Louis Osstsfn GROOTE PRIJSKAMP St-Jozefs Beroepsschool TE yper Ypersche Voetbalkroniek V1ILRXJDIV Gewestelijk Verbond der Geitenkweeksyndicaten ran het Arrondissement Yper voor BOKKEN en GEITEN UitreiKmg der Bewaria gspremiën 6 flB—1 assez nettes et cela doit inciter ceux qui ont du disponible a en acheter encore et ceux -qui n'en ont pas a s'intéresser a des affaires que le marasme boursier a maintenu a des prix de bon marché invraisemblable et qu'on regrettera incessamment de n'avoir pas saisies. Lorsqu'on lit les discours de Sir Robert Williams, dont on doit louer la ténacité, on reste confondu par les possibilités de ces pays de l'Angola notamment, et pour celui qui, comme moi, a eu l'occasion de voir Lobito, on doit dire avec le capitaine du steamer dont Sir Robert Williams rappelait les paroles le Seigneur a du se reposer un jour après avoir réalisé un chef d'ceuvre pareil Un port, a un terminus de rail qui traverse l'Afri- que Centrale et relie les pays miniers les plus riches du monde, lorsqu'il est aussi beau doit alimenter l'activitéd'unpays et être unesource de richesse sans pareille. Laissez les ignorants s'effrayer du nombre de titres pour imaginer qu'ils ne peuvent monter. Un jour viendra oü les satisfactions les plus grandes récompenseront les patients. D'ailleurs le nombre de titres importe peu, ce qui importe c'est le taux de capitalisation de l'affaire et en cela, je puis affirmer, qu'il est ïncroyablement bas. Alors que tout le monde s'attend a la hausse du taux d'escompte a Londres, c'est en Belgique qu'il est porté a 5%, après avoir longtemps stationnéa 4%. Quelle seral'influen- ce en Bourse Nulle, je pense. Cet acte est une mesure de protection contre les Banques étrangères qui, sans doute, présentaient trop de papier a l'escompte chez nous. D'ailleurs ce tauxn'était pas pratiqué dans le commerce. II apparait au contraire que nous nous trouvons devant une volonté certaine de hausse. Qu'on regarde d'ailleurs la tenue du marché a terme et l'on en sera convaincu. Et puis, durant la longue période de marasme que nous venons de traverser, qu'on vt-uille bien se souvenir que la diminution du taux d'escompte n'a été nullement un facteur de hausse. La Securities dépasse ce que l'on pouvait imaginer. Je ne sais assez mettre en garde contre une intervention qui aux cours actuels est tardive. Les journaux en parleront, soit, mais il reste bien peu a gagner et beaucoup a perdre. Je lui préfère la Tubize qui valait 2.950 frs quand la Securities atteignait Frs 3.000. Je pointe la Sidro susceptible d'un gros mouvement. Pourquoi ne monterait-on pas dans eette valeur que la Mexico et la Barcelona intéressent au premier chef. L'unification faite, on peutestimer que lecours de 3.000frs sera rapidement dépassé. On veut s'occuper des Caoutchoucs. La tenue de la matière est certainement satisfai- sante. La Kasa'i est de toutes les valeurs locales, ■celle qui jouit actuellement du plus large marché. Elle réservera des surprises a ses partisans. Dois-je répéter qu'il est certain que ce titre vaut beaucoup plus. Cela c'est évident. Mais il faut pour voir un titre esquisser un beau mouvement, non pas que sa situation est prospère, mais que le titre soit en bonnes mains. M'est d'avis que ces conditions tech niques sont actuellement remplies. C'est d'ailleurs dire d'une autre manière que la Bourse et la logique ne font pas bon ménage. Et c'est souvent vrai. Les valeurs Empain soufflent pour le moment. On n'y est visiblement pas. Le Marché du comptant ne reste pas favo rable. Les ordres manquent et ce n'est que quand il aura été possible de travailler qu'il reprendra vigueur. Actuellement, ceux qui ont payé trop cher des titres qui ne sont pas susceptibles de hausse, attendent et ils ris- quent d'attendre longtemps et les occasions, elles aussi seront évanouies. Etait ce avec tort ou raison que, inlassable- ment j'ai conseillé la vente des métallurgiques et des valeurs d'électricité. II est beaucoup trop tót pour les reprendre et une longue sta gnation ne m'étonnerait