- HET YPERSCHE- LA RÉOION D'YPRES Handboogschiatingen Zondagrnst - Repos dominical 10e Jaargang, N' -10 - 15 Juni 1929 Supplément Wekeii.jksch Overzicht Nouvelles Congolaises Monsieur César CARDINAEL t ZIEL J - Bijvoegsel 10r \nnée, N° -1 O -15 Juin 1929 WIIIWHI li I" Mi liMfll i Mi II TT Amerika. Er zou thans vast besloten zijn een luchtpostdienst tusschen Europa en Amerika in te stellen. Ten einde deze dienst te kunnen bewerkstelligen heeft men ertoe besloten op verschillende plaatsen in den Oceaan kunstmatige eilandjes te plaatsen, waar de vliegtuigen kunnen dalen 't zij om olie en benzine te hemen, 't zij om gebeurlijke herstellingen te doen. In de Vereenigde Staten is men reeus bezig met het bouwen van de onderdeelen dezer kunstmatige eilanden. Dit zou de betrekkingen tusschen Amerika en Europa zeer bespoedigen en meteen be- voordeelen. Perzië. Na de revolutie in Mexiko en Afghanistan, komt Perzië weer aan de beurt. De provincie Farsistan is in roering en vol gens de Times zijn er rond Rahdar onafge broken gevechten aan den gang. Men ver moedt dat verscheidene nieuwe stammen zich bij de opstandelingen zullen voegen andere stammen bieden hunne hulp aan bij de regeering. Aldus ontstaat er een nieuwen burgerkrijg. Engeland De koning van Engeland, die na zijne zware en langdurige ziekte weer zoover hersteld was dat hij zijne bezigheden had kunnen hernemen, komt weer ziek te vallen. Daar men, uit voorzichtigheid, alle voorzorgen wil nemen om een ernstig hervallen te vermijden, heeft men hem alle inspanning verboden. Derhalve wierd nog maals een Bestuurraad samen gesteld met de volgende titularissen de Koningin, de prins van Wales, de hertog van York, de aartsbisschop van Canterbury, de kanselier Sakney en de eerste minister, Mac Donald. Rusland en China. Wij hebben mel ding gemaakt van de huiszoeking die in China gedaan werd bij het Sovietkonsulaat. Deze daad was op het punt ernstige verwikkelingen tusschen beide landen te doen ontstaan, toen de Chineesche Regeering te Moskou liet weten dat deze huiszoeking buiten zijn weten werd gepleegd. Maar de Sovietregeering ant woordt dat deze verontschuldiging niet in aan merking kan komen, dat de Nar kingregeering ten volle verantwoordt lijk blijft voor het gebeurde. Daarom eischt het dat overheden van Kharbine door de regeering zouden bestraft worden en het Sovietkonsulaat dezer stad in zijn volle rechten zou hersteld worden. Tevens moeten alle voorzorgen genomen worden opdat dergelijke feiten zich niet meer zouden voordoen. De toestand blijft dus gespannen. België. Naar aanlei Jirig; van het regelen der markenkwestie, meldt men dat de heer Ritter .gis duitsche afgevaardigde de on der handelingen zal voeren. Hij wordt reeds aanstaanden Donderdag te Brussel verwacht en Vr ijdag zou men de besprekingen beginnen. Verders zou de Centrale Internationale Bank, die gesticht wordt om de veteffening der oorlogsschulden in handen te nemen, mogelijks h iren zetel te Brussel vestigen. Zweden. Het vliegtuig Sverige dat speciaal aangelegd was orn de reis Stockholm- New- York in een vlucht af te leggen, is tot driemaal toe de lucht ingestegen om den rit aan te vangen maar telkenmaleis het verplicht geweest weer terug te keeren. Zoo blijkt eens te meer dat het verband tusschen Europa en Amerika slecht door vliegtuigen kan verzekerd worden. Daarom is het plan, dat wij hooger vermelden, bij mid del van kunstmatige eilanden veel doelmatiger. RIK. Bezoeken Zaterdag a. s. 22 Juni, komen ongeveer i5oo werklieden der groote fabriek Leyland Motor Works Yper en omstreken bezoeken. Zij reizen per autobus en zullen omstreeks ii uur 3/4 op de Groote Markt aankomen. Zondag 23 Juni, rond den middag, komen ongeveer 200 kadetten van het eerste bataillon van The Light Durham Infantry aan. Hetzelfde regiment verbleef in 1926 ook eenige dagen te Yper en zooals vroeger zullen zij ook in de kazerne vernachten en eetmalen daar zij hunne eigene keukens mede hebben. Maandag 24 rusten zij of bezoeken de stad. Dinsdag 25 bezoekf n zij het Hooghe en Cóte 60 en geven rond 7 1/2 uur 's avonds een Concert op de Groote Markt Woensdag 26 gaan zij naar Tyne Cot en geven 's avonds een BAL in Oud Yper Donderdag 27, Middagmaal per uitnoodiging, en Vrijdag 28 terugkeer naar Engeland. Notre concitoyenne, Mtl]e De Salmon, inlir- mière de guerre, diplómée de l'Ecole de médecine tropicale, s'est embarquée le 21 mai a Anvers, a bord de 1' Albertville Elle va compléter le service médical de Thielen-St Jacques, dans le Haut Kasaï, oü l'Aide Médi