GROOT BAL Verzekerde Broodwinning. ELR08E Tuindag. Festival. Benoemingen. W erkrechtersraad. Examens. Pensioen HAAR HERSTELLER Plaatselijke indrukken. Een kind gedood door Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen. Le Tour de Belgique Daarna verliet iedereen de laatste rust plaats ter neergeslagen, met d'oogen vol tranen en benepen hart, jammerende over het zoo vroegtijdig afsterven van zulken verkleefden en geliefkoosaen vriend. Wij bieden de arme weduwe en de familie onzen innige gevoelens van diepe deelneming. Naar wij vernemen zal er in den loop der maand October een groot weldadigheidsfeest ingericht worden, door de Vlaamsche Ster. De Oud-Pompiers en de Infatigables ten voordeelo der hulplooze Weduwe en Weezen. Iedereen zal willen zoo mildelijk mogelijk bijdragen om die ongelukken doelmatig te ondersteunen, K. D. Volgens wij vernomen hebben zijn er zullen er geplaatst worden voor de muziek maatschappijen, en twee zalen voor de koormaatschappijen 's Avonds van 8 tot 10 ure, zal het muziek van Belle, een luisterlijk concert geven, op de kiosque der Groote Markt. De Herriisnerings medalie der regeering van Z.M. Leopold II, is verleend aan de Hee- ten L. Biebuyck voorzitter, Fer. Van Daele, vrederechter, I. Courouble, A Butaye, H. Bossaert, Alf. Dumon, L. Breyne, A Hof C. Vanderscheuren, J. Derouck, L. Castel, A. Tyberghein, E. Iweins. Raad van moed en zelfsoffering. Medailje van 2° klas is toegekend aan M Arth. Devos bediende bij M. den arrondissement kommis- saris, en aan Emiel Monnié, smidsgast. Medailje van 3de klas aan M. Henri De- vos; brouwersgast. De heeren René Begerem en Cyrille Boo ne zijn voorzitter en ondervoorzitter be noemd van den werkrechtersraad te Yper. Met genoegen vernemen wij dat M. Josef Dechièvre, zoon van M Emiel Dechièvre, deurwaarder te Yper, met onderscheiding het exaam heeft afgelegd van kandidaat in natuurlijke wetenschappen. aan de personen geboren in het jaar 1843. Toekomende jaar is het te laat, dus al wie 63 jaar oud is of het wordt dees jaar moet op de post of bij eene wettelijke erkende pensioenkas eene storting doen van eeni- ge franks, anders kan hij nooit pensioen trekken. Dos, denkt er aan, alwie van het jaar 1843 geboren is, haast of het is te laat. Ter gelegenheid van Thuïndag Op Zondag 5 Augusti 1906 om 8 ure 's avonds in de herberg Zwarte Leeuw, Boesinghestraat, Yper. Ingansprlj s Heeren: 50 centiemen. Damen: 30 centiemen. BIJZONDER GROOT ORKEST. BURGERSTAND van den 20 tot den 28 Juli 1906. Geboorten. Callens Paulus, Veemarkt. Bourgois Martha, Dickebusch steenweg. Alleman Gerardus, Rijselscraat. Cnockaert Maria, Kaaistraat, Deboeuf Leo, Korte Thouroutstraat. Verleure Rachel, Neerstraat. Bogaert Rogerius, Poperinghe steenweg. Huwelijken. Gryson Henricus, hoveniersgast, weduw naar van Merlevede Maria en Merlevede Emma, kanten werkster, beiden te Yper. Muylie Julius, brikkenbakker, en Stragier Maria, werkvrouw, beiden te Yper. Sterfgevallen Derudder Ivonna,2 maanden, Oude- Belle- waerdestraat, Hustinx Jules, 27 jaar, kleermaker echt genoot Gisquiere Blanca, Doorgangstraat. Vanwynsberghe Gabriela, 4 jaar, zonder beroep, Zonnebeke steenweg. Dethoor Euphrosina, 62 j, zonder beroep, echtgescheidene echtgenoote Huyghe Ludo- vicus, Plaats Alphonse Vandenpeerebocm. De overgangstijd. Dit is eea van de zoi- gelijkste tijdstippen in het leven eener vrouw. De nattuur verliest hare krachten en de vuille stoffen, welke tot dusverc afge voerd werden, blijven nu gedeeltelijk in het lichaam; 'tis dat de - Foster Pillen voor do Nieren van groote waarde zijn, daar zij de natuur helpen om de doorgangen schoon te houden en het gestel bevrijden van de opge- zamelde onzuiverheden. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzekert U dat het wel du echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft; mijd U dus voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam want ge zoudt den gewenschten uitslag niet ver krijgen. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3,50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Dépot voor België: Engelsche Apotheek, Cb. De lacre, 50 Goudenbergstraat Brussel. Wacht U voor namaaksels, eischt het handteeken vau James Foster op elke doos. W. Y. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Bouw Maria, wijk B. Milleville Maria Peerdenmarkt. Deroo Alice, Boomgaard straat, Couttenier Rachel, Casselstraat. Huwelijken Cyriel Carreyn, werkman en Irma Melis, werkster. Henri Spinnewyn, landbouwer en Erminie Blondeel, z. b. Sterfgevallen. Fourmenter Philip, 81 j. z. b. echtg. van Sophia Davos, Wijk G. Coutigny Alois, 49 j. timmerman echtg. Virginia Cadaele, wijk A. Camerlynck Henri, 52 j. z. b. Weduwaar yan Jeremia KestemaD, Boeschepestraat. Declercq Eugeen, 82 j. z. b. Weduwaar I vau Virginie Deheegher, wijk B. Huwelijksafkondiging j Cyriel Vrammout, werkman te Woesten i en Emma Quaghebeur, dienstmeid binnen deze stad. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. f remercie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Proeft de Petit-Beurre Parein van j Antwerpen. Er is altijd iets ongedwongens en recht zinnigs in hetgeen ons een inwoner van Yper zelfs zégt en dat nooit nalaat de bier- verblijvende menschen belang in te boeze men. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewij zen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er iets meer overtuigend? Mme Servaes, 18 Scbottelaarstraat te Yper, zegt ons: Sedert drij jaren had ik aanhoudende nier- pijnen; dikwijls waren zij zeer scherp en gingen mij door gansch den rug, 's, morgens was ik vermoeider dat den avond te voren bij 't slapen gaan, ik had altijd duizelingen en geenen eetlust meer, mijn water was troebel en branderig, de minste beweging was mij pijnlijk ik was mistroostig, want ik had zoovele middellen zonder uitslag be proefd, toen ik de weldaden verkregen door 't verbruik der Foster Pillen voor de Nie ren hoorde vertellen, verkocht in de Apot heek Bécuwe, on ik beproefde ze aanstonds. Ik was zeer tevreden over den verkregen uitslag want reeds van den vierden dag sliep ik beter, ik herkreeg eetlust, mijne pijnen verminderden zoowel dat ik in tien dagen niet meer dezelfde was en heden, dat ik ge nezen beu, wil ik met dankbaarheid dit wel- doenend middelen aanraden aan degenen die aan de nieren lijden, zooals ik zelf leed. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Onvoorzichtigheid. Een herber gier te Rouselaere Polje dek genaamd, wilde in d'afwezigheid zijner vrouw, zijnen vriend met eenen goeden borrel trakteeren. Hij baalde in allerbaast eene flesch uit den keider, en zegde aan zijnen vriend eenen goeden slok te drinken. Nauwelijks had hij eenen goeden slok gedaan, viel hij ten gron de. De herbergier heel verwonderd onder zocht de flescb, en stelde vast dat hij bij ver gissing acide aan zijnen vriend gegeven had, in plaats van geneven Een geneesheer werd geroepen die hem aanstonds verzorgde. P. is nu buiten gevaar. Bentley's Extra Stout B. Y. Agent Balleul Heugebaert. B coucu A.u.tuuuubile. Donderdag middag, de Graaf Laubespin, wonende op zijn kasteel te Elverdingen, be gaf zich naar Meenen, toen hij aan bet ge hucht Koelenberg kwam tusschen Gheluwe en Gheluvelt, sprong er op eens een twee jarig kind. de kleine Verbeke, die zich tus schen twee wagens bevond, voor den auto mobile, en werd overreden, de stoker dit ziende kon zijne machien niet inhouden en het arm schepseltje werd op de slag gedood. Het kind werd door M. Graaf Laubespin opgenomen, en in huis gedragen, waar hij met de ouders eene overeenkomst nam, al hoewel de ouders in 't ongelijk waren voor hunne kinders niet beter te zorgen. Treinoverste in gevaar. De trein overste, De Vuyst van Brussel, die gisteren te Kortrijk over de spoorbaan ging, bleef met den voet tusschen de riggels zitten en werd door een aanstoomenden trein mede getrokken. Gelukkig is hij slechts licht ge kwetst aan hoofd, been en hand. Het is eene groote onvoorzichtigheid niet op te letten wanneer men over de riggels loopt, de voeten wel te plaatsen want meer malen zijn zulke gevallen te betreuren ge weest. Profitant du coDgé traditionnel des fêtes nationales, le personnel complet des bureaux et des usinos de la firme Vanden Bergh's Ld, les margarineries et savonneries bien connues, de Bruxelles ont excursionné samedi dernier k Namur et Dinant. Au nombro de 300 et accompagnés de l'excellent corps de musique de la maison, les excur- sionnistes ont été amenés, par traiu spécial et batean spécial, aux bords de notre joli fleuve walton. Le coquet uniforme de la musique et l'allure erdne des exécutants, tous recrutés parmi le personnel, a fait sensation autantquelaréella valeurartistique des auditions données au long du voyage. Charmante journéa dont chacun gardera ua souvenir durable. De prijsvluchten op Bordeaux en op Barcelona. Van de 2.250 duiven Zondag opgelaten te Barcelona en Maan dag te Bordeaux, waren er Woensdag nog maar 69 wedergekeerd. Men voorziet dat minstens, 2.000 dier duiven zullen verloren zijn. Ontvangsten van uitbating in Mei 1906. Lijn van Veurne naar Yper, fr. 15,078-98, hetzij een verschil van fr. 1,049-20 meer dan in de maand Mei 1905. Lijn van Yper naar Nieuwkerke-Waasten, fr. 6,242-62, dus eene vermindering van fr. 156-83 op de maande Mei 1905. Lijn van Yper naar Gheluwe, fr. 2,942-34. Grande course cyliste internationa le amateurs. 