STADSNIEUWS. JAARUJKSCHE KERMIS c'nez la veuve Henri Hoflack RA0 1 sSH' fcuStylfH i ELROSB Oud-Pompiers. Communiqué. Gouden bruiloft. Diefte. Het standbeeld van onze vrouw onbevlekt. Solo-slim. HAAR HERSTELLER Na zijne opsporing. Stad Yper (Gehucht Fotyze). Luisterlijke Trabolling 50 fr, prijzen A la Nouvelle Poste 3) Wreede spelen. De rechterlijke macht verzoeken de wet in al hare strengheid toe te passen, niet allen voor de hanengevechten en dergelijke spelen, maar ook voor het duivenschieten, de wedstrijden voor rathon- den, de gevechten tusschen honden en vossen, de loopjachten en de mishandelingen die gebeuren tijdeus de paardeDloopstrijden. M. Van Peborgh, gemeenteraadslid te Antwerpen, uic den wensch, het staatsbe stuur te verzoeken eene wet te doen stem men om de bescherming der dieren te ver zekeren. [Algemeene toejuichingen.) Het aanstaande Congres zal plaats hebben te Charleroi. Innige bedankingen worden gestemd voor het bestuur der Brugsche maatschappij voor de goede inrichting van den zitdag, en in zonderheid, voor de heeren Van Buylaere, onder-politiekommissaris te Brugge, en E. De Corte, hoofdonderwijzer te S. Michiels, schrijver der Brugsche maatschappij, Un télégramme de félicitations a été adresséA M. Aug. Helizer, bourgmestre de Spa, pour la suppression des tirs aux pige ons et la transformation des chasses A courre en drags dans cette ville. Bentley's Extra Stout Agent: Bailleul Heugebaert. B, Y. B. Met voldoening vernemen wij dat deze maatschappij een luisterlijk concert zal ge ven, in den hof van M. E. Iweins, op Zon dag 16 dezer maand, voor de leden en huis gezin. Geen twijfel of er zal plaats te kort zijn. De kommisie heeft maatregelen genomen, omdat iedereen zijn plaatsken zou vinden. Profeft de Petit-Beurre van Antwerpen, Parein Un concours est ouvert en ce moment en vue de la collation d'emploi d'auxiliaire (emploi pour candidats mascnlins) pour le bureau télégraphique d'Ypres. Les de.nandes d'admission doivent être introduites avant le 14 Septembre 1906. Les candidats pourront obtenir tous les renseignements nécessaires en s'adressant k la perception télégraphique d'Ypres. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Maandag 11. vierde men in de Luikslraat het 50 jarig Jubbelfeest van Waelkens en Mietje Bailleul. De straat was deftig en prachtig versierd. De geburen hebben allen hun best gedaan, en zij zijn er in gelukt iets prachtig en schoon te verrichten. 's Avonds algemeene verlichting en vuur werk, het vuurwerk werd afgeschoten door eenen langgerokten manskerel die rondliep als een wilde, weinig schilde het of zijnen laDgen rok vatte vuur. De groote menigte vond dat zulks het werk niet was van zulk een man,en zijne positie wat meer zou moeten eerbiedigen, er was volk genoeg om zulks te verrichten. Onze gelukwenschen aan de jubilarissen, ook aan de inwoners der Luikstraat. Een gebuur der Jubilarissen. ELIXIR D'ANVERS stilt maag 3U buikpijn. Zondag 11, rond 10 1/2 ure 's morgens zijn er dieven in den hof van M. Eug. Lambin binnengedrongen en hebben er 4 kiekens gestolen, een vijfde, die hun waarschijnlijk ontsnapt is, is 's avonds rond 6 ure terug naar zijn kot gekomen. De politie is opzoek naar de dieven, 't is te hopen dat zij al spoedig zullen gevat worden. Door plaatsgebrek, Een artikel Letter nieuws, kan maar binnen acht dagen op genomen worden. 