DENTIST E OPEN N5SPRIJS voar Juniors B. W B. FALING 7.418 VOITURES sortent journellement des USINES FORD WIELRIJDEN La Belgique Prévoyante Ii8 punten Raekelboom L., Ch. Quint, Werrebrouck Aio., Vi®e Desolt. 117 punten Hollebeke J., De Groote J. 1,6 Vanderghote P., V.d. Meersch A., beiii: gin, Masschtlein J Ii5 punten Table Rase, barnes,ReynaertJ 114 p Hoorens J Raynal 10, L. Dumortier, Coffyn Fern., Rood en Wit, Van- der Marliere G., Masschelem Cam Baete W. De uitgestelde reeksen matchen zullen terug in aanmerking komen voor de Pronos- tiek Wedstrijden. Let goed op den datum wanneer deze herttpeeld worden. Zondag 17 Maart, te 2 uur ingericht door de Brouwerij Centrale Yper, met de medewerking der Ypersche Wielrijdersclub en Sportwereld. 1100 fr. Prijzen en premiën Den 17 Maart zal niet alleenlijk het baan- seizoen inleiden voor onze Beroeprenners met de Ronde van Vlaanderen, maar dus ook voor onze Juniors en dit dank aan bovengemelde brouwerij welke niet geaarzeld heeft een baan koers op touw te zetten. Deze koers is begiftigd met schoone en tal rijke prijzen en zal tevens een flinke oefening zijn voor den Grooten Openingsprijs der Juniors die acht dagen nadien te Bisseghem betwist wordt. In die voorwaarden lijdt het geen twijfel dat onze Juniors morgen talrijk zullen opkom' n. De prijzen zijn verdeeld als volgt 25o - 200 - i5o 125 - 100 - 75 - 5o - 25 - i5 en 10. De premiën, ten getale van 22, zullen op de volgende plaatsen betwist worden Hótël Continental i - Luytten 3 Santy 3 H. Vandenberghe 1 A. Herrier 1 Café Sportwereld 3 Universel 1 C. Baratto 1 A. Gruwez 1 Priem 1 Hotel Ypriana r Herberg de Mol 1 Arth. Devos 2 Demasure 1 Wybaillie 2 Verbeke (St- Jan) I. Ajstand en wegwijzer Deze gaat over iets meer dan 75 km. of 5 maal Yper-Zonnebeke en terug, langs de Fochiaan, Colaertplaats, Statiestr., Tempelstr., Boterstr., Gr. Markt, Meenenstr., Frenchlaan, Zonnebekesteenweg naar Zonnebeke, Roeselaerestr., Wieltje, St Jan Bruggesteenweg Dixmudesteenweg Oude Veurnestr.,Veurnesteenweg, Capronstr., Fochiaan. Inschrijving bij J. Neys, Hotel Ypriana Meenenpoort, om 1 uur. Vertrek op de Maarschalk Fochiaan, om 2 uur. Aankomst bij J. Debeer, Café Sportwereld, Statiestraat. Verheugend Nieuws Naar wij vernemen, zal het Criterium van West-Vlaanderen betwist worden te Yper op i5 Oogst a.s. Twee duizend franken zullen daarvoor bestemd worden alsmede een pracht- beker voor het best gerangschikt 1 ijwielrr.er.k. Een schoone sportdag in 't verschiet. Te CRUYSHAUTEM Prachtige overwinning van Alf. Ghesquiere van Yper De eerste koers van 't jaar, aan de Juniors voorbehouden, werd Zondag 3 Maart, te Cruyshautem betwist op een afstand van 100 km. De twee duizend baardekens met een rijwiel als eerste prijs vielen nog al duchtig in den smaak der renners die van alle kanten uitgevlogen waren om eens hun hertje op te halen en af te loeren wie er dit jaar diende in d'oogen gehouden te worden. Omtrent zestig renners namen het vertrek. Van den beginne af werd een snel tempo vol gehouden en de strijd ontwikkelde zich onmiddellijk tusschen de Vanhauwaert's en de Groene Leeuw. Vanpanteghem, V a 'den- berghe en R. Ghyst-ls sleurden r geweld g aan totdat reeds talrijke renners in den achter grond bleven. De eerste ronde (3ü km.) werd afgelapt in 55 min en dit meest op de straat- steenen. Devolder wist nochtans tot 4 min. voorsprong te nemen in gezelschap van De- schepper. Stockman en Mortier volgden hen op de hielen, daarna Ghesquiere, Vanëenoo- ghe en Duivejonck die moedig jacht mieken op de vluchtelingen. Tijdens den doortocht te Cruyshautem be- statigde men dat de rijders ferm gescheiden waren en de groep Ghesquiere veld won. Mortier en Stockman werden ingeloopen bij 't inzetten der groote ronde (70 km.). Daarna nam Ghesquiere de leiding en deed de groep geweldig rekken bij zoover dat Devolder en Deschepper ook moesten buigen en zich, in 't ingaan van Harelbeke overwonnen moesten geven. De doortocht te Kortrijk zag 7 renners op kop, een 2e peloton volgde op 3 min. en telde niet min dan 20 renners, de anderen waren ver achter. Gedurende de laatste kilo meters werd er hard gestreden en herhaalde malen poogde Vaneenooghe, doch steeds te vergeefs, het hazenpad te kiezen. Daarna was het de beurt aan Ghesquiere om de plaat te poetsen. In een oogwenk had hij 100 m. met Deschepper in 't wiel. In Waereghem kwamen beiden samen toe met een voorsprong van 1 minuut. Stockman liep hen in en hun gedrieën vlogen ze ter aankomst waar Ghesquiere in een prachtigen sprint, beiden wist te kloppen met twee lengten voorsprong. Ziehier