pas. Maintenant que vous payez trés cher votre charbon, vendez vos titres 1 Tout n'est pas bénéfice dans la hausse des charbons, sans cesse les salaires sor.t augmentés et la Bourse a escompté dés maintenant les plus beaux résultats que l'on peut enlrevoir. Je reste partisan des valeurs de Cimenteries paree que l'on a trop anticipé l'augmentation destarifs douaniers en Amérique. Je me garderai bien de toucer aux textiles, même malgré le lock out en Anghleterre. Dans les Coloniales, la hausse est probable, mais elle ne sera pas générale. II y a quelque vingt valeurs a cette rubrique que vous pouvez acquérir quant aux autres, il est trés prudent de les ignorer. Les valeurs Francaises attendent le mois d'Aoüt pour monter avec ensemble. On doit y intervenir. POUR tous conseils et opérations finan- cières, adressez vous a agent de change agréé 68, Avenue Louis Lepoutre, BRUXELLES, Téléph. 468.68 M. Louis Osstyn est de passage a Ypres, tous les samedis, et est a la disposition du public de 10 a i3 heures, 9, Boulevard Malou. Beschouwingen over het voetbaljaar 1928-29. Indien C. S. Y. de twee voorgaande jaren hardnekkig heeft moeten strijden om zijn be houd in tweede afdeeling te verzekeren, zoo bestatigt men dat onze mannen insgelijks, in het verloopen seizoen, alles in het werk heb ben moeten stellen om een plaats te veroveren die hen de mogelijkheid doet inzien toeko mend jaar in reeks A op te treden. Niettegen staande het aantal ontmoetingen op 28 ge bracht werd, tengevolge der daling van A. S. Oostende, en dat er dus kans bestond om onze goal average te verbeteren, legt de verge lijkende tabel vroeger gegeven ons klaar voor oogen dat. integendeel, het doelgehalte verminderd is. Immers in 1926 27 bekwamen wij 47 tegen 73 of 0,64, in 1927-28 55 tegen 60 of 0,91 en in 1928-29 enkel 48 tegen 79 of 0,60. Ons doel-actief laat nog niet toe gemiddeld twee goals per match aan te rekenen. Daarbij tellen wij 8 ontmoetingen waarin de rood- witten er niet in lukten de eer te redden. Dit alles om te besluiten dat Cercle's voorlijn, alhoewel goed het passenspel beoefende, mangelt aan shotters en dat er bijgevolg voor het aanstaande seizoen bijzonderlijk zal moeten gewerkt worden om het eindshot aan te leeren voor sommigen, en voor andere het te verbeteren. Men zal opwerpen dat de tegendoelen ook vermeerderd zijn, en onze achterhoede op die wijze eveneens iets mag ten laste gelegd worden. Feitelijk ja, maar indien wij de 17 doelen aftrekken ons door A. S. Oostende toegediend, dan komt men omtrent op hetzelfde peil der voorgaande jaren, zoodat die goal average overigens als regelmatig mag beschouwd worden. Wilt dat nu beteekenen dat onze halflijn en backs niet meer moeten verbeteren In 't geheele niet, want 't is nu juist dat zij bekwaamheid en durf zullen moeten aan den dag leggen om de harde kampen in 't verschiet het hoofd te kunnen bieden. De halflijn zal haar moeten toeleggen zooveel mogelijk aanvallend op te treden om de voorspelers vooruit te stuwen en van «ballen» te gerieven, en met een de verbinding tusschen de voorwaartsen en backs te verwe zenlijken. De backs moeten er van overtuigd worden goede tackling aan te kweeken en het gevaarlijk gebied ten rapste mogelijk van het bemachtigd leder te ontzetten. Vervolgt Verleden Zondag kaapte Ghisquière Alfons den iin prijs weg in den 17'n Omloop der Mijnstreken te Rijssel. Deze rijkbegiftigde koers bedroeg i65 km. loopende rond de mijnen, langs zeer slechte wegen, bergachtige streken en werd door een lot van 81 renners betwist, waaronder het kruimke der Belgische en Fransche jonge renners. Geen wonder dan dat deze koers een onafgebroken, hevige strijd was van het begin tot het einde. De afstand werd dan ook afgelegd in 5 u. 10 't zij aan 32 km. per uur. Nabij Ascq, op omstreeks 45 km. der aankomst, wist Alfons te ontsnap pen en hoe de hoofdgroep zich maar ook inspande, er aan trok en snokte, kwam onze crack met niet min dan 5 minuten voorsprong als overwinnaar te Rijs; el, onder het luid ruchtig applaus der duizenden