Clocks de Cörneville Melrose OE HOOGTE li! De gas te Yper. Solo-Seheiem. Altijd mesteken. Krui sboog schutters. Fransch tooneel. Kampstrijd voor heiigstenveulens en hengsten van inlandsdh ras, HAAR HERSTELLER Herbergiers, leest hier. Ylaamsch Tooneel. Zij komen Wie t Waarom f Een Yalsch Bericht Waar f Wanneer Wat mee in Yper bemerkt. Agents demandés. Alfred Berger et Gie Malaga. Sedert lang klagen de Yperlingen over den stank van degaz, iedereen was nieuws gierig te weten wat er de oorzaak van was. Weldra vernam men dat de gas dat wij verbruiken niet gezuiverd is. Het bevat eene groote hoeveelheid gezwavelde waterstof of zwavelzuur. Ziedaar wat nu dien schrikke lijke!! stank vanstr... en rotte geuren bij brengt. Het is de plicht der bevoegde overheid de zaak te onderzoeken, want volgens zeggen is het zeer schadelijk voor de gezondheid, en op wie valt de verantwoordelijkheid Het is geene reuk meer van gas, dien wij gewaar worden het is een walgelijke reuk van verotting. Het is niet alleen gevaarlijk voor de gezondheid maar nog schadelijk op meubels en olieverfschilderijen die zwart uitslaan, tot bet koperwerk toe sla zwart, pit, men moet dus niet twijfelen wat voor gas men ons ten gébruike geeft. I)at zou niet mogen zijn Jen eerste, omdat het niemand toegelaten is zijnen naasten te vergiftigen op straf van schade en interesten en lijfstraffelijke vervolgingen. Dat onzfen Burgemeester Colaert eenen scheikundige of eenen gas fabrikant gelast de wijze van het gas maken in de fabriek te gaan nazien, hij zal terstond ingelicht zijn. 1 liet gas is niet gezuiverd, de Controle wordt niet gedaan, wat aangaat het toe passen van het lastenkohier, M. Colaert zal er zich wel van wachten. 'Jen tijde van M. Valcke was het anders, wij kregen goede gas zonder stank, maar dat was niet wel voor onzen Burgemeester hij moest beter hebben, en de verbruikers stechter. M. Valcke is wel gewroken, jammer dat deze wraak op den rug valt van de gebrui kers en zij alleen de slachtoffers zijn. Wanneer zal het veranderen. Zondag avond in d'herbsrg De Nieuwe Post werd er solo-schelem gespeeld door Jules Indevuist (bijgenaamd Barhem) 9 koe kens van een derden aas, en een 4den van klavers, medematen, de heeren, L. Olluyn, Leon Wallaert, en Henri Duthoo. Wij wenschen Barhem, proficiat. Maandagavond rond 7 uren liep M. Mau- ritsArnout, bakker, in de Eigenbaardstraat tegen een anderen voorbijganger. Zonder een woord te spreken trok deze zijn mes en plof te het in don arm van M. Arnout, die eene diepe wonde bekwam Lokaal BRONZEN HOOFD Schieting van 5 November 1908. Prijzen gegeven door de Voorzitter. le Prix l5te vogel, Louis Mahieu. 2e Ist*laagst getal, Ernest Nolf. 3* 2do vogel, Leopold Vanden Hen-de. 4e lste hoogst getal, Félix Pintelon. 5C 3d* vogel, M; Kd. Vandev.jjver(gelot) 6" 2de laagst getal, R. Ommeslagh. 7e 2de hoogst getal, Valère Dupont. 8e lste middelbaar, Henri Christiacn. 9e, 2de middelbaar, Florent Mailliard. 10® 3d# middelbaar, René Vermeulen. Direction Gabriel Martini. Mardi procham 13 Novèmbre nousaurons une belle representation des le célèbre opéra Comique en 4 actes de Plan- quette. La location est dès maintenant, ouverte chez le concierge du théatre, M. Theodore Degroote, Place Vandenpeereboom. Nous sommes certain que le public d'Ypres fera a ia troupe Martini le même succès que les Tournaisiens lui font a chaque spec tacle. Comme nul ne l'ignore les Cloches de Cörneville soat une pièce que toutes les oreilles peuvent entendre. Done voila d'attrayantes soirées en per spective car la Direction du theatre de Tour- nai reviendra eet hiver plusieurs fois Un orchestre choisi accompagnera la troupe. Vermeersch Cyrillus, 38 jaar, zonder be roep, echtgenoot Gernay Victorins, LaDge Thóuroutstraat. Doolaeghe Gabriel, 3 weken,StChristoffel- straat. gehouden te Ypsr den Maandag 5 Novem ber 1906, ten 10 ure 's morgens. A. Wedstrijdprèmien voor hengslenveu~ lens, die op hun 2ie jaar gaan (7 mededingers). le premie van 200 fr. met zilveren eerme taal, aan Bunit Dêsiré, te Ploegsteert, voor Piston. 