BOVRIL WARM STADSNIEUWS. DRONKENSCHAP a Een luisterlij k Feest. Vlaamsche Ster Onvermoeibaren Maatschappij Burgerwacht Oud-Pompiers. Tournee Prédéric ACHARD. LOUTE SECOND MÉNAGE Gansch Yper zal er dankbaar voor zijn. Avis important. COZA GESTICHT, s s zich niet mogen ontrekken aan de vaderland- sche plicht der burgerwacht.» Priester Daens, die een gedeelte zijns le vens achter de muren van een jezuïetenkloos ter doorbracht en zijne medediscipelen van Loyola aan 'twerk zag. mag op zijn woord geloofd worden, toen hij ons zegt dat de kloosters groote rijkdommen opeenstapelen. 't Is overigens priester Daens, die ons eens de oude Vlaamsche spreuk herinnerde: Uil een klooster komt niets dan de rook uit de schouw J. 1. Maandag had, in den stedelijken schouwburg het feest plaats, ingericht door de heeren Onder Officieren van onze bezet ting. De zaal was wel bezet; er was veel en schoon volk en het feest mag heel mooi en alleszins wel gelukt heeten. Ook genoot het den grootsten bijval. Het orkest speelde er eene krijgsmarsch als openingstuk, dan Montagues des Elbes, wals, verder een volkspotpourri en tot slot eene krijgsmarsch. Al die stukken wer den goed uitgevoerd en dapper toegejuicht. De heeren De Rudder en Thyrifays ver tolkten er eene Fantaisie op de Cloches de Corneville vierhandenstuk voor piano. Het was eene lieve brok, die meesterlijk uitge voerd werd en daverend handgeklap uitlokte. De heer Hommeien oogste een welverdien den bijval met zijn liedje Le gardien de la nature. De Assaui a Vépée de combat door de heeren Marx en Kessfis was het zien waard en bewees dat beiden meesters in 't vak zijn. De heer Jolyt met zijn concerto voor klari net had veel bijval en hij verdiende het ook ten volle. De heeren Dcbeil en Marneffe met hunne alleenspraken wisten hartelijk te doen la- ohen of 't vaderlandsgevoel hoog te doen op flakkeren. Onnoodig te zeggen dat zij op da verende salvo's onthaald werden. Mej. Z. Devers zong er Grand air de Galathée en Alleluia dl amour met de lie ve stem en al het gevoel, die men haar kent. Aan de toejuichingen scecen geen einde te komen. De Assaut au flenret, door de heeren De- gryse en Brusselmans heeft wel bevallen en ieders bewondering afgedwongen, Zij ook werden op herhaalde bravo's onthaald. La Classe, comedie in een bedrijf, werd goed weergegeven door de heeren Desmeat, Debeil, Pondu, Brusselmans en Marx. Het stukje en het spel hebben ten zeerste beval len. Ne wijvenpraat op straat, prettige vier- spraak, heeft doen lachen dat men schudde bolde. De heeren Dussaert, Hommelen, Alle- mont en De Meyere waren natuurlijk in hun ne rollen en kennen het om wijvenpraat aan den man te brengen. Een gul bravo voor henl Le crime de la place Pigalle, comedie in een bedrijf, is ook een smakelijk brokje, dat opperbest vertolkt werd door de heeren Hallez, Marneffe, Brusselmans, Debeil, Fon- du, Roets, en Vanden Bussch, Allen wedij verden om aan het stukje den meesten bijval te verzekeren en daarin zijn ze zeer wel ge lukt. Geen wonder dat oorverdoovende toe juichingen hun aller aandeel waren. Het was in een woord, een der vermake- lijkste en genotvolste avondfeesten, die men uitdenken kan. Ook zal het nog lang duren vooraleer den aangenamen indruk bij hen allen, die ervan genoten hebben, zal uitge- wischt worden. Het is maar jammer dat zul ke genoegelijke feesten zoo zelden voorko men. Gelukkiglijk kondigd men reeds eene nieuwe dergelijk feest aan, dat in 't korte zal op touw gezet worden. Des te beter! Een hartelijk en welgemeend dankwoord aan den kring der onder-Officieren onzer be zetting en eere en hulde aan de inrichters en medewerkers van dat puik leest! Allen heb ben hun best gedaan en volop bijgedragen om dien ongehoorden bijval te verzekeren. Een hartelijk proficiat voor iedereen. G. D. Het is op Zondag 6 Januari dat deze maat schappij hare derde vertooning geeft van het Winterseizoen, bestaande uit 3 schoone stukken. Later zullen wij 't programma aan onze lezers