toeschouwers. Een zege te meer op zijne reeds zoo schoone eerelijst. De heer Bestuurder van het rijwiel- merk La Nordiste die gansch den koers gevolgd had en ooggetuige was geweest van de kunde en den strijdlust van onzen kam pioen, was gelukkig hem aanstonds te kunnen aanwerven voor eenige koersen in Frankrijk. Als gevolg neemt hij deel aan de volgende wedstrijden Paris-Lens op 4 Augustus - Paris-Douai op 11 Augustus en Paris-CamW op i5 Augustus. Meerdere groote koersen zaj hij later met de beroepsrenners mogen med doen, waaronder het Criterium der Arendje in 3 ritten. Wij zijn nieuwsgierig onze crack in deze klassiekers met de groote bazen aan den slag te zien en wenschen hem veel ge]uj. en nog menige schoone overwinningen. Ons tweede woord van gelukwenschen is.- voor Coppens Albert, die in voornoemden koers zich 6e plaatste en in den hoofdgroep toekwam. Hij leverde er zijn schoonste koers van het seizoen, had er met bandbreuken af te rekenen en veroverde niettegenstaande eene schoone eereplaats. Ook hadden de Fransche bladen niets dan lof voor onzen koenen strijder. Velen zal deze uitslag ver wonderd hebben, doch ons niet, want reeds lang weten wij dat Albert rennersgaven bezit en hij met wat naarstiger werk, goede verzor ging en regelmatiger leven, Alfons goed ter zijde zou kunnen staan. Toe, Albert, neem eens uwen stiel ter herte en Yper zal een goed renner te meer tellen. Bij de onderbeginnelingen wilde Notredame Camille niet ten achter blijven. Zondag te Boesinghe plaatste hij zich 2e en 's anderen daags ie te Reninghelst. Is me dat kunnen Hartelijk proficiat Camille en wij hopen dat gij het zoo mocht voortdoen en nog meerdere zegen moge boeken. Inlaodsch Sas te Yper, Koeimarkt op Woensdag T Oogst 1929 om 9 1/2 ure stipt 78 Prijzen 1900 fr. PROGRAMMA A. Afzonderlijke dieren zonder horens I. BOKKEN 1) Volschoten 50, 35, 30, 25, 20, fr. 2) Met 4 of 6 tanden 50, 25, 20, 15, 10, fr. 3j Zonder of met 2 tanden 35, 25, 15, 10, 10, 5, 5, fr.. 4) Boklammeren 1929 25, 20, 15, 10, 5, 5, 5, 5, fr. II. GEITEN IJ Volschoten 35, 25, 15, 10, 10, 10, 5, 5, fr. 2) Met 4 of 6 tanden 35, 25, 15, 10, 10, 10. 5, 5, fr.. 3) Zonder of met 2 tanden 25, 20, 15, 10, 10, 5, 5, 5,fr. 4) Lammeren 1929 20, 15, 10, 10, 5, 5, 5, 5, fr. B, Groepen I. Groep groote dieren, bok met drij geiten 30, 25, 20, 15, 10, 5 fr. II. Groep kleine dieren, boklam met drfj geitjes 25, 20, 15, 10, 10, 5 fr. III Voor de Syndicaten, die het verst afgelegen zijn, ko mende met het grootste getal goede geiten, ten minste 10» dieren, waaronder 1 bok, toewijzing van 200 fr. prijzen. C- Toekenning der bewaringspremi'èn ALGEMEENE SCHIKKINGEN 1) Na den prijskamp, uitbetaling a) der toegekende prijzen b) der bewaringspremiën 1928-1929 c) der toelage 1928 aan de Syndicaten. 2) De bokken voor dewelke in 1928 een bewaringspremie- toegekend werd, moeten aan de Jury voorgesteld worden. 3) De kommissie behoudt het recht het getal prijzen te vermeerderen of te verminderen, twee prijzen samen te voe gen of te verdeelen onder twee mededingers. 4) Alle geschillen en onvoorziene gevallen worden door de kommissie alleen en onwederroepelijk beslecht 5) De eigenaars zijn verantwoordelijk voor alle ongevallen door hunne dieren veroorzaakt. 6) De kommissie verzekert stipt op uur te beginnen. Namens het Verbond der Geitenkweeksvndicaten van het Arrondissement Yper De Secretaris De vooriitter, Od. Simo-ns. Edm. Caenepeel. Kostelooze dagleergangen (alle werke- clagen van 8 tot 18 u.) voor alle ambacht van wout- en ijzerbewerking teekenen, meu- belmaken, schrijnwerk, timmeren, model- maken, draaien, pas werk, mekaniek, elec- triciteit, enz. (theoretisch en praktisch). Kostelooze Zondagleergangen (van 8 tot i3 u.) voor alles wat den kleermakers- stis! aangaat maatnemen, patroonteekenen, snijden, confectie en aanpassen. Begin van 't schooljaar Maandag 16 september.— Inschrijvingen en inlichiingen oij den bestuurder, 5, St Jacobstraat, Yper, best s Zaterdags of 's Zondags, voornoen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6