L'ARBALÈTE $T Sébastien elrose Schoonheid haar hersteller Het visschen in de vaart. Valeur des prix 250 fr. Le Dimaoehe 5 Aout 1906, Gestorven. Loopstrijd voor Automobils. Loopstrijd voor velos Parijs-Ostende 1° Le Dimauche 12 Aoüt 1906 900 fr. de prix. 400 frs. de prix In de gebuurte. Eene gemeente zonder belasting. Le Tour de Belgique Manifestation anticlérieale Eene koei door den trein vermorzeld Stokpaardj es-Leliemelkzeep 4° Taiaut pour officiers. 1° Beu tenant Woeste 2° lieutenant de Selliers de Moranville. 5° Gymkhana pour officiers et mem- bredu Club. Course aux ceufs. 1° lieu tenant Beernaert2° lieutenant Cornte de Lannoy. 6° Course plate pour chevaux de pur- sang, pour officiers. 1° lieutenant Beernaert2° lieutenant Woeste. 7° Course de haies pour chevaux irlan- dais, pour sous-officiers. 1° le sous- officier Huens; 2° le sous-officier Van- wsnge. 8° Cross country pour membres du dub. 1° lieutenant Vicomte. Le Ser geant d'Hende court; 2° lieutenant Woeste. L'harraonie de Zonnebeke, toujours dispo- sée a rendre sarvice.a donné pendant la fète, un concert, des plus beaux morceaux de son répertoire. Nous remercions et félicitons M. le Major, ainsi que la commission pour l'organisation de la belle fête; qui a procuré aux Yprois et gens de la contrée une agréable et bonne journée. J N. de la R. Vele visschers klagen over de nalatigheid van het kuisschen der vaart, bet is eene wsre schande zeggen de visschers, van de visschen in bet moeras te laten verkwijnen. Vroeger zag men visschers afkomen van alle kante om in de vaart te gaan visschen, maar nu, vindt men er geene meer, allen moeten naar Boesinghe of Elzendamme omdat er langs daar schoon, zuiver water en goede viseh te vangen is, en nog iets dat niet zou mogen gebeuren, is dat men, volgens men zegt, er mannen zijn die de visch uitsleept zonder betalen1 terwijl de visschers eene permis moeten hebben! waar zijn de toe- zicbtsrs dan'? of slapen ze terwijl de mannen hun werk verrichten, want indien zulks waar is verdienen ze gestraft te worden. Volgens ons zou men waarlijk meer zorg moeten hebben om het water te kuisschen daar de permis genoeg opbrengen om zulks toe te laten, Een Visscher. VilLE d'Ypres. GRAND TIR A AU BUT Offert avec le Bienveillant concours de l'Administration Communale par la société les vrais Arbalétriers Hotel d'Allemange, rue de la Station, a toutes les sociétès du royaume et de l'ètranger 1. Prix, oiseau d'honneur, (en espèces) 100 fr 8 oiseaux a 10 80 fr. 4 5 20 fr. Quatre belles médailles d'une valeur de 50 fr. 250 fr. Pour tons renseigements voir Vaffiche. I proeft de Fetit-Beurre Parein van Antwerpen. VILLE D'YPRES. Société Royale DE sousla Presidency d'lionneur de S. A. R. MCIt le Prince Albert de Belgique Fondée en 1302. Woensdag namiddag rond 1 ure kwam Albert Igodt van Kemmel, in velo gereden, toen hij eensklaps bij de plas te Voormezeele langs den gracht een paar schoen, klak en een bussel hout zag liggen, wat verder komende zag hij eenen man in de gracht liggen bijna ontkleed; heel verwonderd stapte hij van zijn velo af, en ging nader zien denkende dat hij sliep, hoe groot was zijne verwondering toen hij zag dat de man dood was, intussehen is zekeren Hoornaert bij gekomen, aan wie Igodt vroeg er bij te blijven, dat hij naar Voormezeele ging gaan om de wet te verwittigen, het duurde niet lang of garde en schepen waren ter plaats, na de man onderzocht te hebben vond men papieren op hem die hem kenbaar mieken, bet was een zekeren Amand Dewulf, van Clercken, hij had nog eene som van 21 fr. bij hem, men heeft hem op eenen wagen naar het hospitaal gevoerd. Men denkt dat hij door eene aderbreuk gestorven is. ELIXIR D'ANVERS stilt maag An buikpijn. OSTENDE. Volgens wij vernomen hebben isM. Louis Vancayzeele-Bossaert, den eersten aange komen in den proefloop van den omtrek met zijne machien (sizsire en maudin.) 