Gemeenteraad van Yper Chronique Financière 2 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker -- Yper Verslag der Algemeene Vergadering van 19 Mei 1929 Ypersche Voetbalkroniek football - PronostieKwedstrijd merce d'Ypres tt de Nieuport avaient eue avec M. Jaspar, chef du cabinet. Celui-ci s'engagea a faire reconstruire port et canal de suite, et promit de faire son possible pour le retour de notre bataillon. Nous sommes mi- juin maisles travaux du port et du canal, qui devaient ètre terminés en ig3;>, ne sont pas même encore entamés et nous savons qu'on nous refuse sans aucun motif sérieux le retour de la garnison Le systême continue, des promesses qu'on ne tient pas 1 Comment notre population ne serait-elle pas aigrie Et c'est dans ce terrain, si merveilleusement préparé par le gouvernement beige lui même pour recevoir la mauvaise semence, que l'on a pu a l'envi répandre l'ivraie des id<§es anti beiges. Toutes les semaines en contact dans toutes les communes avec des gens frois- sés et mécontents, de mauvais bergers ont imprégné nos populations de cette idéé que justice ne leur serait faite que du jour oü la Flandre serait autonome etne dépendrait plus de la Belgique. Folie et chimère, soit, mais le sufffage universel pur et simple est le règne de la masse ignorante et versatile. Telle est la grande cause du succès du frontisme chez nous. Mais qu'on ne se méprenne pas 1 Loin de nous l'idée de nier l'influence du mysticisme flamand exacerbé qui depuis 5o ans est a la base de l'enseignement dans nos colleges épiscopaux, nos séminaires, et nos écoles. Nous voulons simplement dire que le fana tisme de certains intellectuels n'aurait jamais réussi a entrainer a ce point nos électeurs, si ceux ci n'avaient pas eu tant et de si sérieux motifs de se plaindre du gouvernement. Nous rappelleroi.s a ce propos la déclara- tion faite le 22 Octobre 1928 en plein conseil. communal d'Ypres par M. le conseiller Leuri- dan (devenu aujourd'hui le député frontiste de l'autre arrondissement sinistré, celui de Furnes Nieuport) <1 C'est trés bien de la part de M. Van Nieuwenhove (1) de se lamenter d ce sujet. Mais tant que nous serons aussi mal lotis que nous le sommes, Bruxelles et le pays Wallon se serviront toujours les premiers. Ce n'est que lorsque nous serons vos propres mai- tres et que 710ns disposerons nous mémis de notre argent one nous obtiendrons pleine satis faction. Notre gouvernement ouvrira t il enfin les yeux et profitera-t il de la leqon des élections? Reconnaitra t- il qu'il est indispensable de nous accorder enfin ce qui nous revient Espérons quhl changera d'attitude envers nous. II n'est pis encore trop tard, mais il est plus que temps Les journées électorales des 26 Saai et 9 juin component pour le gouvernement une grande legon, nous le disions en commenqant. Pourrons nous dire bien ót que la lecon sera salutaire C'est a M. Jaspar et a son gouvernement a répondre. (I) Ce conseiller s'était plaint de ce que le gouvernement employait l'argent des Réparations versé par l'Allemagne a de nouveaux travaux ailleurs en Belgique au lieu de l'employer a nous rendre ce qui était détruit chez nous. Zitting van Maandag 17 Juni, om 18 uur DAGORDE 1. Ontslag van een gemeenteraadslid A an veer ding Onderzoek der geloofsbrieven van het eerste wettelijk plaatsvervangend lid en ge beurlijk van fut volgend plaatsvervangend lid der lijst 4. Eedaflegging. 2. Proces-verbaal der zitting van i3 5 2Q. 3. Stedelijk kerkhof - Grondvergunningen. ■4. - Openbare werken Maken van velo- bccnenAanbesteding ProceS-verbaal. 5. Openbare werken Leveren van a) kasseistzenen b) voetpadbanden c) vloerplaten in samengeperst beton Aanbesteding Proces verbaal. 6. Overeenkomsten voor oorlogsschade be treffende aHerstelling van vestingen en hovingen b) Inrichting van stadsmuseum c) Inboedel der beide Vredegerechten d) Filtreer statie te Zillebeke. 7. Dienst van het lijkenvervoer Ver nieuwing. 8. Openbare Onderstand Openbare ver pachting van 3 partijen land. 9. Openbare Onderstand Grondafstand voor kerkhoven. 10. r Kerkfabriek van St Maartens Afstand van grond. 11. Autobusdiensten- a) RousselareYper b) Yper-Meenen. 12. Financiën Begrooting 1929 In schrijving van kredieten. 13. Financiën Aanvraag van kredieten. 14. Gemeentefeesten Programma. 15. Aanvragen om toelagen. 