STADSNIEUWS. L'ARBAIÈTE $T Sébastien GROOT BAL, chez la veuve Henri Hoflack Concert der Oud-Pompiers. Eij school. Onvoorzichtigheid. Besluiten en Benoemingen. Yaleur des prix 250 fr. Le Dimanche 5 Aout 1906, 1° Le Dimauche 12 Aout 1906 900 fr. de prix. 2e Le Mereredi 15 Aout 1906 400 frs. de prix Herberg der Beurs SYNPHONISSCHEN ORGEL, HAAR HERSTELLER Eene waarschuwing. Sport. A la Nouvelle Poste RUE DE LILLE N° 61, YRPES. Vrijdag avond was het repetitie Concert in den hof van M. Joseph Didier, huis en hof waren sierlijk verlicht, een vijfhonderd leden waren er tegenwoordig om daar eeni- ge uren aangenaam door te brengen. Na het concert ging iedereen naar huis, en drukte den wensch uit nog zulke aangename uur tjes te mogen doorbrengen. Deleden der commisie bedankte Mevrouw en Mijnheer Didier voor hun gulhartig ont haal. Den Zondag nadien, gaf de harmonie haar eerste concert in den hof van M. Emiol Iweins. Een prachtig zomerweder begunstigde het feest, ook waren de liefhebbers zoo talrijk dat de Meenensche steenweg krioelde van 't volk. Zooals altijd voerde de Harmonie de ver- scbillige stukken van het programma uit met eene volmaaktheid die men zelden vindt in een muziek van liefhebbers maar waaraan de Oud-Pompieis ons gewend hebben. De heer muziekmeester Moerman, heeft van zijne muzikanten echte kunstenaars weten te maken, die voor geene moeilijkheden vreezen en dezelve met gemak overschrijden. Men mag zeggen dat het feest alleraan genaamst was, des te meer dat M. Emiel Iweins aan de Maatschappij der Oud-Pom piers de herbergzaamheid verleend had in zijnen prachtigen lusthof, waar de toehoor ders zich als in een waar Eden waanden. De welluidende akkoorden weerklonken in dien schooüon hof en schenen nu van de verte dan van eene onzichtbare plaats te ko men, meteene zachtheid, eene melodij die iedereen verrukte. Eere aan M. Henri Moerman voor het prachtige concert dat hij ons liet hoorenl Eere en dank aan den weledelen heer Emiel Iweins om het gulhartig onthaal dat de leden der Oud-Pompiers er genoten. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Twee jonkhaden van Yper. M. M. Albert Boone, brouwer en Raphael Veys, een der ontsnapten van het Schoolschip Graaf de Smet de Naeyer, vaarden Woensdag na middag met eene schuit op den Zillebeke- vijver. Omtrent in 't midden van den vijver ge komen sloeg de schuit, door eene verkeerde beweging om en de twee vaarders vielen in 't water. Zij hadden het geluk zich aan de schuit te kunnen vasthouden, tot dat oogge tuigen van het ongeval hulp brachten bij middel van andere schuiten. Zij wierden ongedeerd aan wal gebracht. Op zondag .15 Juli, tea 3 ure geeft- het personeel der rijschool eeae zeer aan trekkelijke publieke feest, op het polygone veld. In geval van slecht weder zal er een wit vaantje op St Maartens kerk geplaatst wor den, aankondigend dat liet feest geen plaats zal hebben. Ziehier het programma ic Course, Course plate pour pur- saog pour sous-off'ciers 3e division. 2® Course. Course gymkhana, pour officiers et membres civils du club, (déguise- ment). 3° Course. Course de haies, pour sous- offlciers, 4e division, chevaux Irlandais, 3200 mètres. 4e Course, Taïaut pour officier, 2750 mètres. 5® Course. Gymkhana, pour offi ciers et membras civils du Ciub. (course aux oeufs.) 6® Course. Course plate de pur-sang pour officiers, 3200 mètres. 7® Course. Course de haies pour sous- offlciers, 5® division 2200 mètres. 