TÏÏNGSRA Gemeenteraad van Yper XBLRXJSIIT' CONCERT Yla&msclie Toeristenbond Ypersche Voetbalkroniek Zondag 23 Juni, om 7 uur "s avonds 9 (Vervolg) 16. Mededeelingen. M. Sobry. De eenige mededeeling die wij te doen hebben is een persoonlijke kwestie die in geheime zitting moet verhandeld worden. M. Delahaye. Ik ben verscheidene malen naar het kerkhof geweest en ik vind het noodig dat daar verandering kome. Het gelijkt een echte wildernis, niets wordt er onderhouden. Om aan dien toestand te verhelpen vraag ik dat er den putmaker een hulp zou gegeven worden om het kerkhof te onderhouden. M. Bonnet. Deze klacht werd vroeger reeds gedaan en het ware hoogst wenschelijk dat het schepenencollege van de gemaakte klachten rekening zou houden opdat hier niet steeds hetzelfde zou moeten gezegd worden. 1VÏ. Lemahieu. Dit jaar zijn er veel meer sterfgevallen dan vroeger, zoodat de putmaker maar weinig of geen tijd over heeft om de wegen te onderhouden. Misschien ware het beter hem een standvastige hulp te geven, want de stadswerklieden hebben elders hun werk en het is dikwijls moeilijk ze van hun werk weg te trekken. Voor den oorlog waren ze ook met twee mannen op het kerkhof _gebezigd. M. Sobry. Ik ben hiermede t' akkoord en er zal ervpor gezorgd worden. M. Vandamme.Ik heb klachten vernomen van sommige inwoners, die buiten de stads muren verblijven, betrekkelijk den reinigheids- dienst. Niet dat deze dienst daar niet gedaan wordt, maar dat die inwoners niet weten op welke dagen hij geschiedt. Volgens het last- kohier moet die dienst buiten de stad twee maal te week verzekerd worden op dagen door het schepenencollege aan te duiden. Het ware goed dat die dagen aan de inwoners zouden bekend gemaakt worden. M. Declercq. Reeds verscheidene malen werd den aanbesteder de lijst gevraagd der straten die hij doorkruist alsmede de nummers der karren. Tot heden kregen wij geen ant woord. Zoo de aannemer aan zijne verplich tingen niet voldoet kan er hem een boete op gelegd worden en in geval hij voorts weigert is de dienst geschorst. M. Vandamme. In de Waterkasteelstraat werd onlangs de electrische leiding, geloof ik, in den grond gelegd en daar zijn nu eenige putten die tamelijk wel gezakt zijn. Het ware noodig er de kasseisteenen wat te verheffen. Ik heb ook nog vernomen dat over kort het loon der stadswerklieden nogmaals zeer nalatig betaald werd. M. Declercq. De laatste maal heeft het opmaken der loonstaten vier dagen gevergd. Men mag niet vergeten dat er tegenwoordig 46 weiklieden zijn die voor rekening der stad werken. M. Missiaen. Gij weet toch hoeveel uren ze werken. Betaalt uwe werklieden hunne uren en doet nadien de verdeeling volgens de verscheidene artikels der begrooüng. De heeren Coutelle en Bonnet steunen nog de vraag van den heer Vandamme opdat de stadswerklieden regelmatig op bepaalde dagen zouden betaald worden. De heer Sobry zegt cat dit een kwestie is van uitvoering waarover er niet moet gestemd worden en belooft dat er aan deze vraag voldoening zal gegeven worden. M. Leuridan. Ik zou willen aandringen om door de politie een scherper toezicht en degelijker bewaking te zien uitoefenen op de vestingen. Er gebeuren daar feiten, zelfs bij klaarlichten dag, die schandelijk zijn. M. Declercq. Ik denk tegen de aanstaande zitting een voorstel gereed te hebben. M. Van Nieuwenhove. M'est il permis de vous demander, Monsieur le Bourgmestre, oü en est la question de l'aérodrome Vous avez repu la visite de ces