WANDEL-CONCERT MADAME SANS GÊNE Marten de Boschwachter L'européenne STADSNIEUWS. DRONKENSCHAP Maatschappij Oud-Pompiers. De Kruisbroeders Fransch tooneel. Cloches de Corneville, LA QRIVE Vlaamsche Ster. De Belgische vrijschutter Kruisboogschutters. Een buitengewone Stier, Proces. LA PHILHARMONIE ZEER GRO0TE WINST Avis important. mij voor LEVENSVERZEKERING V olksverzekeringen Maria van Burgonjestraat COZA GESTICHT, Het was juist 1 uur en 30 minuten wan neer de laatste groep vertrok van de Zenne- laan. Dus had de stoet eene uitgestrektheid zonder bijna geen enkel oponthoud van twee uren Zondag laatst, gaf deze maatschappij een luisterlijk Concert, met medewerking van Mevr. en M. DE WILDE van Antwer pen, het eerste deel werd zooals gewoonte op eene meesterlijke wijze uitgevoerd, het talent van M. Moerman is sedert lang ge kend om er verder over uit te breiden. Wat het tweede deel betreft wij mogen zeggen dat wij sedert lang geen zulk schoon en aantrekkelijk|concert bij de Oud-Pompiers gehad hebben M. en Mevr. De Wilde, waren ten volle in hun vak en hebben veel bijval genoten de toejuichingen hebben het bewe zen. De twee bijrollen gegeven door de heeren R. C. en V. D. zijn op een meesterlijke wijze gegeven geweest, zij moeten voor geen spe lers van beroep achteruit schuiven. Het is te hopen dat wij nog het genoegen zullen hebben hen bij de Poapiers te zien op treden. Hulde aan de Commissie die het goed ge dacht opgevat heeft ons met zulk een avond feest te vergasten. Zondag 25 toekomende, ter gelegenheid van S' Cecilia, om 11 ure, aubade bij M. H. Moerman, bestuurder der harmonie. Van 12 tot 1 uur in het lokaal, (VRIJEN INGANG) La Tonkinoise Allegro militaire X. Lysistrata, ouverture P. Lincke. Quand l'amour meurt Valse Crémieux. La Lettre de Manon Gillet. La jolie Villageoise, danse originale Martin. Daarna Banket inde Chatellenie. Het jaarlijksch banket, gegeven ter gele genheid van Ste Barbarafeest, zal plaats heb ben in het lokaal, Zondag 9 December, ten 1 1/2 ure. De inschrijvingsprijs is 5 fr. de wijn me- debegrepen. De leden der maatschappij die begeeren deel te nemen aan dat banket, zijn verzocht zich te laten inschrijven bij Emile Degroote. -»>«!»•• VAN KORTRIJK. Hebben maandag 11. eene vertooning gege ven op stadsschouwburg bestaande uit Liefdedrift. Het was eene puike vertooning jammer dat er niet meer volk was, de afwe zigen hadden ongelijk, want allen die er tegenwoordig waren hebben moeten beken nen dat zij eenen aangenamen avond hebben doorgebracht. Bij onze Yperlingen is de fransche gezind heid primus juist alsof er in 't vlaamsch geen zoo schoone stukken gegeven worden als in 't fransch. Velen van hen, die naar de fransche stuk ken gaan luisteren, begrijpen er veelal niets van, en moest gij hen uitleg vragen over de vertoonde stukken zij zouden met hunnen mond vol tanden staaD, want zij hebben er zooveel van verstaan als 'n en uil van 't muziek, en zulke menschen durven van onze vlaamsche stukken zeggen. Je ne com- prend pas le flamand En waarin vindt men de meeste morale en de beste zedelessen? 'tls wel in de vlaamsche stukken. Liefdedrift is een lief stuk, vol indruk wekkende tooneelen en het werd op eene meesterlijke wijze vertolkt. De spelers en speelsters deden wel hun best, waren vol komen rolvast en op de hoogte hunner taak. Het stuk heeft dan ook ten zeerste beval len en men spaarde de toejuchiDgen niet. Zij waren ten volle verdiend ook. liet was eene opvoering waarvan De Kruisbroeders eere halen. Een gul proficiat voor hen. K. D. maam Dinsdag 13 november gaf den tooneel- troep, van Doornijk, onder het bestuur van M. G. Martini, in onze tooneelzaal j eene luisterlijke vertooniDg van les operette in 4 bedrijven. Dit stuk werd op eene meesterlijke wijze