mededeelen. Het feest gegeven zondag 11. door deze maatschappij heeft uitermate wel gelnkt. Al de nummers van het programma wer- meesterlijk voorgedragen. Om het feest waardiglijk te sluiten had er om 10 ure een schoon dansfeest plaats, en heel dien zwerm jongeliugen en jufvrou wen wipten en vermelden er dooreen dat het een vermaak om zien was. Volop dank aan de bereidwillige mede werkers van dit prachtig feest. Hulde en eer aan de heer Didier, voorzitter en de leden der commissie, die ons op zulk een puik feest wisten te vergaren. Gewoon blazoen. Schinting vrn 6 December 1906. Poelemans D. 25 25 20 25 25 120 Pinteion M. 25 25 25 25 20 120 Ommeslagh R. 25 20 25 20 25 115 FolJ. 25 25 26 20 20 115 Burgho A. 20 35 20 25 20 110 Masschelein A. 25 25 20 20 20 110 Gisteren Vrijdag gaf deze maatschappij een luisterlijk avondfeest waarin eenige jon gelingen hunne medehulp verleend hebben, met het geven van een fransch stukje in twee bedrijven une Noce al'Américaine, die zeer veel bijval genoten heeft, allen wa ren goed in hunne rol, het ware te wenschen dat wij nog dikwijls het genoegen zouden hebben hun in dergelijke feesten te mogen toejuichen. De muzikale party heeft zooals naar ge woonte op eene meesterlijke wijze uitge oefend geweest. Mochten wij alle maande zulk een feestje bijwonen de maatschappij zou er niet dan bij winnen, daar ze zeer aantrekkelijk zijn BURGERSTAND van den 7 Dec. tot den 22 Dec. 1906. Geboorten. Scherlynck Raymondus, Poperinghesteen- weg. Ameloot Julien, S' Christoffelstraat. Gouwy Marcellus, Wieltjestraat. Bruneel Irma, Dickebusch steenweg. Nevejans Ludovica, Tempelstraat. Lamaire Petrus, Dixmudesteenweg. Vandenbroucke Ernestus, Kanonstraat. Godtschalck Anaïs, Beurzestraat. Six Henricus, Boterstraat. Ainsi que nous l'avons annoncé ces jours dernier, c'est le Samedii 22 Decembre qu'aura lieu la représentation extraordinai re donnée par la tournée Frédéric ACHARD. Le grand succès des Nouveautés, qui peut rivaliser avec la Dame de chez Maxim, et A cóté des excellents artistes que nous con- naissons depuis longtemps, nous remarquons de nouveaux noms: M. Monca, qui a pendant deux ans fait les beaux jours de Bruxelles et que M. ACHARD a décidé a partir en tournée mal- gré les brillantes propositions que lui fai- saient plusieurs directeurs parisiens; M. Preyva, comique de la bonne école, qui vient de faire plusieurs créations importan- tes; M. Rosny, jeune premier impeccable, élégant et distinguéMme Jane Bay, la Loute rêvée, gavroche au premier acte et grande dame comme il con vient ensuite; Mme Ser- vany, tempérament artistique de premier ordre, et enfin un essai de jolie femmes qui, avec MM. Achard, Volic, Pbrrey, etc., Mmes Barberot, Keroas, Nordilla, J. Va- ly, forment un ensemble de plus complets. Depuydt, Valerius, Rijselstraat. Riquere, Valerius, Nêerstraat, Goemaere, Julianus, Dixmudestraat, Verschoore, Julia, Grimminckstraat, Huwelijken Lamps Camillus, handelsreiziger en De- weerdt, Emma, zonder beroep, beiden te APer. Baratto Carolus, marktkramer en Denutte Leonia, echtgescheidene, echtgenoote van Decheiver Martinus, marktkraamster, bei den te Yper. Vandenberghe, Henricus, bleekersgast, en Vandenberghe, Victorina kanten werkster, beiden te Yper. Salomez, Desideruis, land werker te Wyt- schaeteen Becarnen Julia, z. b. te Yper. Sterfgevallen Deconinck Augustinus, 09 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Rijselstraat. Danynck Sophia, 79 j. zonder beroep, on gehuwd, Poperinghesteenweg. Decrock, Melania, 75 jaar, zonder beroep, weduwe Casier Petrus, Dixmude steenweg. Verschelden Fidelius, 60 jaar, zonder beroep, weduwe Cortewilde Ludovica, Boe- singhestraat. Mortier Virginia, 80 jaar, zonder beroep, echtgenoote Vanuxem Desiderius. Zaalhof. Vandenberghe Carolus, 73 jaar, zonder beroep, weduwaar De Bruyne Barbara, Oude Kleermarkt. Alleman Clementia, 80 jaar, zonder be roep, weduwe Delval Petrus, Grimminck straat. Lestienne Angela, 32 jaar, zonder beroep, echtgenoote