10e.Taar, N° 11-22 Juni 1929 10- Année. N° 11 - 22 Juin 1929 Gemeenteraad van Yper - Weekblad - voor bet Arrondissement Yper journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Verslag der Zitting van Maandag 17 Juni 1929 MET Y PERS C H E ém Ves^seniging def G«st©Sstercieii. dur Ttei'sche CiuBs, en?. LA REGION D'VPRES Orgarso de Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opsiel er, Aankondigingen 15. Boterstraat, 15, Yper Abonnement 16 Ssr. 00 per jaar Buitenland 32 it. Men kan Inschrijven in alle Belgische postkantoren - 30 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rêdaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypre. Abonnement 16 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On pent s'abonner dans toas les bureaux de poste Beiges 30 ct. Ie numéro Lts articles non signès sont refasés De zitting wordt korts na 6 uur door den heer Voorzitter geopend. Zijn tegenwoordig de heeren Sobry, bur gemeester-voorzitter Lemahieu en D'Huvet- tere, schepenen Van Nieuwenhove, Van- damme, Laton, Missiaen, Bonnet. Leuridan, Soete, Delahaye en Coutelle, raadsleden Versailles, secretaris. 1. Ontslag van een gemeenteraadslid Aanveerding--Onderzoek der geloofsbrieven van het eerste wettelijk plaatsvervangend lid en ge beurlijk van het volgend plaatsvervangend lid der lijst 4 Eedaflegging. De heer voorzitter geeft lezing van een schrijven van den heer advokaat Glorie, waarbij deze, tengevolge zijner benoeming als rechter bij de Rechtbank van in Aanleg, zijn ontslag als gemeenteraadslid indient. Wij kunnen niet anders, zegt de heer voor zitter, dan akte nemen van het ontslag van den heer Glorie en hem bedanken voor de talrijke diensten die hij de stad bewezen heelt. Vol ;ens de wet op de gemeenteverkiezingen is de heer Félix Vergracht zijn eerste plaats vervanger. Daar deze al de vereischte voor waarden van kiesbaarheid vervult wordt hij in de raadszaal toegelaten, en de heer voorzitter noodigt hem uit den gebruikelijken eed af te leggen. Na deze formaliteit gaat de heer Vergracht zitten op de hem aangewezen plaats tusschen den heer Coutelle en den heer ge meentesecretaris. M. Vandamme. Ware het niet geraad zaam de zitting voor een oogenblik te schor sen Misschien is de heer Vergracht van zin ons allen eens te tracteeren. (Gelach). M. Ver gr acht. Als dit u kan aangenaam zijn, M. Vandamme, moet gij maar spreken. 2. Proces-verbaal der zitting van i3 5 2g. De heer secretaris geeft lezing van dit pro ces verbaal waarna het zonder opmerkingen wordt goedgekeurd. 3. Stedelijk kerkhof - Gr ondv er gunningen. De voor gr stelde grond ver gunningen worden mits de gewone voorwaarden eenparig toege staan. 4. Openbare werken Maken van velo- banen Aanbesteding Proces-verbaal. Op Dinsdag 21 Mei 11. werd er overgegaan tot de openbare aanbesteding voor het maken van wielrijderspaden langs de banen Yper- Komen, Yper-Pilckem en St J^n-Zillebeke. Het bestek voorzag de som van 07.300 fr., ter wijl het aanbod van den heer Dolphyn, aan nemer te Brussel, de som van 88.910 fr. be-" draagt. Gezien dit het eenig aanbod is dat voor dit werk werd ingediend, stelt de heer voorzitter voor deze inschrijver als aanbeste- der uit te roepen. M. Bonnet. Van waar komt dit verschil tusschen het bestek en het aanbod M. Sobry. Dit is tengevolge van de duurte der materialen en de verhooging der daghuren. M. Bonnet. Het is zonderling dat wij bij ieder aanbesteding telkenmale dit verschil moeten bestatigen. De bestekken zijn steeds veel te laag opgemaakt en er zou meer reke ning moeten gehouden worden met de tegen woordige prijzen. M. Sobry. Dit is een opmerking die wij aan den heer ingenieur zullen overmaken. Doch hier voor dit geval was het bestek van den heer Arrondissements ingenieur reeds opgemaakt van in de maand October 1928, dus reeds acht maanden geleden en sedertdien is er een merkelijke verandering in de prijzen gekomen. De heer schepen Declercq komt hierop de raadszaal binnen. M. Lemahieu. Niettegenstaande dit ver schil stelt het schepenencollege voor deze aanbesteding goed-te keuren. De bestendige afvaardiging zal daarna te beslissen hebben of het cijfer der aanbesteding kan aanvaard wor den of niet. Voor het maken van velobanen komt er slechts een klein deel der onkosten ten laste der stad gezien de provincie er voor 90 °l0 in tusschenkornt. Het ware dus een missing van onzentwege deze aanbesteding niet goed te keuren. M. Bonnet. Het lag niet in mijn bedoeling mij tegen de goedkeuring 1 ,rverzetten, maar ik wilde alleen doen opmerken dat het bestek telkens veel te laag wordt opgemaakt. Hierop wordt deze aanbesteding met alge- meene stemmen goedgekeurd. M. Sobry. Deze som werd ingeschreven op de begrooting 1928 en niet op 1929. Daar het dienstjaar -1928 op 3o Juni a.s. bepaald gesloten wordt en dit werk vóór dien datum onmogelijk nog kan uitgevoerd worden, zullen wij deze som opnieuw moeten inschrijven in de begrooting 1930. Al de raadsleden gaan hiermede t'akkoord. 