gespeeld. Al de artisten waren op de hoogte hunner rol, niets liet te wenschen. De te- genwoordigen hebben het bewezen door hunne toejuichingen. Ziende den bijval heeft M. Martini besloten op dinsdag 27 dezer nog eens op te treden met het stuk Comédie en 4 actes, dont un prologue, de Sardou, en het stukje en un acte, de M. Jean Sartène. Zooals men ziet beloofd dit avondfeest zeer voldoende te zijn. Volgens wij vernemen hebben zal M. Martini, toekomende keer, MIGNON geven een stuk waarmede hij overal veel bijval genoten heeft. Prijzen der plaatsen zijn l8 2,50, 28 1,25, 3e 75 cent. Men kan voorop kaarten bekomen bij Th^ Degroote. Opening der bureelen om 7 4/2 ure. Begin om 8 ure juist. Zondag 2 December geeft deze maat schappij hare tweede vertooning van 't abon nement bestaande in drama met zang in 3 bedrijven, door Pil-Deman. en uit Blijspel met zang in één bedrijf,1 door H. Van Peene. Zooals men ziet eene luisterlijke vertoo ning. Men kan zich abonneeren bij K Deweerdt, Rijselstraat, waar men ook kaarten op voor hand kan bekomen. Bureel om 5 ure. Begin om 5 1/2 ure. Een bijzonder orkest onder de leiding van M. Tasseel zal het feest opluisteren. Lokaal BRONZEN HOOFD Schieting van 19 November ltf06. Veranderlijk blazoen. Hoogst getal, Aertsens Lambert 1-25-25- 25 76. Laagst getal, Ommeslagh Raymond 1-1- 4-1 4. Dinsdag 11. heeft M. Emiel Caenen, vleeschhouwer ter stede eenen stier gesla gen voortskomende nit dc stallingen van M. Henri Vanexem, wegende 1385 kilogram men. Het beest werd geboren te Mercken den 24 Februari 1902. Nooit, sedert het slachthuis bestaat, heeft er zoo een beest gebracht geweest. Hij behaalde de volgende prijzen. 1902, te Mercken premie van 8 fr. 1903, aj in de schatting 2 prijs, 80.00 b) prijskamp te Dixmude, 25.00 c) gewestelijk prijskamp, Brugge 5e prijs 50.00 19)4, (a) bewaringspremie 150.00 (b) prijskamp Kortrijk, 4® prijs 30.00 prijskamp Brussel, 48 prijs 75.00 1905, Merckem, schatting prijs van bewaring, 200.00 gewestelijken prijskamp, Dix mude, 1" prijs 200.00 prijskamp te Kortrijk, 1° prijs 50.00 1906, prijskamp Dixmude, 1° prijs 50.00 gewestelijke prijskamp. Veurae 400.00 prijskamp Kortrijk, le prijs 50.00 prijskamp Brussel, le prijs 200.00 prijskamp Brussel, championnat, le prijs, 40.C0 Totaal fr. 1608 00 Dezen stier werd verkocht voor de som van 0,98 c. X 1385 k. - 135730 getal der behaalde prijzen 160800 samen fr. 296530 M. VanExem Henri heeft dus eene som van twee duizend negen honderd vijf en zestig fr. 30 centiemen van zijnen stier ge trokken. Een grooten toeloop van volk stroomde naar ons slachthuis denkende dat er vrijen toegang was, maar zij waren bedrogen. Burgemeester Colaert had bevel gegeven, de vleeschhouwers alleen binnen te laten, om alle gebeurlijke ongelukken te vermij den, en hij had gelijk daarin, want er was een oogenblik van vreze, daar men negen maal heeft moeten slaan om het dier neer te vellen. t Was tijd dat men er eindelijk in ge lukte. Volgens wij vernomen hebben is het Woensdag aanstaande om 8 1[2 ure 's mor gens, dat het proces van de secretaires van Woesten zal plaats hebben. BURGERSTAND van den 16 tot den 23 November 1906. Geboorten. Paeme Eliana, Hondstraat. Verschelde Georgius, Schuttelaerestraat. Billiet Rogerius, Boterstraat. Wallaert Jacobus, Dixmudestraat. Cleenwerk Leopoldus, Lange Meersch- straat. Pannekoucke Esther, Mondstraat. Houtens Margareta, Neêrstad. Overlijdens Bauwens Robertus, 22 jaar, meubelmaker ongehuwd, veemarkt. Leroy Rosalia, 81 jaar, zonder beroep, weduwe Rosebeke Ludovicus, Schuttelaere straat. Lafonteyne Julia, 72 jaar, drukster, onge huwd, Boterstraat. Knockaert Maria, 31 jaar, kantenwerkster echtgenoote Masscho Henricus, Blauwe Leliestraat. Sinnaeve Ludovicus, 75 jaar, landwerker, echtgenoot