Verzekerde broodwinning ELROSE Benoemingen in het Leger. Twee koningschietingen. Concert W eldadigkeidsgesticht Ganscli Yper zal er dankbaar voor zijn. HAAR HERSTELLER Kwaaddoenersbende te Hazebrouck. Gezondheidsdienst. Doktor van 2® klas, M. J. Bossaert, is van lste klas, voetvolk. lste Luitenant, de onder Luite nanten M. Meurissen en I. Debbaut van het 3e Linie regiment in garnisoeu te Yper. Gendarmerie, Luitenant, de onder Lui tenant M. H Goffaux, commandant der bri gade Yper. Zondag 11. 24 Juni, teu 3 ure, begonnen in de maatschappij St Sebasiiaen, (Yper- Hoekje). De koningschieting aan de groote en aan de kleine pers. Nooit heeft men meer levendigheid meer drift gezien onder de schutters die zich den koning vogel betwistten. De wind was zeer herig, men moest behendige en goede schutter zijn om te gelukken en spijts al de grillen en'schampschoten van den gewelli- gen wind, hebben verscheidene schutters wonderen van juistheid verricht. Onder an dere, de gewezen Koning Arthur Boucke- nooghe, zag zijne pijl op eene lengte van 20 centiemeters gekliefd door den bek van den vogel- Achiel Baelen, verdienstelijke schut ter, heeft hem verscheidene keeren na een geschampt, evenals de gebroeders Dumor- tier en Salomé die ook schoone schoten ge daan hebben. M. F. Corteel was een ernstige kandidaat, evenals C. Van Lede. De koningsvogel, op zijnen troon geplaatst daagde de beste schut ters uit. Niettegenstaande de talrijke aan vallen die hij onderging, bleef hij stijfhoof dig op zijnen roest, 't was eene ware weer spannige, «loch ten 5 ure min eenige minuten werd hij afgeslagen door een meesterschot gelost door M. Gustaaf Corteel van Watou, een schutter van groote verdienste. Het was met een algemeen gejuich dat de nieuwe Koning begroet en onder de tent ge leid werd. De driekleurige vlag werd op de pers gesteken en de blijde tconen van den beiaard kondigden de zegepraal van den nieuwen Koning aan van Yper-Hoekje. Intusschen begon de gewone plechtigheid ter eere van den nieuwen Koning. De Commissie, voorafgegaan van het vaandel, begaf zich bij den gelukkigen schutter die straalde van geluk. De heer Voorzitter Valeer B juckenooghe, in eene schcoie aanspraak, wenschte den nieuwen Koning geluk, hij was de tolk van al de inedebtoeders wanneer hij zegde dat hij ver rukt en gelukkig was deze eer te zien te beurt vallen aan M. G. Corteel, die een zoo verkleeld lid is onzer maatschappij en die door zijn verleden niet opgehouden heeft Vrijdag avond 6 Juli, om 8 1/2 ure, concert repetitie in den hof van M. Jozef Didier. Zondag 8 Juli 1906, om 5 1/2 ure s namiddags eerste zomerconcert in den hof van M. E. Iweins, Meenenschensteen- weg. Hieronder't programma. PROGRAMME. I1' Partie. 1. Blaze Away! marcbe mil. Holzmann. 2. Fête champètre. ouverture Labory. 3 Suite printanière. Wesi.y. j A. Aubade, menuet B, Fleurs et Papillons. valse lente 4. Ivaisermarsch. Wagner. Transcrite pour Mr H. Moerman. 2° Partie. 1. The soldiers of the queen. marschemil. J. Ord. Hume. 9 A. Concert de Tziganes l B. Silhonettes hongroises D'après des motifs hongrois. Transcrits parM. H. Moerman. 3. Les Saltimbanques Fantaisie Ganne. Bentley's Extra Stout B. Y. B. j Agent Balleul Heugebaert. Morgen Zondag 1 Julli 1906 Om 8 1/2 ure 's avonds CONCERT Gegeven op den Kiosk der groote markt door de Stads Harmonie. voor Yper-Hoekje eene ware genegenheid te toonen. De nieuwe koning antwoordde op deze vleiende aanspraak met eenige bemionelijke en bewogene woorden, die geestdriftig toe gejuicht werden. De kleine koning was de jonge Burgho 1 Waarlijk! de Burgo's van grootvader tot kleinzoon dragen voortdurend hunnen roem als beste schutters, en in deze omstandig heid, nam de voorzitter de gelegenheid waar om de jonge schutters aan te moedigen in deze edele oefening te volharden om eens de cereplaats te bekleeden in de groote maatschappijen van handboogschutters. De koningen, uitgeroepen en herkend zijnde, begaf men zich naar het lokaal, waar de eerewijn