messieurs, vous avez visité le terrain et nous sommes curieux de connaitre le résultat de ces visites et des entretiens qui or.t tu lieu. M. Sobry. En e.ffet, plusieurs terrains ont été visités et nous sommes presque d'accord sur un terrain situe a St-Jean. Seulement l'autorité militaire trouve que ce terrain n'est pas plus favorable que celui de Wevelghem oü l'aérodrome militaire est installé a présent. Toutefois les autorités civiles ont promis de faire ^impossible pour nous donner satisfac tion et tout permet d'espérer que l'élément civil pourra entrainer l'élément militaire. M- Vandamme. Ware het niet mogelijk, heer Voorzitter, uw antwoord in 't vlaamsch te vertalen De heer Sobry voldoet welwillend aan dit verzoek en geeft min of meer, maar in andere woorden, de vertaling van hetgeen hij te voren zegde in 't fransch. Hij voegt er aan toe dat zoo de inrichting van dit vliegplein kon luk ken, het een nieuwe bron van inkomsten voor Yper zou wezen. Daar er in Engeland tal van nieuwe vliegpleinen aangelegd worden, zullen veel Engelschen, die voor kenspreuk hebben tijd is geld langs dezen weg Yper komen bezoeken. M. Bonnet. Heer Voorzitter, zoudt gij dit thans in 't fransch niet willen vertalen, want dit is de vertaling niet van hetgeen gij in 't fransch gezegd hebt. (Gelach) M. Sobry, lachend. Ik geloof wel dat iedereen mij goed verstaan heeft. M. Vandamme. Ik heb de vertaling ge vraagd niet voor mij, want gelukkiglijk ik ben de fransche taal machtig, maar omdat ik denk dat er hier leden zijn die (je fransche taal niet kennen. M. Van Nieuwenliove.Indien die kwestie van het vliegplein goed van stapel loopt, is het nog te vreezen dat onze collega Vandamme er nog eens tegen stemt, gelijk tegen elke ver gunningvan autobus ver voer. (Algemeen gelach) De openbare zitting wordt hierop te 8 u. 3o opgeheven. Tijdens de geheime zitting werden de vol gende benoemingen gedaan 1) De heer Antony Julien werd lid van den Beheerraad der Muziekschool benoemd in vervanging van den heer Angloo Nestor, overleden. 2) In de zelfde school werd de heer Elie Ryckelinck tot leeraar van notenleer, in den middelbaren graad voör jongens, benoemd in vervanging van den heer Debunne Robert, ontslaggever. 3) Werden als politieagent benoemd de heeren Depuydt Michel, Huyghebaert Odile, Verminck Charles, D'Haene Eugène en Wouts Maurice. (Niet min dan 33 candidaten hebben tot het bekomen van deze 5 plaatsen een aanvraag ingediend Eindelijk is het voetbaljaar .1928-29 ten einde en gezien het langdurig seizoen, komt een welverdiende rust aan onze spelers ten goede. Met het veroverd puntje van Zondag laatst, mag Cercle gerust op zijn twee ooren slapen, want alle gevaar voor de mogelijke daling is geweken, wat er ook nog met de clubs, na ons geklasseerd, gebeuren moge. De laatste ontmoeting (op aanvraag van F. C. Roeselaere uitgesteld) werd door deze laatste club nog al doordrijvend uitgespeeld, en sommige onzer spelers zullen hun laatste match wel indachtig zijn. Niettegenstaande Yper meer dan op zijn toer het spel geleid heeft, is het Roeselaere die het eerst aantee- kent. Deze scoor blijft evenwel behouden tot na de eerste speelhelft. Vervolgens vermeer deren de Mandelzonen de stand op 2-0, tel kenmale door toedoen van hun centervoor. Doch Yper wil kost wat kost gelijk stellen. Immers het geldt zijn behoud in seiie Ate Vcrz< keren. Naarmate het einde der ontmoeting nadert, vermenigvuldigen de onzen hunne aanvallen. Weldra worden hunne pogingen beloond want Molein weet in korten tijd tweemaal den weg der netten te vinden, en 't scheelde weinig of de winning-goal mocht geboekt worden. Daarmede nemen de rood-witten de twaalf de plaats in de rangschikking met een totaal van ig punten, 48 doelen voor en 79 tegen. Toekomende week zullen wij zooals voor gaande jaren die cijfers eens ontleden en enkele beschouwingen over het verloopen seizoen trachten te geven. Intusschen geef ik een vergelijkende tabel strekkend over de drie laatste jaren Doelen P. P. G. D. V.