TUO Voedsel voor het Volk. MiLftOSE Anciens-Pompiers. Nationale schieting. Betooging van Brussel ten voor- deele van 'tverplichtend onderwijs HAAR HERSTELLER Wederlandsche Bakkerij - Ten toonstelling Gent, Maart 1907. Veevoeding, De iever der natuur. Gevaarlijke Oesters. de la ville d'Ypres. Avis aM. les Actionnaires. Les obligations portant les nos 36, 163 et 176, sorties au tirage du 2 c. sont rembour- rables, a partir de ce jour, dans les bu reaux de M. A. Dechièvre, Banquier, rue de Menin. La Commision. Prijskamp voor Burgerwachten. 200, 300 en 400 meters. 222e prijs M, Robert Froidure, met 60 punten. 421® prijsM. Arthur Vandevyver, met 56 punten. Naar het midclen. 26e prijsM. Gustaaf Gandeel. Prijskamp 200 en 300 meters. Wil naar het midden. 26" prijs: M. Henri Vantholl. Internationale Prijskamp. 500 en 600 meters. 80° prijs: M. Robert Froidure, met 32 punten. 222eprijs: M. Medard Pintelon. Daarenboven, de heeren Vantholl, Salomé en Gandeel, die wederzijdsch het schoone punt van 55, 55 en 53 behaald hebben in den prijskamp Burgerwachten, zijn er in de prijzen niet geklasseerd. Dit buitengewoon feit getuigt van den vooruitgang door de belgische schutters in deze laatste jaren gedaan. Al onze gelukwenschen aan de prijswin- naren. VILLE D'YPRES. et d'extension universaire Année académique 1906-1907. Extension de rUniversité libre de Bruxelles. Les Jeudis 15, 22, 29 Novembre 1906, 1811.15 Cours de Monsieur PELSENEER, Agrégé k ia facüïté des Sciences a Gand Plntelligenca des animaux. en 3 le- gons avec projections limineuses. Dimanche 13 Janvier 1907, k 15 heures. Conférence de Monsieur D WELSH A.U- WERS. Professeur a la faculté de Philo sophic SujetMaxim gorki. Au nora du comité central Le Trésorier, J. Massart. Le Secrétaire, G. Berlant. Le Président a'Honneur, Ch. Buls. Le Président, Dollo. Dimanche 30 Décembre 1906, a 15 heures, Conférence de Monsieur PIERRE NOLE\ chargé de cours l'üniversité de Liège Sujet Vaccins et serums. Dimanche 3 Février 1907, a 15 heures, Conférence de Mademoiselle NELLY LE- CREN1ER. Sujet Frederic Mistral. Les Conférences seront données Salle de la Bourse, rue Carton. Montanl des souscriptionsCotisation annuelle de membre permanent du Cercle d'Etudes 4 francs. - Souscription au cours de M. Pelseneer2 fr. - Prix d'er.- trés a l'une des 3 autres conférences fr. 0 75. L'entrée est gratuite a la première legon du cours de M. Pelseneer. Prière de bien vouloir s'adresser, pour les adhésoins, h M. C. JANSENS, Trésorier, 16, rile de la Station. Le Comité. Het bestuur der Liberale Jonge Wacht heeft besloten van aan de betoging van 18" November deel te nemen en het wakkert de leden aan zich talrijk te laten inschrijven op de lijst in het lokaal berus tende. De prijs der reiskaart is 4 60 fr. en men zal met den eersten trein vertrekken. De iDsehrijvingslijst zal op Woensdag 14 No vember gesloten worden. Zondag 11 November te 6 uren 's avonds Algemeene vergadering der Liberale Jonge Wacht. BURGERSTAND van den 26 October tot den 2 November 1906. Geboorten. Depuydt Maria, Aardestraat. Louf Magdalena, Veurnesteenweg. Raikem Anna, Patteelstraat. Dehague Gerardus, Hondstraal. Vandenbraambussche Cecilia, Edouard Fiers traat. Delahaye Maria, Dixmude steeaweg. Wolff Guillielmus, Elverdinghestraat. Verbeke Robertus, Kalfvaart. Huwelijken Van Damme Gustavus, daglooner en Bos- saert Irma, naaister, beiden gehuisvest te Yper. Potie Albertus, mekaniekwerker en Del- fosse Julia, strijkster, beiden gehuisvest te Yper. Sterfgevallen Tasseel Emilius, 38 jaar, zonder beroep, Elverdinghestraat. Pannekoucke Augusta, 4 1/2 jaar, Mond- straat. Ghillebert Antonia, ljaar, Mondstraat. Desiere Pharailda, 33 jaar, zonder beroep, echtgenoote Leclercq Valerius, Lange Thou- routslraat. Verhaege Henricus, 3 maanden, Kemmel steenweg. Duboit Maria, 33 jaar, huishoudster, echt genoote Sagon Camillus, Pennestraat. Poelemans Gaston, 7 jaren, Boterstraat, Nolf Lucia, 80 jaren, winkelierster, onge huwd, Tempelstraat. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust efSTtot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvai reinigt de kruin, verwi srt het schin en deelt er leven, groeikracht, glans Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Wij vernemen dat er a. s. jaar van 16 tot 31 Maart te Gent eene Tentoonstelling van Bakkerij en Aanverwante Nijverheden zal gehouden worden. Het Gentsche Stadsbestuur heeft gereede- lijk de Zaal Van Eyck en het stuk grond dat erachter ligt aan de beschikking van de in richters gesteld. 't Is de Vereeniging der Belgische Vakpers, aideeling Bakkerijwelke met de inrichting is gelast Men kan van nu resds alle noodige inlich tingen bekomen in de bureelen dezer ver- eeniging Vanderstichelenstraat, 1, Brus sel, en Eeckhoutstraat, 7, Brugge. De slechte smaak der boter. De Herfst is het tijdstip waarop de land bouwer groote moeilijkheden hij het boteren te bekampen heeft. Mislukt de boterstand niet geheel, doch laten reuk en smaak der boter veel te wenschen. Hare kleur ver bleekt, zij zelf is hard, brokkelig en moeielijk om bereiden. Zoekt men de oorzaak dier plotselinge en schadelijke verandering op, zoo vindt men die welhaast in de veevoeding, die in dit jaargetijde soms geheel ondoel matig wordt bewerkstelligd. Inderdaad, spurrie, rapen, bladeren, toemaal, enz. zijn er overhoop en de landbouwer geeft van dien overvloed zonder zich eens af te vragen of hij goed of slecht handelt. Wat meer is, door al die wateiachtige voeders, zijn de dieren aan afgang blootgesteld, waardoor de huid, de wier.de melk ook, niet zelden bevuilt worden. Anderzijds, bij het over vloedig en uitsluitend voeden van sterkrie kende voeders, waaronder de raap vooral dient genoemd te wordeD, zet die sterke geur zich lichtelijk in de melk over, van daar ook in den room en in de boter. Hoe dit alles vermeden? De stipte reinheid vooral, zal vele onge makken van kant zetten, doch het in acht nemen der goede verhouding in het voeden, zegt ons veel meer. Bij al die waterachtige sterkriekende voeders, zal de veehouder krachtvoeders voegen, opdat de schadelijke eigenschappen van de eerste, door de wel doende werkiDg der tweede worden ver nietigd. Koeken en meel van allen aard, wierden daartoe veelal gebezigd; doch het suikervoeden- sucrema geeft ons daartoe de beste voldoening. De heeren veeartsen noemen daarom «de sucremaeen voeder, zoo rationeel als scientifiek samengesteld alsook een spaarzaam voeder van groote weerde, en een heilzaam behoedmiddel tegen buikkrampen. Lex. Ter oorzake van den mist heeft de mensch langs de zeekusten zware klokken geplaatst, die evenals de vuurtorens des nachts de schepen voor de schipbreuk die hen bespiedt behoed. D 3 natuur is alzoo beijverd en om ons tegen de gevaren der nierziekte te vrij waren waarschuwt zij ons op tijd en stond door de rugpijn, de waterstoringen, het op zwellen der gewrichten, enz. Luister dus naar die waarschuwingen. Een geval van Yper wordt hier verhaald, trek er uw voor deel uit. M. E. Lepaire-Michiels, 6 Klaverstraat te Yper, zegt ons Sedert meer dau zes maanden leed ik aan de nieren, bijzonder als ik mij moest buk ken waren de pijnen zeer scherp, ik sliep maar weinig en dan nog onrustig, ik had geene rust meur en stond gansch vermoeid op en met s'ijve leden ik had altijd hoofd pijn en duizelingen, het water belast en ik verloor allen eetlust, de zorgen en de mid delen hielpen mij niets, ik wist niet meer wat doen en wanhoopte, alsdan wilde ik de Foster Billen voor de Nieren verkocht in do Apotheek Becuwe, beproeven. Tot mijne verbaasde vreugde voelde ik mij reeds van den derden dag zeer verlicht van dag tot dag verbeterden mijne pijnen en mijn toestand, zoo wel dat ik in minder dan veertien dagen eindelijk genezen was. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Het gevaar begint wanneer gij rngpijn hebt 't is het eerste en zekerste teeken van nierziekte. Foster Pillen voor de Nieren genezen rugpijn, daar zij de nieren, die zich daaronder bevinden genezen, want het zijn in werkelijkheid der nieren, die ziek zijn en niet de rug. Eisck wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid alge meen bekend is ze zijn éénig in hunne soort, laat U vooral geen namaaksel met eenig min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het handteeken James Foster op elke doos. (W. Y. 25.) Personen welke thans de Belgische bad plaatsen bezoeken, moeten zich wel wachten de oesters te gebruiken, welke er onder den naam van «Whitstable Natives» verkocht worden. Het zij gezegd dat in Engeland het oesterseizoen nooit opent voor den 15 Augus tus en dees j sar, tengevolge van liet warm weder, zijn de oesters minstens 14 dagen achteruit. Degene welke men nu verkoopt, komen uit de omstreken van Falmouth en worden meestal van bedden gevischt, welke door de gezondheidkommissie veroordeeld werden, omdat zij te dicht bij de monding der rioolen gelegd zijn. Deze week nog werden er in de Theems 16.000 oesters aangeslagen, welke voor Oostende bestemd waren. Zij waren zoo doordrongen van rioolwater, dat zij uiter schadelijk zouden geweest zijn voor f gezondheid der verbruikers. Op bevel den magistraat werd de ganscbe partij ver" nietigd. Zoo het schijnt zijn er reeds 80 OOO oesters uit Engeland naar Beigië verzonden en zoolang het seizoen niet officieel geopend is, kan men niet te voorzichtig zijn. Burgerstand van Poperinghe. Van den 27 October tot den 3 Nov. 190e Geboorten. Do Caene Cesar, Veurnestraat. Desaegher Marcel, Westoutrestraat. Inion Michel, wijk A. Devos Martha, Casselstraat. Werquin Ivonne, Gasthuisstraat. Goussecs Camiel, Crombekestraat. Deraeve Maria, wijk A. Temperville Ivonne, wijk L. Vandewynckel Maria, wijk L. Debaene Medard, wijk L, De Coker Canaille, Arendstraat, Delbeke Albert, Yperstraat. Hauspie Gaston, wijk K. Ooghe Maria, wijk E. Dewulf Albert, Peerdemarkt. Deschodt Rachel, Casselstraat. Huwelijken. Theophiel Crousel, bestuurder van het stapelhuis te Ath en Aurelie Muylle, zonder beroep, te Poperinghe. Gaston Vermeersch, landbouwer te Vla- mertinghe en Rachel Quaghebeur, zonder beroep, te Poperinghe. Prosper George, bakker en Maria Van Landschoot, zonder beroep, beide te Pope ringhe. Etie Bakeroot, daglooner, en Sidonie Cappelaere, werkster. Sterfgevallen. Christiaen Aloïse, 77 jaar, land werker, echtgenoot van Stephanie Teite, wijk A. Rosseel Henri, 59 jaar, schoenmaker, weduwaar van Sophie Sergier, en echtge noot van Clemence Seys, Babbelaarstraat. Couwet Charles, 17 jaar, zonder boroop, De Gruyter Robert, 13 dagen, Hondstraat. Brabandts Daniel, 2 1/2 maanden. Yper- jHuwelijksbeloften Remi Beddeleem, landbouwer en Alina Vancayzeele, zonder beroep. Cyrille De Rez, daglooner, en Stephanie Merlevede, dienstmeid. Elie Defranck, dienstknecht en Leonie Kesteman, dienstmeid. Georges Handtpoorter, smidsgast en Irma Roulant, dienstmeid. De Engelsche bladen geven verslag over een bezoek van meer dan 4000 geneesheeren en handelaars in kruidenierswaren aan de inrichtingen der Cle Bovril te Londen. De gasten hebben de verschillende lokalen der beroemde Cle doorloopen en met bewondering heel de vervaardiging gevolgd. De prachtige laboratoriums de bereidingskamers met hunne ceramieke muren en vloeren, voor de eiwitstof en de vezelstof, deze twee hoofd- bestanddeelen van Bovril hebben de voort durende aandacht der bezoekers opgemerkt. Geen enkele bereiding wordt met de hand gedaan; vandaar eene zuiverheid en eene bezorgdheid voor de* hygiène die veel bijdra gen om Bovril klaarblijkend beter te maken dan gelijkaardige produkten. De voort- brengst bedraagt, terloops gezegd, tegen woordig meer dan 150.000 flesschen per dag. De bezoekers verklaarden eenparig dat niets verwaarloosd wordt om tot eene volstrekt zuivere bereiding van goede hoe danigheid te komen. De nieuwe premie gravuur van Bovril, eene schoone schilderij van Arthur J. Elsley. Een verleidelijk lokaas, heeft iedereen be koord. Deze gravuur wordt tegenwoor 'g aan de Belgische kliëaten van dit uitsteken produkt aangeboden. MEEST GEZOCHTE i--=l herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke allen tegen, <C' en schoonheid aan mede. Os&feï «w, SBSSKKjes: f», Pottoetraa t.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2