i Jaarlijksche Hazeschieting Schouwburg Materieel CAFÉ LA OOÜRONNE ELROSE Ongeluk. Automobiel. HAAR HERSTELLER Grottes van Han Rochefort. Kunstnieuws. Wat men in Yper gelooft. Kursaal van Ostende. Gemeente Dickebuseh Yerkoopzaal DEMOL Prix Modérés. Service Soigné. Chambres confortables pour voyageurs. Kleermakers Gasten Tarif van het iverk. M. Frognet, 17, Bd Jacquard, Donderdag morgend kwamen de wagens van M. R. Froidure en dezen van M. Be- seau den steenweg af, leidende van Dranou- ter naar Yper; men weet dat er daar eene groote helling bestaat. De wagen van M. Beseau was geladen met vaten petrol, en kwam voorop de helling neder, de wagen van M. Froidure geladen met koffij enz. volgde toen eensklaps de sluiting brak en kwam in volle snelheid de helling neder. De voerman ziende dat hij ging verpletterd worden sprong den gracht in en liet zijne paarden loopen, die terecht op den wagen van M. Beseau kwam peerden en wagen waren den dijk in. Niets is er te betreuren dan groote schade op de koopwaren, want koftij en Petrol, alles lag onder een. Een der paarden van M. Froidure is een weinig gekwetst. De gebeuren kwamen toegeloopen om een handje toe te steken, en na den gehee- len dag gewrocht te hebben, kwamen de voermans met wagen en peerden 's avonds om 11 ure te huis. Maandag namiddag kwam er op den steenweg Yper-Brielen eene automobiel aan gereden, een hondenkar ten midden der weg wilde geen plaats maken, de machinist om alle ongelukken te vermijden, reed links af, toen eensklaps zijne automobiel tegen de bordure was geslegen, een der wielen gebro ken en de automobiel omver, gelukkiglijk kwamen de personen die er in zaten er van af met den schrik, het rijtuig behoorde toe aan M. Vanzieleghem van Dixmude. BUBGERSTAND van den 14 tot den 21 Sept. 1906. Geboorten. Vanuxem. Beatrix, Pennestraat. Heughebaert, Germana, Paddepoelstraat. Crepeele, Andreas. Kemmel steenweg. Doolaeghe, Gabriel, St Cristoflelstaat. De Grou, Marie, Eigen Heerdstraat. ustmx, Albertina, Doorganstraat. Gisquiere, Leo, KalfVaart. Bailleul, Maria, Jansenuisstraat. Huwelijk. Eeckhout, Desiderius, hovenier, wedr. Devos Desiderius met D'huysser, Maria, her bergierster, weduwe Bucquoye, Augustus, beiden te Yper. Sterfgevallen. Landman, Regina, 88 j. z. b. weduwe Buyse, Leonardus, Poperinghe steenweg, Moniez, Luciana, 31 j. Moscoustraat. Yandeweghe, Olga, 3 weken, Dickebuseh steenweg. Dekaezemaeker, Alicia, 1 j. Nazarethstr. Moerman, Gaspardus, 3 maanden, Zonne- beke steenweg. Bentley's Extra Stout B, Y. B. AgentBailleul Heugebaert. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 56, Yperen. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Deprez René. Wijk D. Artois Alice, Wijk I. Lefebvre Rachel, Yperstraat. De Greus Gerarda, Bruggestraat. Laconte Jeanue, Boeschepestraat, Leys Valère, wiik E. Delboo Madeleine, wijk B. Verleye Godelieve, wijk A. Huwelijken Joseph Verspranghe, metsersgast en Ce- lina Maarten, huishoudster. Albert Yandevoorde, metsersgast en Amanda Bevernage, werkster. Overlijdens: De Gryse Ivonne, 3 maanden, Peperstraat. Courgeois Rosalie, 80 jaar, zonder beroep, Wijk G. Vandecasteele Martha, 2 weken, Peerden markt. Taffin Elisa, 13 maanden, Wijk A. Thery Germain, 2 maanden, Wijk G. Vandecasteele Godelieve, 16 dagen, Peer denmarkt. Huwelijksafkondigingen. Hector Cappoen, timmerman en Emma Breemeersch, kleermaakster. Henri Lemahieu, werkman en Julia Sa- lomé, werkster, Camille Vienne, plafonneursgast en Ma ria Parmentier, dienstmeid. Henri Kindt, landbouwer en FelicieBaf- cop, zonder beroep. Ernest Vandenberghe, handelsreizigêr en Julie Simoen, zonder beroep. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust en van Bewonderheid der Ardennen. Statie Rochefort. Geene vreemdelingen passeren door Bel- gie zonder de grotten van Han te bezoeken, volgens 't gedacht van al de Reizigers bezit zij een der grootste natuurlijke merkweer- digheden der wereld. Wel gelegen on verlicht met de electrici- teit langs gansch zijnen doortrek sedert 1905, zijnen onderaardschen doorloop duurt meer dan twee uren, waarvan een gedeelte in vaartuig. Eene van zijne grootste zalen, salie du Dómes, meet 129 meters hoog. De tantas- tische kristalmaking, de be wonderlijken uitgang op de Lesse, zijn onvergeetbare Een ijzerenweg is gemaakt geweest, van Rochefort statie tot aan den ingang der grotte, langs de hoogte der Rotsen van Faule, voorbehouden aan de reizigers, de schoonste verrassing der lijnen van Zwitser land. Den tram nemen te Rochefort-statie, zich wel in acht nemen voor alle andere inlich tingen. Een uitstapje naar de grotte van Han, kan zeer wel samen gaan met een reisje naar Spa, naar het koninklijk kasteel der Arden nen naar Namen of Dinant. Proëft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. Het Lied van Falderidijn, woorden van Hubert Helis, muziek van Franz Andel- hof, is verschenen in de muziek uitgaaf Hei debloempje te Thurnhout; prijs 1 frank. Dat het iets puik is lijdt geenen twijfel, want het werd in 1906 met den eersten prijs bekroond in den wedstrijd voor volksliede ren uitgeschreven door de stad Antwerpen. Het zal bijdragen om de onzinnige, flauwe, vaak gemeene liedjes, die het volk in zijne kringen, op straat of bij feesten doethooren, omdat het geen betere kent, en toch zingen wil in de vroolijkheid van zijn hart, te ver dringen en te ver vangen door kiesche, welluidende en fiksche, waaronder het Lied van Falderidijn eene eerste plaats mag bekleeden. De woorden zijn heel lief en vol echte poëzij en de muziek is fijn, smaak vol, edel en vol melodij. Dat lied zal het ge voel voor natuurlijkheid, eigen schoon, gulle vroolijkheid en scherts, die niet be- leedigt, weder doen ontwaken en ontwikke len. De aangeslegen toon is frisch en levens lustig en dichter en componist mogen stellig op een tóegenegen oor rekenen. Het is een parelke vbd keurigheid onder alle opzichten en wij kunnen niet anders dan het den zan gers warm aan te bevelen. Het is geroepen om overal den meesten bijval te genieten. Een fijnproever. Wij mogen gansche kolommen getuig schriften lezen van plaatsen op 50 en 100 ki lometers verwijderd zijnde, maar zulks zal voor ons nooit dezelfde waarde hebben dan een artikel van eenige regelen voorkomende van eenen inwoner van Yper, want het zijn de plaatselijke bewijzen, die men hier voor waarheid aanneemt, en zulke geven wij er altijd. Lees hetgeen ons Mr. C. Gadeyne, 9 Grimchemstraat, zoo rechtzinnig zegt: Sedert bijna een jaar kloeg ik van de nie ren, bijzonder als ik werkte had ik soms zoo scherpe pijnen, dat ik moeite had voort te arbeiden, het was mij bij voorbeeld onmoge lijk mij te bukken zonder vreeselijk te lijden, zelfs des nachts had ik geene rust noch slaap meer mogelijk, mijn water was als met zand belast, ik verloor allen eetlust en alle krach