f 10e Jaargang, N1 5 -1 -1 Mei 1929 105 Année, N° 5 -1 *1 Mai 19*9 HET YPBRSCHE- Bijvoegsel UA RÉQION D'YPRES Supplément Amerika. Men meldt uit Chicago dat het plan gereed is om er een gebouw op te richten dat het hoogste van Europa zal zijn er zullen ni :t minder dan y5 verdiepen zijn, 't zij 334 m. hoogte dat is nog 34 m. hooger dan de Eiffeltoren. Nog een rekord te meer voor Amerika. Tpspsche Schotl®fi Ypersche Voetbalkroniek Vrouw We Charles CASIER - HERMAN van wegens de broederschappen van den H. Jozef en van 't Scapulier. Zariagrssl - Repos doaifikaï bssmhbt Wekalijksch Overzicht Het herstelvraagstuk. Deze zaak heeft natuurlijk de meeste aandacht van de verlo pen week gaande gemaakt, nadat de duit sche gezanten den terugtocht geblazen had den. Ziehier wat de Duitschers zoo al stelden als nieuwe eischen i) Afschaffing van den waarborg en der toezichts-commissie 2) Afschaffing van het Recovery act waarbij de bondgenooten 26 °/0 op den invoer in Duitschland mochten heffen; 3) Toelating aan het Reich om herziening der stortingen te eischen indien de algemeeneduitsche toestand verergerde in plaats van te verbeteren 4) Dezelfde verminderingen van schulden voor Duitschland als zouden toegestaan worden aan verbondenen, enz. Daarop kwam er een nieuw betalingsplan 1 voor den dag, voorgesteld door den heer Young, vanwege Amerika. Maar zoodra dit plan in zijne bijzonderheden gekend was, ver wekte het eene algemeene verontwaardiging in Engeland. Immers voorzag dit plan eene vermindering der betalingen vastgesteld te Spa en dit alleen ten nadeele van Engeland, zonder dat Frankrijk, en Italië er moesten tusschenkomen. Ook België kon met deze nieuwe regeling geen vrede vinden. Daarop viel alles weer in duigen en er is voor 't oogenblik geen sprake van overeen komst. De «Daily Mail» zegt terecht: is het recht vaardig dat Duitschland dat de oorlog ver oorzaakte en verloor, zou gerechtigd zijn om zijne schulden over te dragen op hen die den oorlog gewonnen hebben Engeland. Volgens een bericht van de Star zou een zwitsersche uitvinder een schip vervaardigd hebben dat, voortgestuwd door opeenvolgende ontploffingen, zou in staat zijn den Atlantischen Oceaan over te steken in 12 uren. Hij zou zinnens zijn van Engeland naar Amerika te reizen met dezen boot in Juli aanstaande. Canada. Het zuidelijk deel van Manito ba, 400 mijl ten Noord-Westen van Winnipeg, is geteisterd door een hevigen sneeuwstorm. Overal langs de Hudsonbaai zijn aanzienlijke verwoestingen aangebracht. Drie honderd arbeiders, die op weg waren naar Churchill en honderd reizigers die op weg waren van Hudsonbaai naar Winnipeg, zijn ingesneeuwd. Zij bevinden zich in hachelijken toestand. Daarbij is het treinverkeer onderbroken en men is met hondensleden en vliegtuigen ter hunner hulp getrokken. België Sedert eenigen tijd waren er in Engeland een aantal gevallen van pokziekte;. De vreemde regeeringen namen daartegen verhoedingsmaatregelen op de aankomende reizigers. Deze voorzorgmaatregelen hebben Engelsche opspraak verwekt. De voorzorg wierd verwaarloosd en uit had voor ongeluk kig gevolg dat men nu reeds te Parijs en te Brussel pokziekte gewaar is geworden. RIK. Wie gaat er mede naar Rijsel op 2" Sinxen- day, 20 Mei. Prijs gaan en terug 10 fr. Inschrijving bij Camiel Souxdorl, Café l'Etoile tot den Donderdag i6n Mei ten aatsten. (Vervolg) De ontmoeting van Yper - V. G. Oostende had een talrijke menigte naar het voetbalplein gelokt. Iedereen was benieuwd om te weten of onze rood-witten niet bij machte zouden zijn om de bezoekende club te vloeren, zooals Stade Kortrijk gedaan had vorige Zondag. Onder de leiding van scheidsrechter Van Opstal zetten de vijandelijkheden in. Nauwe lijks begonnen of Yper bekomt penalty voor foul van een Oostendschen back, strafschop welke Molein in goal omzet. Men speelt te nauwer- nood 1 minuut. De V gisten gaan er nu op los en bekomen corner welke niets opbrengt. De aanvallen welke beide ploegen verder leiden worden allen gestremd door de verdedigingen die dadelijk ingrijpen. V. G. is nochtans ge vaarlijkst maar Marponneau is niet te ver schalken. Men speelt alreeds 23 minuten als- wanneer Oostende insgelijks penalty bekomt voor hands van Debuyser. De gelijkmaker wordt binnengezonden. Nu is het rood-wit die de bovenhand neemt. Maton geeft een toegestane hoekschop ach ter het net. De onzen blijven ten aanval goed gesteund door de halflinie waar Bourdeaux paardenwerk verricht. Molein geeft een pas vooruit, Vansevenant trekt naar 't doel en 't leder komt op de bovenlat terecht. Voor de rust bekomt V. G. nog een corner maar de stand zal niet' meer veranderen. Yper ver diende beter beloond. Een corner dadelijk na de herneming toe gestaan geeft de gelegenheid