STADSNIEUWS. CERCLE D'ÈTUOES DBONKEISSHIP 1 L'europêenne ELROSE Betooging van Brussel ten voor- deele van 'tverplichtend onderwijs Vlaamsch Tooneel. Kruisboogschutters. Nationale betooging ten voordeele van het Verplichtend onderwijs Militianen. Lijk ontdekt. HAAR HERSTELLER Agents demandés. Alfred Berger et Gie Malaga. Yper en Rousselare. Brand te St Jan. BERICHT. mij voor LEVENSVERZEKERING Y olksverzekeringen Maria van Burgonjestraat Wat moet bovenstaande dierenuitbraakse1. de smart nog vermeerderen der diepbeproef- de weduwe en kinderen I De handelaars van den tempel hebben het princiep van de vrij heid van denkwijze willen treffen door laster en leugen getuige het venijn door de Meenen- sche phariseërs van den leugenaar bij iedere burgelijke begrafenis uitgespuwd. Wat is het gevolg De eerlijke menschen keeren hun den rug toe tot groote schade van de religie, die de pharizeërs schijnen en bewee- ren in eere te houden. et d'extension universaire Année académique 1906-1907. Extension de l'Université libre de Bruxelles. Les Jeudis 15, 22, 29 Novembre 1906, a 18 h. 15 Cours de Monsieur PELSENEER, Agrégé a ia faculté des Sciences Gand l'Intelligence des animaux. en 3 le- Cons avec projections limineuses. Les Conférences seront donnéesSALLE de la Bourse, rue Carton. Montant des souscriplionsCotisation annuelle de membre permanent du Cercle d'Etudes 4 francs. - Souscription au cours de M. Pelseneer': 2 fr. Prix d'en- trée k l'une des 3 autres conférences fr. 0 75. L'entrée est gratuite a la première legon du cours de M. Pelseneer. Prière de bien vouloir s'adresser, pour les adhésoins, M. C. JANSENS, Trésorier, 16, rue de la Station. Le Comité. Het bestuur der Liberale Jonge Wacht heeft besloten van aan de betoging van 18n November deel te nemen en het wakkert de leden aan zich talrijk te laten inschrijven op de lijstin het lokaal berus tende. De prijs der reiskaart is 4.00 fr. en men zal met den eersten trein vertrekken. De inschrijvingslijst zal op Woensdag 14 No vember gesloten worden. Maandag laatst woonden wij de vertoo ning bij op onzen stadsschouwburg gegeven door De Breydel's Zonen van Brugge. Het was eene puike vertooning. De zaal echter was maar dun bezet. De afwezigen hadden ongelijk. Al wie daar was zal gretig met ons bekennen dat men er een vermakelijke avond zeer genoeglijk gesleten heeft. Eerst voerde men Een valsch Bericht, vermakelijke zedenschets door L. Lieve vrouw op. Het is een stukje dat niet veel om het lijf heeft en dat dus zeer goed moet. vertolkt worden om iets te beteekenen, om eenigen bijval te kunnen hebben. De spelers en speelsters deden wel hun best doch ge lukken er niet te best in iets er van te ma ken. Men late Een valsch Bericht liefst in den vergetelhoek. Daarna kwam De Hoogte in, drama voor het voetlicht. Het stuk is van Miel Prantzen en mag iets prachtigs heeten. Het is door weven van indrukwekkende tooneelen en roerende toestanden. Het is heelemaal uit het werkelijk leven gegrepen en de hande lende hoofdpersonDages naar de natuur ge maald. Het stuk spreekt tot het hart en den geest. Het werd daarbij mooi vertolkt. Alle spelers en ook de speelsters waren wel rol vast en op de hoogte hunner taak. Evenwel moeten wij eene heel bijzondere melding maken van de keeren J. Vander Bruggen en Steven, die volleerde vertolkers zijn en hun ne rollen weergeven op eene manier, om vele beroepsmannen in de schaduw te stel len. Het stuk heeft dan ook ten zeerste be vallen en men spaarde de toejuichingen niet. Zij waren ten volle verdiend ook. Het was eene opvoering en vertolkiug, waarvan De Breydel's Zonen eere halen. Een gul proficiat voor hen 1 K. D. LokaalBRONZEN HOOFD Schieting van 12 November 1906. Gewoon Blasoen. Hoogst getal: Van Nieuwenbuyze