Goede Meid chez la veuve Henri Hoflaek CAFE LA COURONNE ELROSE Kleermakers Gasten W eldadigheidsfeest. De gaze van Ma Cousine. Brand. Benoeming. Ontslag. Gevecht. Moord. Kruisboogschutters. Maandag 1 October 1906 Altijd Yper. HAAR HERSTELLER GROOTE LOON. A la Nouvelle Poste RUE DE LSLLE N° 6!, YPRES. Tarif van het werk. M. Frognet, 17, Bd Jacquard, 7 October 1906, om 7 ure 's avonds, in het lokaal (Zaal der Oud Pompiers,) met de wel willende medewerking van Mej. Zulma Devers en MM. Maas cd AMarcx. Programma le DEEL. Ouverture pour Symphonic. 2. Boxe en sections (Pupilles). 3. Romance chantée par M1" Zulma Devers. 5. Men vraagt bedienden. Pantomine en 1 acte. 28 DEEL. 1. Ouverture pour Symphonie. 2. Canne Royale par les adultes. 3. Romance chantée par M. Maas. 4. Assaut au fleur et par MM. M. et B. 5. Ballet des Jardiniers. 3. DEEL. DANSFEEST. Volgens wij vernomen hebben zal er op 14 October 1906, in de zaal der Oud-Pom piers een luisterlijk feest gegeven worden ten voordeelo eener weduwe met drie kleine kin- ders, door het muziek der Oud-Pompiers, Injatigables en Vlaamsche Ster. Het feest beloofd zeer aantrekkelijk te zijn, hieronder geven wij aan onze lezers t programma der feest. 5» PROGRAMMA 1" Lysistrata, openingstuk door de harmonie der Oud-Pompiers. 2° La Bohème fantazij door de harinoDie der Oud-Pompiers. 3' Bewegingen voor het boksen in afdeelingen door de Maatschappij der Onvermoeibaren 4° Par expres blijspel in één bedrijf door de Vlaamsche Ster. Dans der hoveniers door de Maatschappij der On vermoeïbaren Adda 't herderinnetje zangspel in één bedrijf door de Vlaamsche Ster. Leden dezer maatschappijen zijn reeds aan het rondgaan met inschrijvingslijsten, mogen er soms personen zijn, waar zij met dj lijst niet geweest zijn. Men kan kaarten bekomen bij M. K. Deweerdt, Rijselstraat alhier. Familiekaart, 5 Jr. Persoonlijke kaart, 2 en 1 fr. Proeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. Eb wel! Eh wel!Is dat toch geene ware schande, met de Yperlingen alzoo den spot te drijven 't Is niet genoeg dat gansch de stad omgekeerd is, geene straat is in goeden staat, men laat ons nog van tijd tot tijd zonder licht, gisteren avond was het nogmaals het geval, 'tis belachelijk!! en Mijnheer Coined beloofde ons schoone en goedkoope gaze, 't Is te hoopen dat de Ypersche kiezers die schoone belofte met de naaste kiezing zullen herinneren. Vrijdag morgend rond 8 ure is er een begin van brand ontstaan in het huis van M. Louis Vandoorue Vandenpeereboom- plaats. E'éne gazontploffiag had plaats in een der bovenkamers gevende op de Van- denpoereboomplaats. Politie eu pompiers waren spoedig meester van 't vuur. Al de meubels eu kleereu zich op dezen kamer bevindende zijn de prooi der vlam men geweest. Groote schade is er veroorzaakt geweest door 't water der brandspuiten. Volgens wij vernomen hebben is alles verzekerd. Gebeurde zulks 's nachts, de schade zou veel grooter geweest zijn, en misschien inonscheus levens te betreuren gehad. 'T is nu reeds de derde maal in een jaar dat er brand ontstaat aan de eigendommen van M. Vandoorne. r is te hopen dat het de la tste zijn zal. Bij Koninklijk besluit werd de Decoratie van Eerste Klas verleend aan M. Wittebroodt muziekmeester der Stadsharmonie, ter dees gelegenheid werd, er Maandag avond ten 6 ure, eene serenade voor zijne woonst gegeven. 