aan V. G. om werkdadig op te treden. Op foul zendt Van- decasteele een keihard shot naar 't doel. Het leder komt op de lat terecht, Marconneau wilt ontzetten met het.x>ngelukkig gevolg dat de bal in zijn eigen kooi aanlandt Dit onge lukkig doel, ver van de onzen'te ontmoedigen, prikkelt ze aan en de verdediging der bezoe kers moet zich goed uit den slag trekken om hun heiligdom te vrijwaren. Drie; hoekschop pen voor rood wit zijn van geen tel. Een andere voor Oostende brer.gt ook niets mede. De aanvallen volgen zich nu gedurig op. Het spel vertraagt niet het minste en de onzen zijn meer dan hun toer aan de leiding, doch kun nen niet doeltreffend uitwerken. Beter nog op ontsnapping van den Oostendschen center voor wordt Marponneau voor de derde maal geslagen een half uur na de rust doel dat weldra zal gevolgd zijn van een vierde op kopspel der rood-gele voorlinie. Yper doet loffelijke pogingen om den achterstel te ver minderen, al onze spelers doen hun uiterste best om aan de tweede geklasseerde het hoofd te bieden. Twee hoekschoppen worden niet benuttigd en de ontmoeting eindigt wel dra met-éen 4-1 overwinning voor Oostende, scoor die in alle geval wat gevleid is. Mannen, geen moed verloren, we zullen trachten beter te doen tegen Daring Blankenberghe en de tweepunten thuishouden. NEMO. Mort de M. Hestor Angloo Nous apprenons, avec infiniment de regrets, la mort aussi brusque qu'inattendue de notre excellent concitoyen M. Nestor Angloo, Président de la Symphonie Ypriana et du Syndicat d'Initiative de la ville d'Ypres - et membre de ia Commission administrative de l'Ecole de Musique. Musicien émérite, biblio phile c cl ai Jé, polyglotte éminent, M. Nestor Angloo étaitune des figures des pius caracté ristiques et des plus sympathiques de notre cité a laquelle il a rendu de trés grands ser vices. Nous présentons a sa familie lorés l'e.x- pressicn de nos bien vives condoléances. glem®rcTrrae-rtts La familie STOFFEL ne pouvant répondrp a toutes les marques de sympathie, repues lors du décès de leur regretté parent Monsieur Arthur STOFFEL prie les amis et connaissances de trouyer ici l'expression de ses sincères remerciements. Monsieur et Madame Alexandre Mahieu-Depuydt Monsieur et Madame Théophile Depuydt-Louf Madame Veuve Arthur Depuydt-Parret Monsieur et Madame Einile Depuydt-Declercq, ont ia douleur de faire part de Ia perte sensible qu'ils vienae^it d'éprouver en la personne de leur sceur et belle-soeur Madecaob&le Louise-Marie ju» EP Li YDT née k Kemmel, Ie 22 Aoüt 1853, et pieusement décédée a Ypres, le 5 Mai 1929. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part, sont priées de vouloir considérer le présent aws; comme en tenant lieu. Madame Nestor Angloo, née Valentine Bossus Mademoiselle Qeneviève Angloo Mademoiselle Elisabeth Angloo Monsieur le Docteur Van Egroo Madame Qustave Angloo, ont la profonde douleur de faire part de la perte cruelle de leur époux, père et beau-frère bien-aimé MONSIEUR nestor jean marie joseph - alphonse ANGLOO Président de la Symphonie Ypriana et du Syndicat d'Initiative de la Ville d'Ypres Membre de la Commission Admin, de l'École de Musiqae né a Ypres, le 30 Septembre 1874, et décédé inopinémeftt le 9 Mai 1929. Le service funèbre aura lieu le LUNDI 13 MAI l929,.a 10 1/2 heures, en l'Église Paroissiale de St Nicolas a Ypres, d'oü le corps sera conduit au cimetière du dit lieu pour y ètre jnhumé dans Ie caveau de familie. Réunion a l'Église. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettee de faire part, sont priées de vouloir considérer le présent avis comme en tenant lieü f ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMI-5 bij te wonen die zrd gezongen worden op Zondag 12 Meiom 9 u.. in de kerk der EE. Hfi. Paters Carmelieten, tót zielelafenis van Vrouw Hermiiia - Julie VSRSAEVfSL echtgenoote van Aloïs Van Gheluwe Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij, te wonen die zal gelezen worden op Zondag 12 Mei, om 11 Vi u., in St-Maaitenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduws LATOUR De familiën Charles Casier - Claeys en Edmond Dlwachter - Casier noodigen vrienden en kennissen uit tot de Zielmissen die zullen gezongen worden op Zondag 10 en Maandag 20 -ei, telkens om g u., in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van hunne moeder Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 20 Mei (2' Sirxcndag om 9 u,, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis var>. Heer Emief GRYFFON i en zijne Vrouw Marie TRESSY T/qppjggg De Apotheek van j La Pharmacie de Mr VAK üOiASVS Boter straat o— Rue au Beurre is ALLEEN O.PEN j reste seule ouverte Ie op Zondag 12 Mei i Dimanche 12 Mai

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9