C. 6-6-6-6 24 Laagst getal: Dewanckel Jules, 11/2-11/2-11/2-1 5 1/2. Zondag 11 November te 6 uren 's avonds Algemeene vergadering der Liberale Jonge Wacht. Op 18en November TE BRUSSEL Vorming van den stoet, om 10 uren 's morgens a) Kruidtuinlaan (tussschen de Zennelaan en de Noordlaan)de leden van het Onderrichtsverbond en de afzonderlijke deelnemers: b) Zennelaande Diet politieke maatschappijen: c) Antwerpschelaan: de liberale Maatschappijen en de christene volkspartij d) Marktstraat en omliggende stratende socialistische maatschappijen. Te volgen weg: Noordlaan, Anspach- laan, Kiekenmarkt, Grasmarkt, Heuvelstraat, Groote Markt (optocht voor de senators en volksvertegenwoordigers), Boterstraat, Beursstraat, Anspachlaan, Henegouwlaan, en uiteengaan aan de Zuidlaan. De maatschrppijen, die ons het getal hunner deelnemende leden niet hebben doen kennen, zijn verzocht zoo sgoedig mogelijk ons die inlichtingen te bezorgen. Het is wenschelijk dat de maatschappijen eener zelfde streek gezamenlijk de aanvraag doen tot het bekomen van bijzondere trei- nen, eanige dagen op voorhand. Het is na tuurlijk dat iedere groep zelf in zijne uitga ven moet voorzien. De betooging zal rond half twee geëindigd zijn. De deelnemende maatschappijen zullen twee dagen vóór de manifestatie bepaalde inlichtingen ontvangen voor wat de plaats aangaat, die zij in den stoet zullen te nemen hebben. Commissarissen zullen zich aan de statiën bevinden om aan de betoogers alle wenscheiijke inlichtingen te verschaffen. Bij Koninklijk besluit van 4 November 1906, is het ontslag van M. Van Werveke J. als Raadslid in het Verbrekingshof, aan vaard. Hij is bemachtigd mijne rechten tot pensioen te doen gelden. Bij Koninklijk besluit van 20 October 1906, zijn de heeren A. en H. Lasure te Nieuwkerke, mits bemachtigd, onder eenige voorwaarden, eene tabac fabriek te stellen in deze gemeente, op 2975 meters van de frontieren. Gisteren vrijdag morgendzijn de militianen van 1906 in onze stad aangekomen, ze zijn ten getalle van 126, om hier in Yper hunne wapenoefeningen te leeren. Maandag morgen heeft men op den steen weg van Yper naar Meenen, op het grond gebied Gheluvelt, tusschen het buitengoed van M. Godtschalck en Vanden Peereboom, en de herberg het Kantientje het lijk gevonden van Louis Lowagie, 30 jaar oud, weduwaar met twee kinderen, te Gheluvelt. Hij was Zondagnamiddag teruggekomen van Frankrijk waar hij in den oogst gewerkt had. Gansch den namiddag had hij de her bergen van de streek bezocht. Rond midder nacht had men hem nog gezien in de her berg De Hooge Zandberg Zijn schedel was gekloven en zijne hersens 15 meters ver gespat. Het slachtoffer had nog 250 fr. op zak. Men verondersteld dat de ongelukki ge door een automobiel zal verrast en over reden zijn. BURGERSTAND van den 9 tot den 16 November 1906. Geboorten. Degroote Leo, Kemmel steenweg. Kerrinckx Maria, Neerstraat. Garcy Adhemar, Aardestraat. Masselus Elvira, Jules Capronstraat. Huwelijken Laplac9 Hieronymus, daglooner, en Dar rein Maria, dagloonster, beiden te Yper. Sterfgevallen Lemahieu Camillus, 1 maand, Lange Thouroutstraat. Dumon Joannes, 68 jaar, metser, wedu waar Callewaart Juliana, echtgenoot Hae- renhoudt Euphrasia, Lange Thouroutstraat. Boutens Maria, 23 jaar, zonder beroep, echtgenoote Haerens Emilius, Poperinghe steenweg. Bartier Mnria, 52 jaar, kanteuwerkster, weduwe De Grou Augustus en Vanden Broe. ke Leo, Neerstraat. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. ¥ïïiis cie 1*02*10, Msictèi*e etc. Livrés frango domicile en füls de 16 lil.ves. Hetgeen onze buren van Rousselare belang inboezemt, trekt hier te Yper ook onze aan dacht op en wat meer is zulks bewijst ons dienst wanneer het een feit als het volgende is en dat van groot nut zal zijn voor vele personen der twee geslachten on;ter stad. M. A. Derijckere, 51, Moontestraat te Rousselare, zegt ons Ziedaar reeds jaren dat ik aan hevige Dierpijnen leed mijne pijnen waren zoo onuitstaanbaar en zoo wreed dat ik 'snachts niet kon slapen, zonder reden was ik ver moeid, ik had duizelingen, mijn water rood en belast, m.ijn toestand werd zoo slocht dat ik alle we'rk moest staken, ik was zooveel te meer ontmoedigd daar al de zorgen niets hielpen, toen men mij de genezingen verkre gen door de Foster Pillen voor de Nie ren verhaalde, verkocht te Yper in de Apothook Becuwe. Ik beproefde ze aanstonds en oordeelt over mijne vreugde en tevens mijne verbaasdheid mij eindelijk na slechts vijf da,gen verlicht te gevoelen, sinds is mijn toestand van dag tot dag zoo verbeterd dat ik heden om zoo te zeggen genezen ben, want ik heb mijn werk hernomen alsof er niets geweest was. Ik verklaar het bovenstaande waar en ver oorloof U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men de Foster Pil- leD voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Derijckere gehad ■"heeft. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen 3 fr. 50 de doos of 10 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stnurt aan het atgenaeen voor Belgie Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Gou- denbergsfraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eisch het handteeken James Foster op elke doos. (W. Y. 2.) Een brand toe te schrijven aan kwaad willigheid is Zondag avond rond 11 ure de gansche onbewoonde woning vernield. Het huisje behoord toe aan Isidoor Dochy te Langemarkt. Alles was verzekerd. Beheer van Staatsspoorwegen, Aanwerving van technisch personeel. In het Bericht, waarbij in de maanden November 1906 en Februari 1907, examens worden uitgeschreven voor het begeven van plaatsen van sectie-overste bij het Beheer van Spoorwegen is de le November 1906 bepaald als laatste dag voor de ontvangst der aanvragen tot deelneming. Die datum is verschoven tot 16 November 1906. October 1906. bestaat niet meer. Een monster van het merkweerdige Coza poeder wordt gratis toegezonden. LIJFRENTE zou hoofdagentschap toekennen in plaatsen waar zij niet of niet genoegzaam vertegenwoordigd is. Volstrekte achtbaarheid wordt ver eischt Geene borgtocht te storten. Winstgevend beroep voor werk zame personen. Een Inspecteur stelt u op de hoogte Dienstaanbod bij het ALGEMEEN BESTUUR, 45, BRUSSEL. VILLE D'YPRES. MEEST GEZOCHTE CW herstelt grijs, wit of verkleurd haar herstelt grijs, bepaaldelijk tot zijne oorst spronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi 'ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Kan ingegeven worden m KoffieThee, Melk. Likeur, AbsintBier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het Coza Poeder bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken, drank (bier, wijn, absint enz) bij den dronkaard op te wekken. Het Coza Poeder werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizendeu perso nen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen: het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven vantalloozen m.et menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd vol komen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in de volgende depöts te Yper Aphoteken Camille Libo'tte, 31Botermarkt. Charles Alay, 35, Groote Markt. Onze depöthouders reiken het attestenboek gra tis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratisproeven. Om deze te bekomen, wendt U dirnct naar Lon den. PfWA PPQTTPHT1 62, Chancery Lane, uUM uCjU 11' 'H1 jLonden 1830, Engeland. "Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is hes eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2