3 Bloemtuilen werden er door 't Korps en muziek aangeboden. De oud muziekanten der oud Pompiers, cok een blijk van genegenheid willende too- nen hebben aan hunnen gewezen bestuurder eene prachtige gerbe aangeboden, met het opschrift, Les musiciens des anciens Pompiers a leur ancien Chef. Dat is een bewijs dat indien men wel ge daan heeft en wel doet, de vriendschap van eenieder waardig is. Wij wenschen de heer Wittebroodt van harte geluk. Een Burgerlijke decoratie van l»le klas werd ook verleend aan M. Achille Baelde voor35jaren dienstin het huis M. Emile Froidure. Proficiat Achille M. Jules Van Werveke, geboren te Yper, raadsheer, in het hof van beroep te Gent komt zijn ontslag te zenden aan de Koning, uit oorzaak van gezondheid. Hij zal waarschijnelijk vervangen worden door M. Van Maele, eerste voorzitter in het hof van beroep. Deze week heeft er nogmaals in verschil- lige plaatsen gevochten geweest, het zijn altoos dezelfde, waarom stelt de politie of het gerecht geen eind aan, er is bijna geen Zondag die voorbij gaat zouder dat gevoch ten wordt. En 't zijn altijd dezelfde! In de Pateelstraat alhier, werd Jules Soliier, nog al erg toegetakeld, zijn bovenste lip in stuk geslagen dat hij de zorgen van doktor Dierik moest ontvangen. Zondag avond werd er te Gheluvelt, recht over d' herberg l'Esperance, gevochten, ze keren H. Vandeweghe, die zaterdag van 't leger gekomen was, en geen deel aan \ge- vecht plaats nam, kreeg eene steek in volle borst in de richting van het hart, en viel dood ten gronde. De dader werd door de gendarmen aange houden en in 't gevang opgesloten. Lokaal «BRONZEN HOOFD»! Naar de Vogels, Ie Vogel, Gillis Gustave. 2e id. Van Nieuwenhuyze C. MAANDAG 8 October, Koningschieting. BURGERSTAND van den 28 Sept. tot den 5 Oct. 1906. Geboorten. Margonneau Ernest, Veemarkt, Denoyelle Roger, Lombaardstraat. Sinaeve Gertnana, Hoornwerk. Alleman Gabriela, Langemeerschstraat. Leconte Germana, Klaverstraat. Coffljn Maurits, Neerstraat. Verwaerde Henri Bukkerstraat. Lahousse Rachel, St Christoffelstraat. Lemahieu Camiel, Lange Thouroutstraat. Depauw Maria, Cartonstraat. Denutta Margaretta, Patteelstraat, Slosse Maurits, Bukkerstraat. Vaticoppenolle Maurits, Dic'sebuschsteen- weg, Huwelijken Leen Joannes, onderwijzer bij Staatswel- dadigheidsschool en Van Èlslande Alphosina, muziekl ieraarster, beiden te Yper. Van Elverdinghe Emilius, meubelmakers- gast en Wouts Estella, z. b. beiden te Yper. Slosse Georgius, aardewerker en Dehol- lander Sabina, werkvrouw, beiden te Yper. Flepts Henricus, beenhouwer en David Anna, z. b. beiden te Yper. Goemaere Medardus, bakker en Dubois Emma, naaister, beiden te Yper, Vermeulen Renatus, landwerker, en Degryze Maria, kantwerkster, beiden te Yper. O oerlij dens: Salomé Maria, 3 weken, Zonnebeke steen weg. Decneuvel Marie, 75 jaar, z. b. Weduwe Lemarre Philippus, Rijsselstraat. Depuydt Gustaaf, 28 j., smidsgast, echt genoot Declercq Lucia, Weduwenstraat. Messiaen Adelia, 65 jaar, z. b. Weduwe Depuydt Benedictus, Dickebusch steenweg. Laureys Gaston 11 1/2 jaar, Edouard. Fiers traat. Vandewynckel Julius, 8 maanden, Zonne beke steenweg. Depuydt Julia, 55 jaar, kantenwerkster, weduwe Behague Gustaaf, Hondstraat. 