8® Course. -- Cross-C.ountry, pour of ficiers et membres du Club-parcours déter- miné 4000 mètres environ. Bij koninklijk besluit vau2° Juli is de beer P. Denecker, commis-greffler bij het vrede gerecht van het kanton Hooglede, bmoemd tot greffier van het vredegerecht van het kanton Passchendaele, ia vervanging van wijlen de heer Denecker. Proeft de Fetit-Beurre Parein van Antwerpen. ¥ille ö'Ypkes. GRAND TIR A -A.TT BUT Offert avec le Bienveillant concours de l'Administration Communale par la sociéié les vrais Arbaléiriers Hotel d'Allemange, rue de la Station, a toutes les sociétés du royaume et de l'étrauger 1. Prix, oiseau d'honneur, (en espèces) 100 fr. 8 oiseaux 10 80 fr. 4 5 20 fr. Quatre belles médailles d'une valeur de 50 fr. 250 fr. Pour tous renseigements voir 1'affiche. yiLLE D'YPRES. Société Royale DE sous la Présidence d'honneur de S. A. R. MC!R le Prince Albert de Belgique Fondée en 1302. MOS TIRS Tir annuel fondé en 1877 par M. ERIC BOUCKENAEffE DIMANCHE K OCTOBRE 1908 Xllfc POUR GIRIER Ter gelegenheid van Tuindag geeft de alle dagen met vernieuwing van eenen schoonen spelende der laatste en schoonste dansen Ingang 0,25 fr: rechtgevende op een glas bier. BURGERSTAND van den 7 tot den 13 Juli 1906. Geboorten. Coffyn Blanca, Aardestraat. Mergaerts Valentina, Dickebusch steenweg Dassohneville Eëmigius, Kemmel steenweg Verdoene Georgius, Hóndstraat. Santy Gerardus, Zónnebeke steenweg. Merghelynck Antonia, Zónnebeke steenweg Depuydt Maria, Bukkerstraat. De Landsheere Gaston, Neerstraat. Sterfgevallen. Sobry Celesiina, 71 jaar, zonder beroep, weduwe Decrock Ludovicus, en Six Amandus Poperinghe steenweg. Decae Celina, 57 j, zonder beroep, weduwe Wyckhuyse Gustavus, Boterstraat. Craye Adriana, 8 jaar, Paddepoelstraat. Maerten Mauritius, 2 oiaandeD, Bukker straat. Debruyne Eugenia, 79 jaar, zonder beroep ongehuwd, Dixmudestraat. Dewitte Petrus, 80 jaar, zonder beroep, weduwnaar Bataillie Melania, Meenensteen- weg. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. remercie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Bentley's Extra Stout B. Y. B Agent Balleul Heugebaert. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Deroo Georges, Pottestraat. Yerhaeghe Bertha, Tien gebodenstraat. MerleV'elde Jeanne, Westouterstraat. Lebbe Magdalena, Wijk G. Beheyt Felix, Vèurnestraat. D'amour Maria, Duinkerkstraat. Ziehier een bericht dat van groot belang zal zijn voor vele vrouwen en mannen van Yper. Het werd ons door eene onzer huur lieden gegeven, M. Olivier, 1 Beurzestraatj en die Ons zegt Ziedaar wel acht maanden dat ik nier- pijnen had, soms waren zij zoo scherp, dat ik niet wist hoe mij te houden, reeds van 's morgens was ik afgemat, ik had de beenen gezwollen, door het minste werk was ik bezweet, ik had geenen eetlust meer en had eene slechte maag, ik was ontmoe digd, want geen enkel middel bracht mij verlichting, toen ik aangeraden werd de Foster Pillen voor de Nieren te beproe ven, verkocht in de Apotheek Becuwe. Ook was ik reeds sinds de eerste dagen zeer gelukkig over den uitslag de beternis was zoo merkbaar dat ik twee dagen later teenemaal genezen was. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het ken baar temaken. Het opzwellen der enkels, der voeten en der beenen en wallen onder de oogen (Waterzucht). Deze gevaarlijke ongesteld heid wordt veroorzaakt door overtollig water in het bloed, hetwelk in de vleeschdeelen doorgedrongen is en hetwelk gezonde nieren doorgezijgd zouden hebben. Er is ons door dankbare menschen velen zulker gevallen gemeld in dewelke de Foster Pillen voor de Nieren" eene merkwaardige genezing bewerkten. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarwan de krachtdadigheid algemeen bekend is, ze zijn eenig in hunne soort, laat vooral geen namaaksels met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.- Men kan ze in alle Apotheken bekomen tegen 3,50 fr. dé doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het algemeen Depot voor Belgie, Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het hand- teeken James Foster op elke doos. W. Y. 9. Huwelijken. Camille Vandenabeele, schoenmaker en Deraeve, dienstmeid. Jules Sorgier, landbouwer en. Irma De Cae, werkster, Sterfgevallen. Claban Magdalena, 9 1/2 maanden, Potte straat. Quaghebeur Maria 7 dagen, wijk E. Leupe Petrus, 50 jaar, landwerker echtgt van Leonie Vandenbunder, Wijk A. Huwelijksafkondiging Henri Gokeraere, zadelmaker en Helene Sergier, dagloonster. Van alle kanten komen vragen toe van Coureurs, over de staat der Piste van de Velelodroom van Blankenberghe. Om hen te voldoen neem ik de vrijheid, aan onze ge achte Redacteur te vragen, dit in zijn gazet te plaatsen. Dat de piste der Velodroom van Blanken- berge van Ciment'is en de viragan zoo goed gemaakt zijn dat ze gemakkelijk 75lm per uur kunnen doen, en dat de piste juist 333 meters meet, Iu een woord dat het esn lief lijke velodroom is, omringt, van Roozelaers en gelegen op 400 meters van den statie. Al bet volk van Blankenberge en omstre ken zou willen bij het feest, van 15 Juli toe- mende, tegenwoordig zijn. Melden wij nog de prijzen 100 fr. aan de Sport Cycliste Ostendais 200 fr. Liefhebbers 100 fr. Beroepsrenners 100 fr. Mededingers Parijs Ostende 100 fr. Motocycletten Inschrijving 2 franken. Sluiting 12 Juli 's avonds geen vèrgoeding van Reiskosten zullen toegestaan worden. Velodroom van Blankenberghe Opening 15 Juli Naar mate den dag nadert der koersen op den Velodroom van Blankenberghe word het gesprek over die feesten grooter en heveri- geriedereen houdt zich bezig met de hoe danigheid der ingeschrevene rijders te be twisten en men mag voorzien dat er zondag toekomende de massa zal vergaderen, zooals vroeger jaren toen Bourrillon, Jacquelin, Protin, Jaal-Eien, Chin, Parlby en menige andere sterren der Wielerspost dezen Velo droom bezochten. Alle voorzorgen zijn genomen om het pu bliek de plaatsen te beschikken die hun recht geeft. De prijzen zijn derwijze gesteld dat iedereen zich het genoegen kan verschaffen, dioluisterlijke kampstrijd te bezichtigen; Ér zijn 4 klassen: Voorbehoudene plaats 3 fr. Tribuin le plaatst 2 fr. pelouse 2C plaatst I fr Omgang 0,50 fr. De prijzen voor de liefhebbers zijn uitge- staald in het Hotel du Cercle, gelegen op 150 meters van den Velodroom. Vooralle inlichtingen wende men zich tot Directeur Fritz Vanderstuyft, 82, Nieu w- poortsche steenweg Oostende. Den uitslag der koersen zal aan al de Ga zetten van 't land gezonden worden, den zelfden avond der vergadering. Serpy 0n peut se procurer CABARETIÈRE Bières en bouteilles la bouteille Itouiers-Rodenbach brune, pffie double 0,30 D'Ypres Audenaerde Bière blonde de ménage Stout 1/2 bouteille Vieux temps (drijdraad) Bavière Loüvain 1/2 bouteille 1 >iest Bambic 1/2 bout. Cauwe (Rouelrs) 0,20 0,40 0,25 0,45 0,25 0,60 0,30 0,30 0,15 3.50 0.50 0,60 0,30 0,25 «*r- ----- ELR08E MEEST ÖEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi "ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. è>-% few. Süsmmsss m, «ag£ja^usaaaenr.^i5i*»yiat-<;«rafegmrxroQg33Bgg^^ 1 Ijoc

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2