Noddings Julius, Poperinghe steenweg. Vanhecke Josephina, 64 jaar, kanten werkster, ongehuwd, Rijke Klarenstraat. Van Eisen Magdalena, 1 jaar, Zonnebeke steenweg. Dael Carolus, 75 j. z. b. wed. Gallois, Victoria, Rijselstraat, Huys, Paul, 33 j. priester, leeraar in het Bisschoppelijk Collegie, ongehuwd, Meenen- straat. Dezuttere, Edmondus, 70 j. z. b. onge huwd, Wenninckstraat. Delmotte, Alphonsius 51 j. bloemenma ker, echtg. Borry Nestorine, Rijselstraat. Vannecke Theresia, 86 j. kan ten werkster, ongehuwd, Wenninckstraat. Kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor verklaringen zooals de volgende door een onzer huurlieden gedaan, want voor ve len van ons hier te Yper is het van zeer groot belang. Mme Wolters, 135, Rijsselstraa. te Yper, zegt ons Ziedaar meer dan een jaar dat ik altijd aan de nieren leed, zelf 's nachts waren de pijnen zoo hevig dat ik niet meer sliep, ik was altijd afgemat en vermoeid zonder reden ik had bedwelmingen, zweetingen tergeiij- kertijd dan huiveringen, ik had allen eet lust verloren en wist niet meer wat doen, ik verontruste mij dagelijks meer en meer, toen ik de Foster Pillen voor de Nieren nam, verkocht in de Apotheek, Bécuwe. De uitslag was zoo spoedig als krachda- dig reads van den vierden dag voelde ik eene groote verlichting in gansch mijn toestand en in minder dan eene week was ik eindelijk van mijne zoo pijnlijke smarten ontlast. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Fos ter Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft; mijd U dus voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet ver krijgen. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doo- zen of vrachtvrij per post met hat bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België: Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel Wacht U voor namaaksels, eisch het haud- teeken James Foster op elke doos, W. Y. 7 Pépinière de Rousbrugge - Haringhe, (Flandre Occ.) Direction: G. De Baecker. M. G. De Baecker, directeur, a l'honneur d'informer, la nombreuse clientèle que, de puis. ie 3 novembre 1906, le sieur De- camps-Peeraer n'es? plus attaché ia Pépinière G. De Baecker et que toutes les correspondances et commandes doivent être adressées a la firme ci-dessus. G. De Baecker. bestaat niet meer. Een monster van het merkweerdige Coza poeder wordt gratis toegezonden. os u A Q O q c* ai a •a a 3 W NI 1-5 M PA Ph H W PA <4 o o N °- a S ZIE ONZE PREMIE Cle Bovril Brussel. Kan ingegeven worden m Koffie, Thee, Melk, Likeur AbsintBier, Water of in het voedselzonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het Coza Poeder bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint eni) bij den dronkaard op te wekken. Het Coza Poe,der werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder dat het noodig is, dat de patiën ooit behoeft te weten waaraan hij te danken heeft. zijne redding Het Coza poeder heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizendeu perso nen vac schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen: het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaafc. en het leven vantalloozen met menig jaar verlengdt Het Instituut, waardoor dif ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd vol komen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in de volgende depóts te Yper Aphoteken Camilla Libotte, 31, Botermarkt. Charles Alay, 35, Groote Markt. Onze depóthouders reikeu het attestenboek gra tis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratisproeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naarLon den. 62, Chancery Lane, Lj Londen939, Engeland. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel egen dronkenschap. CO O bD N cS W r-H O :?o CKO as G3 O .15 O .5 o O 00 CC O O o O O «O O CO RS co O O O O O O i£S O 115 t-ioot-oiflo- rH O O "V CO O O O O O O O O 00 O O be <v fe u n u o o .+-» O es O bD O - frt tó W W ffl

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2