- HBT LA RÉGION D'YPRE ZudagrGSt - Repos dominical mwmm x m x m xr w m Wekslijksch Overzicht 10e Jaargang, Nr -i 6 27 Juli 1929 10e Année, N° -1 6 27 Juiüet 1929 Bijvoegsel Duitschland. Zooals wij reeds vroeger gemeld hebben, was er sprake dat de eerst komende Conferentie der Regeeringen te Brussel zou plaats hebben. Maar Duitschland wil daar niet van hooren. Het Reich zegt dat men een onzijdig land moet kiezen en dat Brussel niet als eene onzijdige stad mag aangezien worden. Frankrijk Zekere gebeurtenissen deden vermoeden aan de fransche politie dat er ergens verraad moest schuilen in Parijs en verdere opspeuringen leidden tot eene huis zoeking in de bureelen van het blad L'huma- nité Daar vond men een fijn zaakje niet minder dan 110 communisten werden aange houden die deelnamen aan de beraadslaging 1° om het feest te vieren der communisten op in Oogst, 2° om van die gelegenheid gebruik te maken tot het opstoken van een soort revolutie... met medewerking van Moskou. Notre Musée Distinction Morgen, 28 Juli, wordt de tentoonstelling van Schilder en Teekenwerk van Hjlaire GELLYNCK uit Wervik geopend, in den préau der Staatsmiddelbare School te Yper. De tentoonstelling duurt vanaf 28 Juli tot>en met 11 Augustus en is open eiken Zondag, Maandag, Dinsdag en Donderdag. - TOEGANG VRIJ. De Kunstschatten onzer Commissie van Openharen Onderstand Hoogeschool vasa Geut Landbouwhoogeschool van den Slaat te Gent Hoogeschool van Brussel Koloniale Hoogeschool van Antwerpen Ter gelegenheid der PROCESSIE TE V EU RN E op Zondag 28 Juli 1929 pleiziertrein tusschen YPER en DE PANNE Joseph OELREOUCK, gewezen politie kommissar.is der stad Yper. f ZIELMISSEN Monsieur Albert VAN EGROO Vrouw Weduwe Alfons LATOUR ===y Supplément C?' Het vliegduurrekord. Er werden in de laatste tijden vele proefnemingen gedaan om gedurende den langst mogelijken tijd met een vliegtuig de lucht te houden. Het laatste rekord, dat reeds veel ophef heeft gemaakt, bestond in eene vlucht die niet minder dan 10 dagen, 6 uur, 43 minuten en 32 seconden had geduurd, zonder dalen. Zulke proefslagen zijn natuurlijk enkel moge lijk door bevoorrading van brandstof in de lucht deze wordt aangebracht door een tweede vliegtuig dat, bij middel van een lan gen darm, nieuwe brandstof aan het eerste vliegtuig overzet, in volle vlucht. Heden is dit rekord van langen duur reeds overwon nen door de vliegeniers Jackson en O'Brien met den eendekker St Louis Robin die reeds sedert den i3 Juli opgestegen zijn en tot heden nog niet gedaald, zijnde sinds l3 dagen. Rusland en China. Wij hebben reeds melding gemaakt van een nieuw geschil dat opgerezen was verleden week tusschen 'China en Rusland. De zaken zijn sedertdien gedurig verergerd en het zou reeds tot een oorlog gekomen zijn ware 't niet van verschillige tusschenkomsten die trachten vijandelijkheden te vermijden. De strijd wordt gevoerd om den Ooster spoorweg. Beide landen zeggen dat zij er niet op uit zijn dit geschil met de wapens te be slechten maar tot hiertoe bleven alle pogin gen om het anders te doen vruchteloos. De Amerikaansche Regeering heeft dadelijk alles in 't werk gesteld om den strijd te beletten en de tegenstanders tot verzoening te brengen. De zaak werd echter sterk bemoeilijkt door dat de Sovjets geene diplomatische betrek kingen hebben met Amerika. Daarop heeft men langs Parijs bemiddeling willen zoeken maar hier ook werd geen uitslag bekomen. De Regeering van Nanking beklaagt er zich over dat de bolsjevisten zich te veel mengen in de Chineesche binnenlandsche zaken en de Sovjets, van hunnen kant, eischen dat de overeenkomst van 1924 betreffende het be stuur van den Oosterspoorweg zou nageleefd worden. Volgens de laatste tijdingen zou China de bemiddeling van Japan hebben ingeroepen maar Amerika houdt niet van eene Japansche tusschenkomst. Daarenboven wenscht Duitschland niet dat de Conferentie verschoven worde en eischt dat men de volledige uitwerking van het Youngplan bespreke. Italië. Na de overeenkomst met de Italiaansche Regeering waarbij aan den Paus weer de volledige vrijheid zijner bewegingen werd verleend, door het erkennen zijner tijde lijke macht, heeft zijne Heiligheid nog geen gebruik gemaakt van deze viijheid. De eerste maal sedert 1870 dat hij officieel het vatikaan heeft verlaten is op 25 Juli geweest. RIK. De Apotheek van I La Pharmacie de Mr WECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 28 Juli reste seule ouverte le Diuianche 28 Juill. Grace aux nombreuses démarches de M. Daniel Tack, conservateur du Musée, une quinzaine de beaux tableaux anciens et mo dernes et deux statues en bronze