geschonken werd en daar ook werden verscheidene heildronken uitge sproken ter eere der nieuwe koningen en op den bloei der maatschappij. Kortom, Yper Hoekje was in feest en de leden vierden vroolijk de nieuwe koningen. Ter gelegenheid van Tuindag richt de maatschappij Yper - Hoekje eene groote schieting in, onder het Eere-voorzitterschap van M. Amand Dechièvre en met de wel willende tusschenkomst van het stadsbe stuur. Deze schieting is vastgesteld op 5 Augusti. Al de leden zullen een duurzaam aanden ken bewaren van dat grootsch en indruk wekkend feest, en allen zullen het zich tot eenen plicht rekenen tegenwoordig te zijn bij de zegevierende inkomst van den nieuwen Koning, Zondag aanstaande ten 11 uren aan de statie. Vergadering in de Casino bij onzen medebroeder Jules Gouwy, ten 10 1 /2 ure. Proeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. De Paardenfeest. Zondag morgend om 7 ure heeft de paar denfeest plaats gehad op het esplanade plein, niettegenstaande het aanhoudend slecht we der, waren er veel en schoone peerden aan gekomen, van 125 tot 150 paarden hebben deel aan den prijskamp genomen, en had het weder beter geweest er zouden er nog meer geweest zijn. De Jury was samengesteld uit: De heeren Decaestecker, Brutsaert, Lagae, Degroote, Joye, en Vandromme. De prijzen zijn volgender wijze behaald geweest I. Prijskamp voor Ruinpeerden. A. Ruinpeerden van drie jaar en meer. 1®prijs: W® Desmyttere, Poperinghe. 2® De Ceuninck Victor, Lichter- velde. 3° De Coster Pieter, Passchen- daele. 4e We Buyse, Rouselaere. 5e Colpaert Felix, Lichtervelde. 6® W® Lemahieu Hendrik, Lange- marck. 7® Demeulenaere Karei, Rouse laere. 8e Vandeperre Edouard, Corte- marck. 9® Vandamme Karei,Langemarck. 10® Verlinde Hippolyte, Rouse laere. 11® Vereist Pieter, Hooglede. 12® Demeulenaere Hendrik, Rouse laere. 13® Derycke Amandus, Boesinghe. B. Ruinpeerden van dertig maanden. ld prijs: Courtens Valere, Langemarck. 2® W® Lemahieu Hendrik, Lange marck. We Vandamme, Staden. Van Walleghem, Karel-Lode- wijk, Zonnebeke. Vancoille Renatus, Rumbeke. Dochy Achille, Zonnebeke. We Colpaert, Gits. W® Dieryck, Voormezeele. Knockaert Victor. Zonnebeke. Vandenberghe Jan, Boesinghe. Vergote Lode wijk, Gits. C. Ruinpeerden van achtien maanden 1® prijs: Vergote Hendrik, S' Jan. Comein Hendrik, Poperinghe. Baelden Cammille, Wesiroos;- Delva Augustinus, Langemarck Maes David, Boesinghe. Vermeulen Fideel, Zonnebeke. 7® W® Samyn, S' Jan. 8® Dessein Karei, Gheluwe. D. ZuigersHengsten. le prijs: Vandenberghe Jan, Boesinghe. 2® Struyve Emiel, Yper. 3e Verraes Oscar, Reninghelst. 4® Samyn Fideel, Boesinghe. 5® Verraes Oscar, Reninghelst. II. Prijskamp voor Merrien. A. Merrien van drie jaar en meer. 1® prijs Samyn Fideel, Boesinghe. 2® Vereist Frederyck, Hooglede. 3e - Dick Xaverius, Hooglede. 4® Vanneste Augustinus, Lange marck. 5® Coussement Leo, Poelcapelle. 6® - Vanderfaillie Hippolyte, Loo. 7® Callens Karei, Kemmel. 8® Dewulf Ernest, Beeelaere. 9® Verhulle (kinders). Zonnebeke. B. Merrien van dertig maanden. 1® prijs Vandenberghe Aloïse, Noord- schote. 2e Dick Xaverius, Hooglede. 3® Gekiere Karolus - Lodewijk, Zonnebeke. 4® -> W® Candyser, Langemarck. 5® Lemahieu Cyrille, Yper. C. Merrien van achtien maanden. le prijs: Vereecke Hendrik, Vlamertin- ghe. 2® Samyn Fideel, Boesinghe. W® Vanneste, Gits. Vandeputte Julius, Boesinghe. Beeckaart Cyrille, Dickebusch. de peerdefeest 2 6® Lemahieu Cyrille, Yper. Alhouwel de taak der jurijleden moeilijk was, hebben die heeren ze gekweten ter al- gemeene voldoening. Naden prijskamp hebben de juryleden zich op een banket vergaard, aangeboden door de commissie, in de zalen van het stad huis. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Verledene week zijn zeven jongens uit het gesticht gevlucht, zij bevonden zich in het waschhuis, onder den toezicht van een der gardiens, toen zij eensklaps het waschhuis uitvluchten en den gardien er binnen sloten, zoo namen zij den vlucht. Gelukkiglijk zijn er reeds zes door de gendarmen van Comen aangehouden en binnengebracht. Een is nog op de vlucht. Kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor de verklaringen zooals de volgende door een onzer huurlieden gedaan, want voor velen van ons hiier te Yper is het van zeer groot belang. Mm® Wolters, 135 Rijselstraat te Yper, zegt ons: Ziedaar meer dan een jaar dat ik altijd aan de nieren leed, zelfs 's nachts waren de pijnen zoo hevig dat ik niet meer sliep, ik was altijd afgemat en vermoeid zon der reden, ik had bedwelmingen, zweetingen tegelijkertijd dan huiveringen, ik had allen eetlust verloren en wist niet meer wat doen, ik verontrustte mij dagelijks meer en meer, toen ik de Foster Pillen voor de Nieren nam, verkocht in de Apotheek, Bécuwe. De uitslag was zoo spoedig als krachtda dig reeds van den vierden dag voelde ik eene groote verlichting in gansch mijn toestand tn in minder dan eene week was ik eidelijk van mijne pijnelijke smarten ontlast. Ik ver klaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar le maken. Indien ge niet wilt teleur gesteld worden verzeker u dan dat het wel de echte Fos ter Pillen voor de Nieren zijn, die men U geelt; myd U dus voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet ver krijgen. Men kan ze in alle apotheken be- k men tegen 3,50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bediag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Belgie: Engelsche Apotheek, Ch. De lacre, 50 Goudenbergs'raat, Brussel Wacht U voor namaaksels, eischt handteeken James Foster op elke doos W. Y. het BURGERSTAND van den 22 tot den 29 Juni 1906. Geboorten. Penders Benoni, Brugge steenweg. Hof Magdalena, Neerstraat. Tack Maria, Tegelstraat. Michiels Juliana, Canonstraat. Sterfgevallen. Moreel Emilius, 43 jaar. zonder beroep echtgenoot Deltombe Alexia, Lange Thou- routstraat. Boudiy Julia, 70 jaar, winkelierster weduwe Coolzaet Petrus, Beluiksiraat. Flamey Rosalia, 58 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Rijselstraat. Degryse Julius, 3 1/2 jaar, Veemarkt. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. remercie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Debert Remi, Wijk D. Plattou Ivon, Yperstraat» Beugnies Jjanne, Peerdenmarkt. Huwelijken. Georges Quagkebeur, handelsbediende es Helena Leupe, z. b. Arthur Beernaert, brouwer en Ida Sabbé, z. b. Emiel Arnaert, smid en Eliza Indevuyst, dienstmeid. Sterfgevallen. Artois Julien, 1 maand, Reninghelst. Spetebroot Margareta,2 maanden, WijkF. Dewickere Henri, 56 j. herbergier, wedu- waar van Octavie Verbeke, en echtgenoot van Maria Caron, Wijk D. Buyssen Joseph, 4 maanden, Wijk A. Huwelijksafkondigin gen Camiel Vandenabeele, schoenmaker Lucie Deraeve, dienstmeid. Jules Sergier, landwerker en Irma De Cae, werkster. en Sedert eenigen tijd was er in den omtrek van Poperinghe en Hazebrouck, gestolen, aanhoudingen, inbraak tot zelf moorden begaan. Volgens men verteld zou de politie var Poperinghe en Hazebrouck op het speur zijn, en reeds verschillige aanhoudingen gedaan, en in de handen der Justitie overgeleverd. 't Schijnt dat het eene zeer ernstige zaak zijn zal. Tot nu toe zijn er 269 dieften en moorden gekend, welke door deze bende gepleegd zijn in de omstreken van Poperinghe, Haze brouck en Rijsel. Te beter want zulke driften moeten ge straft worden. ELIXIR D'ANVERS stilt maag 3n buikpijn. met de beroemde BREIMACHIEI D HAENENS waar plat en rond werk en alle soorten van dessins mede gemaakt wordt. Vrouw en kinderen zijn in de gele* genheid hun brood te huis te verdienen. Het aauleeren is gemakkelijk en kosteloos, Voor nadere inlichtingen wendt U tot het huis D'Haenens, waar de Breimachien sedert 1862 gemaakt wordt. Fabriek D'Haenens-Gathier, Kuipers kaai, 21, GENT. —6 3® 4® 5® 6® 7e 8® 9® 10® 11® 2® 3® 4® F.® 6® 3® 4® 5® MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi "ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. \Z.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2