Doorns Victoria, Lange Thourout- straat. Pauwels Romania, 51 jaar, zonder beroep, echtgenoote Meraini Arthur, Vischmarkt. Gillebert Mathilda, 48 jaar, brouweres, weduwe Vandevoorde Florimond, Rijsel straat. Dekien Juliana, 43 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Poperinghe steenweg. Doolaeghë Michel, 1 maand, St Christoffel- straat, Otton Theresia, 82 jaor, zonder beroep, echtgenoote Vanoverschelde Aloisius, Neer straat. Ville de Poperinghe. CERCLE MISICAL. A l'occasion de la Ste Cecile Dimanche 25, Lundi 26 et Mardi 27 Novembre prochain. PROGRAMME. Dimanche 25 Novembre. A 10 1/2 heures du matin Réunion géné rale au Local Visite A M. M. les Présidents par tous les membres. M. M. les Membres Honoraires sont done priés de suivre la Musique. A 11 heuresConcert Populaire sur la Grand'Place. A 1 heure BANQUET. De 2 h 4 heures 1'exposition des prix du Jeu de Boul) sera accessibles aux Dames dans la Salie de Réception de la Société. Lundi 26 Novembre. A 6 heures da soir JUE DE BOULE offert aux Dames de la Société. A 9 1/2 heures BAL a grand orchestra. Mardi 27 Novembre. A 6 heures du soir SOIRÉE DRA- MATIQUE donnée par les artistes du Thé- atre Royal Flamand de Bruxelles. is verzekerd aan vlijtige, werkzame en ver standige agenten om een artikel uit te bieiden, waarvan den verkoop zeer gemak kelijk en aangenaam is. De vragen te sturen aan M. J. Ludeke, Jan Luykenstraat, 72, Amsterdam. Pépinière de Rousbrugge-Haringhe G. De Baecker, Directeur, a l'honneur de prévenir la nombreuse chent'èle, que de- puis le 3 Novembre 1906, le sieur Des- camps-Peeraer, n'est plus attaché a la pé pinière G. De Baecker et que toutesles cor- respondances et commandes doivent ètre adressées a la firme ci-dessus, LIJFRENTE zou hoofdagentschap toekennen in alle plaatsen waar zij niet of niet genoegzaam vertegenwoordigd is. Volstrekte achtbaarheid wordt vereischt. Geene borgtocht te storten. Winstgevend beroep voor werk zame personen. Een Inspecteur stelt u op de hoogte Dienstaanbod bij het ALGEMEEN BESTUUR, 45, BRUSSEL. bestaat niet meer. Een monster van het merkweerdige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk. Likeur AbsintBierWater of in het voedselzonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het Coza Poeder bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz) bij den dronkaard op te wekken. Het Coza Poeder werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of I de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder I dat het noodig is, dat de patiënt I ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding| te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huiselijk gelukl van duizenden gezinnen hersteld, duizendeu perso-f nen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapenhet heeft menig jong persoon op derf rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakl en het leven vantalloozen met menig jaar verlengd! Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder! verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoeT aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen eij een monster. Het poeder wordt gewaarborgd veil komen onschadelijk te zijn. Correspondentie i| alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in all| apotheken en in de volgende depóts te Yper Aphoteken Camille Libotte, 31, Botermarkt. Charles Alay, 35, Groote Markt. Onze depöthouders reiken het attestenboek grl tis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, ma| geven geen gratisproeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Lo| den. 62, Chancery Lane.l lj Londen 1230, Engelanl Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend midij tegen dronkenschap.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2