GROOTE VEEPRIJSKAMP Nieuw gewolkt Spellewerkpapier Het slecht vervoer d r brieven Landbouwcomice Kemmel - Yper Chronique Financière 'g i v M. Lemukieu. Vroeger gebruikten de beenhouwers ook nog de hellt van een tweede slachthuis voor het opstapelen van hun zout. Naar het schijnt leggen zij thans hun zout in een en hetzelfde lokaal en zoo komt het dat zij nu zooveel plaats niet meer gebruiken. Ik stel mij voor dit eens ter plaats te gaan onder zoeken daar ik er sedert die verandering nog niet geweest ben. M. Vandamme. Ik bestatig met genoegen dat Yper wi er de groote toeristenstad wordt van vroeger Overlaatst, tijdens de inhuldi ging der protestantsche kerk, zijn twee hoog geplaatste personages, namelijk de Britsche afgezant te Brussel en Maarschalk Plumer, naar Vper gekomen. Ik weet niet of zij op het stadhuis verwelkomd zijn geweest, maar ik zou to; h de begeerte willen uitdrukken voor taan alle vooraanstaande personen, wanneer men van hun bezo< k verwittigd is, officieel te zien ontvangen. M. Sobry. Ik denk dat dit van onzentwege wat opdringerig zou wezen, doch alle perso nen zullen hier altijd welgekomen en wel ont vangen worden zoo zij er het vei langen van uitdrukken. M. Vandamme. 's Morgens vroeg ziet men tal van vuilbakken buitenzetten om die dan wat later door de daartoe rondrijdende karren te zien wegnemen. Dit is normaal, maar wat niet normaal is 't is dat er op dat oogenblik ook een legioen honden wordt los gelaten die in die vuilbakken komen snuisteren en ze soms omverwerpen, waardoor den inhoud ervan op de straat wordt rondver spreid. Ik zou vragen dat het schepenencollege •naar een middel zoeke om dit te beletten. In het lastkohier van de zwemkom was er niet vermeld welk loon aan de werklieden moest betaald worden 'k Geloof wel van ja, welnu mij werd verzekerd dat de cementwer- kers, die daar onlangs gebezigd werden, slechts aan 3 fr. 25 per uur betaald werden. 'M. Declercq. Ik zal dit eens onderzoeken. M. Capoen. - Ik zou begeeren te weten hoe het staat met de Kortrijkstraat. M. Declercq. Het einde straat dat aan Zillebeke behoort is nog altijd niet gedaan, doch hetgeen gij bedoelt is wat verder op gelegen. Ik zal daarvoor zorgen. M Vandamme. De nieuwe Stoffelstraat tot aan de Kaai is in zoodanig slechten toe stand dat de voertuigen en autos er het voor land ontleenen. Ware er geen middel daar de noodige herstellingen te doen M. Declercq. Dit is een Staatsbaan en de herstelling ervan werd reeds gevraagd aan het beheer van Bruggen en Wegen. Tot slot van deze schier eindelooze zitting klaagt de heer Schepene D'Huvettere over de gebrekkige uitdeeling van brieven en dagbla den die hier 's morgens zoo laat toekomen. Hij dringt er op aan dat het stadsbestuur zich zou voegen bij de Handelskamer om te trach ten daarin een verbetering te bekomen. De openbare zitting wordt hierop te 2i u. 4-5 geheven. M en verzekert ons dat, in den loop der geheime zitting, een v&rzoekschrit't uitgaande van het onderwijzend personeel der Looye besproken werd. Dit rekwest had voor doel van het geme mtebestuur een jaarlijksche vergoeding van i5oo fr. te bekomen om die onderwijzers toe te laten in hunne huishuur, die sedert eenigen tijd aan 't vermeerderen is, te voorzien Na onderzoek van het bedrag der wedden door dit personeel thans getrok ken, werd dit vèizoekschrift door al de raadsleden verworpen. Het bedrag van een dertiende maandwedde werd aan de Concierges der stadsscholen toegekend. De kwestie van het wegnemen, door den nieuwen aanbesteder van den ruimingsdienst, van den mest bij de huurhouders der stad, werd eveneens grondig onderzocht