~V. T7 A. 1926-27 ne 21 9 3 14 47 73 26 1927-28 ioe 21 8 5 i3 55 60 26 1928-29 12' 19 9 1 18 48 79 28 NEMO. Aanstaande week gtven wij de lijst der prijswinnaars in den Pronostiekwedstrijd. Onze crack Ghisquière Altons schijnt ons sedert zijne korte ongesteldheid nog niet straf op dreef. Zondag moest hij op het einde van den koers onder den druk eener tijdelijke inzinking onderdoen, na gedurende meer dan 100 km- strijd in het hoofdpeloton van den klassieken koers Brussel Iseghem. Op de 65 deelnemers moest hij zich met de i3e plaats tevreden stellen. 't Kunnen toch immer geene eerste zijn, nietwaar Pons Wij rekenen op eene weer wraak en zijne 8e overwinning van het jaar, misschien reeds Zondag in den criteriumkoers teWervick. Met Coppens Albert liep het beter van stapel in Toerkoenje-Bethune; hij plaatste zich 3" en kwam met menige fransche baarden huiswaarts. Nu hij den goeden kant heeft gevonden zal hij ons nog meerdere verrassin gen bezorgen. Bij de onderbeginnelingen mochten wij waarlijk niet klagen. Met Kalfvaart Kermis- bleven de meeste prijzen in de handen der Yperlingen. Ziehier de uitslag ie) Florisooney 2) Notredame, 3) Velghe, 4) Buseyne. 's Maandags waren ze weer aan den trok te Meenen. Notredame, die ons dees jaar zijne eerste overwinning schuldig is, nam zooals gewoonte een der eereplaatsen in. Hij was 3C en Buseyne ne op 26 vertrekkers. op de Groote Markt doof de Vlaamsche Marmor ie 1. A cceur ouvert, marche L. Voussure 2. Magdala, openingstuk G. Morand 3. Bagatelle, polka voor piston O De Bode 4. Mouette, fantaisie N. Lemire 5. Aan het Strand, mazurka X. 6. Kermisklanken, marsch D. G. Zondag 30 Juni, algemeene fietsuitstap naar de bergstreek van het Westland. De fietsers van Yper en omstreken verga deren te 2 uur bij M. Soete, Statiestraat, 3g en zullen te Westoutre de V. T. Be,s uit het Popering- sche opwachten. Al de afgevaardigden van de streek ontvangen nog bericht hierover. West landers leert uw schoone bergstreek m t ham prachtige panorama's, met haar intieme hoekjes kennen. Zij overtreft in schoonheid vele andere streken, welke nochtans een grooteren naam hebben. Westlanders en Vlaamsche Toeristen, op post voor dien Zondag 1 Jaarlijksche Monstering De Burgemees er der Stad Yp.-r heeft de eer zijne medebui gei s ter kennis te brengen dat de Bevelhebber van het Genda meriege- bied de MONSi ERING zal houden van de Militairen in onbepaald verlof der klassen igio' en 22, den Maandag Juli IQ2Q, om 7 uur 's morg-ms in 't Oud Gevang, Elverdinghestr. Yper, den io Juni 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. bericht De gebroeders PATTYN Georges en Arthur, wonende te YperMaarschalk Fochlaan, n,s 14 en 18, laten weten dat zij niets gemeens hebben met de vechtersbazen die van zich hebben laten spreken te Yper den 9 Juni 1.1. en die denzelfden naam dragen. AU BARYUM, pour T. S. F- A ATMOSPHÈRE GAZEUSE, pour ÉCLAIRAGE.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6