50 secon den 2/5, die eene snelheid uitmaakt van 63 kil. 800. In de proefloop van duizend vast gesteld, komt hij wederom den eersten aan, loop 1 m. 45 s. 2/5. Wij wenschen de heer L. Vancayzeele van harte geluk en proficiat. Den eersten prijs heeft behaald geweest doc-r Verstraete (Belg) die de 303 kilometers geloopen heeft in 12 uren 4 minuten. De 4 eersten zijn in groep door Yper gereden en in groep te Oostende aangekomen. GïtATVOS TIR8 u uc incioreui 10 AOUO JLtfUO Tir annuel fondé en 1877 par M. ERIC SOUCKENAERE DIMANCHE 14 OCTOBRE 1906 TIR POUR GIBIER BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust BURGERSTAND van den 13 tot den 20 Juli 1906. Geboorten. Verhaege Henricus, Kemmelsteenweg. Catteeuw Firminus, Sl Jacobstraat. Joye Lucianus, De Haernestraat. Clarisse Aloisius. Patteelstraat. Gouwy Achilles, Oude Houtmarkt. SegersAgnès, Doorgangstraat. Vanbleu Hieronymus, Boomgaardstraat. Samper Irena, Sint Jacobskerkhof. Mahieu Robertus, Veurnesteenweg. Huwelijken. Angiitis Eugenius, bankbediende en Bou quet Helena, zonder beroep, beiden gehuis vest te Yper. Sterfgevallen. Corsin Amelia, 75 j. z. b. ongehuwd, Po- peringhesteenweg. Plaetevoet, Cyrillus, 26 j. z. b. onge huwd, Lange Thouroutstraat. Vandekynderen Augustus. 20 j. soldaat bij het 3le linieregiment, ongehuwd, Statie straat. Coffyn Blanci, 12 dagen, Aardestraat. Azaert Rosalia, 82 j. z. b. W8. Josophus Fallein en De Schoolmeester Petrus, Pope- ringhesteenweg. Carton Josephus, 1 maand, Tegelstraat. Dekeyser Leonia, 7i j. z. b. We. Vande- vyver Julianus, G. de Steurstraat. IMÜ Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH remercie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Nieuws zooals het volgende boezemt ons hier te Yper bijzonder belang in, en dit voor twee reden, ten eerste het betreft eenen ge- buur en ten tweede, zuls is goed om te weten. M. A. Deraedt, 8 Kruissraat te Poperin- gen schrijft ons: Sedert een jaar lang leed ik aan vreeselijke nierkwalen, mijne nachten waren slecht, en ;an 's morgens bij bet op staan was ik reeds vermoeid, ik had zweetin gen en verdrukkingen, rhumatiek, mijn wa ter was troebel, ik verzwakte alle dagen meer en meer en was verplicht mijn werk, ter oorzake van mijne pijnen te staken, de gevolgde behandelingen hadden mij in mets verlicht, ik was zeer ongerust, toen ik van de Foster Pillen voor de Nieren hoorde spreken verkocht te Yper in de apotheek Bé- cuwe, en beproefde ze aanstonds. Ik was zeer gelukkig reeds na weinigen tijd eene zeer merkwaardige beternis in gansch mijnen toestand te bestatigen, en ik hoop wel, dat ik met de verpleging volgens do aanwijzingen van het bericht, voort te zetten weldra genezen te zijn; voor zulk een waardeerbaren uitsiag reken ik het mij tot plicht mijne dankbaarheid uit te drukken ze zeer warm aan te bevelen aan degenen, die aan dezelfde pijnen lijden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het ken baar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren gevs van de zelve soort als die welke M. Deraerdt gehad beeft. Men kan ze in tile apoteken bekomen tegen 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurd aan het alge meen Depot voor Belgie; Eagelsche apotheek Gh. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eischt bet handteekeu James Foster op elke doos. W. Y. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Lebon Martha, Meeneastraat. Bodden Georges, Tiengebodenstraat. Debaene Ivonne, Yperstraat. Sterfgevallen. Dever Maurice, 14 maanden, wijk K. Baes Regina, 82 jaar, zonder beroep, we duwe van Joannes Foliobout, gehuisvest te Armentiers. Verstraete Leopold, 74 jaar, herbergier, echtgenoot van Pelagie Leeman, Pottestraat. Ghillebaert Emerence, öljaar, herbergies- ter, echtgenoote van Alberic Pauwels, Duin kerkestraat. Deberdt Susanne, 75 jaar, huishoudster, echthenoote van Aloiss Deroo, Boomgaard straat. Huwelijksafkondiging Cyrille Garrein, werkman en Irma Melis, werkster. Henri Spinnewijn, landbouwer en Hermi- nio Blonneel, zonder beroep. Floris Ruyffelaere, landwerker en Maria Sperlaeken, werkster. Er bestaat in Belgie eene gemeente wier inwoners geenen cent belasting betalen. Zij telt slechts 1700 inwoners en ligt bij Wal- court. Haar naam isCerfontaine. Zij heeft dien gelukkigen toestand te danken aan den jaarlijkschen verkoop van boomen uit hare bosschen en het verhuren van eigendommen. Grande course cyliste internationa le amateurs. 5 au 15 Aoül 1906 - 10.000 francs de prix. Son Altesse Royale, Monseigneur le Prince Albert de Belgique, vient d'informer le Co mité Exécutif du Tour de Belgique qu'q accorde son patronage k la magnifique ran- donnéa organisée du 5 au 15 Aoüt. Cette épreuve unique qui comporte plus de 20.000 francs de prix suscite partout un enthousiasme indescriptible. Les engage ments arrivent nombreux et tout fait pré- voir, pour la dato précitée, un succès collos- sal. Par autorisation spéciale du Bourgmestre de Bruxelles le départ se donnera au centre de Bruxelles, soit a la place de Brouckère. A cette occasion un grand cortège de fanfa res et cercles divers escortera les coureurs. L'arrivée aura lieu le 15 Aoüt au Vélodrome de la Cambre a Ixelles-Bruxelles. De nombreux engagés assurent le succès la plus complet a cette épreuve qui aura un relentissement énorme. Rappelons que les engagements sont recus contre la somme de 5 francs chez Mr. A. Leysen, 30, Ghaussée de Wavre a Bruxelles. La cloture au 28 Juillet. DE DINANT. C'est le 22 courant a 2 heures que les libéraux et les socialistes de l'arrondissemént de Dinant-Philippeville célèbreront lours succès électoraux. Ce sera pour les sociétés anticléricales en même temps qu'une excellente manifestation de leurs idéés une excursion des plus jolies dans la pittoresque valléa de la Meuse. Prière d'envoyer les adhésions au Comité organisateur, Taverne, Victor, Dinant. De lanibouwer Henri Vermaut had zijne 3 koeibeesten in de weide gedaan, langs den ijzeren weg van Meenen naar Yper, een der koeien had de haag doorbroken en op de liin geloopen, toen ten 10 ure den reizigers trein van Wervicq aankwam zag de stoker wat er ging gebeuren, deed al wat mogelijk was om den trein in te houdsn, maar te laat de machien had reeds de koei omvergewor pen en was op den slag gedood. De reizigers hebben niets dan een klein schok gewaar geweest. De koei had eene waarde van 300 fr. bestaat in een teder vlekkeloos gezicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte flueelzachte huid en verblindend mooi gelaatskleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMANN C°„ Radebeul p. St. 75 ets. in Meenen, bij G. Delorge, Coiffeur, Rue Royale. Een huwelijksgift, een rustgeld, een erfdeel kunnen worden samen gebracht in Va jaren door stortingen van af 6 frank per maand, gedurende slechts 14 jaren. bij de Muluelle de france et des Colonie' Werkelijk nazicht van den Staat. Inschrij vingen op 31 Dec. 1905 meer dan 410 mil- lioen. Inschrijvers: meer dan 205 duizend. Kostelooze boekjes en inlichtingen. Bestuur voor België en Nederland, 2, Loxumstraat, Brussel. Waarom nog boesten? Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Al wie borstsiroop De- pratere genomen beeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wilt; dat is waarlijk eene goede borst remedie. 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM. May Libotte, Aerlsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen, en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. HOasBSkttBdH i S3 ïm is MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspr°nkeli]ke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. ------ 4skS,?8 tt#S* S8SW«WK*: w* smasasa t echte fabrieksmerk Stokpaardjes

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2