Goede Meid t Stroll fsiu Melrose grooteTloon. I COIFFEUR - POSTIOHEUR c-iiez la veuve I etiri Hoflack CAFÉ LA OOORONNE WONDERBARE ELIXIR m HAAR HERSTELLER Ongeluk. Kruis b oog schutters. Koningschieting. Plaatselijk belang. Oostende. Nieuwe melkkannen. SALON DE COIFFURE L. OLLUYN, A la Nouvelle Posfce RUE DE LILLE 61, YPRES. Verzekerde genezing der flesch 3.50 Prijs een meester zooals M. Moerman moet men vooruit, ia naam der medewerkers, dank Na dit feest, was er om 10 ure een prachtig dansfeest, zeggen wij rechtuit sedert lang hebben wij zooveel levendigheid en aantrek kelijkheid niet gezien, 'twas een oprecht familiefeest. De leden der (lommissie met M. Jozef Didier aan het hoofd halen eere over hun werk. ■Wij sturen in naam van al de tegenwoor- digen onze hartelijkste gelukwenschen. D. De schieling van Woensdag 17 is uit gesteld tot Woensdag 24 dezer. M. Theodoor Kerrinckx, schrijnwerkers- gast, 19 jaren oud, wonende Bukkerstraat, werkte voor rekening van zijnen baas, M. Louis Dumoulin, aannemer, Kaaistraat, aan de afbraak eener stelling der hoeve van M. Louis Sinnave, Dixmuidesteenweg, toen hij, ten gevolge van een misstap, van den zolder op den grond viel. De jongen die van hevige inwendige ver wondingen klaagt, wordt door doktoor Van Robaeys verzorgd. De algemeene cataloog der winter- nieuwigheden der groote magazijnen van nieuwigheden AU BON MARGHÉ Nieuwstraat, Brussel komt te verschijnen. Wij zenden hem kosteloos en franco alsook de monsters onzer stoffen, aan alle Daman die er de aanvraag van zullen doen. De aankoopen van af 20 frank werden franco opgestuurd. Bsntley's Extra Stout B, Y. B. AgentBailleul Heugobaert. BURGERSTAND van den 5 tot den 12 October 1906. Geboorten. Blondeel Cyrillus, Janseniustraat. Verlez Elisa, Mondstraat. Spinnewyn Henrica, Dickebusch steenweg Rommel Alina, Brugge steenweg. Tuveoier Roger, Korte Meerschstraat. Verkinderen Maria, Lange Thouroutstraat Vandewynckel Andreas, Hoornwerk. Delaplaee Rachel, Boterstraat. Haubourdiu Oamilius. Kanonstraat. Vandenbrouoke Fiavia, Minneplein. Lecleei' Bertha, Zoncebeke steenweg. Notebaert Trena, CrÖote Markt. Dobbéla :re Gaston, 'loodstraat. Huwelijken Güflljn Eugenius, meubelmaker, en Duriez Julia, kleermaakster, beiden te Yper. Huyghe Arthur, machinist aan den ijzer- weg cn Labaere Maria, zonder beroep, beiden to Yper. Sterfgevallen. Delva Henricus, 55 jaar, zonder beroep, weduwnaar Biono Maria, Dixmudestraat. De Lathouwer Joanna, 55 jaar, zonder beroep, echtgenoote Caytan Emilius, Pope- ringhe steenweg. Verhoyq Josephus, 80 jaar, zonder beroep, weduwnaar NeyrTnck' Blondina, Wulve- straat. Dewancker Augustinus, 57 jaar, fruit koopman, weduwnaar Decrock Maria, van Verburg Maria, echtgenoot Bruneel Judania, Dixmudesteenweg. Laurie Stephania, 74 jaar, zonder beroep, weduwe Dupont Joannes, St Hospitaalstraat Verkamer Leopoldus, 72 jaar, zonder be roep, echtgenoot Dewancker Nathalia, Meenenstraat. Brulez Maria, 3 maandenRijselsteenweg. Verbeken Richardus. 35 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Lokaal BRONZEN HOOFD Schieting van Maandag 8 October. De vogel heeft geschoten geweest de vierde schoot, tweede ronde, door M. Gyrille Van Nieuwenhuyze, gouverneur der maat schappij. Aide leden waren er te vreden om en dronken een glaasje op zijne gezondheid. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Waarom nog hoesten Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wiltdat is waarlijk eene goedt borst remedie. 