de orde der aankomsten 1) GHESQUIERE Alf., van Yper, op rijwiel Vanhauwaert, 2) Deschepper, 3) Stock man, 4) Duivejonck, 5) Vaneenooghe, 6) Pre- vost, 7) Marten, 8) Joessens, 9) Meerschaert, 10) Degeyter, li) Vellemans. Premiën gewonnen door Devolder 4 en Duivejonck 1. De ploeg Vanh uwaert wint den beker. SPRINTER. m 1X* J M, m T BEKER DUTHOY Uitslag der matchen gespeeld in het «Hotel Continental te Yper op Vrijdag in Maart, tusschen de biljartclub van Meenen en Con tinental Biljartclub (returnmatch). ie match Yper 100 p. Meenen 96 p. 2e 100 77 3e 73 100 4C 100 g5 373 368 De biljartclub van Meenen wint den beker met 3g punten voorsprong, daar ieder maat schappij 4 matchen gewonnen en 4 verloren had. Biljardaire. RECHTBANK YPER Volgens bevelschrift van M. Joseph Matton, rechter-kommissaris der falingen van DEPESSEMIER Arthur en Hector, ge wezen aannemers te Waasten en te Wervik, worden de schuldeischers, die bepaal lelijk of voorloopig aangenomen werden op het pas sief der faling, ter algemoene vergadering opgeroepen den tienden April 1929, om 2 Vi uur namiddag, ten gerechtshove, Voet volkkazerne, Mondstraat, ten einde door den curator verslag te hooren uitbrengen over den toestand der faling en den mogelijken uitslag der vereffening. Vervolgens zullen zij moeten uitspraak doen over de konkordaire- voorstellen vanwege de gefaalden. Voor gelijkvormig uittreksel De Curator, Am. Lommez, Advokaat. Woensdag, i3 Maart, kwam Mijnheer Mare. Vanden broucke, Provinciale bestuurder van La Belgique Prévoyante», een voordracht geven gevolgd van film, in de zaal Omnia», Groote Markt. Alhoewel hij beweerde dat hij geenen groo ten redenaar is, kon hij de tegenwoordige personen met eenvoudige maar overtuigende woorden de talrijke voordeelen van onze vrije mutualiteit kenbaar maken. Voor wien lid is, heefi hij de hoop en het vertrouwen in de toekomst versterkt. Laat ons zeggen dat de gestorte kapitalen onvervreemdbaar zijn en bijzonder omgezet worden in hypothekaire leeningen van eersten rang, bouwen van woonhuizen, aankoop en uitbating van landbouw en nijverheids domei nen in alle landen, uitgezonderd Duitschland en zijne verbondenen in den oorlog tegen België. Dus inschrijven bij La Belgique Prévoyante is eene ideale plaatsing met een maximum van zekerheid. De film toonde ons het prachtig, vroolijk en levend stadje Elisabethville dicht Parijs, een der talrijke eigendommen van La Belgi que Prévoyante». Tot sluiten had Mijnheer Vandenbroucke graag eene afdeeling van La Belgique Pré voyante in onze stad gevormd, ten einde deze meer kenbaar te maken aan de bevolking. Een voorloopig bestuur werd gevormd be staande uit de heeren A. Vandromme, voor zitter, A. Spotbeen, onder-voorzitter, Alfred Gaimant, secretaris, Decoster en Baelen, leden. De Vooruitzienden van Yper bedanken nog ee s Mijnheer Vandenbroucke, hunnen onver- moeibaren Provincialen Bestuurder voor de zeer belangrijke voordracht welke hij is komen geven. ,La production journalière de voitures et de trucks Ford modèle A a presque atteint le chiffre de y.5jo au mois de janvier; les usines de Détroit sont, en effet, arrivées asortir 6.000 voitures par jour, tandis qu'a l'étrarger les chiffres se mainiiennent a 8g3, a l'exclu- sion des usines Ford du Canada. Avec les tout derniers chiffres obtenus, la produition s'est accrue de 525 unités portant le total a 7.418, avec la possibilité d'atteindre 7.500 a la fin de janvier. Ce chiffre élevé de la production journalière' a été atteint en l'espace d'un peu plus de douze mois.U:. accroi-sement sensible et con stant n'a cessé de se manifester depuis le mois d octobre dernier. Veis la mi-septembre la produc ion journal ère était de 4.788 unités un mois après e le atteignait 5.286 trente jours encore après elle était de 6 220, en com prenant celle des usines a l'étranger et de la Ford du Canada Aujourd'hui, c.e même total a été obtenu, ou a peu prè.s, dans les se'ules usines de Détroit et ctlaen une période d'en- viron trente jours. II a fallu vingt ans a la compagnie pour être en mesure de construire 7 000 voitu s et tiucks en un jour. En jui 1 let 1923 ce chiff.e élevé était obtenu, ap ès deux décades <ie dé loppement constant et d'amélioration de 1 outillage. Quant aux progrès nouveaux de la compagnie, on sera suffisamment iifié si l'on songe que le chiffre journalier de 7.418 unités vient d'etre atteint après que l'on fut parti <i un scratch il y a un p=iu plus d'un an. M me vA NI) EJ\D lil ES S Cf IK 47, Rue de Dixmude, 47, YPRÉS

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 12