't Is hetgeen er de waarde van uitmaakt, die wij wekelijksiu deze kolomman drukken; komen altijd uit Yper, want wii stellen ver trouwen in heigeen ons een buurman zegt en al die plaatselijke bewijzen geven zonder twijfel, reden tot overweging aan de men- schen van hier. Mme S. Van Daele, 24, Bukkerstraat te Yper, zegt ons 't Is met dankbaarheid dat ik U zeggen mag dat het dank aan de Foster Pillen is dat ik teenemaal genezen ben, van nier- pijnen, die mij sinds drij jaren het marteling schap deden lijdenmijne nachten waren slapeloos, mijn water was walgendriekend, mijne uiteinden dikwijls gezwollen, ik kon mij niet meer bukken, noch het miDste werk doen, ik verkwijnde en verdroeg niet meer het minste voedsel, toen ik mij met de Fos ter Pillen voor de Nieren verkocht in de Apotheek Becuwe, wilde verzorgen. De uitslag overtrof alle hoop want na vijf dagen voelde ik mij gansch anders, het scheen mij of ik herleefde en in min dan eene maand had ik eindelijk het genoegen mij teenemaal genezen te zien. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het ken baar te maken. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid be kend is; ze zijn eenig in hunne soort laat U vooral geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Belgie Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het handteeken James Foster op elke doos. W. Y. (21) Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Waarom nog hoesten Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wiltdat is waarlijk eene goedt borst remedie. 2 fr. deflesch te Oostende en te bekomen bij M M May Libotte, Aerlsens en Donck te Yper, Monleyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen en overal. En te bekomen in alle goede apotheken, MKN VRAAGT eene kunnende koken, en fransch spreken. Zich zoo spoedig mogelijk aan te bie den, ten bureele van dit blad. 0n peut se procurer CABARETIÈRE Bières en Iiouteïlles la bouteilie Roulers-Rodenbachbrune, pale double 0,30 D'Ypres Audenaerde Bière blonde de ménage Stout 1/2 bouteilie Vieux temps (drijdraad) Bavière Louvain 1/2 bouteilie Diest Boe Lambic 1/2 bout. Cauwe (Roulers) 0,20 0,40 0,25 0,45 0,25 0,60 0,30 0,30 0,15 0,50 0,50 0,60 0,30 0,24 BLANKENBERGHE. tenu par Keytsman Désiré 140, R.ue de l'Église, 140. [Route de Bruges pres de la Gare.) Cuisine Bourgeoise. - Diner a prix-fixe. Prix Modérés. Service Soigne. Chambres confortables pour voyageurs. 1 lijdende aan witten vloed of verliezen in 't wit genezen door de Blauwe Pillen. Zij missen nooit. Te Kortrijk: apotheek Bossaert,Groote Markt. De doos: 1 fr. 60, franco tegen postzegels. Depot: te Yperen: Donck; te MeenenRotiers. En in alle goede apotheken, Spoedig gevraagd I ZEER GOEDE Onnoodig zich aan te bieden zonder goede bekwaamheil. Habits Redingois Jaquettes Pardessus Vestons Broeken Gilets 26 franks. 24 18 18 14 3,75 tot 4,25 franks. 3,75 tot 4,25 De gasten moeten de stukken in de aanpas niet zetten. Zich te wenden, CALAIS. (Frankrijk). Er zal op alle brieven geantwoord worden. 6» MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi "ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. mm. iwwwi wreusaagzixia.TrganracsggiaHCTJwraaaB. -nrmrurrr-rTniii i■iiih>i<«»»m

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2