en be sproken. Al de raadsleden waren het eens om te verklaren dat de paardenmest toebe hoort aan den eigenaar der paarden en niet aan den aanbesteder van den ruimingsdienst. Tot heden heeft het altijd zoo geweest, en gezien een politieverordening voorschrijft dat deze mest voor 7 uur 's morgens moet wegge haald worden, zullen dienaangaande onder richtingen gegeven worden aan den politie dienst der straten. te koop, i5, Boterstraat, i5, Yper. MINISTERIE Brussel, VAN den 11 April iQ2Q. Spoorwegen, Zeewezen, Posterijen en Telegrafen Beheer van Posterijen Heer Voorzitter, In aansluiting met uw verzoekschrift van 14 Maart 11., betreffende de laattijdige ont vangst van de eerste postmaal voor uwe stad, heb ik de eer U te laten weten dat, naar blijkt uit het ingestelde onderzoek, de gemelde vertragingen voortkomen uit het feit dat de spoorwegdiensi groote moeilijkheden ontmoet om een regelmatigen gang te verzekeren aan de nachttreinen die bedoelde postmaal ver voeren. Deze toestand, volgende op de ongunstige weêrvoorwaarden welke wij verduurd hebben, betert nochtans. Ik heb nadrukkelijk aangedrongen bij de Nationale Maatschappij der Belgische Spoor wegen opdat alles in het werk gesteld worde om U voldoening te geven. Bijzondere maat regelen zullen genomen worden opdat de regelmatige o itvangst van de eerste post voor de kantoren gelegen op de lijnen uitgaande van Kortrijk en van Roeselare verzekerd weze zelfs in geval van belangrnke vertragin gen van de gewoonlijk gebezigde treinen. Wachttijden worden voorzien voor de aan- sluitingstreinen te Gent (St Pieters), te Kort rijk en te Roeselare en indien aanzienlijke vertragingen zich voordeden, zou een bijzon dere trein tusschen Kortrijk en Roeselare in gang gesteld worden, zoodat de uitreiking der poststukken op de vastgestelde uren zou kunnen geschieden. Hoogachtend. Namens het Algemeen Bestuur De Bestuurder van Beheer a. i., A. Lemaire, Aan den Heer Voorzitter der Handels en Nijverheidskamer «Hotel du Sultan», Groote Markt, YPER KKBUUEZ» gehouden te KEMMEL, op Dinsdag 16" April 1929, om 10 ure voormiddag, voorbe houden aan ons oud vlaamsch ras. ie PRIJSKAMP Vaarzen zonder tanden Eerste prijs 5o frank met verguld Eermetaal Tweede 40 met zilveren Derde 3o met bronzen Daarenboven, zooveelmaal een prijs van 20 frank als er reeksen van 2 Vaarzen zonder tanden het verdienen. 2' PRIJSKAMP Vaarzen met 2 tanden Eerste prijs y5 frank met verguld Eermetaal Tweede 60 met zilveren Derde 5o met bronzen Vierde 40 Vijfde 3o Zesde 20 3e PRIJSKAMP Vaarzen mtt 4 tot 6 tanden Eerste prijs 70 frank met verguld Eermetaal Tweede 5o met zilveren Derde 40 met bronzen Vierde 3o 4e PRIJSKAMP Melkkoeien Lot van 2 Eerste prijs 100 frank met verguld Eermetaal Tweede 80 met zilveren Derde 70 met bronzen Vierde 60 Vijfde 5o 5e PRIJSKAMP Eerste prijs 200 frank met verguld Eermetaal Tweede l5o met zilveren Derde 100 met bronzen Voor de drie talrijkste en eenvormigste loten melkkoeien, ten minste 3 per lot, uit den zelfden stal. 65 PRIJSKAMP Stieren zonder tanden Eerste prijs 75' frank met verguld Eermetaal Tweede 5o met zilveren Derde 40 met bronzen Daarenboven, zoo veelmaal een prijs van 20 frank als er reeksen van 2 Stieren zijn die het verdienen. Certain agent de change écrivait en gros caractères, a sa devanture: Soyez calmes. Ces deux mots en disent plus long que tout com- mentaire. lis expliquent tout. Le public a perdu, dirait-on, son sangfroid. Cela provient sans nul doute du fait que la masse, nouvelle venue a la Bourse constatant qu'on ne monte plus et qu'on baisse, s'imagine que seul le mouvement