus, Tegel straat. Lambin Helena, 66 jaar, zonder beroep;, echtgenoote Liebaert Petrus, Hondstraat. Duprez Julioa, 1 maand, Cartonstraat. Verfaoeke Leopoidus, 20 jaar, zonder be roep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. ELIXIR D'ANVERS stilt maag ea buikpijn. Dg BESTENDIGE DEPUTATIE VAN DEN PROVIN CIALEN Raad van West-Vlaanderen Gezien de verordening vo >v de verbetering van het runderras, van 26a Juli 1895, goed gekeurd bij het koninklijk besluit van 31n Augustus volgende en gewijzigd bij beslis singen van 21Q 27 October 1896, 27 Juli 1897 13 Juli 1898, 14 Juli 1899 en 8 Juli 1904

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2