cale aux Missions est déja représentée par un médecin beige, le Dr Hisette de Florenville, et par une infirmière-accoucheuse, Mllle B. Loppe, de Bruxelles. ZONDAG I6n JUNI 1929 Yper-Hoekje Oppervogel 80 fr. Zijdvogels 40 fr. Kallen elk 20 fr. 80 kleine aan 10 fr. Tweede oppervogel 25 fr. Boven de 100 schutters een vogel van 10fr. meer en beneden de 100 een vogel min per schutter. Alle 5 schutters een primé van j5 fr. Inleg 12 fr. Inschrijving tot 2 V* uur om ten 2 y» zeer stipt te beginnen tot 6 y» uur. ZONDAG 23" JUNI 1929 Dickebusch (Zie voorwaarden in ons aanstaande nummer) MAANDAG in JULI, Locre A'lerhaincl» Nieuws Gewjrifi vechtersbazen, De gebroeders Pattyn Louis, Pattyn Elie en Pattyn Flori- mond heb en nogmaals hunnen lust tot vechten laten zien. Zondag 9" dezer, rond 23 3/4 ure, werd de politie verwittigd dat twistzoekers zich in de danszaal Harmonie Dixmudestraat, be vonden ener weigerden voort te gaan. Op het zicht van de politie verlieten zij de herberg, maar een eindje verder begonnen zij luidkeels allerhande smaadwoorden achter de politic te roepen. Deze zetten ze achterna en lukten erin ze aan den hoek der Surmont- straat in te halen, maar de politieagenten, die ze wilden opleiden, wierden gestampt en geslagen. De overhand bleef aan de politie die ze ten bureele bracht en hen goedkoop logement verschafte, waar ze hunne daden konden over denken Bij hunne loslating, werden zij nog op den hoop toe met een proces-verbaal beloond. Het ware goed dat de Pattijntjes, die 0111 hun vechterslust te St-Jan en omliggende vermaard zijn, eens loon naar werken zouden krijgen, om hen te leeren dat het niet volstaat rustige menschen lastig te vallen of nachtrust te storen en dronken te loopen, en nog minder de politie, die de orde moet handha ven, te smaden en te mishandelen. LancHooperij. >e genaamde Godt- schalck Edmond, van Yper, werd wegens landlooperij voor 5 jaar in een bedelaarsge sticht opgesloten. Zeker Van Gaevt r Henri, 23 jaar oud, van Lichter velde, werd aangehouden daar hij zich zonder middels van. bestaan bevond. De rechtbank veroordeelde hem voor 4 jaar opsluiting in een bedelaarsgesticht. amggsBssg^ÊMBBBmsmr.-isesïjm Vrouw Weduwe Gustave LABAERE - LAFORCE en kindei s danken inniglijk vrien den en kennissen voor de blijken van genegen heid hen betuigd bij h afsterven van hunnen teerbeminden echtgenoot en vader Heer Gustave ABAERR en voor hunne aanwezigheid op de begrafenis. IMéc^OiogS® Monsieur et Madame César Cardinael-Vermeulen et leurs enfants Marie-Louise, Jean, Fernand et Yves Monsieur Raymond Cardinael Monsieur et Madame Josepli Cardinael - Loosvelt et leurs enfants Denise, Eddy et Jeanne Monsieur et Madame Léon Vermeulen - Cardinael .et leur fils Charles Mademoiselle Marie Cardinael, en religion Madame Thérèse, des Dames de Saint-André, a Bruges Madame Veuve Jules Donck née Louise Cardinael, ses enfants, petits-enfants et arrière petit-enfant, ont l'honneur de faire part de la perfe qu'ils viennent d'éprouver en Ia personne de Veuf de Dame Jeanne Vftft SEVERDOMCK leur père, beau-père, grand-père, frète, oncle, grand-oncie, arrière grand-oncle et parent bien-aimé, né a Ypres, Ie 21 janvier 1854, et pieusement décédé a Ixelles, le 5 juin 1929. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas requ de lettre de faire part, sont priés de bien vouloir con- sidérer ie présent avis comme en tenant lieu. SEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juni. om 7 u., in de parochiale kerk van BRfELEN, tot zk li- lafenis van Heer Maurice DUMORTIER echtgenoot van Vrouw Marie Camerlynck. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juni, om 8 uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Henri SEGERS echtgenoot van Irma Meulebrouck Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juni, om-8 V, uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Pierre ROUSSEEUW Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMI bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juni, om 9 u., in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Ferdinand DESWARTE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen iie zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 8 y, u. in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Bertha MQLEIN echtgenoote van Heer Abel Vanbeselaeke. De Apotheek van i La Pharmacie de Mr W ECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN reste seule ouverte le op Zondag 16 Juni j Dimanche 16 Ju: 1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9