2" premie van 150 fr. met bronzen eer metaal, aan Verraes Oscar, te Reninghelst voor saus peur. 3e premieii van 75 fr. met bronzen eerme taal, aan Van Eecke Louis, te Dickebusch voor Meseure. aanSamijn Pieter We, te S'Jan voor Jooral II. aan Leterme Louis, te Wytschaete voor Jupiter. B. Wedstrijdpremien voor hengsten die op hun 3de jaar gaan. (9 mededingers), 3 verworpen. le premie van 400 fr. met zilveren eerme taal, aan Verraes Charles We, te Wytschaete voor Marquis. 2e premie van 3C0 fr. met bronzen eer metaal, aan Bousson Alois, te Hooglede voor Orloff. C- Wedslrijdpremien voor hengsten van 4 iaar en ouder. (7 mededingers), één verworpen. 2° premie van 400 fr. met bronzen eerme taal, aau Vart Voesse August, te Langemarck voor Reron. 2e premie van 400 fr. met, bronzen eerme taal, aan Verraes Charles We, voornoemd, voor Dronjon. Bewaring spremien of jaar gedeelten van bewaringsprem i en van fr. 700 aan Descamps Cyriel, Lange marck, voor Bristol (5 jaar). van fr. 1200 aan Verraes We, voornoemd, voor Boquet (6 jaar). van fr. 700 aan Claeys Camiel, Gheluwe, voor Cortil (7 jaar). van fr. 1200 aan Bousson voornoemd, voor Clovis (11 jaar). van fr. 700 aan Claeys voornoemd, voor Ostrogoth (12 jaar). BURGERSTAND van den 2 tot den 9 November 1906. Geboorten. Werrebrouck Maria, Nazaretstraat. Delcroix Camillus, zonnebeke steenweg. Meny Clara, Korte Meerschstraat. Verstraete Margareta, Dickebusch steen weg. Depuydt Henricus, Meenen steenweg. Maertens Margareta, Nieuwe Houtmarkt. Deknudt Georgius, Patteelstraat. Huwelijken-. Landerwyn Joannes, meubelmakersgast, en Dekaezemaker Irma, naaister, beiden te Yper. Demoor Theophilus, aardewerker, en Libberecht Martha, kantenwerkster, beiden te Yper. Sterfgevallen. Destobbeleir Octavia, 63 jaar, winkel dochter, ongehuwd, Oude kleermarkt. Sant Clementia, 8-1 jaar, zonder beroep, weduwe Verstraete Florimondus, Wenninck- straat. Vanpeene Juliana, 68 jaar, barreelwacht- ster echtgenoote Mesdom Servatius, Meenen- steenweg. La Perre Hortensia, 81 jaar, zonder be roep, weduwe La Housse Petrus, Statie straat. Moerman Philippus, 77 jaar, zonder beroep weduwnaar van Deconinck Nathalia Meenen- straat. I BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust ï--=v Marie Pauwels, herbergierster te Gent, verkocht sterke dranken zonder de rechten te betalen. De rechtbank verwijst baar tot 1000 fr. boete of 1 maand gevang en het betalen der 200 fr. rechten. Bij den herbergier Acard, van Gent, vonden de accijnsbedienden op den toog een geneverglas waarin nog een weinig alcool was. Getuigen verklaren dat de broeder van den baas in de keuken eenen druppel ge dronken had en dat een klein kind bet glas in de herberg had gedragen. De rechtbank verwijst Acard echter op 1000 fr. boete en het betalen der 200 fr. rechten. Emiel Standaert, van Aaltre-S'0 Marie, wordt beschuldigd van genei er verkocht te hebben, zonder rechten te betalen. De betichte beweert dat hij eenen druppel aan zijnen schoonbroeder voor niet had ge geven. De rechtbank verwijst hem echter tot 400 fr. boete of 10 dagen gevang en het betalen der rechten of 80 frank. Herbergiers, opgelet dus. De Brsydel's Zonen van Brugge, een der best befaamde tooneelkringen van Vlaanderen. Om eene vertooning te geven van Geprimeerd drama in drie bedrijven door M. Frantzen. en vooraf Geprimeerde vermakelijke