16. M ededeelingen. O De vergadering wordt te i5 uur geopend door den heer Lauwers, Onder Voorzitter, en lezing wordt gegeven door den Secretaris van het verslag der voorgaande vergadering, ver slag dat zonder opmerkingen goedgekeurd wordt. Voordracht De heer Lagast, staatsvoor- drachtgever te Kortrijk, vergast ons op eene leerzame les over de bloementeelt en namelijk over het versieren der gevels, vensters en balcons. Zijn rede wordt met de meeste aandacht door de talrijke aanwezigen gevolgd en ten slotte met algemeen handgeklap begroet. M. Lauwers bedankt in gepaste woorden den gevierden spreker en moedigt de toehoor ders aan groot nut uit die leerzame les te putten. ■Nieuwe leden Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Waterblee Pierre, advocaat, voorgesteld door Dethoor Ferd. 2) Derycke Remi, voorgesteld door Derycke Henri. Aanbrengsten De heer Flepts Antoine, be haalt zeven punten met zijne aanbrengst groenten. Een prachtige tombola, geleverd door het huis Lauwers Marcel en grootendeels gratis door hem geschonken, wordt ten slotte onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergade ring sluit om 17 1/2 uur. Zondag 16 Juni 1929, om i5 uur, in het gewoon lokaal Hotel Continental algemeene maandeüjksche vergadering. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering 2) V oor dracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN. Onbeschroomd was de rood-witte ploeg naar Oostende getrokken met het vast gedacht de tweede geklasseerden fel te weerstaan. Deels zijn de onzen er in gelukt V.G. het hoofd te bieden want na een prachtigen eersten helft, wees de stand enkel 10 in 't voordeel der be zochten. Nadien echter was de verstandhou-i ding dezelfde niet meer, en 't is dan ook met 5-o dat rood-wit huiswaarts moest trekken. Veel volk was er rond de omheiming van het terrein Armenonville geschaard, alswan. neer scheidsrechter Wittouck beide ploegen in lijn stelt. Oostende wint den opgooi en is dadelijk ten aanval, maar hun voorlijn Iaat zich nog al dikwijls aan off side beet nemen. Nu en dan wordt het spel van gelijke sterkte doch door den band is het Oostende die zich de meerdere toont en Margonneau met de Ypersche backlijn hebben de gelegenheid zich te onderscheiden. Bijzondere welgerichte shotten worden namelijk door Nesten goed opgevangen. De onzen verdedigen zich hard nekkig en 't is enkel aan de 40= minuut dat Oostende voor de eerste maal kan aanteeke- nen. Bij de herneming dringen de bezochten zich seffens op en rood-wit is gedwongen ver dedigend op te treden. Onze voorlijn verstaat zich in 't geheel niet meer en 't is de achter hoede die het meestal te verduren heeft. Zoo kan V. G. nog vier maal den weg onzer netten vinden en behaalt dus een zege die het geheel zeker zoo afgeteekend niet verwacht had bij het eindigen van den eersten speelhelft. Zondag laatste ontmoeting van het seizoen te Roeselaere. Mannen, iedereen verwacht een Ypersche overwinning. Tracht goed door te geven en elkander den noodigen moed in te. geven om het seizoen op prachtige manier te sluiten. NEMÓ. De Prijsdeeimg ea Tombola van den Pronostiekwedstrijd zullen plaats hebben Zondag aanstaande 16 Juni, om 6.3o u. 's avonds. Deze, die nog zouden mogelijke missingen aan te duiden hebben, zijn verzocht deze te komen aanmelden Zondag 16 dezer tusschen ii.3o en 1 uur. De prijzen zullen worden tentoongesteld in de bovenzaal van het lokaal C. S. Y. Zondag aanstaande van 10 tot 2 uur en van 5 tot 61/2 uur waar iedereen vrij is deze te zien. Voor de Prijswinners die hetzelfde getal punten bekomen hebben zal de T, 2e, enz. aangeduid worden door trekking van de num mers der boekjes hetzelfde geldt voor de tombola t.i.t. zeggen de nummers der boekjes. Iedereen wordt gevraagd zooveel mogelijk persoonlijk tegenwoordig te zijn. Eindklassement 1) 18c punten Knockaert P. (nr 172) 2) 174 Hollebeke J. (nr 201) 3) 172 Ghys Em. (i3o), De Groote J (170) 5) 170 punten Vanderghote P. (148) 1 6) iög Barnes (145) 7) *68 Charles Quint (21), Rood en Wit (42), Vander Meersch A. (66), De Haene H. (97) II) 167 punten Hoorens J. (6), Berlingin Pr. (36), Soete M. (160), Werrebrouck Alb. (161), Mme Desodt (166) 16) 166 punten Neysens J. (i3), Dumortier L. (19), Masscheléin J. (8r), Gouwy Cam. (87), Knockaert A. (171) 21) i65 punten Ghys J. (3), Vermeulen Edg. (6i), Mme Molein(ni), Raekelboom L- (li5), Ossieur R. (157) 26) 164 punten Raynaldo (11), Masschelein Cam. (82) N. B. De nummers die de namen volgen zijn deze der pronostiekboekjes. Het Komiteit. Les avis que j'ai émis ces deux derniéres semaines ont été vérifiés par les faits. Malgré que le public proprement dit ne participe pas a la hausse, les initiés'ont reeommencé a sin- téresser iLuti marché'dont la résistarice" était nulle. tzB Si le public s'abstient d'employer son disponible, il ne vend plus et Ton constate de nombreuses annulations d'ordre. C'est pluS qu'il n'en faut pour permettre a la cote de se

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 2