2 fr. deflesch te Oostende en te bekomen bij M M May Libotte, A ertsens en Donck te YperMonleyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen en overal. Ea te bekomen in alle goede apotheken. Gansche bladen vau ver nieuws mogen in ons blad verschijnen, maar meesten tijds daar zulks ons niet raakt nemen wij er gee- nen aandacht op, maar wanneer het een plaatselijk feit geld betreffende een persoon van Yper stellen wij er ons aanstonds be lang, in, want wij zijn getrouw aan ons land en zijn welzijn is ook het onze en hetgeen onze buurman zegt is altijd goed om: te we ten. Mr L, Deleu,- 33 Tegelstraat te Yper, zegt ons Ik had alles zonder uitslag beproefd, niets verlichtte mij, ik wanhoopte want sinds ze ven maanden dat ik aan de nieren leed, ver- ergde mijn toestand altijd ik kon mij over- mijn weik niet meer bukken zonder zoo scherpe pijnen te gevoelen, dat ik mij niet meer dierf oprechten, zelfs des nachts waren de pijnen zoo hevig dat ik geene rust meèr mogelijk had, ik kon nauwelijks de oogen sluiten en 's morgens stond ik reeds atgemat en gebroken op, ik hoorde de Poster Pillen voor de Nieren verkocht in de Apotheek Bécu we, zoo roemen dat ik besloot ze ook eens te beproeven. Ik was zeer gelukkig reeds van den derden dag eene groote beternis in gansch mijnen toestand te bestadigen, ik dierf zoo spoedig aan zooveel geluk niet gelooven het was nochtans waar, want veertien dagen later had ik niet meer de minste pijn en was zeer goed genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof u het kenbaar te maken. Wat veroorzaakt rhumatiek? Rhumatiek wordt veroorzaakt door urinezuur, welk zich in de spieren en in de gewrichten ge- kristaliseerd heef Foster Pillen voor de nie ren lossen dit urinezuur op en helpen de nie ren om het uit het lichaam af to vieren in de urine. Door aizoo de oorzaak der ziekte wog te nemen, genezen de Foster Pillen vol komen. Verzekert U dat men U do Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfdo soort als die welke M. Deleu gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. do 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor Belgie Eagelsche Apot heek, Ch. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het haadteeken James Foster op elke doos. W. Y. (22. eene kunnende koken, en fransch spreken. Zich zoo spoedig mogelijk aan te bie den, ten bureele van dit blad. Zomer en Winterseizoen. Het Zomer seizoen heeft nog altijd veel bijval, over eenigen tijd was de mare ver spreidt dat de Kursaal weldra zou gesloten worden, gelijk voorgaande jaren, en dat er geen winterseizoen zou zijn. Dat nieuws is van allen grond ontbloot. De algemeene bestuurder der Maatschappij van Oostende- Zeebaden, M. Marquet. wiens pacht voor zes jaar vernieuwd is, heeft een heerlijk plan van feestelijkheden voor het winter-seizoen opgevat. De speelzaal blijft het gansche jaar open; iederen dag zal de symphonie in de Kursaal twee concerten geveD, net gelijk in den Zomer; iederen Zaterdag-avond zal er een gemaskerd bal plaats hebben. Andere buitengewoon prachtige aantrekkelijkheden zullen ingericht worden, om de vreemde lingen aan te lokken en hun verblijf te veraangenamen. De Oostendenaars juichen het plan van M. Marquet van ganscher harte toe, omdat de uitvoerging er van een tijdperk van onge- kenden voorspoed zal openen. Intusschen is het Zomerseizoen in