ten, de zorgen bleven zonder uitslag totdat ik gebruik maakte der Foster Pillen voor de Nieren verkocht in de Apotheek Bécuwe. Die pillen verlichtten mij reeds van den eersten dagen, twee weken later had ik van mijnepijnen niets meer dan eene leelijke ge denkenis: ik was teenemaal hersteld en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hoop voor de bejaarden. Honderden men- schen tusschen de 70 en 90 jaren zijn vol komen van pijn in de nieren en den rug door het gebruik der Foster Pillen volkomen genezen. Dit hulpmiddel geneest en verlicht op eene aanhoudende wijze de nieren der oude zoowel als die der jonge menschen, 't is een bijzonder en eenig middel voor de nieren. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid alge meen bekend is; ze zijn eenig in hunne soort; laat U vooral geen namaaksels met min of meer gelijkend naam in plaats stellen. Men kan ze in alle apotheeken bekomen tegen 3,50 de doos of 19 de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engel- sche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Goudenberg straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het handteeken James Foster op el ke doos. W. Y. 19 Op Zondag 23 en Zondag 30 Sep tember zal de beroemde IT ALIA AN- SCHE TENOR zich laten hooren. Waarom nog boesten Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wilt; dat is waarlijk eene goedt borst remedie. 2 fr. deflesch te Oostende en te bekomen hij M M May Libotte, Aertsens en Donck te Yper, Monleyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. EOTtKfW?tl!i3Ti'^^eil^eaan wUten vloed fMll»UiJttHUJUllralof verliezen in 't wit genezen door de Blauwe Pillen. Zij missen nooit. Te Kortrijkapotheek Bossaert, Groote Markt. De doos: 1 fr. 60, franco tegen postzegels. Depot: te Yperen: Donck; te MeenenRotiers. En in alle goede apotheken. ELIXIR D'ANVERS stilt maag an buikpijn. Handboogmaatschappij Maatschappij Sint Sebastiaan op Maandag 24 September 1906. Oppervogel15 fr. en een haas Ieder zijdvogel 10 fr. en een koppel kiekens. Voor de voorwaarden zie programma §tad BRUSSEL. 18, Groote Markt, 18, te Brussel Opvolger: G. MORE AU VERKOOP VAN BLANKENBERGHE. tenu par Keytsmau Désiré 140, Rue de l'Église, 140. [Route de Bruges prés de la Gare.) Cuisine Bourgeoise. - Diner a prix-fixe. Spoedig gevraagd ZEER GOEDE Onnoodig zich aan te bieden zonder goede bekwaamheil. Habits Redingots Jaquettes Pardessus Vestons Broeken Gilets 26 franks. 24 18 18 w 14 3,75 tot 4,25 franks. 3,75 tot 4,25 De gasten moeten de stukken in de aanpas niet zetten. Zich te wenden, CALAIS. (Frankrijk). Er zal op alle brieven geantwoord voorden. MEEST GEZOCHTE Sa-r TVn-ni^l Qllito TTmit.marlrt herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. «BH,** KM», WHSWWWSU KR, PUMmmiatSUigg' zmmeu Er zal overgegaan worden, den ^Woensdag en Donderdag 3«n 4 October 1906, tot de openbare verkoopiug van ongeveer 1000 ouderwetsche kos- turnen van verschillige tijdstippen, wapenuitrus tingen, sierlijke paardedekens, enz., behoorende tot den voorraad van den Koninklijken Munt schouwburg. De loten zullen tentoongesteld worden vanaf 9 ure 's morgens en de verkoop zal plaats hebben te één ure 's namiddag. De verkoop wordt stiptelijk op kontant gedaan me, vermeerdering van 10 °/0 voor de onkosten. Men kan zich den beknopten katalogus aanschaf fen ter verkoopzale zelfs.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2