5 au 15 Aoül 1906 10.000 francs de prix. Son Altesse Royale, Monseigneur le Prince Albert de Belgique, vient d'informer le Co mité Exécutif du Tour de Belgique qu'il accorde son patronage k la magnifique ran- donnée organisée du 5 au 15 Aoht. Cette épreuve unique qui comporte plus de 20.000 francs de prix guscite partout un anthousiasme indescriptible. Les engage ments arrivent nombreux et tout fait pré- voir, pour la date précitée, un succè3 collos- sal. Par autorisation spéciale du Bourgmestre de Bruxelles le dêpart se donnera au centre de Bruxelles, soit a la place de Brouckère. A cette occasion un grand cortège de fanfa res et cercles divers escortera les coureurs. L'arrivée aura lieu le 15 Aoüt au Vélodrome de la Cambre a Ixelles-Bruxelles. De nombreux engagés assurent le succès le plus complet h cette épreuve qui aura un relentissement énorme. Rappelons que les engagements sont requs contre la somme de 5 francs chez Mr. A. Leysen, 30, Chaussée de Wavre a Bruxelles. La cloture au 28 Juillet. Waarom nog hoesten Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wiltdat is waarlijk eene goedt borst remedie. 2 fr. deflesch te Oostende en te bekomen bij M M May Libotte, Aertsens en Donck te Yper,Monleyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. met de beroemde BREI MACHIEN D'HAENBNS waar plat en rond werk en alle soorten van dessins mede gemaakt wordt. Vrouw en kinderen zijn in dia gele genheid hun brood te huis te verdienen. Het aanleeren is gemakkelijk en kosteloos. Voor nadere inlichtingen wend U tot het huis D'Haenens, waar de Breimachien sedert 1862 gemaakt wordt. Fabriek D'Haenens-Gathier, Kuipers- kaai, 21, GENT. A Jules Arthur Hustinx is geboren te Yper den 9 Januari 1879. Van jongs af legde hij zich toe op al ■wat de kunst aangaat met een onvermoeibaren iever. Nauwelijks was hij tot de jongelingsjaren opgegroeid of hij drukte den wensch uit in de Vlaamsche Ster aangenomen te worden en legde zich toe op het oefenen der tooneelkunst. Zijn onophoudend strevend deed hem welhaast onder zij ne kunstbroeders uitmunten en weldra verwierf hij veel bijval bij het Ypersch publiek dat hem bij elke vertooning, geestdriftig kwam toejuichen. Laat mij toe het u te zeggen Mijnheeren, Hus- tinx was niet alleen een verkleefde medebroeder, een trouwe vriend, maar hij was ook een goede echtgenoot en een liefderijke huisvader, gelijk hij vroeger een liefhebbende en onderdanige zoon ge weest was. Op 27 jarigen ouderdom kwam de wreede dood hem ontrukken aan de liefde zijner vrouw en kleine kinderen, aan de genegenheid zijner bloedverwan ten en aan de vriendschap zijner kunstbroeders, en dompelde alzoo eene geheele famillie in den rouw. Het verlies dat de Vlaamsche Ster komt te on dergaan, is groot, wij moeten hel bekennen, maar nog grooter, nog onherstelbaarder is het verlies voor zijne vrouwen kinderen van een beminden echtgenoot en liefderijken vader, wier eenigen steun hii was; voor zijne ouders en bloedverwanten, wier onderdanige zoon en welbeminde broeder hij was, op wien zij al hunne hoop, al hun behagen gesteld hadden. Vaarwel, Jules, vaarwel, duurbare kunstbroe der, uwe nagedachtenis zal immer in onze harten voortleven en ofschoon de kille aarde uwe stoffe lijke- overblijfsels bedekt, zal uw geest immer vóór onze oogen zweven, uw voorbeeld zal door de jon gere medebroeders gevolgd worden en altijd zal de Vlaamsche Ster in u een getrouwen vriend en een ieverigen kunstminnaar betreuren! Nog eens, Jules, vaarwel, tot in een beter leven, waar ik hoop dat wij elfeander zullen wederzien. MEEST GEZOCHTE i wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorst herstelt grijs, elijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi ert het schiri en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. i

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2