zedenschets in één bedrijf door Lod. Lievevrouw-Coopman. Op den schouwburg van Yper. Op morgen MAANDAG 12 dezer om 7 ure stipt Het zal eene alleszins puike vertooning zijn want die beide stukken hebben eene zedelijke en geestontwikkelende strekking en zulk-n daarbij den toeschouwer veel en degelijk vermaak laten genieten. Wie er niet naartoe gaat zal ongelijk hebben en het zich beklagen. Prijzen der plaatsen 1" plaats 1 fr. 50, 20 plaats 1 fr. 3e plaats O 50 fr. Kaarten zijn te bekomen bij M. Th.De Groo te, Vandenpeereboomplaats. De menschen van Yper beginnen eindelijk de regelmatigheid te bemerken met dewelke van week tot week de geluklugge uitslagen van dichtbij voorgekomen gevallen, zooals het volgende, in de dagbladen verhaald worden, men kan niet nalaten aangenaam gelroffen te zijn door de waarheid van die eerlijkeen altijd plaatselijke bewijzen. Mej. Woussen, 3 Kanon weg te Yper, zegt ons Sedert zes jaren leed ik altijd aan de Nie ren, het scheen mij altijd duizende stekin gen in den rug te hebben, niettegenstaande de zorgen, die ik nam, was er geen doen aan, reeds van 's morgens was ik, zonder schijnbare reden, gansch afgemat, ik had alle mogelijke moeite te kunnen bukken ot buigen, aanhoudend had ik duizdingen, ik had ook maagzuren en geenen eetlust meer, mijn water was branderig bij 't doorgaan en gansch rood, ik was zeer droevig en wist waarlijk niet meer wat, doen, toen ik bij geluk aangeraden werd de Poster Pil len voor de Nieren te gebruiken, verkocht in de Apotheek Becuwe. Tot mijne groote verwondering voelde ik reeds van de eerste dagen een algemeen welzijn, en ia minder dan veertien dagen waren al mijne pijnen als bij tooverslag verdwenen, ik kon weder op mijn gemak en zonder vermoeienis werken, ook wil ik dit kostbaar middel aan al zijne kennissen aanbevelen, overtuigd zijnde hen eenen dienst te bewijzen, Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof het kenbaar te maken. Hebt ge ooit vermoed dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren hebt gij pijn in den rug, aan het hoofd of in uwe leden Lijdt gij aan rhumatiek, zwakte van het hart of zijtgij waterzuchtig? Komt er teveel of te weinig urine met graveel of bezinkselZijt gij altijd moe, afgemat, ze nuwachtig Overweeg. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is, ze zijn éénig in hunne soort, laat U vooral geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Belgie. Engelsche Apotheek, Ch. De lacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het handteeken James Foster op elke doos. (W. Y. 1.) Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Lermytte René, Wijk G Verannemai Louis, Noordstraat. Dehouck Agnes, Cas- selstraat. Gelein Valère, Wijk D. Ma hieu Anna, Wijk E. Lammey Albert, Gas- selstraat. Huwelijk Remi Beddeleein, landbouwer en Alina Vancayzeele, z. b. beide te Poperinghe. Overlijdens Peutevinck Rosalie, 75 j kantwerkster, echtg. van Charles Pyck, Wijk D. De- meyere Louise, 52 j. modewerkster, echtg. van Louis Desquand, Yperstraat. Van- hove Regina, 79 j. z. b. Weduwe van Benoit Peutevinck, Crombekestraat. Bondue Emma, 25 j. werkvrouw, echtg. van Petrus Saesen, Wijk C. Boussekey Rosalie, 70 j. landgebruikster, echtg. van Livin Bouthé, Wijk K. Huwelijksbeloften Jerome Dequidt, werkman en Herfflioi0 Vermerre, kantwerkster. Petrus Bulckaert, landbouwer en Helena Derycke, z. b. "Wins de Ms»!ag»9 i Maclère ©tel Livrée frango domicile en fids de 16 litres. MnfUmaUtBamBBSSOinmfMI SK» MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. HKHïiBn iWHB m "iHi iwiiiii iiJWffilTlftjyr Te bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. wwanraiaaasMJ

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2