vertical en baisse est désormais possible. Les gens qui n'ont pas besoin de vendre, vendent paree que Ton baisse, et ceux qui pourraient acheter, s'abstiennent. L'apprentis.sage boursier manque a beau- coup, a tous points de vue, et Ton tait la cruelle expérience, a ses dépens, qu'a cöté de la réalité il y a un certain phénomène d'am- biance qui joue momentanément le principal role. Qu'on se mette bien dans la tête que l'on baisse paree qu'il y a des dégoütés qui veulent lacher leur papier a n'importe quel prix et que pour les en déaarrasser, seuls intervien- nent ceux qui exigent concession considérable de la part du vendeur. Examinons séparément les marchés du comptant et du terme. Le marché du comptant ploie sous le poids de Poft re et tombent le plus, les valeurs qui ont le plus choyées par le public. C'est tellement logique 1 On peut passer toutes les rubriques en revue. II suffït de prendre les vedettes pour constater que dans leur chute, elles entrainent a leur suite les valeurs surfaites et dont le revenu est totale- ment insufïisant. Malgré qu'il y ait apparemment un soutien de l'étranger, la part de réserve fait machine arrière dans les 32.000 frs Cette chute indis pose les valeurs bancaires, telles le Crédit Anversois qui offre au moins l'avantage de donner un revenu plus considérable pour le même argent. Dans la rubrique des chemins de ferles Réunis lachent a leur tour et la rubrique s'en ressent. Tous les Trusts dont tout le monde voulait et dont j'ai conseillé si souvent la vtnte, accentuent leur repli. Les valeurs délectricité oü le petit nombre de titre^ est le plus souvent la cause de la cherté ie la valeur, reculent a touie allure, avec peu de titres a la vente. Ou paie les exagérations. Les valeurs de construction semblent résis- ter mieux et je rappelle que je n'ai pas manqué d'attirer l'attention sur elles, a diveises reprises. Les valeurs de metallurgie et les cliarbon- nages résistent. Faut-il ajouter que dans ces rubriques il faut se livrer a une sélection indispensable. Car combien de valeurs de second ordre n'ont elles pas été entrainées par la prospérité durable des grandes affaires. Aux chimiques, l'ordinaire Commerciale de produits chimiques qui avait fait cavalier seul, tombe lourdement en une séance de 3o Je déconseilie d'intervenir dans cette va- leur. Mais on peut continuer a s'intéresser aux Pkarmacie Centrale dont le coupon est plus qu'intéressant et dont la souscription est une aubaine. Aux colovialcs, les valeurs de troisième. zóne n'interviennent plus que pour plonger dans le vide. Voyez Industrielle Africaine et Sobelkat Essayez de vendre Mais le Chemin de Fer Congo ne résiste t-il pas et 1'ordinaire ne monte-1 elle pas La Citas ne fait elle pas preuve de fermeté Les Brasseries du Katanga tombent-elles Tenez pour sans importance les variations en Ciment- kat, oü une opération du genre de celle de la Trabeka est en vue. Ne retrouve-t on pas la Commerce Congo joliment meurtrie dans cette période Avais- je tort de signaler que cette belle valeur est surfaite et elle l'est encore. La Géomines est dans le même cas. La résistance est la règle dans les affaires minières. Et il apparait que le fond a été atteint ou peu s'en faut. Par ailleurs 1 'Englebert paie les exagéra tions de la hausse. C'est a 7.000 frs. que je l'ai conseillée. Les étrangères paient leur tribut a la baisse, principalement les valeurs spéculatives. Venons en au marché du terme. La Banque de Paris a servi de poison au marché. L'ap- proche de la souscription a obligé les spécu-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9