't Is een jaar geleden dat men met tuindag het stanbeeld van onze vrouw met grooten tralala inhuldinge, toen 8 dagen later, het standbeeld verdwenen was, niemand wist waar naartoe, d'eene zei zij is naar Lourdes, de andere zei dat zij in ziekenverlof was, door de aangename reuken die haar omring de, enfin tot daar, zei mote en hij bolde half wegel Maar nu volgens het schijnt, is dit standbeeld terug gevonden en zal op nieuw inhuldigd worden op Zondag 9 September. De nieuwsgierigen die niet wachten kun nen tot Zondag, moeten maar naar de Bo- terstraat gaan, zij zal in de vitrienen van M. Antony te zien zijn. Is dat comedie of niet1 't Geluk vliegt en die 't vangt heeft het. Woensdag laatst werd er in 't Hotel des Brasseurs een solo-slim gespeeld door den Heer Léon Nolf. Medespelers de Heeren Gustave Deroubaix, Joseph en Raymond Cardinael. Of er een beker op geledigd werd 1 BURGERSTAND van den 24 tot den 31 Augustus 1906. Geboorten. Tancré, Margareta, Muizenstraat, Bonneville, Constans, Gruinninckstraat, Talon, Anais, Rijselstraat, Duplacie Henricus. Wieltjestraat, De Coster, Gaston, Dickebusch steenweg, Cherchye, Anna, Elverdinghestraat, Ramskindt, Maria, Veemarkt, Debruyne Agnes, Statiestraat, Sterfgevallen. De Lie Petrus, 81 i. land werker, wedr. Claeys, Regina, Lange Thouroutstraat. Hof, Petrus, 63 j. daglooner, ongehuwd, Eigenheerdslraat. Cappelle, Leo, 63 j. koopman, echtgt. Pillaert, dementia, Rijselstraat. Vanhecke, Prudentia, 76 j. Kanten werk ster, W* Monteyne Edouardus Bukkerstr. Clinckemaillie, Aaron, 10 maanden, Kalf- vaart, Godart, Adolphus, 29 j. rekenplichtige, ongehuwd, Casselstraat. VanRenterghem, Germanus, 32 j. dagloo ner, ongehuwd, L. Thouroutstraat. Vanmaekelbergh, Bertha, 1 jaar, Bukker- straat Therry, Achillus, 30 j. timmerman, onge huwd, Bukkerstraat. Kenzeler, Franciscus, 58 j. opzichter bjj staatsweldadigheidsschool, echtgt. Van de Beek, Mechtildis, Zonnebeke steenweg. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 56, Yperen. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Bal Maria, wijk A. Stechele Serapb, wijk I. Lauwers Maurits, Duinkerkestraat. Deraedt Alice, wijk I. Desegher Nestor, wijk H. Huwelijken. Medard Delbaere, land werker en Eugenie Daucby, werkvrouw. Sterfgevallen Clabau Alice, 2 jaar, Doornestraat. Gouwy Henri, 7 maanden, wijk D. Bruneel Henri, 6 maanden, Pottestraat. Herry Silvie, 86 jaar, renteniester, Yper- straat. Huwelijksbeloften. Hector Delfosse, handelaar en Alice Van- heule, zonder beroep. Albert Vandevoorde, metsersgast en Ra chel Saelen, breister. Eenige der inwoners van Kortrijk kunnen U zeggen waar het te vinden is. Indien gy aan eene huidpruikeling, aan eczema of droog speen lijdt, tracht gij eenige verlichting te bekomen en gij zoekt een mid del. Een inwoner van Kortrijk heeft een middel tegen die ouderwe'sche ziekten ont dekt hij spreekt er vanlees M. C. Deweerdt, landbouwer te Gulle- ghem-Kortryk, schrijft ons: Het is zeventien jaren dat ik aan 't speen lijd, de pijnen waren soms zoo hevig, dat ik verschillige malen het werk had moeten staken, hetgeen mij zeer lastig viel, ik wist niet wat doen en was wanhopig, toen ik aangeraden werd de Foster's Zalfver kocht te Yper ia de Apotheek Becuwe, te gebruiken. Goed beviel het mij, want ik moet zeer rechtzinnig bekennen dat mijne vreugde groot was reeds van de eerste toepassingen eene ware verlichting te gevoelen en reeds van den tienden dag was ik teenemaal gene zen ik kan dus niet anders dan U voor zulke wonderbaar middel zeer bedanken met het te doen kennen aan degenen, die lijden, zooals ik zelf leed. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. De eerste toepassing der Foster's Zalf stilt aanstonds de prikkeling van gelijk wel ke huidaandoening; Eczema, Speen, Droes- ziekte. Schurft, Winterhanden en voeten, Barsten, Dauwworm, Aderspattige zweren, bolvormige waterpokken, prikkeling der geslachtsdeelen, enz., en het is zelden dat eene doos niet voldoende is om het weer- spannigste geval op eene blijvende wijze te genezen. Verzenert U dat men U de» Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Deweerdt gehad heeft. Men kan ze in al le apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België: Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. W. Y. 16. Dehonden Dokters vestigen de aan dacht op 't gevaar, dat het likken van hon den aanbiedt. Op het congres van de tuberculosis te Pa rijs werd door Dr Landoury op dit gevaar gewezeD, 9% van honden, wier rompen wer den onderzocht, zijn onderhevig bevonden aan tering, en de meeste dezer dieren waren eigendom van drankslijters te Parijs. Geraadzaam is het dus, van de vuile ge woonte: zich door honlen, de handen of het gelaat te laten likken, af te zien. Op Zondag 2 September 1906 met de welwillende medehulp van een bijzonderen. Om 4 uren s' morgens, aankondiging der kermis, door het gebrom van onze kanons. Om 4 uren namiddag, in de bolbanen des herbergen De Nieuwe Potyze, De Linde en de Oude Potyze Om 6 uren, groote prijskamp op den Vogelpik, 15 fr. prijzen bij Henri Dehouck. Om 7 uren, bij Ernest Kestelein om ter schoonst en kluchtigst zingen, 10 fr. prijzen, alle oneerlijke gezangen zijn verboden. Maandag 3 September, Om 10 uren 's morgens, Groote prijskamp in het puidenloopen, 15 fr. prijzen. om 4 uren namiddag, Groote Trabolling, 40 fr. prijzen. om 5 uren, in de herberg de Vlaamsche Leeuw, bolling door de ladder voor vrouwen, 15 fr. prijzen. Om 7 uren bij Henri Geldof, Groote Tombola 15 fr' prijzen, inleg 0,5 c. Donderdag 6 September, Om 6 uren, Volksspelen /oor man en vrouwspersonen, kinderen beneden de 12 jaren mogen geen deel nemen in de feesten. Bolling in de Trou-Madame, ia de her bergen, De Linde, Oude Potyze en a la Campapne, 40 fr. prijzen in iedere herberg 10 fr. 10 c. inleg voor al de prijzen te zamen. Om 11 uren, treurige begraving van het hespebeen. In geval van slecht weder zal de commissie beslissen over al de spelen der kermis. Voor de voorwaarden zie de plakbrieven Waarom nog hoesten Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pralere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wiltdat is waarlijk eene goedt borst remedie. 2 fr. deflesch te Oostende en te bekomen bij M M May Libotte, Aerlsens en Donch te Yper,Monleyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen en overal. En te bekomen in alle goede apotheken, 0n peut se procurer CABARETIÈRE RUE DE LILLE N° 61, YPRES. Bières en 1> out elites la bouteille Roulers-Rodenbachbrune, pftledouble 0,30 D'Ypres Audenaerde Bière blonde de ménage Stout 1/2 bouteille Vieux temps (drydraad) Bavière Louvain 1/2 bouteille Diest Boe Lambic 1/2 bout. Gauwe (Roulers) 0,20 0,40 0,25 0,45 0,25 0,60 0,30 0,30 0,15 0,50 0,50 0,60 0,30 0,24 t MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi "ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. sssi. sa if «o, MsüaHjsüat: na. 1 prijs 18 fr. 2 prijs 14 fr. 3 prijs 10 fr. 4 prijs 8 fr.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2