5. Openbare werken Leveren van a) kasseistsenen b) voelpadbanden c) vloerplaten in samengeperst beton Aanbesteding Proces verbaal. Deze aanbesteding van den 22 Mei vervatte het leveren van 1740 vierkante meters kassei- steenen, i58o loopende meters geciseleerde voetpadbanden, 5oo loopende meters voetpad banden type vicinal en 2045 vierkante meters vloerplaten in samengeperst beton. Vier aan nemers hebben voor deze levering ingeschre ven, namelijk Bataille Oscar van Poperinghe, Maeitens Abdon van Yper, Titeca Victor van Yper en de Firma Coussée Bostoen van Rousselare. Voor de drie leveringen samen is h-.t laagste aanbod dit van den heer Bataille met den prijs van 312.070 fr. Het voorstel van den heer voorzitter, de heer Bataille als aanbesteder uit te roepen, wordt eenparig gestemd. 6. Overeenkomsten voor oorlogsschade be treffende aHerstelling van vestingen en hovin gen b) Inrichting van stadsmuseum c) Inboe del der beide Vredegerechten d) Filtreer statie te Zillebeke. De heer voorzitter stelt voor de volgende overeenkomsten voor oorlogsschade goed te keuren 1) een voorschot van ióo.ooo fr. voor de beplanting en herstelling van vestingen en hovingen 2) Een voorschot van 5o.ooo fr. voor de herinrichting van het museum 3) Een bepaalde overeenkomst ten bedrage van 17.295 fr. voor den inboedel der beide Vredegerechten, en 4) Op afrekening der eind vergoeding voor de algeheele herstelling der waterleiding, een voorschot van 7g3.63o fr. 32 voor de filtreer- statie te Zillebeke. Deze verschillige overeenkomsten worden zonder opmerkingen goedgekeurd. 7. Dienst van het lijkenvervoer Ver nieuwing. M. Sobry. Die dienst moet met in Juli a. s. vernieuwd worden en met dit inzicht hebben wij de verschillende huurhouders der stad geraadpleegd, doch niet een hunner wiï de tegenwoordige voorwaarden aanvaarden. Alleen de We Hoflack, dié thans dezen dienst verzekert, verklaart zich t'akkoord om vcor een jaar nog aan dezelfde voorwaarden voort te werken. Dienvolgens stellen wij voor het contract met de We Hoflack voor een jaar te vernieuwen. M. Missiaen. Het ware toch regelmatiger hiervoor een openbare aanbesteding uit te schrijven, doch nu is het wat laat om zulks nog te doen. Gij zegt dat gij het aan verschil lige huurhouders gevraagd hebt, maar zijt gi; wel zeker ze allen geraadpleegd te hebben Er kunnen er nog zijn die dien dienst gaarne zouden verzekeren maar aan wien het niet gevraagd werd. M. Lemahieu. Ik denk het niet, wan: alle huurhouders van beroep die hier in stad gevestigd zijn werden geraadpleegd. Alleen de We Hoflack is bereid nog een jaar voort te werken en al de andere weigeren dit tarief te aanvaarden. De vernieuwing wordt ook maar voor een jaar toegestaan, daar er intus- schen nieuwe huurhouders kunnen komen. M. Vandamme. In het iastenkohier staa: bepaald dat de aanbesteder twee gelijkkleurige paarden moet gebruiken, ik zou willen dat dit veranderd worde door twee zwarte paarden. M. Lemahieu. Zijt gij niet wat te veel- eischend M. Bonnet. Ik vrees dat wij een onwet telijkheid bega n met geen openbare aanbe steding uit te schrijven, doch wil de raad dit alzoo beslissen, mij is het goed. Voor wat de kleur der paarden betreft, kunt gij, zooals het elders nog gedaan wordt, de paarden voor de omstandigheid een speciaal kleed aantrekken, zoo hebt gij in plaats van witte of baaide seffens zwarte paarden. M. Delahaye. Nu wij aan den dienst van het lijkenvervoer zijn zou ik willen mijne vraag hernieuwen van over zes maanden, namelijk om te weten wanneer de verhooging, aan andere diensten toegestaan, ook zal toegepast worden aan dezen dienst en aan de lijken vervoerders. M. Lemahitu. Dit is een kwestie van personen die beter in de "geheime zitting zou besproken worden. De voorgestelde vernieuwir g voor een jaar wordt vervolgens ter stemming gelegd en eenparig aangenomen. S. Openbare Onderstand Openbare ver pachting van 3 Partijen land. Dit zelfde punt werd tijdens de laatste ge meenteraadszitting besproken, doch daar de bundel de bewijzen niet bevatte waarbij de huurders vrijwillig van hunne pacht afzagen, zooals de Commissie van Openbaren Onder stand het beweerde, werd deze kwestie toen tot een volgende zitting verschoven ten einde nadere inlichtingen dienaangaande in te winnen. 1 hans heelt de Commissie van Openbaren Onderstand de ontnrekende afstandsakten

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 1