sont venues enrichir notre Musée un autre envoi doit arriver incessamment. Par décret du 20 Juin 1929 le Président de la République Franqaise vient de conférer la Croix de Chevalier de L Légion d'Honneur a Mr Daniel TACK, conservateur de notre Musée et Vice-Consul de Belgique a Cassel. Nos plus sincères félicitations. STAD Y P> E R Wij kunnen de liefhebbers van kunst niet genoeg aanraden deze tentoonstelling met hun bezoek te vereeren. Eindelijk is het ervan gekomen De oude en merkwaardige schilderijen en gravuren, waaronder verscheidene eener groote kunstwaarde, zijn uit den hoek gehaald, van hunne laag stof ontdaan en in een der prachtige zalen van het Belle Godshuis opge hangen, waar ze alle dagen, buiten den Zon dag en Vrijdag, mits een inkomprijs van i fr. op bepaalde uren door iedereen zullen mogen bewonderd worden. Voorwaar, wij zijn de Commissie van Openbaren Onderstand dankbaar om hare ge lukkige beslissing. Nochtans, het is jammer dat al de Yperlingen en tal van vreemdelingen, die vooral des Zondags naar Yper komen, er niet zullen kunnen van genieten. Mogen wij aan de Commissie van Open baren Onderstand vragen met de aanstaande Tuindagfeesten een uitzondering te maken en dan ten minste, zooals het vóór den oorlog gedaan werd met de zalen der Hallen, die tentoonstellingszaal 's Zondags, al ware het slechts een deel van den dag, open te houden en de ingang ervan kosteloos toe te laten Alzoo zou Iedereen in de mogelijkheid gesteld worden die Ypersche kunstschatten te bewonderen en zonder twijfel zou de Com missie van Openbaren Onderstand hierom de dankbaarheid van al de Yperlingen wegdragen. Sa xamersultslagen Hoogeschool van Leuven Doctor in de Rechten, ie proef Louf André van West-Nieuw kerke, met vrucht. 2epr. Soenen August van Yper, met vrucht. Candidaat in natuurlijke Wetenschappen voor bereidend tot de Geneeskunde Vankan Jozef van Yper Ollevier Vaast, van Elverdinghe, beiden met vrucht. Doctoraat in genees-, heel- en vroedkunde Is proef Verbeke Valère en Desmyter Oscar, beiden van Vlamertinghe, met vrucht. 3e proef Dieryck Jozef, van Yper, met onderscheiding. Candidatuur voorbereidend tot het Doctoraat in klassieke philologie ie proef E. H. Leo pold Breyne, van Yper, groote onderschei ding. 2e proef Lucien Vansevenant, van Yper, met vrucht. Hoogere Handelsschoolxe proef Jean Veys, van Vlamertinghe, met vrucht. M. Deschildre Joseph, van West-Nieuw- kerke, heeft met groote onderscheiding zijn eindexamen van Ingenieur Scheikundige afge legd. Eerste studiejaar ie proef van het examen van Licenciaat in Landbouwwetenschappen, met voldoening De Smedt Baudew., Staden. Derde studiejaarie proef van het examen van Ingenieur Agronoom (afd. Landbouw), met voldoening Serroen Frans. Staden. De heer Tordeur G.W., zoon van den kantonnalen opziener te Yper, heeft met goed gevolg de proeven doorstaan van licenciaat in de opvoedkundige wetenschappen en werd aangenomen om de gebruikelijke thesis te verdedigen. 2e jaar Mattelaer Etienne, onderscheiding. Aan allen onze welgemeendstegelukwenschen. aan halve prijs voor heen en terugkaarten. Yper Statie V 7.30 u. Prijzen 10.00 fr. Elverdinghe. 7.45 8.5o Woesten 7.5o 8.00 Oost-Vlereren 8.00 6.5o aansluiting uit Poperinghe en Merckem om 7.50 u Veurne statie 9.00 De Panne Dorp 9.25 Terug uit Veurne Dépot om 18.40 u. electriciteitsvoorzleamg ia de West-Vlaamslhe bergstreek Na onderhandelingen met verschillende electriciteitsmaatschappijen, heeft de Provin cieraad van West Vlaanderen besloten, de electriciteitsvoorziening in de West-Vlaam- sche bergstreek te laten inrichten door de S. V. West- Vlaamsche Electriciteitsmaatschappij te Dixmude. Door deze bergstreek worden bedoeld de gemeenten Houthem, Wulverghem, Meessen, Voormezeele, Westoutre, Zantvoorde, Dicke- busch, Hollebeke, Locre, Neerwaasten, Gheluvelt, Becelaere, Gheluwe, Zillebeke, West Nieuwkerke, Kemmel, Wytschaete, Dranoutre, Ploeesieert en Reninghebt Overlijden Zaterdag 11. 20 dezer, is overleden te Ardoye, in den ouderdom van 79 jaar, de heer De heer Dejbrouck was gepensionneerd sedert 1902, en daar de pensioenen der ge meentebedienden niet verhoogden, werd hij verplicht, na den oorlog, zijn toevlucht te nemen in het Oude Mannenhuis te Ardoye, ten gevolge van zijn ontoereikend pensioen. Les amis et connaissauces sont priés de bien vouloir assister a la Messe de Requiem qui-sera célébrée le Dimanche 28 Jmllet, a 8 1/2 heures, en l'Eglise de St Pierre, pour le repos de l'ame de Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Oogst, om 9 uur, in de Kerk der EE. HH. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9