vollen gang; de vreemdelingen zijn misschien zoo talrijk niet meer als rond half-Oogst, en toch worden iederen dag nog van drie tot vier duizend baden genomen; vreemde muzieken nemen iederen Zondag even talrijk deel aan het bestendig festival, voor hetwelk meer dan 16000 fr. premiè'n uitgeloofd zijn; heden Zondag heeft een zeer belangrijke paardenloopstrijd plaats, voor denwelken verscheidene duizende franks prijzen zijn uitgeschreven. De vreemdelingen, die al de feestelijk heden zouden willen volgen, zouden waarlijk geen tijd tot rusten vinden. De Oostendenaars zijn hoogst tevreden over den gang van het seizoen; zij zijn het Stadsbestuur dankbaar, omdat het, niettegen staande de onderduimsche werking van zekere politieke tegenstrevers, de baden, de Kursaal en den Schouwburg aan het behendig beheer van M. Marquet heeft toevertrouwd. ELIXIR D'ANVERS stilt maag t3n buikpijn. Men zegt dat in 't ministerie een ontwerp ter studie ligt voor een nieuw reglement op 't verkoopen van melk. De kannen zullen een onderscheidingsteeken moeten dragen, waaruit men zal kunnen zien of zij melk, water of een mengsel inhouden. Goed nieuws voor de melkboerinnekes I Voor bloedzuivering. Een stukje kalfsmaag, 8 a 10 dm, groot, laat men eenen halven dag in koud water wekeD, daarna wordt dit zamen in een pot, met ongeveer een kan zocht kokende melk gedaan on laat dit zachtjes doorkoken lot het dikke gedeel te der melk zich afschcilt. Een en ander laat men, in een linnen zakje gedaan, uit druipen. Ook een lepel dikke zure melk kan, in plaats vaa kalfsmaag, gebruikt worden. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust r>E 1' OBDEE Rue de Lille, 64, Ypres. Ex-ouvrier des principales maisons de Bruxelles. Seul déplositaire de la maison Millot de Paris. Parfumeries, Savons, Brosses, Pei- gnes, Épanges, et articles de toilette. Rasoirs Suisses, Anglais et Suédois, grand choix d'autres articles trop long détailler. SERVICE ANTIS EPTIQUE 0n peut se procurer CABARETIÈRE Bïères en !>outeilles la bouteille Roulers-Rodenbachbrune, paledouble 0,30 D'Ypres Audenaerde Bière blonde de ménage Stout 1/2 bouteille Vieux temps (Irijdraad) Bavière Louvain i/2 bouteille Diest Boe Lambic 1/2 bout. Cauwe (Roulers) 0,20 0,40 0,25 0.45 0,25 0,60 0,30 0,30 0,15 0,50 0,50 0,60 0.30 0,24 BLA NKENBERGHE. tenu par Keytsman Désiré 140, Rue de l'Église, 140. [Route de Bruges pres de la Gare.) Cuisine Bourgeoise. - Diner a prix-fixe. Prix Modérés. Service Soigné. Chambres confortables pour voyageurs. HflïSSlïiïroffBPfH'ijdendeaan witten vloed IMUlWUjL verliezen in 't wit genezen door de Blauwe Pillen. Zij missen nooit. Te Kortrijkapotheek Bossaert, Groote Markt. De doos: 1 fr. 60, franco tegen postzegels. Depot: te Yperen: Donck; te Meenen: Rotiers. En in alle goede apotheken. van Jicht,Flerecijn (Kozijntjes) en Rhumatiek door de van Doctor ROGGEN. Deze Elixir is met vloeibare artsenijstoffen samengesteld, en geneest, na eene gevolg de behandeling, de hevigste aanvallen van Jicht, Flerecijn, Kozijntjes en Rhumatiek. Algemeen dépot 21, Rijsselstraat, recht over de Casselstraat, te Yper. Proeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. u!*t Kit 3 MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi "ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. WBfc «i «at, exmrattK m. B»HSS®5iKK«,8^ wit of verkleurd haar m'.r.iys

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2